Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Уважаеми anb,нови  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.11.13 23:34



по повод на:
-------
* Думите в червено са променени от модератор на основание на чл.II, т.5 от
Правилата на Клуб "Християнство".

С уважение,
anb


ще Ви замоля следващия път, когато редактирате мои постинги, да не подменяте неуместни Вам думи и изрази със свои.
Или трийте целия постинг, или трийте това, което не Ви харесва, като на негово място маркирате звездички: *******. Под линия можете да оставите забележка в нарушение на кое клубно правило е изтрита част или целият текст.

Модераторът е чистач, не редактор, така мисля.

С уважение:
Алиса

п.п. ползването на нецензурни думи, обозначени с ***, вместо изписването на думата с букви брои ли се за нарушение?





Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Aлиca.]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано12.11.13 23:51



Честито,брат,сега виждам,че си модератор тук.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Aлиca.]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано13.11.13 00:05



Алиса, успокой емоциите. Няма за какво...
Мястото на заменените думи не беше за този клуб, а добавените от мен с нищо не променят смисъла на написаното от теб. Правилата са си за всички... И уважението от мен си го имаш по default... не само на хартия.

Благодаря за разбирането!



-----------------



Люси, благодаря ти, братле!

Редактирано от anb на 13.11.13 00:07.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 00:15



Няма емоции, процедурна е темата.
Държа да уточниш изрично:

В случай, че някоя дума или израз на пишещ не ти допадне, ще триеш или ще подменяш с думи и изрази по твой избор?
Досегашната практика на модериране в клубовете е била изтриване на неуместния текст или изтриване на неуместни думи и отбелязване на изтритото със ***. Модераторите се въздържат от художествено редактиране.

В случай, че ми се прище по-сочен изказ, имам ли право да се саморедактирам с ***, за да не предизвиквам сърцебиене в по-чувствителните читатели или ми е забранено дори да си помислям за думи, които не се употребяват в Библията в този клуб?

Уточнението е важно и засяга всички потребители, предполагам.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Aлиca.]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано13.11.13 00:27



Алиса, процедурно: има Правила, които трябва да се спазват.

Не мисля повече да дискутирам за това.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Aлиca.]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано13.11.13 00:38



Алиса,за хард изрази има съответни клубове,къзъм!



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 05:51



anb процедурно:
правилата забраняват употреба на нецензурни и обидни думи, но не дават право на модератора да пише от свое име в текста на потребителя, когото редактира.
Колкото и да е убеден въпросният модератор, че изявявайки се като съавтор на чуждо мнение, допринася за качеството на клубните дискусии.

Проблемът е на пръв поглед дребен, но настоявам да го изясним - имаш пълното право да изтриеш тази част от постинг на потребител, която е в нарушение на клубните правила - за тази твоя намеса съм изцяло съгласна.
Нямаш никакво право - пак съобразно клубните правила - да подменяш
по свое усмотрение отделни думи или изрази от чуждо мнение на своя глава.
Основанието ми е - в клубния правилник липсва такова указание. До постингите на потребителите имат достъп: самият автор на постинга до няколко часа след публикуването му и модераторите/администратора по всяко време. Последните почистват текст, който е в нарушение на Правилника чрез триене, пишат в постинга на потребителя забележки и предупреждения, но не пренаписват неговото мнение.

Редакторството е сладка и уважавана професия, когато се практикува със съгласието на автора, но без негово съгласие се нарича цензура и вече не е толкова уважавана. Приканвам те за в бъдеще да се придържаш само към правомощията, които са ти дадени от дира и да не ги разширяваш произволно.
Правомощия да цензурираш чрез авторска намеса чужди мнения, като променяш смисъла на писаното, не са ти дадени. В случай, че не си наясно докъде се простират правата на модератора в коригирането на потребителски мнения, информирай се своевременно.

Повтарям, въпросът е принципен. Напълно одобрявам триенето на недопустим текст и съм против подмяната му от човек с достъп до авторско мнение.

Ако си разбрал добре съображенията и аргументите ми, не е необходимо да дискутираш повече. Само кимни.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 06:02



Предлагам ти да не зачекваш темата кои изрази, мнения и цели теми са за други клубове, че навлезем ли в изясняването на тази материя според Правилата, на модератора ще му се отвори десеторна работа.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Aлиca.]  
Автор 7.7.7 ()
Публикувано13.11.13 07:09



А ти наясно ли си колко пъти в близките няколко седмици беше в нарушение на правилата на клуба?
Чест му прави на anb, че ти прави обстойно обяснения. Хайде сега иди и се оплачи на моля администратора!



Тема Но ти, anb, считаш ли, ченови [re: anb]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано13.11.13 09:44



може да редактираш художествено изказа на хората?... И това, ако го правиш, посочваш ли изрично, че си заменил авторови думи със свои собствени?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.