Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано22.06.13 20:16



В голяма част от словото бурното море е символ на БОЖИЯТ ГНЯВ,който остава върху неповярвалите

Така ли е?



Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор anb ()
Публикувано22.06.13 23:53



Ще си позволя да пиша за бурите като цяло и по-специално, за устояването. Бог не е буря, но бурите идват, за да ни напомнят, че има сили много по-силни от нас. Силната буря е напомняне, че ние се нуждаем от Бог, който е по-силен от бурята:

Псалм 93:3-4
3 Господи, пороите издигнаха, Пороите издигнаха гласа си; Пороите издигнаха бученето си.
4 Господ, Който е на високо, Е по-силен от гласовете на големи води, От силните морски вълни.

И когато видим някой спасени от буря, той ни напомня за Божието спасение:

Пс.18

2 Господ е скала моя, крепост моя и избавител мой, Бог мой, канара моя, на Когото се надявам, Щит мой, рога на избавлението ми и високата ми кула.
3 Ще призова Господа, Който е достохвален; Така ще бъда избавен от неприятелите си.
4 Връзките на смъртта ме окръжиха; Порои от беззаконие ме уплашиха.
5 Връзките на преизподнята ме обвиха; Примките на смъртта ме стигнаха.
6 В утеснението си призовах Господа. И към Бога мой викнах; От храма Си Той чу гласа ми, И викането ми пред Него стигна в ушите Му.
7 Тогава се поклати и потресе земята; Основите на планините се разлюляха И поклатиха се, защото се разгневи Той.
8 Дим се издигаше от ноздрите Му, И огън из устата Му поглъщаше; Въглища се разпалиха от Него.
9 Той сведе небесата и слезе; И мрак бе под нозете Му.
10 Възседна на херувим и летя; Летя на ветрени крила.
11 Положи за Свое скривалище тъмнината, За покров около Си тъмните води, Гъстите въздушни облаци.
12 От святкането пред Него Преминаха през облаците Му Град и огнени въглища.
13 И гръмна Господ от небето, Всевишният даде гласа Си, Град и огнени въглища.
14 И прати стрелите Си та ги разпръсна, Да! светкавици в изобилие та ги смути.
15 Тогава се явиха коритата на водите, Откриха се основите на вселената От Твоето изобличение, Господи, От духането на дъха на ноздрите Ти.
16 Прати от височината, взе ме, Извлече ме из големи води.
17 Избави ме от силния ми неприятел, От ония, които ме мразеха; Защото бяха по-силни от мене.
18 Стигнаха ме в деня на бедствието ми; Но Господ ми стана подпорка.
19 И изведе ме на широко, Избави ме, защото имаше благоволение към мене.
20 Въздаде ми Господ според правдата ми; Според чистотата на ръцете ми възнагради ме,
21 Защото съм опазил пътищата Господни, И не съм се отклонил от Бога мой в нечестие.
22 Защото всичките Му съдби са били пред мене, И от повеленията Му не съм се отдалечил.
23 Непорочен бях пред Него, И опазих се от беззаконието си.
24 Затова Господ ми въздаде според правдата ми, Според чистотата на ръцете ми пред очите Му.
25 Към милостивия, Господи, милостив ще се явиш, Към непорочния, непорочен ще се явиш.
26 Към чистия, чист ще се явиш, И към развратния, противен ще се явиш.

Когато сме в бурята, никой от нас няма да е в състояние да се справи чрез силата на когото и да било. Няма да можем да се приближим до партньора си, до пастора си, до приятеля си...Или казано просто: имаме нужда от собствена сила. Но не можем да я получим само от слушане на проповеди или записи с поучения. Не можете да я получим чрез вършенето на добри дела. Можете да приемем сила, само ако сме насаме с Господ в Неговото присъствие. Тук ще припомня темата за пребиваването в Божието присъствие:



Минаваме ли през мрачен и труден момент в живота си? Може би бурята тъкмо се е разбушувала безспирно и ние треперим от страх. Имаме чувството, че всеки миг, можем да потънем и да отидем на дъното, защото не можем да победим бурята. Нека се утешим с това, че Исус вижда през какво преминаваме и винаги идва там, където сме в най-мрачния ни час. Той направи това за учениците Си в една бурна нощ в Галилейското езеро. Исус дойде, ходейки по бурните води, ходейки върху проблема, който заплашваше да ги смаже. Той е наистина Цар и Господ над бурите! Когато очите ни са върху Христос, дори бурите да са се разбушували и ветровете да са задухали, ще знаем, че сме над бедите и обстоятелствата. Когато хора не питат, как се справяме под тези обстоятелства, нека да казваме:„Аз не съм под обстоятелствата. Аз съм над тях, защото моят Бог е над всичко!“ Защото Той ще дойде при нас, ходещ върху бурните води. Неговият утешаващ глас ни казва, „Дерзай! Аз съм; не се бой.“

Нека помним, че дори и във времената, когато отделяме очите си от Исус, Той не отделя Своите очи от нас. И когато извикаме към Него, Той незабавно ще протегне ръката Си, за да ни хване. Няма да потънем. Може някой път да не можем да намерим пътя назад. Тогава Исус ще не хване за ръка и ще не заведе обратно до лодката. И също както Петър, ние ще осъзнаем, че с нашата ръка в Неговата, бурята ще утихне.


Редактирано от anb на 22.06.13 23:58.



Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: anb]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано23.06.13 10:04



Да,съгласен съм.
И аз ще дам примери словото,по памет

-морето заля фараон и армията му
-Морето утихна,когато хвърлиха Йона в него
-Исус смъмри бурята в морето,защото погиваха
-Без ИСУС гребат напразно


-Павел и тези с него се спасиха,защото не разчитаха на себе си,а на останки от кораба
-Морето предаде своите мъртви
-водата на реката,извиращ от храма,изцели водата на морето,там дето отиваше.Всички живеят,но остават тинести места


-НОВА ЗЕМЯ,НОВО НЕБЕ,А МОРЕ НЯМАШЕ

-Медно море и Море от стъкло

Приемайки ИСУС И НЕГОВАТА ПРАВЕДНОСТ,НИЕ СЕ СПАСЯВАМЕ ОТ ИДВАЩИЯ ГНЯВ.Тези,които не вярват,ГНЕВА ОСТАВА ВЪРХУ ТЯХ

Бог не е буря,нито море,но тези стихии символично показват Божият Гняв,поради греха
Затова няма да има море,щото в ЦАРСТВОТО НЯМА ГРЯХ.
СЛОВОТО Е МНОГОПЛАСТОВО И ЕДНА СЛУЧКА ИМА МНОГО ЗНАЧЕНИЯ,
като хляба-храна,храна за духа,тялото Христово и т. н.

Редактирано от Людмил Георгиев на 23.06.13 10:09.



Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.06.13 10:35



морето заля фараон и армията му
В случая става въпрос за вълната (нещо като цунами) , която е издавила конницата на Рамзес II . Това , драги , няма нищо общо с гнева Божи . Просто по това време в южното Егейскоморие изригва вулкан ... всъщност това е било "лебедовата песен" на вулкана . При първото изригване киселинните дъждове почти са унищожили флората и фауната по Нилската долина , железните соли от вулканичната пепел са обагрили реката в червено и са изтровили рибата (затова жабите масово са излезли на сушата) , а Мойсей се е опитал да извлече дивиденти от нещастието на египтяните .
Евреите са използвали неприятния за Египетската империя момент и са се организирали за емигриране , а Рамзес е бил толкова зает с проблемите по бедствието , че хич не му е било до докладите на "полицията" относно подготовката за емиграция ... "Чудото" на събитията е именно в това , че египетската конница се е озовала на пътя на цунамито , което се е усилило от плитчините .

Редактирано от hadjiyata на 23.06.13 11:04.



Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: hadjiyata]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано23.06.13 12:19



Бог така движи събитията,че хем са истина,хем притча.
За земните неща ви говоря и не разбирате,как ще разберете небесните?

Исус е Пътя
Той може ли да е път-.път през морето,път към Бог!

Ако не ти се даде отгоре,ще знаеш,но няма да разбираш!

Виж живота на Йосиф и го сравни с Исус-Бог движи живота на Йосиф,да сочи към Исус........



Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.06.13 12:35



Драги ми Людмиле , когато преждепосочените събития са се случвали , Исус е бил блян в погледа на ен-тия си пра-пра-дядо . Онази история с издавената конница си е съвсем научно обяснима . Действията на евреите са били съвсем логични ... Така че няма никаква божествена намеса , останалото е нагаждане в еврейската история .





Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: hadjiyata]  
Автор dnaunseq (минаващ)
Публикувано23.06.13 17:08



То всичко е ясно, но сега се чудя друго - дали всички заслужават да имат вяра. Ако са варвари и са опасни, май заслужават атеизъм.



Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.06.13 11:38



Първо формулирай що е "вяра" и има ли то почва у нас , а после отсъждай кой какво заслужава .





Тема Re: БУРЯТА ВЭЪЛНИТЕ И МОРЕТОнови [re: hadjiyata]  
Автор Людмил Георгиев (пристрастен)
Публикувано24.06.13 13:07



Като разбираш много електрона частица или вълна е?

Вяра е твърда увереност за неща,които не се виждат.С вяра разбираме че видимото стана от невидимото
Както знаеш,надявам се,че освен светлината,има и невидими инфрачервени и ултравиолетови вълни.За тях си си сигурен ,че ги има,а за Твореца- Бог?



Тема конкретен текстнови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Stephanus ()
Публикувано24.06.13 15:22



Трябва символите да се тълкуват според контекста. По-добре дай някакъв текст.
Аз не бих направил такова обобщение.

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.