Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: и как така ТИ свидетелстваш?нови [re: Enos]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано27.04.14 09:41



Да , ама шумерите са били свободомислещи езичници .





Тема Напр. мормонът Орсън Прат твърди, че Христос енови [re: Enos]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано28.04.14 17:56



имал три жени - съпруги. Кажи Енос, дали и как стои въпросът за евентуално специално отношение на възкръсналия Христос към трите му съпруги? А към "духовния му брат (на Христос) Луцифер" (Милтон Хънтър, "Евангелието през вековете", 1945 г.))?

П.п. За новочетящи - мормонството е псевдохристиянско изповедание.



Тема Лука 24 - Видеонови [re: Enos]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано01.06.14 09:00



Възкресението е реално и в тяло. То е действително не е някаква символика!
Който не разбира и не приема това не може да се нарича християнин. Това е основополагащо за вярата.





Текстът на видеото:

36. И когато говореха за това, Сам Иисус застана между тях и им каза: Мир вам!
37. А те се стреснаха и се уплашиха, като мислеха, че виждат дух.
38. И Той им каза: Защо се смущавате? И защо се пораждат такива мисли в сърцата ви?
39. Погледнете ръцете Ми и краката Ми - че Аз съм същият; попипайте Ме и вижте, защото духът няма плът и кости, както виждате, че Аз имам.
40. И като каза това, им показа ръцете и краката Си.
41. Но понеже те от радост още не вярваха и се чудеха, Той каза: Имате ли тук нещо за ядене?
42. И Му дадоха парче печена риба (и парче медна пита).
43. И взе и яде пред тях.
44. И им каза: Тези са думите, които ви говорих, когато бях още с вас, че трябва да се изпълни всичко, което е писано за Мен в Мойсеевия закон, в пророците и в псалмите.
45. Тогава им отвори ума, за да разберат Писанията.
46. И им каза: Така е писано, че Христос трябва да пострада и да възкръсне от мъртвите на третия ден,
47. и че трябва да се проповядва покаяние и прощение на греховете в Негово Име на всички народи, като се започне от Ерусалим.
48. Вие сте свидетели на това.
49. И ето, Аз изпращам върху вас обещанието на Отца Ми; а вие стойте в града (Ерусалим), докато се облечете със сила от горе.




(от последната конференция на Църквата през април)



Тема Re: наивници ли невежници линови [re: Exaybachay]  
Автор Stephanus ()
Публикувано02.06.14 15:43



ми боравя с повече от 30-те думи, които знаеш.

Кой е повярвал на известието ни? И на кого се е открила мишцата ГОСПОДНА?


Тема Re: наивници ли невежници линови [re: Stephanus]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано02.06.14 17:29



само с уточнението, че думите, с които ти боравиш, май никой друг не ги знае :Д



Тема Това (вж. цитата) не е истина - Енос заблуждава!нови [re: Enos]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано03.06.14 18:23



"Освен тези свидетели в Ерусалим, за които имаме потвърждение, разполагаме с несравнимото служение на възкръсналия Господ сред древните жители на Западното полукълбо. В земята Изобилие Той слязъл от Небесата и поканил насъбралата се тълпа (около 2500 души) да пристъпят един по един, докато минат всички, и да поставят ръце в ребрата Му и да почувстват белезите от гвоздеите на ръцете и нозете Му15."

Естествено, поради горделивост и инат, и както обикновено, Енос няма да представи никакви валидни и достоверни доказателства за пребиваването на "възкръсналия Господ сред древните жители на Западното полукълбо".





Тема Re: Това (вж. цитата) не е истина - Енос заблуждава!нови [re: _maycal]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано03.06.14 18:53



Естествено, поради горделивост и инат,
или по- точно казано - поради липса на каквито и е да било доказателства.

п.п. но и няма такава нужда - все пак нека не забравяме, че детските приказки не се нуждаят от доказателства. :Д



Тема Невярващият има нужда от вяра, а не от...нови [re: _maycal]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано03.06.14 21:15



доказателства.
Книгата на Мормон има 3 свидетели и други 8 свидетели, които са я видели. Те са се подписали и са дали клетва пред Бога.


Уважавам неверието ви - твоето и на Exaybachay но не разбирам защо парадирате с него?

Тук в Кипър са много православни. На Великден се си честитят под път и над път - Христос Анести!(Христос Возкресе) - обаче като ги заприказвам на тази тема никой не вярва във възкресението. Дори се надпреварват да твърдят, че със смъртта всичко свършва. Хростос бил възкръснал в сърцата и умовете на хората, които вярвали в него

.
Какво излиза - че почитат Господ само с устните си но отричат Неговата сила.
Отстъплението от вярата не е пощадило и това иначе красиво място с религиозни хора на пръв поглед...



Тема Ако имахте вяра, колкото ...нови [re: Exaybachay]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано03.06.14 21:28



Мога само да съчувствам на хората, на които не достига вяра.
Те постоянно търсят оправдание за неверието си. "Дайте доказателства..." казват без да конретизират защото незнаят какви точно доказателства има трябват. Като получат доказателства казват, че не са достатъчни и че ще трябва още и така до безкрайност. Те искат постоянно някой да ги "обслужва" нямирайки им доказателства, а те с лека ръка да ги отхвърлят. Това е като да те сърби а да не можеш да се почешеш...

За да ти помогна да излезеш от този омагьосън кръг ти предлагам следното:

Предполагам, че до сега дори не си направил опит САМ да потърсиш доказателства.
Е, опитай да видиш какъв ще е резултата



Редактирано от Enos на 03.06.14 21:29.



Тема Re: Невярващият има нужда от вяра, а не от...нови [re: Enos]  
Автор lautaro (член)
Публикувано03.06.14 21:34



Енос науката може да отговори на безброй много въпроси. Тя поставя и въпросите за смисъла. Меси се и там където не и е работата - примерно в религията. Но тя не може да отговори и на една десета от въпросите, които сама си е поставила. Въпросите, които всеки учен или по-скоро любознателен човек си е поставил сам.
Религията дава отговори за туй-онуй, от тук от там за това онова като много често отговаря на въпроса с въпрос или с притча. Както и да е по отношение на въпрос-отговор религията дава готови неща, промените при нея съществуват но са твърде бавни и трудно уловими в рамките на един човешки живот. Основното, което религията дава не са отговори (поне не и в днешно време), а надежда. Ето защо аз съм напълно съгласен с теб, че ,,противопоставянето на науката и религията води до задънена улица".
Ама ти защо очакваш кипърците да са по-православни от останалите люде!?
И още нещо ти сигурен ли си че твоето вярване е единствено правилното?

Обръщам се към тези, които не вярват, че Христос е възкръснал - вие християни ли сте или не сте?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.