Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Той е Дарътнови [re: Prokimen]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.03.15 15:59



Стига си се бъзикал за сметка на "Енос" .

Все пак милият ни съклубар не понася конкретни въпроси , защото обича мъглявите отговори .



Тема Re: Той е Дарътнови [re: Exaybachay]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.03.15 16:00



Уфффф , верно бе . Хептен забравих , че "Енос" поддържа тясна връзка със Всевишния .





Тема Re: Той е Дарътнови [re: Enos]  
Автор Prokimen ()
Публикувано23.03.15 20:44



Драги Енос,
Нека не затрудняваме комуникацията с фаошивото мормонмко мисионерство на американските хлапета, които са си направили труд да научат български език дори. Любопитно ми е да узная причината на мормонмкото многоженство. Каква е целта на това и къде в Новия Завет се говори за подобен мъжки подвиг като у мохамеданите, че и повече жени дори.



Тема Re: Той е Дарътнови [re: hadjiyata]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано24.03.15 19:22



Exaybachay:

В отговор на:


Само, че Исус е юдеин и е изповядвал юдаизма, така че просто няма как да става дума за "кражба" на клиентела.




hadjiyata:
В отговор на:


Когато Христос е започнал да проповядва , идеите му са били нещо ново , демек за юдеите чуждо и непознато . В този си смисъл Исус е "крадял" друговерци за каузата на вярата си .




Питам, защо моята теза, се атакува с две диаметрално противоположни мнения и всеки един твърди, че не съм прав...???
Както и да е...знам защо!

Не знам доколко познавате и юдаизма и християнството, но ще ви кажа следното:
Нито юдаизмът е възникнал с Моисей преди 3300 години , нито християнство е "възникнало" преди 2000 години.
Има едно знание откровено от Бог, което накратко се отнася за Сътворението, Падението на Адам, Нуждата от Изкупител, Спасението на човеците и спасителните обреди, божиите заповеди, заветите с Бога и т.н. То се нарича по различен начин - План за Спасение, Блага вест, Благовестие, Евангелие (на гръцки) и др. Цялото това знание накратко ще го наричам Евангелие.
Евангелието е било дадено на човеците още от Адам. И юдаизмът и християнството от преди 2000 години са части от нещо по-голямо наречено Пълнотата на Евангелието. Това би трябвало да отговаря и на въпроса защо проповядваме на всички, включително и на хора имащи се за християни.


За въпроса:

За нас Исус Христос е Господ Бог. Той е глава на нашата Църква. Ние се стремим да го следваме според възможностите си на смъртни човеци. Ако Той ни е заповядал да Го следваме не виждам нищо лошо в това да вършим това, което той е вършил. Ние вярваме, че колкото повече хора го следват толкова по-добре за всички ни и само това е начина този свят да стане по-добро място.
В този смисъл ти вече си си отговорил на въпроса
Как обаче ще го наречеш - това вече е въпрос на разбиране,морал, възпитание и уважение.



Тема Re:нови [re: Prokimen]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано24.03.15 20:44



Не разбирам. Когато говориме за мисионерство, комуникацията е затруднена. За кого?
А когато се пита за многоженство не е.
Всички сме били хлапета Прокимен, но не всички сме били мисионери. Бих се радвам да ми покажете кое е истинското мисионерство според вас в наши дни.
Добре ще ти отговоря за многоженството но си запазвам и аз правото на поне един въпрос към теб от подобно естество



Има различни периоди, в които Господ е заповядал на хората да практикуват множествено. Например, Той е заповядал това на Авраам, Исаак, Яков, Мойсей, Давид и Соломон. В други случаи, Господ е давал други указания. Така например в Книгата на Мормон, Господ е казал на пророка Яков :
27... Защото никой мъж от вас не трябва да има повече от една жена, и никакви наложници той не може да има.
28 Защото Аз Господ Бог се наслаждавам на целомъдрието на жените. И блудствата са мерзост пред Мен; така казва Господ на Силите
29 Затова тези люде трябва да спазват заповедите Ми, казва Господна Силите, иначе проклета да бъде земята заради тях.
30 Защото казва Господ на Силите, ако искам да си въздигна потомство, Аз ще заповядам на Моя народ; иначе те ще се вслушат в тези неща.
(Яков 2: 27-30).


В тази диспенсация Господ заповядал на някои от най-ранните светии да практикуват множество. Тази заповед е била сериозно предизвикателство за както за Джозеф Смит така и за най-близките до него, включително Бригъм Йънг и Хибър Кимбъл, но въпреки това те са избрали да се подчинят. Въпреки, че за по-лекомислените това е повод за дебелашки шеги, ако малко се замислите ще видите, че по онова време, нравите са били много различни от днешните и това никак не е било лесно. Църковните водачи тогава са регулирали тази практика защото единствената цел на многожеснтвото е въздигане на потомство за израилевия дом. Тези, които влизат в многоженство е трябвало да бъдат упълномощени да извършват това, и браковете, които сключват са се извършвали чрез запечатване и силата на свещеничеството. Нищо не е било извършвано насила и по принуда. Малко повече от 3% от светиите от последните дни (мормони) са били в полигамни бракове. През 1890 г. президент Уилфорд Уудръф е получил откровение, че ръководителите на Църквата трябва да престанат с практиката на множество. Като резултат то е отменено официално със специална декларация, която е част от Светите Писания.

Господният закон определя брака като моногамен, освен в случайте, когато Господ заповяда друго, с цел въздигането на потомството на Дома Израилев (виж Енциклопедия на мормонизма Vol. 3, стр. 1091-1095).
Многожеснството в рамките определени от Господа не се счита за грях и няма отношение към Спасението. То переодично е било разрешавано и ограничавано през различните периди от време с цели известни само на Господа но главно за създаване на потомство, защото - "Ето, наследие от Господа са децата, награда от Него е плодът на утробата.“ Пс. 127:3 Това е причината то да не бъде заклеймявано в светите писания, за разлика от блудството, мъжеложството и други извращения, които не водят до създаване на деца в рамките на брака.
Така че драги ми Prokimen, това последното го написах защото публична тайна е какво се върши зад стените (а и не само) на някой манастири и то не само в България.
За всеки, който има намерение да укорява светиите от последните дни, защото преди повече от 125 години 3% от тях са имали полигамни бракове ще цитирам Библията:


42. Или как можеш да речеш на брата си: Брате, остави ме да извадя съчицата, която е в окото ти, когато ти сам не виждаш гредата, която е в твоето око? Лицемерецо! първо извади гредата от своето око, и тогава ще видиш ясно, за да извадиш съчицата, която е в братовото ти око.
Лука гл.6


Редактирано от Enos на 24.03.15 22:10.



Тема Картун поздрав, Еноснови [re: Enos]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано24.03.15 21:57



Въпреки, че за по-лекомислените това е повод за дебелашки шеги...





пп: многоженството е един от най-големите поводи за гордост в историята на мормонизма; връщане към автентичната авраамова религия; жалко, че вече не е официална доктрина...

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Той е Дарътнови [re: Enos]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано25.03.15 12:51



Хаджията не е казал, че не си прав - напротив и той е съгласен, че Исус е мисионерствал за казуата на вярата си. Но тази вяра е юдейска, тя не е встрани и различна от юдаизма. Историческия факт за християнството е, че същото възниква поради простата причина, че юдеите отричат Исус - това е всичко, ако го бяха приели за свой месия, християнството изобщо нямаше и да се роди. Исус не е създавал нова религия, нито пък е отричал юдаизма, така че няма никакви основания да се твърди, че Исус не е бил юдеин по вяра. Та примера ти е неуместен - вие отричате и католицизма и православието, и сами създавате нова религия.



Тема Re: Той е Дарътнови [re: Enos]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано26.03.15 13:00



Питам, защо моята теза, се атакува с две диаметрално противоположни мнения и всеки един твърди, че не съм прав...???
***
Ами ... защото от която и страна да се погледнеш - все не си прав . Това се потвърждава от факта , че твоите аргументи се оборват от две противоположни позиции .



Тема Re: Той е Дарътнови [re: Exaybachay]  
Автор anuel (Хаос маг)
Публикувано29.03.15 14:42



Всяка религия е колекция от спиритуални системи и в този смисъл всеки може да създаде религия (ако преди това не попадне в профилактично-лечебната мрежа на центровете за психично здраве естествено

)...
Най-пресния пример от нашето съвремие, който мога да дам е религията, която проповядва сектата на Висарион в Русия...като много фактори вкл.икономически могат да поддържат/катализират процеса на религиозно създаване...
Не по малък брой минорни от гледна точка на макрорелигиозната общност религии/секти има и в Америка...

Върнах се

Тема Re: Картун поздрав, Еноснови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор anuel (Хаос маг)
Публикувано29.03.15 14:46



Лично им симпатизирам на мормоните, а често и завиждам по съвсем плътски причини...



Върнах се


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.