Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: *abi*]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано13.12.12 21:16



Бъркаш датата, моето момиче!



Никога не казвай никога!

Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: lvoBG]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано13.12.12 21:24



Виж сега, хайде да не цитираме чуждите грешки свързани с еволюционизма. Добре е всеки да си направи свои. А това е свързано със запознаване (не повърхностно, от жълтата или пристрастната преса). И тогава можем да обсъждаме има ли списък и колко е дълъг. Щото тоя форум не е за начално образование на тема еволюция и с какво се яде.

Колкото до несъвместимостта на еволюционизма с библейската вяра - по памет цитирам Пиер дьо Шарден - йезуитски свещенник, геолог и палеонтолог, Р. Фишер и Т. Добжански - създателите на съвременният поглед към еволюцията (и прилежни християни). А като се повика чичо Гугъл на помощ -

например тука, и това е само върха на сладоледа (повече има в английската версия и в добавената литература). Разбира се може да се постъпи по каналният ред и да се анатемосат, обявявайки ги за неверници и предатели на вярата Нещата хич не са толкова прости както ти се струва, надъхвайки се някак си да отричаш научността на еволюцията... По този начин се опитваш да вярваш и в нещо друго освен в християнството, демек си въздигаш кумири.

Per warez ad scientiam

Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: paparosko]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано13.12.12 21:26



Тя работата с генераторите заглъхна отдавна, с флашките също приключи, сега само някаква бозава философия се лее. Кога ще можем да пипнем нещо истинско?

Per warez ad scientiam


Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: *abi*]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано13.12.12 21:28



След като вярата ти е непоклатима, тогава за какво ги търсиш тези луфтове.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: Гepиcъм]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано13.12.12 21:33



science:

"any system of knowledge that is concerned with the physical world and its phenomena and that entails unbiased observations and systematic experimentation. In general, a science involves a pursuit of knowledge covering general truths or the operations of fundamental laws"

(http://www.britannica.com/EBchecked/topic/528756/science, курсива мой)

Да не се повтарям, но историята на еволюционизма е пълна със фалшификации и 100%-ви грешки, които са именно плод на еволюционна пристрастност и предубеждение. Нищо научно в това, ако трябва да се доверяваме на енциклопедията.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: Гepиcъм]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано13.12.12 21:43



Списъкът не е от жълтата преса, а от самите статии, трудове и учебници, писани от еволюционисти и масово възприемани в миналото, но удобно заобикаляни в настоящето. Както казах, не ми се губи времето - който иска, може да си ги намери.

Да, нещата не са прости - кой казва че са? Ако следиш постовете ми, ще видиш че потвърждавам масовото възприемане на еволюционизма както в консервативните християнски среди, така и в модерните християнски. Това обаче не променя факта, че двете са несъвместими. Така или иначе еволюционизма не е единственото нещо което се възприема в християнските общества, което е несъвметимо с библейската вяра, нито е първото, нито ще е последното.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: harish_chandra]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 21:50



От чист научен интерес.
Тука има- Тука нема.
Много съм добра в тази игра, даже джобни си изкарвах на времето с нея.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: paparosko]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 21:51



Се тая.
Ще видите един крив макарон.
Спираловиден за по-голям ефект.
Като се напълни касата на Кеше ще го "изчезнат".



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: Гepиcъм]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 21:53



Колкото не е вярно твърдението на тези, които твърдят, че излизат от тялото си.
А докажи, че не излизат.


Те ако искат да си излизат ти ходи им обяснявай, че си стоели вътре.



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 22:00



Николко.
Аз само разпитвам по въпроса и правя разни предположения.
Като се оборят правя други.
Върши ми страхотна работа, защото Гери волю-неволю ми преподава и физика за олигофрени.
И на мен ми е гот, интересно ми е, поради което редовно измислям някоя тема, която да мине стотака.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.