Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Някой трябваше да умре-ти или Аз?  
Автор anb ()
Публикувано05.05.13 14:33





Честито и славно Възкресение Христово на всички!



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: anb]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано05.05.13 16:24



А бе защо правят все неща, които са пълни с мелодраматизъм и могат лесно да бъдат опровергани? Я по-добре гледайте нещо от Тенгиз Абуладзе.





Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор anb ()
Публикувано05.05.13 17:23



... погледни очите си, красиви, уникални, Той ги създаде ... Не се закоравявай.



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.05.13 17:49



Мен пък силно ме интересува откъде е дошла душата ми. Родителите ми ли са ми я създали или Той?



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: anb]  
Автор loverrock ()
Публикувано05.05.13 17:50



Видът ни е уникален!

domino dancing


Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: loverrock]  
Автор anb ()
Публикувано05.05.13 18:00



Твоята душа е безсмъртна, вечна, Алиса. Създадена е от Него и за Него.
-----
Уникални сме, Loverrock. И сме създадени чудно и неповторимо :)



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор loverrock ()
Публикувано05.05.13 18:11



Да, някои от нас приличат на първите хомо сапиенс, други не.



domino dancing

Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: loverrock]  
Автор anb ()
Публикувано05.05.13 18:15



ха-ха-ха, само по инат и бабаитлък, може би приличат.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.05.13 18:32



Искаш да кажеш, че докато съм била зигота, Бог ми е вдъхнал чисто нова, създадена от Него, душа, така ли?
Родителите ми и техните души имат ли някакво участие в създаването на моята ДУША /да не се бърка с биологично тяло/? Или те са отговорни за биологията, а сам Бог в момента на зачатието е създал моята уникална душа?

Искам много точен отговор.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор anb ()
Публикувано05.05.13 18:46



Да, едва ли бих мотъл да го изкажа по-точно от теб, Алиса!





Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.05.13 18:54



И след като всеки човек се ражда с абсолютно безгрешна Божия душа, той не носи отговорност за първородния грях на Адам и Ева, така ли?
Аз напълно безгрешна ли съм се родила?



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор loverrock ()
Публикувано05.05.13 18:55



Бъркаш видовете



domino dancing

Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор anb ()
Публикувано05.05.13 19:04



:)Да, Алиса! Децата са невинни и чисти. До момента, когато съзнателно направят своя първи избор за добро или зло.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано05.05.13 19:44



Кой определя момента на съзнателния първи избор?
Децата не избират семейството и средата, в която се раждат. А семейството, средата и купища независещи от детето събития изграждат в него понятията за добро и зло, правилно и неправилно, травмират го, наказват го, обвиняват го, дори го отхвърлят, ако не се вписва в изискванията на съответната среда. Един само родител да има, който некомпетентно, авторитарно или без да му пука, внуши на детето съвсем изкривени ценности, то може да израстне като пълнолетен, дори възрастен човек, без съзнанието, че върши грях. Дори, с убеденост в собствената си правота.

На такива външни внушения за извършени грехове обичайно се поддават хора, в които е било вменено чувство за вина, често, по твърде болезнен начин. Още по-зловещо е към вече травмиран човек да се адресират внушения като твоето:
"Някой трябваШЕ да умре - ТИ или АЗ". Човекът се чувства достатъчно фрустриран, последното, от което има нужда, е директно обвинение - ТИ си виновен, че умрях АЗ.

Аз винаги и съзнателно съм правила избори само за добро. Дали се е получавало, то е друг въпрос. Като са ме родили с чисто нова душа, не са ми дали наръчник с инструкции, нито пък правото да си избера перфектната добронамерена и премъдра среда с идеалното възпитание и отношения. Затова, моите съзнателни избори са били ориентирани към това, което е най-добро за мен. Твоят клип ме обижда.
Някакъв глас зад кадър иска да ми внуши, че върша грехове /не уточнява какви/ и съм пряко виновна за смъртта на Бог.
Този, който е творил обвиненията, няма никакво основание да ми вменява грехове и убийство.
Първо, той изобщо не ме познава.
Второ, няма да му се вържа.
Трето, ако някой се почувства зле от обвиненията, то авторът им носи вина за това, че унижава така чувствителните хора.

Такава пропаганда е по-скоро отблъскваща, драги, и с обратен ефект.
Избралият злото направо ще я игнорира, а покрай нея - и християнството.
Увереният в правотата си - също.

Кого атакува този клип? Хората, които се чувстват нещастни ли?



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор anb ()
Публикувано05.05.13 21:58



Алиса, искам да знаеш, че преди малко ти направи едно дълбоко признание, а именно, че си била докосната от посланието в това видео. Защото то в същността си е представяне на благовестието, че Исус дойде, взе на себе си нашите грахове, нашите немощи и плати цената на кръста със Своята свята кръв. И чрез вяра в Него ние получаваме даровете Му, които Той има за нас. Не зная дали го осъзнаваш, не съм сигурен дали го мислиш по този начен, но аз съм насърчен от твоите думи. Благодаря ти!

Относно "добрите дела", моля те прочети и това, обяснява подробно това разпространено схващане, които някои хора имат:

Редактирано от anb на 05.05.13 22:05.



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: Aлиca.]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.05.13 23:24



ти мани твойта душа, ама ако се връчва със зачеването, еднояйчните близнаци, по половинка ли имат, една обща ли е, или още при зачеването е станала грешка и са били сложени 2 души вместо 1



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано06.05.13 07:54



Май си губя времето да обяснявам.
Дълбокото признание беше, че съм вбесена от заглавието на темата ти навръх Възкресение Христово. Клипът ме вбеси допълнително.

Ако не си разбрал с какво, здраве.

п.п. излиза, че авторът на тази статия вярва в Сатаната повече, отколкото в Бог. Отделно, текстът е бъкан от логически противоречия.

Настоящият свят е пълен със зло, клевети, сатанински лъжи, съблазни, вина, страх, осъждение -- всичко това е режисирано от Сатана, за да ни кара да се чувстваме несвяти, недостойни да влезем в Божието присъствие. Дяволът иска да се крием, както направи Адам -- да ни спира от интимноста с Бога!

Направих си труда заради тебе да прочета тази проповед. Тя ми доказа само, че някой се самоизтъква, защото се мисли за много умен, а не, защото му пука за хората. Този автор изобщо не си е правил труда да разбере хората, ами си гони популярност. Ето ти съвършен пример за това, как човек съзнателно избира да върши зло от егоизъм.



Редактирано от Aлиca. на 06.05.13 07:55.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор anb ()
Публикувано06.05.13 08:56



... именно, защото на някой му пука за хората е видеото и статията, Лис.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано06.05.13 09:39



Не останах с такова впечатление.
На когото му пука за хората, живее с хора. Не им говори снизходително какво трябва да чувстват и правят.

Ти, например, почти никога не пишеш това, което мислиш. С тебе нямам никаква комуникация - все едно, се опитвам да кажа "добър ден" на каменна стена. Обратната връзка е само прочетени/заучени чужди твърдения.
недоумявам защо ги тиражираш упорито. Все едно, общувам с робот.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор anb ()
Публикувано06.05.13 11:29



Мисля, подобно на това, което публикувам. Иначе, за какво да го публикувам ако не съм съгласен с него...Липса на комуникация, не бих казал... По-скоро, разминаване в разбиранията за същността на нещата.



Редактирано от anb на 06.05.13 11:52.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано06.05.13 12:26



Добре. Вярвай си в Сатаната, щом те влече.





Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор anb ()
Публикувано06.05.13 12:28



ти, пък ..... какви ги пишеш?



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: anb]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано06.05.13 20:15



Не става дума за закоравяване, а за алергия към позьорство и мелодраматизации, които отблъскват търсачите на истината.

ПП - очите ми са далекогледи и астигматичти ... защо му е било да създава несъвършени очи?



Редактирано от Kaлoмaин на 06.05.13 20:16.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано06.05.13 20:18



Алиса, представяш ли си да ти е дал някаква душа втора употреба? Някъде бяха писали, че човек се отнася към тялото си така, сякаш е за еднократна употреба. А как се отнася към душата си вече е въпрос с още по-повишена трудност.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано06.05.13 20:20



Ето за такива постинги съжалявам, че в дира няма лайкване.



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор anb ()
Публикувано06.05.13 21:32



Каломаин, ще кажа само, че съм учуден от интерпретирането по такъв начин на това просто и ясно послание, което видеото ни дава. Повече какво мога да кажа ....



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: anb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано07.05.13 07:35



"Мисля, подобно на това, което публикувам. Иначе, за какво да го публикувам ако не съм съгласен с него"

Публикациите проповядват откровен сатанизъм. Логичното заключение е, че щом мислиш подобно, също вярваш в сатаната.

Не четеш ли внимателно това, което публикуваш и коментарите на клубарите към него?



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано07.05.13 07:55



Според други религии, душата ти може и да е 150-та употреба. И веднъж създадена от Бог, да навърта опитност в многократни прераждания, докато помъдрее до нивото на божествения разум, за да се прибере обратно у дома.
Но, същите тези религии гледат на житейските обстоятелства и земните страдания на въпросната душа като на училище и уроци за усвояване. Те не се заиграват с внушения за греховност, нито с оправдания за измислени сатани, които държали властта над материята, за да прилапат учещата се душа, напук на Бога.

Представи си как ти идва някое хлапе на изпит с непрочетен урок и се оправдава как сатаната му виновен, че не си размърдало мозъка. После ти удря една четка как винаги е вярвало в безкрайната ти милост, то това било най-важното, не някаква си там учебна материя - и айде, пускай го да мине в една група с отличниците!



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано07.05.13 08:39



Това с четките е вярно - децата още не знаят колко малко означава да кажеш на някого "Ама вие сте добра" само за да не понесеш последствията от мързел или арогантност. Редовно се намира някой да се пробва, а някои и в седми клас не разбират, че не става номера.



А иначе и аз смятам, че има нещо като прераждане, но въпросът е какво точно се преражда.



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: anb]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано07.05.13 08:44



Ами посланието е меко казано излишно - това му е проблемът. Който вярва с това послание може само да изпадне в някакво настроение, много наподобяващо това на бабите и децата, кагато гледат сапунени сериали. А който не вярва - ще получи потвърждение на неверието си. А някои вярващи могат да се почувстват и ядосани, че някой ги има за идиоти.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано07.05.13 09:31



"А иначе и аз смятам, че има нещо като прераждане, но въпросът е какво точно се преражда."

Тези дни изчетох разни книги и статии, които регистрират преживяванията на хора, изпадали в клинична смърт. Всички са единодушни, че душата се отделя от тялото, запазвайки всичките си чувства и способност да мисли, дори мисловните процеси бивали много по-интензивни, отколкото приживе. Понеже, интервютата са с хора, които пак са оживели, никой не знае какво се случва с нематериалното тяло, когато премине окончателно отвъд "границата". Всички, без изключение, твърдят, че имало някаква осъзнавана граница, на която са ги връщали обратно в материалните им тела. Нематериалните им тела били съвършени, без физически дефекти. Слепите виждат, сакатите се движат... и т.н. Усещанията на повечето били за многоизмерност. Всички твърдят, че това, което преживели, не може да се опише с думи, защото нашият език е примитивен и недостатъчен да пресъздаде невидимата действителност с познати средства.

Как става така, че ако някой, вече живял на земята, заминал в това, което наричаме "отвъдно", се ражда отново тук, като бебе, без грам спомен от предишния си опит и от измерението, в което е пребивавал междувременно, не знам. Защо става така, също никой не обяснява. Каква полза, че съм умряла като мъдрец, ако се родя като шесто дете на потомствени неграмотни просяци и крадци и свърша на 5 години от менингит заради родителската простотия? Сигурно има някаква логика в нещата, но тя ни е непонятна, само можем да гадаем. Различните религии и учения гадаят, дори се кълнат, че тяхното предположение е единствено вярното. Да, ама предположенията повече си противоречат, отколкото съвпадат. Така, че... загадката е нерешена.

На мен ми изглежда нелогично да ме стоварят като прясно създадена от Бог душа - каквото е твърдението на anb, без никакви инструкции относно мисията ми. И после, да очакват от мен изпълнена мисия - при това, като еднократен изпит, без право на поправителен. Да допуснем, че е така. Значи, раждат ме някъде си, напълно невежа, оправям се с живота, както мога, в един момент ми се изпречват някакви хора и започват да ме убеждават, че върша грехове, не мисля правилно, и ако не правя това, което ми кажат, като умре тялото ми, ще бъда наказана жестоко. За това, че не съм ги послушала. Ако се усъмня в твърденията им, бивам охулена като генератор на зло и подложена на психотормоз. Същото като в училищните групички - щом не си от нашата банда и не спазваш нашите правила, ще ти стъжним животеца.
"А защо да стана член на вашата банда?"
"Защото ние така искаме."
"Ама вие се отнасяте зле с другите, пък и непрекъснато се карате и биете помежду си. Това не ми харесва"
"Тогава ще страдаш вечно, гадино! Ние ще се погрижим за това."

В превод на общодостъпен човешки, клиповете и статиите, които anb и няколко други християнски обитатели тиражират, внушават точно това.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано07.05.13 10:08



Как става така, че ако някой, вече живял на земята, заминал в това, което наричаме "отвъдно", се ражда отново тук, като бебе, без грам спомен от предишния си опит и от измерението, в което е пребивавал междувременно, не знам. Защо става така, също никой не обяснява.

А, има си обяснение при гностиците. Малко е странно, но е логично. И е прекалено дълго за форуми.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано07.05.13 12:13



Ок , един човек може и да има някаква заложена духовна програма , но битието в случая се оказва по-определящо за оформяне на съзнанието и поведението .



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: hadjiyata]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано07.05.13 13:04



Християните твърдят, че битието не е определящо, нито е оправдание. Ти може да си се родил в някое затънтено мюсюлманско село, но изпречи ли ти се поне един евангелист, който да ти каже, че Христос е Бог и само чрез християнската вяра ще си спасиш душата, вече ти е връчена съдебната призовка и ако тутакси не се обърнеш в правата вяра, отиваш в пъклото. Няма не искам, няма недей.

Миналата седмица пак ни звъняха в къщи на вратата някакви младежи с религиозни брошури от нам-коя си евангелска църква да ни известяват за Христос и спасението на душите ни. Аз обикновено любезнича поне десетина минути с подобни посетители, но мъжът ми е по темерут, извинил се, че точно сега има спешна работа и ги отпратил. Тръгнали нагоре по стълбите да възвестяват на другите съседи.

Хем ми е ясно, че пасторите им внушават, че е техен християнски дълг денонощно да проповядват заученото на всеки срещнат, даже да си търсят слушатели, хем вече се дразня от подобно натрапничество. Хлапетата изобщо не се съобразяват с личното пространство и време на хората, нито ги интересува с кого разговарят - гонят си някакъв норматив. Да си раздадат брошурките, да си изпеят урока, да се отчетат "за прослава на Христа". Ми като имат цял ден свободен за обикаляне по хорските къщи, що не го оползотворят в някаква общественополезна работа! Лозето не ще молитва, иска мотика.



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано07.05.13 13:06



Надве-натри най-важното не може ли?



Тема Re: Някой трябваше да умре-ти или Аз?нови [re: anb]  
Автор grg (ентусиаст)
Публикувано07.05.13 16:21



Обясни, как ти, който вярваш в еволюцията (до колкото съм разбрал от постингите ти), можеш да вярваш че без Христос хората отиват във ада? Ако Бог е създал човека чрез еволюция, значи го е създал направо несъвършен, а значи няма адамово отстъпление от Бога. Не може току-тъй Бог да създаде венеца на творението си и да пусне душите им на "конвейер" в ада!



Тема Re: Алиса & Loverrockнови [re: Aлиca.]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано07.05.13 23:42



Пред неуките и невежи хора може да се изтъкнат какви ли не абсурдни аргументи . И съществува реална опасност аргументите да бъдат приети съвсем насериозно ... както става с онези споменати пратеници . Преди месец звъняха и на моята врата , започнаха си репликите и посърнаха като чуха : "Сори , пичове , аз съм атеист и вашата философия не ми допада ."

Изглежда са очаквали или да бъдат приети , или да бъдат наругани , ама атеизма им дойде в повече . Отплеснах се . Нека се върна на битието .
Знаеш , че стадото не търпи различните - или се сливаш с него и приемаш ценностната му система , или го напускаш . И всичко това е на своята цена , вкл. от запазването на вяра ( като философско понятие ) до промяна на същата , или изпадане в положение на обезвереност . Това , последното , със сигурност ще да е много гадно състояние , понеже човек ( дори и атеист ) има потребност да вярва в нещо .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.