Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ГЕДЕОН-пример за вяра  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано04.08.13 22:15



12. И ангелът Господен му се яви и му каза: Господ е с тебе, мъжо силни и храбри.
13. А Гедеон му отговори: О, господарю, ако Господ е с нас, то защо ни връхлетя всичко това? И къде са всичките Му чудеса, за които бащите ни са ни разказвали: Не ни ли изведе Господ от Египет? Но сега Господ ни е изоставил и ни е предал в ръката на мадиамците.
14. И Господ го погледна и му каза: Иди с тази твоя сила и ще освободиш Израел от ръката на мадиамците. Аз те изпращам.
15. А той Му възрази: О, Господи! С какво ще освободя Израел? Ето, моето семейството е най-незначителното в рода на Манасия и аз съм най-малък в бащиния си дом.
16. Но Господ му каза: Аз ще бъда с теб; и ти ще поразиш мадиамците като един човек.
17. Тогава Гедеон каза: Моля Ти се, ако съм придобил Твоето благоволение, покажи ми знамение, за да зная Кой си Ти, Който говориш с мене.
-Господ ни е изоставил-добра изповед,просто невероятно
-Чувал е за чудеса,ама не е виждал
-Възразява на Бог
-Иска знамения
-Бог го чака,показва му знамения,търпелив е

Не отговаря на никакви доктрини,но Бог го е избрал..............
Какво ще кажете?

Редактирано от Людмил Георгиев на 04.08.13 22:22.



Тема Re: ГЕДЕОН-пример за вяранови [re: Людмил Георгиев]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано05.08.13 09:48



Същото, каквото и ше кажа за избора на Пресвета Богородица - неведоми са пътищата Господни.
Отказал съм се да търся Господа рационално. Трябва да се мине на друго ниво - сетивно.



Тема Re: ГЕДЕОН-пример за вяранови [re: lezig]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано05.08.13 11:04



Битие 18:12 И така, Сара се засмя в себе си, като казваше: Като съм остаряла, ще има ли за мен удовлетворение, като и господарят ми е стар?

Битие 18:13 А Господ каза на Авраам: Защо се засмя Сара и каза: Като съм остаряла, дали наистина ще родя?

Битие 18:15 Тогава Сара, понеже се уплаши, се отрече, като каза: Не съм се смяла. А Той каза: Не е така; ти се засмя

И Сара не вярва,
но Бог им дава син.



Тема Re: ГЕДЕОН-пример за вяранови [re: Людмил Георгиев]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано05.08.13 13:17



"-Господ ни е изоставил-добра изповед,просто невероятно
-Чувал е за чудеса,ама не е виждал
-Възразява на Бог
-Иска знамения
-Бог го чака,показва му знамения,търпелив е

Не отговаря на никакви доктрини,но Бог го е избрал..............
Какво ще кажете? "


Ще кажа, че правиш некоректни - от интелектуална гледна точка, заключения.



Тема Трите вида вяранови [re: Людмил Георгиев]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано05.08.13 13:24



"И Сара не вярва,
но Бог им дава син."


Георгиев, явно за теб всичко се заключава в това: някой във всеки един момент или "вярва" безусловно, или не "вярва", и който "вярва" автоматично има успех и блага само защото "вярва". Това, драги Георгиев, е примитивен и може би детски тип мислене.


Междувременно те съветвам да се информираш напр. за трите типа вяра, така, както са отбелязани в "Бхагавадгита". Ако имаш затруднение да намериш текствовете (от изданието на "народна култура"), ми кажи да ти ги представя.



Тема Re: Трите вида вяранови [re: _maycal]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано05.08.13 15:02



Ти все още ли не си приел, че за християните единствено и само библията е достоверен източник и авторитет по тези въпроси - може би за трети път те виждам, да споменаваш Бхагавадгита, сигурно и преди да участвам в този форум си намесвал тази книга, но смяташ ли, че има поне един човек от форума, който заинтересуван от твоите коментари, да се е хванал да я прочете?

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: ГЕДЕОН-пример за вяранови [re: _maycal]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано05.08.13 15:59



Да не би да виждаш,нещо друго,интелектуално.
Бог избра простите неща..............
Ти нали си православен,кви работи четеш?



Редактирано от Людмил Георгиев на 05.08.13 18:35.



Тема Re: Трите вида вяранови [re: exaybachay]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.08.13 17:26



Арджуна пита: „О, Кршна, какво е положението на личностите, които не следват принципите на писанията, а отдават почит според собственото си въображение? Дали те са в добро, дали са в страст или са в невежество?"

ПОЯСНЕНИЕ: В четвърта глава, тридесет и девети стих, се казва, че личност, която вярва в определен вид обожание, постепенно се издига до платформата на знанието и достига най-висшия съвършен стадий на мир и благоденствие. В шестнадесета глава се заключава, че човек, който не следва принципите, формулирани в писанията, се нарича асура, демон, а този, който следва с вяра правилата, се нарича дева, т.е. полубог. И така, какво е положението на човек, който следва с вяра правила, непосочени в писанията? Кршна трябва да отговори на този въпрос на Арджуна. В добро, в страст или в невежество са тези, които създават някакъв вид Бог, като избират за тази цел човешко същество и го почитат с вяра? Тези личности достигат ли съвършения стадий на живот? Възможно ли е те да се установят в истинско знание и да се издигнат до най-висшия стадий на съвършенство? Дали тези, които не следват правилата на писанията, но вярват в нещо и почитат богове, полубогове и хора, постигат успех в усилията си? Арджуна поставя тези въпроси на Кршна.


Бог, Върховната Личност, казва: „ В съответствие с гуните на природата, придобити от въплътената душа, вярата може да бъде три вида: в добро, в страст или в невежество. Сега слушай за това.

ПОЯСНЕНИЕ: Всички, които знаят правилата и препоръките на писанията, но от леност отказват да ги следват, се намират под влияние на гуните на материалната природа. В съответствие с предишните си дейности в гуната на доброто, страстта или невежеството те придобиват природа с определено качество. Контактуването на живото същество с различните гуни на природата продължава вечно. Понеже живото същество е в контакт с материалната природа, то придобива различни видове манталитет според връзката си с материалните гуни. Но тази природа може да бъде променена, ако човек общува с авторитетен духовен учител и следва неговите правила и писанията. Постепенно човек може да промени положението си от невежество в добро и от страст в добро. Изводът е, че сляпата вяра, в определена гуна на природата, не може да помогне на никого да се издигне до нивото на съвършенството. Човек трябва да обмисли нещата внимателно, с разум, като общува с авторитетен духовен учител. Така той ще може да промени положението си, като премине в по-висша гуна на природата.

О, сине на Бхарата, според съществуването на човека под влиянието на различни гуни на природата, той развива определен вид вяра. Тя отговаря на придобитите от него гуни.

ПОЯСНЕНИЕ: Всеки, независимо какъв е той, има определен вид няра. Но неговата вяра е вяра в добро, в страст или в невежество в зависимост от природата, която е придобил. Според вярата си човек контактува с точно определени личности. В действителност всяко живо същество, както се посочва в петнадесета глава, по произход е откъсната неразделно свързана с Върховния Господ частица. Следователно по произход то е трансцендентално спрямо всички гуни на материалната природа. Но когато човек забрави връзката си с Бога, Върховната Личност, и влезе в контакт с материалната природа н обусловен живот, той създава собственото си положение чрез общуване с разновидностите на материалната природа. Възникналите по този начин изкуствена вяра и съществуване са само материални.
Въпреки че човек може да бъде воден от някакво впечатление или схващане за живота, по произход той е ниргуна, т.е. трансцендентален. Следователно той трябва да се пречисти от материалното замърсяване, което е натрупал, за да възстанови отново връзката си с Върховния Господ. Единственият път за връщане, който може да бъде следван без страх, е Кршна съзнание. Ако някой се установи в Кршна съзнание, този път гарантира издигането му до съвършено ниво. Но ако той не приеме този път на себереализация, със сигурност ще попадне под влиянието на гуните на природата.
Думата шраддха, т.е. вяра, е много важна в този стих; шраддха, вярата, води началото си от гуната на доброто. Човек може да вярва в полубог, в някакъв създаден Бог или в някаква въображаема измислица. Предполага се, че силната вяра поражда дейности в материалното добро. Но в материално обусловения живот дейностите не са напълно пречистени. Те са смесени и не са в чистото добро. Чистото добро е трансцендентално; в пречистеното добро човек може да разбере истинската природа на Бога, Върховната Личност. Докато вярата на човек не се установи изцяло в пречистеното добро, тя е подложена на замърсяване от гуните на материалната природа. Замърсяващите гуни на материалната природа достигат до сърцето. Следователно вярата на човек се установява в зависимост от това, с коя гуна на материалната природа е свързано сърцето му. Трябва да знаем, че ако сърцето на човек е в гуната на доброто, вярата му също е в гуната на доброто. Ако сърцето е в гуната на страстта, вярата също е в гуната на страстта. И ако сърцето на човек се намира в гуната на невежеството (илюзията), неговата вяра е замърсена по същия начин. И така, в този свят откриваме различни видове вяра, на които съответствуват различни видове религии. Истинският принцип на религиозната вяра е установен в гуната на чистото добро, но понеже сърцето е замърсено, срещаме различни видове религиозни принципи. Така в съответствие с различните видове вяра има и различни видове почитания.



Редактирано от Aлиca. на 05.08.13 17:27.



Тема Re: ГЕДЕОН-пример за вяранови [re: Людмил Георгиев]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано05.08.13 20:30



"Ти нали си православен,кви работи четеш?"

Позволено ми е да чета всякакви неща ("Всичко ми е позволено .........." - виж апостол Павел, 1 Кор. 6:12)



Тема Re: ГЕДЕОН-пример за вяранови [re: _maycal]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано05.08.13 21:22



12. Призив за нравствена чистота
Всичко ми е позволено, ала не всичко е полезно; всичко ми е позволено, но не искам да съм обладан от нищо.
13. Храната е за стомаха и стомахът е за храната; но Бог ще унищожи и него, и нея. А тялото не е за блудодеяние, но за Господа, и Господ е за тялото,
14. а Бог, Който е възкресил Господа, ще възкреси и нас със силата Си.
15. Не знаете ли, че вашите тела са части на Христос? И така, да отнема ли от Христос частите Му и да ги направя части на блудница? Да не бъде!
16. Или не знаете, че който се сношава с блудница, е едно тяло с нея? Защото казва: "Двамата ще бъдат една плът."
17. Но който се съединява с Господа, е един дух с Него.
18. Бягайте от блудство. Всеки друг грях, който би направил човек, е вън от тялото; но който блудства, съгрешава против своето собствено тяло.
19. Или не знаете, че вашето тяло е храм на Святия Дух, Който е във вас, Когото имате от Бога? И вие не сте свои си,
20. защото сте били купени с цена; затова прославете Бога с телата си и с душите си, които са Божии.
С цена сме купени от ХРИСТОС,негоавата скъпоценна кръв!





Йоан 5:24 Истина, истина ви казвам, който слуша Моето учение и вярва в Този, Който Ме е пратил, има вечен живот и няма да дойде на съд, но е преминал от смърт към живот.

Йоан 7:16 Тогава Исус им отговори: Моето учение не е Мое, а на Онзи, Който Ме е пратил.

Йоан 8:31 За истината
Тогава Исус каза на повярвалите в Него юдеи: Ако пребъдвате в Моето учение, наистина сте Мои ученици.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.