Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: exaybachay]  
Автор Харамията (Бугараш)
Публикувано10.02.13 21:27



В отговор на:

Едва ли някой го е учил, но какво значение има къде се е научил и изобщо грамотността на Мохамед - и да е бил, и да не е бил грамотен, какво от това?




Значи Мохамед е бил неграмотен...

А неговите саратници твърдят, че е грамотен!

Сахих Бухари, том 5, книга 59, хадис 717
Разказва Убайдуллах бин Абдула:
Ибн Абас каза: "Когато апостол на Аллах е на смъртния си одър и имаше няколко мъже в къщата. Той каза:"Елате близо, аз ще напиша за нещо, след които няма да сте в заблуждение. "Някои от тях (т.е. другарите му) каза: "Апостол на Аллах е сериозно болен и имаме (Светия) Корана. Книгата на Аллах е достатъчна за нас." Така хората се разделиха и започна да дискутират. Някои от тях каза: "Дайте му необходимото за писане, така че той може да пише за нещо, след които няма да сме в заблуждение”, така че, когато си говореха и различията между тях се увеличиха, апостол на Аллах каза, "Престанете", Ибн Аббас използва да каже, "Без съмнение, това е много жалко (едно голямо бедствие), че Апостолът на Аллах е възпрепятстван да напише нещо, защото писането бе опорочено заради различията и шума. "

Следователно, в Корана е записана една лъжа!
Аллах лъже ли?
И ако Аллах не лъже - Кой друг освен Сатаната има полза да лъже вярващите?

Т.е. Исляма е сатанинска религия!

Хайде поне покажете на Християните - Къде в Тората и Евангелието се говори за Мохамед?
Покажете, щото аз съм изчел Тората и Инджила /Евангелието/ и не съм намерил подобен текст!



Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: Харамията]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано10.02.13 22:59



Абу Джал видял Мохамед и казал: „Какъв грозен кучи син!”
Мохамед отвърнал: „Ти си груб и невъзпитан, но си прав.”
Абу Бакр видял Мохамед и казал: „Ти си красиво и сияйно слънце!”
„Ти си прав, мой приятелю. Ти виждаш същността на нещата” – бил отговорът.
Един човек чул всичко това и попитал: „Как е възможно и двамата да са прави, след като те изразяват противоположни мнения?”
Мохамед казал: „Аз съм огледало, полирано от Бог. В мен всеки вижда самия себе си.”





Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: Харамията]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано11.02.13 02:36



Как така излезе, че ако Аллах не лъже, то исляма е сатанинска религия не знам, но ако с въпроса за грамотността на Мохамед, се опитваш да докажеш, че тя е такава религия, правиш някаква ужасно малоумна нелепица, която може да се сипе, дори на твоята глава. Най-малкото от една такава лъжа, каква полза би имал сатаната, а и изобщо, който и да е? Какво толкова има да го мъдриш, не те разбирам - до един момент Мохамед е бил неграмотен, после се е ограмотил, това е най-простото, което можеш да проумееш.

п.п. имал бил сатаната религия - че за какво му е, при толкова идиоти по света., няма никаква нужда от собствена религия, хората самоинициативно влизат в казаните и съм сигурен, че водещата бройка са сред християните, плътно следвани по петите от мюсюлманите.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Темата на е за този клубнови [re: hadjiyata]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано11.02.13 06:39



Наистина е по-скоро за клуб Религия. При цялото ми уважение към Харамията. Тия теми са и деликатни, дано не се засегне някой представител на друга вяра.



Тема Re: Темата на е за този клубнови [re: нблдтл]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано11.02.13 09:19



Става нещо като онази поговорка : "Думам ти дъще , сещай се снахо" .





Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: exaybachay]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано11.02.13 09:33



За разлика от привилегиите на богатите , Мохамед е бил беден камилар , следователно не се е очаквало да е кой-знае колко образован . А щом е написал Корана , значи е намерил време и начин да се самообразова .
Май "харамията" завижда на Мохамед за жените , които е имал .





Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: Харамията]  
Автор grg (член)
Публикувано11.02.13 12:34



Във Новия завет също има противоречия, но не наричаш за това Християнството сатанинска религия, нали?



Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: grg]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано11.02.13 13:08



Не виждаш ли , че на човека малко му хлопат дъските ?



Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: Харамията]  
Автор ann* ()
Публикувано13.02.13 12:37



Нещо май си объркал клуба ...

Ние тук не сме особено запознати нито с Корана, нито със Сунната ..., нито с хадисите. Освен от някаква обща култура може би. Така че не можем да дадем авторитетно мнение.

А да питаш християни - дали исляма е сатанинска религия е странен въпрос. :)

За нас като християни Коранът си е противоречив. И естествено не вярваме да е вдъхновен от Бога - следователно и самия ислям като религия не е ...

Ние нямаме нужда от подробен анализ на Корана/Сунната - затова дали Мохамед е бил грамотен или неграмотен, за да знаем, че посланието му не е от Бога. То просто не съвпада с Евангелието. За нас това е достатъчно.

Редактирано от ann* на 13.02.13 12:41.



Тема Re: Неграмотен или грамотен е Мохамед?нови [re: ann*]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.02.13 14:37



Напразна се дърпате от братята си... Защото християнството и исляма са братя-близнаци.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.