Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Какво ние "смятаме" е без значениенови [re: timotey-25734]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано19.11.13 23:06



Разбира се. Аз не смятам възкресението за вечна смърт за истинско възкресение.

Ех, брате - обичам те, да знаеш. Не искам да си отидеш от този свят като един законник, като един буковядец.

Чуй отново:

[Деяния, 24:15] и се надявам на Бога, че ще има възкресение на мъртви, на праведни и на неправедни, което и те сами очакват.



И все пак, Съдът остава Тайна. И, слава на Бога, Премилостивата наша Любов.




Редактирано от Ежко на 19.11.13 23:16.



Тема Re: Разлики и ...парадоксинови [re: hadjiyata]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано19.11.13 23:17



За някои светци не са били толкова тайни и са виждали невидимото - и Ангелите и пр. А на един невярващ, че това са тяло и кръв Христови видял в чашата кърваво месо и се ужасил - после вече не се съмнявал, че приема тялото и кръвта Христови...








Тема За самочинното тълкуваненови [re: Stephanus]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано19.11.13 23:20







Редактирано от Ежко на 19.11.13 23:25.



Тема Re: В рамките на ритуала превалира символносттанови [re: _maycal]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано19.11.13 23:20



Щом говориш за "вероятност", ти си в ерес. Изповядай го като грях. И го отхвърли, като демонична съблазън.








Тема Re: Какво ние "смятаме" е без значениенови [re: Ежко]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано19.11.13 23:24



Не ме разбра - възкресението за вечна смърт аз го приемам като УМЪРТВЕНИЕ - самата дума възкресение е общоприето да се разбира като избавление и спасение.

В тоя смисъл го казах, не че отричам евангелието. Има си хас!








Тема Re: самочинно тълкуваниенови [re: Stephanus]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано19.11.13 23:39



Аз съм живият хляб, слязъл от небето - който яде от тоя хляб ще живее вовеки, а хлябът, който Аз ще дам, е Моята плът, която ще отдам за живота на света.
/Йоан 6:51/.


Това не е Тимотеево евагелие, нали?

Аз ги извинявам твоите пастири - тоест, лъжепастири - какво могат да кажат като нямат истинско свещенство и нямат истинско причастие - ще говорят за нещо символично - друго не им остава. Но на вас ви остава!! Да не останете при тях!! Това ви остава.








Тема Re: а за това Тимотеенови [re: Stephanus]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано20.11.13 00:02



Алиса ми цитира нещо, но не ми зададе въпрос.
А на теб ще кажа, че ние говорим по първия закон за любовта към Бога, а ти почваш да говориш за втория закон за любов към ближния.

Как да кажа на колко хора изпражненията съм изчистил, нали това не е редно - едната ръка не трябва да знае какво прави другата.

Не измествай въпроса!! Бягай от протестанството! Там няма живот.






Редактирано от timotey-25734 на 20.11.13 00:29.



Тема Re: Ама се разбиранови [re: hadjiyata]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано20.11.13 00:12



Отговорът е прост. Той прави това като Бог, но после изпраща Светия Дух, Който също е Бог и Апостолите ЧРЕЗ НЕГО също извършват това Тайнство и вземат и дават причастие на людете Христови.

Просто като фасул.








Тема Re: Ама се разбиранови [re: Aлиca.]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано20.11.13 00:28



Само добрите дела не са спасителни. Тъй като по-важен е Първият закон за любов към Бога - тя включва и любов към Тялото Му, тоест, Църквата и послушание към Тайнствата - нали първото е Кръщеуние- ами другите Тайнства - как без тях?!!!
Това е обида към Бога - и то по Първиья Закон, а добрите дела са по втория закон, а това е на второ място и не е спасително, без първия закон:










Тема Re: Ама се разбиранови [re: timotey-25734]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.11.13 12:34



Дур , бре ! Християнството е монотеистична религия , а ти твърдиш как единия бог изпратил другия бог да извършва тайни работи в името на трети бог ... е па много богове станаха и работата хептен замяза на езичество . А ти така и не отговори как се познава причестеното ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.