Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Всичко е от Бог  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано26.11.13 23:53



Римляни 9

11. И още преди да се родят синовете й и преди да са извършили каквото и да е добро или зло, Бог каза на Ревека:
12. „По-големият син ще служи на по-малкия.“ Бог каза това, за да се осъществи планът му, който действа чрез неговия избор и е основан не на делата на човека, а на този, който призовава.
13. Както е писано: „Обикнах Яков, а намразих Исав.“
14. Какво да кажем тогава? Нима Бог е несправедлив?
15. Не, разбира се! Той каза на Моисей: „Към когото реша да проявя милост, ще я проявя и към когото реша да проявя съжаление, ще го проявя.“
16. Така че всичко зависи не от желанието или усърдието на човека, а от Бога, който показва милост.
17. Защото според Писанието Бог каза на фараона: „Аз те сложих на престола, за да покажа чрез теб властта си и за да се прогласи името ми по целия свят.“
18. Затова Бог проявява милост към този, когото избере, и закоравява сърцето на онзи, когото поиска.
Бог е суверен,законодател,съдия,цар,...............в Царството има една воля-БОЖИЯТА!

Редактирано от Людмил Георгиев на 27.11.13 02:00.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано27.11.13 00:17



Какво искаш да ни кажеш с тези стихове?



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Enos]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано27.11.13 02:15



Че нищо не зависи от теб!

,от напъни,угодничество,
нито да се манипулира Бог.

Ако си предопределен за спасение,насила,ако трябва,ще те вкара в Царството!
Ако не си-да се ,,скъсаш,, от дела,работа за Бог-НЕМА влизане!



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано27.11.13 02:18



А не е ли въпросът да направиш първото дело, после още едно и т.н.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: dnaunseq]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано27.11.13 02:39



Не,защото-

16. Така че всичко зависи не от желанието или усърдието на човека, а от Бога, който показва милост.

Матей

10. Слугите излезли на улиците и събрали всички хора, които срещнали – добри и лоши – и залата се напълнила с гости.
11. Тогава царят влязъл да огледа гостите и видял един човек, който не бил облечен в сватбарски дрехи.
12. Попитал го: «Приятелю, как влезе тук, като не носиш сватбарски дрехи?» Човекът не отговорил нищо.
13. Тогава царят казал на слугите: «Вържете ръцете и краката му и го хвърлете навън, в тъмнината, където хората ще плачат и скърцат със зъби.


залата е пълна-с добри и лоши,но хвърлят в тъмницата,този,без сватбарски дрехи!



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aumi (непознат)
Публикувано27.11.13 06:55



В Библията има много мъдррост, но тя е книга, писана за определен народ с определени нрави и порядки, за хора живели в определен период от време.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано27.11.13 07:55



Ами нормално, ако си извършил 2 стъпки като работник, не значи още, че си станал меринджей.



Редактирано от dnaunseq на 27.11.13 09:42.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано27.11.13 09:13



Посланието на ап. Павел към Римляните предполага обръщение към определена група хора със специфичен проблем в църквата в определено време. Същото може да се каже и за посланието на Яков където пък се набляга повече на делата.
***
Людмил, ние хората не сме марионетки в ръцете на Бог.
Ако беше така не трябва да бъдем съдени. Може ли да съдиш една марионетка, че е направила или не е направила нещо?


Яков 2
12. Така говорете и така постъпвайте, като човеци, които ще бъдат съдени по закона на свободата.

Римляни 2
12. Защото тези, които са съгрешили, без да имат закон, без закон и ще погинат; и които са съгрешили под закон, под закона ще бъдат съдени.


Откровение 20
12. Видях и мъртвите, големи и малки, да стоят пред престола; и едни книги се разгънаха; разгъна се и друга книга, която е книгата на живота; и мъртвите бяха съдени според делата си по записаното в книгата.
13. И морето предаде мъртвите, които бяха в него; и смъртта, и адът предадоха мъртвите, които бяха в тях; и те бяха съдени - всеки според делата си.

Да, Спасението зависи от Господа но и ние имаме своите отговорности и колкото и малки да са те.

Ако смяташ, че всички трябва да седим със скръстени ръце и да чакаме Бог да спаси един, а друг да погине според неговата воля - тогава за какво е изобщо този "ВОДЕВИЛ"? Кому е нужно това?
Нали знаем, че част от качествата на Бог са милост и справедливост.
Как може Бог да възлюби света и да пожертва Единородния си за едни хора, а други да изпрати на вечни мъки?
Това нито е любов нито е справедливост.

Редактирано от Enos на 27.11.13 13:01.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано27.11.13 14:17



Добро прозрение, но опитай малко по- прецизно - не, че съвсем нищо не зависи от теб, а че Божията милост не зависи от теб. Действително живеем с нагласата, че ако правим това и не правим онова, то ще заслужим определено решение от Бог - но това не е съвсем вярно. Бог е над човешките мерила, човешките представи, над нашето разбиране, нашата визия, нашата логика, нашата подредба - истината е, че ние не знаем ..... как да надхитрим Бога :Д



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.11.13 22:28



Така е. Всички таланти и способности се дават по рождение. За някои хора живота няма смисъл. Всичко е толкова Депресиращо и подтискащо. И религията не дава надежда.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Exaybachay]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.11.13 22:31



Божията любов не зависи от нас. Толкова е депресиращо, подтискащо и самотно. Да искаш да те обича, а да не те обича.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Enos]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано27.11.13 23:03



Да словото не е формула.
Затова има токова доктрини и деноминации.
[redНо ако БОГ не те привлече и открие лично,падналия и отхвърлен грешник,не би могъл да иницира,завръщането си при БОГ.
Свободната воля е ,,да бъде Твоята воля,,.................В царството има ли друга воля-няма.Защото ясно е казано-да бъде ВОЛЯТА ТИ........

БОГ дава откровения,понякога лично ,а хората реш

аат, да ги правят доктрини.................



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Exaybachay]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано27.11.13 23:11



А се мъчим да го надхитрим,дори да го ,,впрегнем,,да изпълнява желания-като златната рибка.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Aumi]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано27.11.13 23:24



И си прав,и не си прав-и днеска ,БОГ говори със словото си.живо,деятелно .меч на духа



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: blood2]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано28.11.13 00:08



a ти как разбираш дали те обича или не те обича?



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Enos (LDS mythbuster)
Публикувано28.11.13 00:12



противоречиш си.
ако имаше само една воля то тогава нямаше
да има толкова доктрини и деноминации.

въпроса е да узнаем каква е божията воля и да подчиним нашата собствена на Неговата. Ето това който го направи ще се спаси.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: blood2]  
Автор Aulus Vitellius CelsusМодератор (semper spamens)
Публикувано28.11.13 00:18



пич, понеже вече съм модче тук, ще те помоля официално да освободиш този клуб от нихилистичното си присъствие. Игричките ти не минават. Ако си решил да си режеш вените - давай и не ни занимавай повече с глупостите си.





Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Exaybachay]  
Автор blood2 ()
Публикувано28.11.13 10:20



По талантите и способностите по рождение.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: blood2]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано28.11.13 13:26



хм по този критерий, ще излезе, че Бог почти ненавижда човечеството :Д



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Exaybachay]  
Автор blood2 ()
Публикувано28.11.13 17:15



То и затова не го посещава често, а на хиляди години.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: blood2]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано28.11.13 17:25



ок, но щом го ненавижда, тогава какво остава за дявола - та той ще остане без работа?



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Exaybachay]  
Автор blood2 ()
Публикувано28.11.13 18:24



Откакто човек измисли Смъртта, Дявола стана ненужен. Човек разбра истината като отхапа ябълката, че самият той си е най-големият враг.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: blood2]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано28.11.13 19:37



Не е добре да ти го казвам това, няма да е в твоя полза, но докато за всеки един участник из дира, мога да предположа, а дори и да се досетя как е стигнал до размишленията си, то съм пълно капо, как аджеба ти успяваш да прозреш толкова - това е вродена способност, друго просто не виждам какво. Но да знаеш това не е в твоя полза - ти се чувстваш много добре, много уютно в собственото си разбиране и за това не искаш да го преодолееш, от там идват нелепите ти на моменти капризи.

Та помисли - не знам срещал ли си човек, който се мрази, който се самонаказва, но ако срещнеш някой ден, опитай се първо да го обикнеш и после да му покажеш това, ще видиш как ще бъдеш отхвърлен, няма да приеме отношението ти, а дори и може да те обвини в нещо. Ние поставяме Бог в същата позиция, бидейки врагове на самите себе си - най- големия ми враг съм аз, след като аз съм срещу себе си, как е възможно някой да бъде за мен, дори да опита, аз ще го отритна, няма как да възприема обичта му, защото изпървом не обичам себе си. Завета на Исус е да обикнем ближния, като себе си и забележи, че ние точно това правим - точно както мразим себе си, така мразим и ближния, и защото не обичаме себе си, ние няма как да обичаме ближния, нито пък ближния може да ни обича. А ако м/у себеподобните не открием обичането, ние няма да го видим и от Бог - конфликта със себе си, се пренася в конфликт с околните и накрая разбира се, ще сме в конфликт с Бог.

Не, че толкова те (раз)убеждавам в нещо, но след като си стигнал до това прозрение, вместо да стош все така в него, можеш да опиташ да не си осъдителен - опитай да нямаш отношение към Бог, дали те обича или не те обича, нека не го определяш ти, отстъпи място на Бог да реши сам.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Exaybachay]  
Автор blood2 ()
Публикувано28.11.13 20:35



Знам, че не са ми от полза, нещата които ми идват като идеи и мисли. Иначе щяха да са таланти и способности с които да работя.

"А ако м/у себеподобните не открием обичането, ние няма да го видим и от Бог"

Знам го това и затова стигнах до извода, че Бог обича повече другите. Защото себеподобните се обичат повече, отколкото мен ме обичат.


"опитай да нямаш отношение към Бог, дали те обича или не те обича, нека не го определяш ти, отстъпи място на Бог да реши сам"

Аз така и правя. Вече не му се моля и не му досаждам. Не досаждам и на хората в реалността. Ако ме харесват, те да направят усилие да ми помогнат и да ме приемат, а не аз тях. Разбрах, че както и да постъпвам и както и да се изразявам все хората и Бог не са доволни и не го одобряват. Затова чакам чудо от тях, а не от мен.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: blood2]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано28.11.13 21:04



Готов медитатор - дали ще срещнеш човека или ще се случи от само себе си, не знам, но бъди нащрек, че лесно се пропуска.



Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано29.11.13 12:00



Честито,още един еродиран шеф...........но не станахте ли повече от ,,миряните,,





Тема Re: Всичко е от Богнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано08.12.13 01:46



Тълкуванието е друго. Първите поканени са евреите, но те отказали, после са поканени хора от всички нации и народи, но не всички ще бъдат приети, а само тези със сватбени дрехи - тоест - с добри дела!!

Четете православни тълкувания с точния дух - протестанстките тълкувания са от лукавия дух за ваша погибел.








Тема Re: Всичко е от Богнови [re: timotey-25734]  
Автор 60464-204993 (пристрастен)
Публикувано12.12.13 22:42




Четете православни тълкувания с точния дух - протестанстките тълкувания са от лукавия дух за ваша погибел.


Според вас,всички протестанти са за пъкъла??????????????

Но,буквално е казано-


Матей 22:10 И така, онези слуги излязоха по пътищата, събраха всички, които намериха - зли и добри; и сватбата се напълни с гости.

Поканени са и зли и добри,тоест,злите,едва ли са с добри дела?!И православното тълкуване,рухва............





Тема Re: Всичко е от Богнови [re: 60464-204993]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано13.12.13 01:07



Не е така. Всички са зли без Църквата - те влизат в Църквата и там се променят с покаяние, а тези които не са се покаяли и са си останали зли, ще бъдат за ада.

Четете православие. Дяволът ви тълкува буквално това, което се тълкува символично, и ви тълкува символично, там където се тълкува буквално - например богатия в ада.









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.