Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Бог не е мъртъвнови  
Автор anb ()
Публикувано14.03.15 11:21







Редактирано от anb на 14.03.15 11:47.



Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: anb]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано17.03.15 21:44



Но и същевременно не е жив .



Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: hadjiyata]  
Автор anb ()
Публикувано18.03.15 18:35



Ти избираш в какво да вярваш, нали така?





Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: anb]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано18.03.15 20:35



Според мен хаджията намеква за един котарак. А и ти си прав за един атеист е 100% мъртъв, за един истински вярващ е 100% жив, а за един пишман вярващ е 50% жив и 50% не съвсем.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: Metropolis]  
Автор anb ()
Публикувано18.03.15 22:43



Котарак???





Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: Metropolis]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано19.03.15 12:09







Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: anb]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано19.03.15 12:26



Е , все пак вярата е убеденост в съществуването на определена субективна реалност .
В подсмисъла на християнството : малко е трудничко да приемеш за жив онзи , когото по принцип изобразяват като труп прикован на кръст .



Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: hadjiyata]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано19.03.15 15:09



В едно нещо си прав - трудно му е на някой да проповядва за Възкресението, след като като разпятието му е сред основната символика... И аз не ги разбирам напълно този тип вярващи но това е друга тема, а и не ми се влиза в тази полемика. Още повече, че разказаното в Библията не свършва със смъртта на кръста, а има сериозно продължение с десетки, които са разговаряли с възкръстналия Христос и хиляди, които са го видели с очите си. Държа обаче да се знае, че има и други християни, които Го изобразяват само във възкресено състояние, защото така за последен път са го видели учениците му и после са свидетелствали до смърт за това. Всичките апостоли са били гонени и насилствено убити по-късно но никой не се е отрекъл от свидетелството си. В интерес на истината трябва и това да вземеш в предвид...
Ти не си видял нито как са го распнали на кръста, нито си видял че Той е възкръстнал.
И за двете събития съдиш по свидетелствата на други хора, така че anb е прав - ти сам избираш в какво да вярваш. И това важи за всички ни.



Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: Enos]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.03.15 15:30



Eносе все пак Иоан Богослов не е загинал от насилствена смърт. Само уточнявам.



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел

Тема Re: Бог не е мъртъвнови [re: Metropolis]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано19.03.15 15:49



Е все пак клубът не е съвсем заспал...Очаквах някой да ме поправи. Знам много добре това, знам и други трима ученици на Христос, които не са вкусили смърт и които не са сред 12-те описани в Библията, но това не променя основната мисъл, че всички без изключение са били жестоко преследвани и не са се отрекли. Това, че Йоан не е бил убит е поради изключителните обстоятелства, той да остане да свидетелства до края на света за всички онези, които не вярват (и не само...). Все пак щях много да се отклоня от темата, а не забравяй, че дискутирaме с атеист.

Редактирано от Enos на 19.03.15 17:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.