Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Хайде да разнищим Докинс:)нови  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано14.12.12 21:04



Микрофонът е ваш.

Докато издирим и темата на Гери, давайте.

Ще се включа по-късно.

Който има Делюзията да я отваря и да започва.

Предлагам да не си пестим комплиментите.
да го разнищим





Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: *abi*]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано14.12.12 21:46



Гери каза: Мисля че гледаш от силно ограничена позиция. Капаците на Упанишадите пречат да се види общата позиция, на която е стъпил Докинз. Мисля че с тази нагласа няма да разбереш и книгите му. А дали е пропагандатор на отживелици - чисто субективно мнение.

Гери не е така. Не е правилно да се слага всяка религия или философска система под един общ знаменател. Ще изляза с конкретен пример по-късно.



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: *abi*]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано14.12.12 21:47



Ами Гугълът на бръснещ полет дава следните теми, дето дискутираме за Докинз:

,


Колкото за арогантността/агресивността, в случая тя е просто оправдан риторичен похват.

Per warez ad scientiam

Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: *abi*]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано14.12.12 21:53



Ако изключим моралистичните философски текстове, то мирогледната философия за възникването на света, която не лежи на научни положения, е форма на чиста религия. Докинз добре го е осмял с примера за астероида, погубил динозаврите във видеото.

Съответно всяка религия, която разчита на подобен похват - а аз не знам изключения - попада под аргументите на Докинз.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: Гepиcъм]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано14.12.12 22:15



Дай ми време да си подготвя защитата.
Няма да ти се дам по бели гащи!





Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано15.12.12 01:54



Това е неверен аргумент - всяка една религия е била И за рационалното, експериментално,научно разбиране на света, но не се осланя само на него, което е разликата с науката. Вярно е, че е имало екстремисти, които са се опитвали да обяснят света, чрез изцяло религиозни методи, но това са по-скоро частни случаи и изключения. И другото е - че има религии, които слабо са проявявали интерес относно обясненията за възникването на света.



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: *abi*]  
Автор ъглишвМодератор (Демодератор)
Публикувано15.12.12 11:44



Ми той просто слаб автор, даже ще е скучно.

Доста повече мога да уважавам атеизма на някого, който е преживял нещо ужасно и с пълно право се пита: "Къде сега е Бог".

Повече лая

Редактирано от ъглишв на 15.12.12 11:44.



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: *abi*]  
Автор ann* ()
Публикувано15.12.12 11:49



За съжаление лично на мен темата не ми е интересна. Но ако се заформи дискусия, ще хвърлям по едно око. ;)



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: ъглишв]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано15.12.12 12:23



Ми той просто слаб автор, даже ще е скучно.
тъкмо това подозирам, като видях клипа - книгата не можах да намеря от някъде да я сваля, но ...... ако това им е гуруто на атеистите, просто нивото е разочароващо ниско поне от намереното за сега. Интересно ми е да видя аргументите и доводите му, и наистина се надявам, че изказвайки се от позицията на учен, с авторитета на велик учен, да има нещо по-различно и стойностно, от атеистичните коментари в примерно тийн.бг.

п.п. и изобщо тука цялата работа мирише на евтин популизъм с добри печалби, но да не бързам.



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано15.12.12 16:23



бързаш
не е лесно да се оборва Докинс




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.