Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Бог ли е изгонил Адам и Ева от Рая?нови [re: blood2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано27.06.14 20:09



Нещата не опират само до шаблонните "добро" и "зло" . Ако животът ти е безцелен , ако дните ти са еднообразни и ако не полагаш труда си - тогава ще е егати скуката .



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: blood2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано27.06.14 20:16



Имали са , разбира се . Дядо Господ е създал Ева и казал на Адам : "Адаме , избери си жена ."


Адам е имал и още един избор - дали да яде или да не яде от забранения плод .



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: lautaro]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано29.06.14 15:25



Приемам те като философ. Дали си атеист или просто модерен еретик ще кажеш ти
след като ме приемаш както ти е удобно, то ми отнемаш възможноста да кажа каквото и да е било - следователно не ми задавай глупави въпроси, явно е, че няма никакво значение, какво ще отговоря.

Ми то хубаво ама те моите разбиране и вяра идват и от моето познание. А твоите?
от осъзнаването.

Аз-ът в теб напълно ли се разголи когато цитираше Бодлер
няма как дрехата да бъде гола, тъй като самата й функция е да облича.



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: hadjiyata]  
Автор blood2 ()
Публикувано29.06.14 17:22



Къде е тази планета на която мъжа избира жената и жената няма право да му откаже да му е съпруга? В Рая ли?



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: blood2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано29.06.14 18:16



Всеки умен човек знае , че изборът на партньор се прави от жената . Тъй де , докато една мадама не те хареса и не се завърти около теб , и Казанова да си - все тая - оставаш "на сухо" . С договорката , че има мадами и "мадами" .
Но според християнството и исляма жената е човек "второ качество" и няма право на никакъв личен избор , дори и право на избор на съпруг .



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: hadjiyata]  
Автор blood2 ()
Публикувано29.06.14 18:32



Тоест според христянството и исляма има ли христянство и ислям, ако жената избира мъжа, например в България?



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: blood2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано30.06.14 12:19



Е , де ... можеше и по-полекичка да натриеш носа на ристиените .





Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: hadjiyata]  
Автор lautaro (член)
Публикувано08.07.14 22:01



Грешите. В християнството мъжът не си избира жената. В дълги периоди от съществуването си християнската цивилицация живее в патриархат. И това прави мъжа доминиращ в семейството. Но това не пречи по никакъв начин на религията да влезе в новото време. Днешното време. Времето на матриархата.
Причините за това са че в Библията имаме всевъзможни примери. От Адам, който избрал Ева, през Онан, който на сила оженили за благочестивата Тамара до Савската царица, която избрала Соломон. Вероятно не на последно място трябва да отбележим и факта, че в християнството са предвидени и случаите когато някои избират всяка друга жена (примерно на ближния) но не и своята. Или пък наличието както на жени така и на мъже, които се отказват от избора на партньор.

Изводът, който си правя е че кой кого избира и над кого доминира не е продукт на християнството, а на обществото и времето в което даденият човек живее.



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: Exaybachay]  
Автор lautaro (член)
Публикувано08.07.14 22:28



Blood2 не съм съгласен с казаното в Дискавъри. Имаме примери за богове, които не само, че не дават вечен живот на своите последователи но даже не обещават вечно съществуване на света над, който царуват. Имам предвид митологията на пред испанско Мексико според, която светът в който живеем ще умре. Ама ще умре напълно заедно с боговете в него. Ето един от редките примери за пророчество, което се е сбъднало и на това сме свидетели всички ние. Как да си обясним това освен с някаква божествена сила дадена на смъртната ръка писала мексиканските йероглифи :)?

Exaybachay не съм ти отнемал възможността да кажеш каквото и да било. Нито на теб нито на някого друг. Аз даже не изказвам мнения от рода на: ,,Към духовното се пристъпва само по един начин". Ама ,,осъзнавам" правото другите да твърдят каквото си желаят. Само те моля на мен да не ми се отнема правото да задавам глупави въпроси. Толкова си мога.



Тема Re: Нови идеи за вечния митнови [re: lautaro]  
Автор Exaybachay (хайта)
Публикувано09.07.14 01:35



Осъзнаваш викаш - е па тогава се опитай да осъзнаеш, че никой никакво право не ти отнема и после се запитай, поради що се опитваш да ме ангажираш с подобни нищо незначещи баналности. И най- сетне, може и да разбереш, защо определяйки ме ТИ като някакъв, то аз няма какво друго да отговоря на въпроса "що си такъв", освен очевадното, че: щото ти така си ме определил. Все едно сега да попитам - приемам те, като ислямист, дали си сунит или шиит ще кажеш ти ......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.