Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: *abi*]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.12.12 14:25



Права си, разбира се.

Per warez ad scientiam


Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: Гepиcъм]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано12.12.12 14:37



Аз по-скоро се притесних дали съм права за това кой, къде публикува. Би ли разяснил по-обстойно какъв е редът и как се случват нещата. Това също има голямо значение.

Всеки може да си намери издател, дори сам да си издаде каквато си иска книга, както и да си направи "документален" филм. Но до колкото съм наясно в реномирано научно издание (от тези, които са стожерите на науката) не може да започне да списва колонки за каквото и щукне... баба ми, дори и да е завиден биолог.



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: Гepиcъм]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано12.12.12 14:44



В Русия е страшно, наистина. И става все по-натоварено от пара-мара-попара. Нетът им е удивителен!



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: Гepиcъм]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано12.12.12 14:49



За всичко си прав, но науката в днешно време е станала средство за добри печалби не само в Русия - всъщност Русия спрямо запада, по този показател има да догонва с много.

п.п. а инак що се отнася до креационистите - не мога да дам оценка за научната им достоверност, но за мен интересното е, че току изкарат някоя кирлива риза на официалната наука.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: *abi*]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.12.12 15:18



Да, издатели много, всеки с интересите си :)

Повечето научни списания се характеризират с т.н. импакт-фактор, което е свързано с броят цитирания на статиите в това списание за определено време. Индиректно този фактор характеризира списанието като такова, в което се публикуват интересни и важни статии. За целта кандидатите за публикации се рецензират задълбочено, рецензентите оценяват статията от научно ниво, задават въпроси на авторите по неясните моменти, и след като се изгладят тези моменти, статията стига до публикация. Тази пресявка съответно повдига споменатият импакт-фактор, и е (до голяма степен) филтър срещу ненаучните тези. Човек който чете това списание ще е сигурен, че няма да загуби времето си да чете за тези със съмнителна стойност. Ако иска да чете за такива, ще се ориентира към съответните жълти списания. Едно сериозно списание не може да си позволи да публикува псевдонаука, това много бързо се отразява на имиджа му и на отдръпването на рекламодателите, от които то основно се храни. В такива списания креационистите нямат никакъв шанс.

Разбира се има и списания които се субсидират с някаква цел, имат си целеви (или чисто рекламен) инвеститор, или от членски внос от някакво сдружение, или други варианти. При тях контролът на качеството не е нужно да е на някаква висота, обикновено съвсем го липсва. Затова и публикациите в тях не се възприемат сериозно от научната общност.

Per warez ad scientiam


Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: Гepиcъм]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано12.12.12 15:48



Благодаря.



Пуснах паранаучните си терзания и в специализиран форум и общо взето колегите (ти) са на мнение, че те и си вярват.
Аз също мисля така. Мисля, че както Деникен, така и Мулдашев си вярва...Креационистите на 90% също. А публиката само подхранва вярата им.

Измитам се да чета линковете, които си дал.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: *abi*]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано12.12.12 16:00



Ти като изявен теист :) хвърли после един поглед и



Per warez ad scientiam

Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: Гepиcъм]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано12.12.12 16:51



Нямам проблем да съчетавам теизма си с науката. Перфектният дуалист съм. Мога да съществувам и в двата свята без проблемно. Помага ми и различната тълкувателна посока, която съм избрала. Тези случаи май не са разглеждани дори от Докинс

. Според мен запознавайки се с моя случай той ще вдигне ръце и ще се предаде достойно със заключението "е те баш такова животно нЕма!".

Ще го прочета и това разбира се.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: *abi*]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано12.12.12 17:14



Съчетаването им е само на думи т.е. ти казваш, че ги съчетаваш, но всъщност ги съчетаваш избирателно, само това което ти допада.



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: Гepиcъм]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано12.12.12 17:41



Науката също печели кухи дивиденти, повтаряйки една и съща плоча, че видиш ли била стожер на трезвата мисъл и рационалност, като заради това дуднене мисли, че трябва да бъде признавана и осигурявана с топли кабинети. А всъщност решава ли науката проблемите на страната, даже собственото си финансиране не може да реши и накрая даже я третират като казионен придатък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.