Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 04.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Струва ми се интересно...  
Автор Caleb ()
Публикувано24.06.99 14:55



Опитвали ли сте се някога да разгадаете заглавието на филма Reservoir Dogs? Нашият асистент по западноевропейска л-ра Данчо Евтимов ( Гепи, Дане! ) сподели доста интересно мнение по въпроса. Когато работел във видеотеката младият Тарантино често убивал време, гледайки филмите, които много рядко се взимали от клиентите и залежавали по рафтовете.Европейски филми, независими продукции... Reservoir movies - така ги наричали служителите във видеотеката.Е, явно на бъдещия режисьор тези заглавия са му допаднали и той вече е знаел, че ако някога направи филм той ще бъде като тях.Ще залежава по рафтовете... Интересна теория, която може да се превърне в начало на интересна дискусийка за преводите на някой заглавия.Още повече, че BG преводачите са царе в некадърния превод.В момента се сещам за Две Умри Четири (To die for),Споон (Spawn), Поспаланковците ( Sleepers )...

Тема Отг: Струва ми се интересно...нови [re: Caleb]  
Автор soft` ()
Публикувано24.06.99 15:22



moga da dobavia i screamers=писъци????...

Тема Отг: Струва ми се интересно...нови [re: Caleb]  
Автор Shanti ()
Публикувано25.06.99 09:57



Caleb, izvinjavam se, che se namesvam v tazi tema. iskah samo da privleka vnimanieto ti - kakvo shte kajesh da se vurnem na horror dialoga po nazad?:)

Тема Дупл: Отг: Струва ми се интересно...нови [re: Caleb]  
Автор mar ()
Публикувано25.06.99 18:40



Аз много се издразних на превода на Reality Bites - Жестоката действителност...?!?!...Има и още, но това ми идва в момента.

Тема Отг: Струва ми се интересно...нови [re: Caleb]  
Автор mar ()
Публикувано26.06.99 12:25



Ами "Cruel Intentions" - "Секс игри"?!?!?!?!...

Тема Дупл: Отг: Струва ми се интересно...нови [re: Caleb]  
Автор soft` ()
Публикувано26.06.99 17:59



oshte edin se setih... event horizon-smurtonosen horizont

Тема Отг: Дупл: Отг: Струва ми се интересно...нови [re: Caleb]  
Автор Asteroth ()
Публикувано27.06.99 20:30



Ami Deep Impact- Smurtonosno vlianie?!? Ili puk CUBE (genialen film, mejdu drugoto)- Kubut na straha.

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Струва ми се интересно...нови [re: Caleb]  
Автор TopDogg ()
Публикувано28.06.99 13:42



az puk se sehtam za STOLEN HEARDS v prevod: DVOINO PRESLEDVANE:) ima edin film s Robin Williams - Mrs. Doubtfire(ili neshto takova), a nashte hora go bqha preveli: TI BASHTA, TI MAIKA! ako se setq oshte sha vmukvam:)

Тема Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: Струва ми се интересно.нови [re: Caleb]  
Автор Caleb ()
Публикувано28.06.99 15:43



Според мен киноразпространителите у нас смятат зрителите за крайно тъпи и вмъкват в заглавието думички, които да им подсказват за какво става дума във филма. СМЪРТОНОСЕН хоризонт, СЕКС игри, Кубът на СТРАХА, СМЪРТОНОСНО влияние... Просто се чудя как не са превели I know what U did last summer- Знам какво направи миналото лято и за туй ше фана тая стоманене кука и кръв ша са лее...

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: Струва ми се интенови [re: Caleb]  
Автор vvv ()
Публикувано29.06.99 00:10



добре де не мислите ли че тия дето превеждат заглавията не са толкова глупави ами гледат да привлечат масовия зрител? не вярвам това да се практикува само у нас. да не говорим че някои заглавия нямат добър превод /Event Horizon,Screamers/. не ги защитавам, те гледат печалбата. но това не е грях нали така ?


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.