Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: *abi*]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано18.12.12 00:30



добре де - до утре вечер съм пълен пас по тази тема, хайде пишете, аз сал ще чета и нема да се обаждам.

п.п. голям сняг затрупа - мързи ме дори да изляза да си изрина барем колата, та за това и тази активност.



Тема Re: Любопитно...нови [re: *abi*]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано18.12.12 00:34



Така е, книгата така и не я дискутирахме :)

Per warez ad scientiam


Тема Re: Любопитно...нови [re: Гepиcъм]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано18.12.12 00:36



То от самото начало си стана ясно, че няма как да стане. Идеята беше да нищим Докинс по същество, а се получи "Тема за моите възгледи за атеизма".
За 24 часа бяха минати 95. За 48 пак ще ударим 200.
Страхотен трафик, няма лошо, но не се прави така.

Или ще обсъждаме какво е написал Докинс или ще обсъждаме това, което предполагаме, че е написал Докинс. А Докинс изобщо не е писал отвяти неща. Напротив, има железни доводи! Щом аз си признавам, че ми е трудно да го обровам, а не места невъзможно... разбираш...

Понеже минахме на второ ниво, си останахме на него.



Тема Re: Любопитно...нови [re: exaybachay]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано18.12.12 00:39



Ами как си представяш тая работа, като отиде професора по математика да преподава на студентите, и започва от събиране и изваждане? Когато има някаква тема обикновено се предполага че всички са подготвени, а не тръгват да си уточняват понятията от А и Б. Щото иначе интернета бързо ще се запълни само с повторения.

При това ако не е подготвен човек добрият тон изисква да не се хвърля така яростно да критикува Докинз за неща които изобщо не са му ясни. Докато тук беше точно обратната картинка.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано18.12.12 00:40



Ми сега се налага направо да минаваме на поредната нова тема. След 160 нищо не може да се следи като хората.

Поради което се оттеглям в покоите си и от утре ще му мисля как да я поставя конкретно.

Не ти казвам да не гъкваш, ама наистина попрекаляваш чат-пат.

Можеш и да имаш малко търпение за да остане място за поставянето на конкретни извадки, които да бъдат разгледани двустранно. А то, какво стана...повлякохме се като керван с камили. Аз да си кажа, ти да си кажеш...айдееееее....Марко и магарето се натвори на финала, барабар с комплиментите.



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано18.12.12 00:44



п.п. голям сняг затрупа - мързи ме дори да изляза да си изрина барем колата, та за това и тази активност.

Напълно те разбирам!


При мен е същото, а и трябва да вися пред компа, че имаме и доста трафик предколедно, и току някой звънне да се жалва от майната си.



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: *abi*]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано18.12.12 00:52



Просто Докинс от години ми го навират в очите, но така и никой не казва нещо по същество - покрай тебе просто ми стана любопитно и порових малко в нета из онези дни, намерих малко публикации, малко интервюта, малко клипове и .... просто се шашнах, всичко което видях и прочетох е толкова плоско, че чак не можах да повярвам. И сега като пусна и тази тема, рекох си "аха" - е сега вече ще видя за какво иде реч ....... и пак нищо ...... адски разочароващо е това, да те дразнят, че имат силни доводи, а доводите никой да не ги представя. (понякога си мисля, да не би доводите да се свеждат до липсата на доводи)

Та млъквам до утре вечер - а дано, прочета нещо стойностно, щом казвате, че има, значи има, надявам се да има.



Тема Re: Любопитно...нови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано18.12.12 00:56



Ами как си представяш тая работа, като отиде професора по математика да преподава на студентите, и започва от събиране и изваждане?
интересен въпрос поставяш, от позицията на невеж критик на религията.

п.п. това понеже нали темата с марко и магарето заминала - постарай се повече в следващата тема, ако ти е възможно разбира се, че с баба яга, просто не си ми интересен.



Тема Re: Хайде да разнищим Докинс:)нови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано18.12.12 00:59



Не можеш ако не си прочел книгата.
Има структура, има връзки, логика.
С откъслечни извадки не става!



Тема Re: Любопитно...нови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано18.12.12 01:01



Гери е доста на вътре в нещата наоколо. Пише в двата клуба повече от....абе сума ти години.
Подценяваш перманентно събеседниците си!




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.