Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Новата земя  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано10.03.13 18:27



Един клип за Новата земя.
Новата парадигма в науката, която обединява духа и материята.





Никога не казвай никога!

Тема Re: Новата земянови [re: paparosko]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано11.03.13 00:31



Ей, аман от псевдонаука. Ще ми обясниш ли какво означава "емоционални върхове и спадове на ДНК"? И как се мери такова чудо?



Per warez ad scientiam

Тема Re: Новата земянови [re: paparosko]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано11.03.13 08:11



Много се дразня на такива клипове - опорочават и религията, и науката. Сакаш са насочени предимно към хора, които отричат учението.



Тема Re: Новата земянови [re: Гepиcъм]  
Автор msorrell ( )
Публикувано11.03.13 08:18



Въпреки протестите ти е вярно, че хората които виждат чашата "наполовина пълна" с по-успеваеми от тези, които я виждат наполовина празна. И разбира се по-щастливи. Дори на базата на чист биохимичен процес те са по-здрави и влияят по-добре на околната среда във всяко едно отношение - стига да са от тези, които го правят в добрия аспект или те са т.нар. "положителните герои" в тази приказка.
Проблемът е, че от другата страна на барикада има един друг вид хора които също имат контролирано мислене, също са с пълна чаша, но намеренията им не са особено добри. Те също са успеваеми, също са щастливи с тази разлика, че като цяло вредят на околната среда.

При всички положения разликата между пълните и празните хора се вижда най-добре чрез действията им.

Подесетвам, че съм твърдо убедена в силата на контролираното мислене и в ползата от мотивационните техники. Но и аз не съм убедена, че подобен вид "научни" филмчета са най-правилния подход по тази тема.
----------------------------------------------------
Ти обаче май така и не обясни защо не си съгласен по въпроса за "енергията" и "силата" на мисълта.



Тема Re: Новата земянови [re: Гepиcъм]  
Автор msorrell ( )
Публикувано11.03.13 08:19



ПС вероятно имат предвид показаното свиване и разтягане на ДНК. Ако това изобщо е вярно, защото не се доверявам на такива материали.
Да се намесят специалистите.





Тема Re: Новата земянови [re: Гepиcъм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.03.13 08:31



Ще ми обясниш ли какво означава "емоционални върхове и спадове на ДНК"? И как се мери такова чудо?

не се мери. И означава същото като "емоционалният голям камък в нивата ми и неемоционалните чакълчета на брега на реката". авторът на теорията се е фокусирал в даден момент върху собствените си емоции и ги пренася върху всичко, що мърда, дори да е електрон. случва се такова отприщване, когато човек е дресиран волево да контролира мислите и емоциите си. не е научно, щото 2+2 не прави 4, но е някакъв опит за изповядване на лично усещане за мирозданието.

Ти си също субективен, затова, не търси кусури.



Тема Re: Новата земянови [re: Kaлoмaин]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.03.13 21:44



Духът не е възможно да бъде опорочен.

Не се дразни. Следвай клипа и мисли позитивно, "'щот' мислите са творчески".
Ей, чашата ти случайно да не е наполовина празна?



Никога не казвай никога!

Тема Re: Новата земянови [re: Гepиcъм]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.03.13 22:18



Така е, като не си информиран ще креташ на опашката.

Да си чувал нещо за експериментите с ДНК (фантомния ефект на ДНК) на д-р Пьотър Гаряев?
А на Фриц-Алберт Поп? На д-р Глен Рейн?

А знаеш ли, че д-р Лю Чайлдър, чрез мисълта си, успява да навие и развие ДНК мостра в лаборатория от разстояние осемстотин метра?

А Валери Садирин, без да напуска дома си в Москва, успява да навие спиралата на ДНК, намираща се в лабораторията на д-р Рейн в Калифорния, при това в продължение на половин час?

И не само това...



Никога не казвай никога!

Тема Re: Новата земянови [re: paparosko]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано12.03.13 08:46



То разбира се, че чашата ми ще е виновна за това, че не понасям псевдонаучни изцепки.



Тема Re: Новата земянови [re: paparosko]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано12.03.13 16:27



Пич, яко техно митове гледаш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.