Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Христос ни подари праведностнови  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано13.11.13 02:13



Исая 61:10 Ще се развеселя премного в Господа,
душата ми ще се зарадва в моя Бог;
защото Той ме облече с одежди на спасение,
загърна ме с мантия на правда -
като младоженец украсен, подобно на първосвещеник, с венец
и като невеста, накитена с украшенията си.

Словото тълкува словото:

Йоан 19
23. А войниците, като разпънаха Исус, взеха горните Му дрехи и ги разделиха на четири дяла, на всеки войник по един дял; взеха и долната дреха. А долната дреха не беше шита, а изтъкана цяла от горе до долу;
24. затова те казаха помежду си: Да не я раздираме, а да хвърлим жребий за нея - чия да бъде; за да се изпълни написаното, което казва:
"Разделиха си дрехите Ми
и за облеклото Ми хвърлиха жребий."
И така, войниците направиха това.

Горната дреха-символ на благовестието/одежди на спасение в Исая/-което ще се проповядва на И З С Ю-ПО ЦЯЛАТА ЗЕМЯ
Долната дреха е символ на праведност/мантия на правда в Исая/-Исус ни подари конкретно на нас праведност-решението е на Бог-

Притчи 16:33 Жребият се хвърля в скута,
но решението чрез него е от Господа.

Матей


8. А по-голямата част от множеството разстлаха дрехите си по пътя; други пък сечаха клони от дърветата и ги постилаха по пътя.
9. А множествата, които вървяха пред Него и които идваха след Него, викаха: Осанна

Дрехи се събличат,клони се секат,защото -нашата правда е скъсана дрипа,и съответно ,бяхме като отрязани клони.

Исус ни присади и ни оправда,като направи обиталище в нас-ХРАМ-


И Исус влезе в Божия храм и изпъди всички, които продаваха и купуваха в храма, и преобърна масите на обменителите на пари и столовете на онези, които продаваха гълъбите, и им каза:
13. Писано е: "Домът Ми ще се нарече молитвен дом", а вие го правите разбойнически вертеп.



Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.11.13 12:14



Дай определение на праведност.
И по възможност кажи какво ТИ мислиш по въпроса, а не какво си прочел в Библията.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 13.11.13 12:15.



Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Stephanus ()
Публикувано13.11.13 15:07



Привет,

аз лично като, че ли не свързвам Исая 61:10 със дрехите с които е облечен Господ Исус Христос преди разпъването на кръста.

По -скоро ми се струва, че този стих изразява благодарността на изкупения(те) от БОГ (но може също и благодарността на Месия(Исус Христос) към Своя ОТЕЦ )

Кой е повярвал на известието ни? И на кого се е открила мишцата ГОСПОДНА?


Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 18:06



24. затова те казаха помежду си: Да не я раздираме, а да хвърлим жребий за нея - чия да бъде; за да се изпълни написаното, което казва:
"Разделиха си дрехите Ми
и за облеклото Ми хвърлиха жребий."
И така, войниците направиха това.


Псалми 22

В Библия онлайн, която ползвам, са въвели една много хубава функция с препратки - като кликнеш на текст в синичко, те препраща, където трябва.
Пробвай с Йоан 19:24

[url]http://biblia.bg/index.php?k=43&g=19&tr[]=1[/url]



Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано13.11.13 20:09



Нима твърдиш , че преди Христос светът е бил несправедлив , а след него е справедлив ?



Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Black Wolf]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано13.11.13 23:48



Праведен е обратното на грешник,тоест ти си оправдан и праведен,пред Бог,поради вяра в Христос.
Праведността е дар-без наши заслуги,а себеправедност е да имаш заслуги за това.

Който е в Хриснтос е праведен,който не е- е грешник,защотоа няма как Бог да му прости.


Йоан 3:18 Който вярва в Него, не е осъден; който не вярва, е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.



Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Aлиca.]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано13.11.13 23:54



конкорданс-може да търсиш по дадена дума,по книги ,по стихове в библията....има седем осем превода,може и да слушаш глави на български,английски....





Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: hadjiyata]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано14.11.13 00:07



преди Христос,в И зраел са били помазвани-царя,първосвещеника,пророка.............И ако оздравее прокажен.Това е символ на Божия дух.
А греховете се прощавали,с жертвени животни..............полагаш ръка и греховете се прехвърлят на козел,теле.......което е убито.Ти си временно оправдан........



Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 05:50



Слушай си бибилията и на 50 езика, ако щеш. Стига да ти помага да не изпадаш в такава художествена самодейност:

Горната дреха-символ на благовестието/одежди на спасение в Исая/-което ще се проповядва на И З С Ю-ПО ЦЯЛАТА ЗЕМЯ
Долната дреха е символ на праведност/мантия на правда в Исая/-Исус ни подари конкретно на нас праведност-решението е на Бог-


Функцията, за която те светнах, помага. Отиваш на Псалми 22 и четеш:

18 Разделиха си дрехите ми, И за облеклото ми хвърлиха жребие.
19 Но Ти, Господи, да се не отдалечиш; Ти, сило моя, побързай да ми помогнеш.
20 Избави от меч душата ми, Живота ми от силата на кучето.
21 Избави ме от устата на лъва И от роговете на дивите волове. Ти си ме послушал!
22 Ще възвестявам името Ти на братята си; Всред събранието ще Те хваля.
23 Вие, които се боите от Господа, хвалете Го; Цяло Яковово потомство славете Го; И бойте Му се, всички вие от Израилевото потомство.
24 Защото не е презрял и не се е отвращавал от скръбта на оскърбения, Нито е скрил лицето Си от него; Но послуша, когато извика той към Него.
25 От Тебе е гдето принасям хваление в голямото събрание; Ще изпълня обреците си пред ония, които Му се боят.
26 Смирените ще ядат и ще се наситят; Ще хвалят Господа ония, които Го търсят; Сърцето ви нека живее вечно.
27 Ще си спомнят и ще се обърнат към Господа Всичките земни краища, И ще се поклонят пред Тебе Всичките племена на народите;
28 Защото царството е на Господа, И Той владее над народите.
29 Ще ядат и ще се поклонят всичките богати на земята; Пред Него ще се преклонят всички, които слизат в пръстта; А онзи, който не може да запази живота си,
30 Неговото потомство ще Му слугува; Ще се приказва за Господа на идното поколение.
31 Ще дойдат и ще известят правдата Му На люде, които ще се родят, казвайки, че Той е сторил това.




Тема Re: Христос ни подари праведностнови [re: Aлиca.]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано14.11.13 09:40



Съгласен съм,амин!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.