Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: anb]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано13.11.13 23:31



Каква Лис,Лисище е тя,хитра,коварна,............не знаеш кога ще ти забие нож в гърба.
Но аз я обичам такава!





Тема Re: _maycal & Ежконови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 06:00



anb,
упорито не отговаряш на въпроса ми:

Кой ти е дал правомощията да поправяш и да подменяш чужди думи и изрази?
Нито един модератор не го прави, в нито един Правилник не е записано.

Не ми обяснявай като на малко бебе, че е трябвало да триеш дума. Байгън!
Обясни ЗАЩО пишеш твои думи на мястото на изтритото и така ли смяташ "да модерираш" занапред?

Смисълът на посланието, което си вложила не е променен.
Аз твърдя, че смисълът е променен и си злоупотребил с чуждо мнение.
Настоявам да се съобразяваш с правата на потребителите да изразяват и отстояват собственото си мнение.

Още малко, и ще започнеш да ми казваш какво АЗ мисля - отиваме към диагнозите на Майки.

Редактирано от Aлиca. на 14.11.13 06:11.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 06:20



Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа (Аристотел)



Тема Re: _maycal & Ежконови [re: anb]  
Автор Kossoman ()
Публикувано14.11.13 07:33



Anb, Алиса има право. Ако сметнеш, че нещо е в разрез с правилата на клуба - трий. Ти си модератор, а не главен редактор. Никой не те е упълномощавал да променяш мислите и изразите на участниците в дискусиите. Доколкото познавам стила на Алиса, много се съмнявам тя да е употребила въпросния израз неволно.





Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Aлиca.]  
Автор 7.7.7 ()
Публикувано14.11.13 07:59



Хм, ти ли не се сещаш или се правиш на....
Има ли дума е...вам в българския език?
За какъв въобще промяна на смисъла говориш?
Действията на модератора са коректни и няма какво да ти се обяснява. ТОЧКА!



Тема Re: _maycal & Ежконови [re: Kossoman]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 08:03



Доколкото познавам стила на Алиса, много се съмнявам тя да е употребила въпросния израз неволно.

За това си напълно прав. Смея да твърдя, че добре познавам особеностите на българския език - литературен, архаичен, жаргонен и блажен. И подбирам тази дума или израз, които най-точно илюстрират мисълта ми. Виновният неприемлив за тукашната аудитория глагол е производен от нецензурен глагол, но в неформалния ежедневен език на общуване е утвърден със смисъл, различен от този на основната глаголна форма. Хората, които нямат задръжки и предубеждения да ползват въпросния блажен жаргон, обичайно го правят в смисъла, цитиран от мен. Българският език си има такива не особено благоприлични разговорни думи и изрази, които съчетават няколко емоционални състояния едновременно и са непреводими с една дума или необясними само с един синоним. За да се наеме някой да замества жаргонна дума, той трябва първо да е добър познавач на разговорния жаргон.

Тъй като в повечето случаи значението на жаргонна дума или израз е многопластово, задачата е непосилна. Дори аз не мога да променя собственото си изречение с една дума, за да запазя смисъла на написаното мнение. Предпочитам триенето пред изопачаването.

И, откровено не схващам защо модераторът упорито не признава едно свое простичко неправилно и неправомерно действие - случва се човек да сгреши - а в цялата тема омаловажава моята реакция, вместо да се съобрази с аргументите ми.

И сто пъти да напиша, че съм съгласна с изтриването по Правило ХХ и модераторската забележка, модераторът твърди едно и също - аз КОРИГИРАХ според Правило ХХ. Оставам с впечатление, че anb не различава две качествено различни действия - изтриване на авторски текст от фалшифициране на авторски текст.

А това е вече тревожно.



Тема Re: _maycal & Ежконови [re: Aлиca.]  
Автор 7.7.7 ()
Публикувано14.11.13 08:19



Да и в този и в другия клуб "православие" от години вече много хора се присмиват, подиграват, заяждат и дори е...ат с християните и християнството. Това продължава и сега. Беше допуснато от JoroH поради криворазбрана толерантност, за което той после призна, че е сгрешил. После присмивателите бяха толерирани от редица модератори с какви ли не извинения.
Много често и ти се присъединяваш към дружинката на въпросните хора.
И понеже повечето християни избягаха от клуба, през последните години модератор избират не християните а другата дружинка.



Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: 7.7.7]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 08:38



ДГД
точка





Тема Re: Уважаеми anb,нови [re: Aлиca.]  
Автор anbМодератор ()
Публикувано14.11.13 09:32



Приятели, мисля, че отделихме прекалено много време в тази дискусия.

Благодаря на всички Вас, които изразихте своето мнение!

Очевидно е, че етиката на доброто общуване трябва да присъства във всичките ни постинги, а написаните Правила да бъдат стандарт, с който се съобразяваме при участие в клуб "Християнство".

Заключвам темата.

Редактирано от anb на 14.11.13 09:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.