Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Небето в мен"  
Автор anb ()
Публикувано29.10.13 22:38







Тема Какво означава тщеславие ?нови [re: anb]  
Автор xpиcтиянин ()
Публикувано29.10.13 23:04



Какво означава тщеславие ? То е върха на суетата - П`оказната - "ах, колко сме добрички, въх колко сме милостиви, състрардателни - въобще, добрички. . . и, да покажем тези наши "добродетели" пред другите
[Мат., 6:3] А ти кога правиш милостиня, нека лявата ти ръка не знае, какво прави дясната,
[6:4] та милостинята ти да бъде скришом; и твоят Отец, Който вижда в скришно, ще ти въздаде наяве.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от xpиcтиянин на 29.10.13 23:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от xpиcтиянин на 29.10.13 23:20.



Тема Re: Какво означава тщеславие ?нови [re: xpиcтиянин]  
Автор anb ()
Публикувано29.10.13 23:20



Ежко, какво означава неразбиране? В твоя случай означава да не погледнеш с очите на сърцето си, а с разбирания в ума си, опитвайки се да им придадеш някакъв религиозен синоним, например твоето "тщеславие"...

Тази жена е наша сестра в Господа, която е превъзмогнала състоянието, в което се намира и дарява надежда и вдъхновение на хората около себе си. Радвам се, че е мой приятел и за това, което Бог е направил и прави за нея и чрез нея.

Толкова от мен.


P.S.-полезно за обща култура: тщеславие-самолюбие, непрекъснат стремеж към слава и изтъкване на собствените достойнства-източник: Уикиречник

Редактирано от anb на 29.10.13 23:22.



Тема Re: Какво означава тщеславие ?нови [re: anb]  
Автор timotey-25734 (монах в света)
Публикувано30.10.13 20:22



Аз не съм против такива предавания - те сигурно са полезни за много хора - и болни и здрави!!

Но от водещата лично не съм доволен. Два пъти й писах по два конкретни повода по един чисто църковен начин и тя не пожела дори да отговори - нито дума. Сякаш, ако Бог излекува болния - ТОЙ го може това - то тя ще остане в сянка...

Иначе защо не ми отговори. Защо не отиде с тази болно или с друг болен на Кръстова гора или пред чудотнорна икона и пр.? Защо?



Тема Re: Какво означава тщеславие ?нови [re: timotey-25734]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано31.10.13 12:33



Тази водеща е не по- малко болна, а предаването й е патологичен случай - просто на фона на телевизионните ни медии, не прави чак такова впечатление.

претегли една кофа с лайна и една кофа с желания - и виж коя тежи повече



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.