Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: Гepиcъм]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано13.12.12 03:57



Варварите са причинявали такива щети, но обикновено са се унищожавали едни други. При другите общества имаме приемственост. Едно изключение от правилото е отношението на заселниците в САЩ към индианците, считайки, че те са слаби и никой няма да запомни стореното.

Така че не е масов мор в историята, освен ако не си вгледан във варварската история.



Тема физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: dnaunseq]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 07:04



Мисля, че говорим за различни неща.
Няма значение, остави.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: lvoBG]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 07:06



И аз така мисля.
В това отношение резонът за претенциите е общ.



Тема Re: За физиците, химиците, учените и Агент 0.007нови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.12.12 07:23



Нито си първата, нито ще си последната "личност" в дира със силно изразен фиксаж към даден ник до степен "отмъстителност" поради неспособност да анализира собствената си вина за "трагедията", в която е изпаднала.

Само не знам като изляза в отпуска за Коледа как ще живуркаш, но това си е твой проблем.

Лека ти нощ.

ПС. И помни: от този клуб излитат първо не предизвиканите, а предизвикващите. Да не се жалваш на арменския поп и ти после, че пак нищичко не си била направила на никого и нищичко за никого не си била говорила...просто така, то се било случило твоето дисидентство.


Лелееееее! Аби, какви са тези психоанализи, сценарии, че и закани и заплахи, бре?



Ако са те назначили за официален психолог и говорител на дира, кажи си, другарю Берия.
Успокой се, не си ми единствената любимка за четене в клубовете, поне 30-тина ника винаги си ги чета с кеф. Клубовете не са ми работното място, и местоживеене не са, кви всемирни трагедии ти се въртят в главицата!

Ето ти нещо , да не изпадаш толкова често в неудобни положения.

Обращение к уверенности — позиционирование себя как светоча истинного знания. "Верьте мне, я знаю, о чём говорю!";



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: dnaunseq]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 07:24



Живеят си и се трепят кога по малко, кога по много...Както им дойде.

Ако се изтребваха до крак непрекъснато, нямаше да имат никакъв шанс да еволюират. Еволюират, защото така и не успяват да се унищожават до корен.
Освен това не е особено изгодно да се изтрепват до край. Въпреки това вече виждаме, че се опитват и то по бързата процедура.

Освен това са успели да елиминират другите видове от човешката клонка. Тях вече са ги третирали като коренно различни. Трябва ли са им едва няколко десетки хиляди години за неандерталците. Защо такава безмилостна нетърпимост? Има няколко логични обяснения, едното от които е доста неприятно.

Сега, понеже няма неандерталци най-вероятно бавно, но безмилостно ще изчезнат поне една от расите или "нещо" си там по избран признак. Залозите са големи. След няколко десетки хиляди години пак ще си говорим. А може и след стотици. А може и след няма и сто...



Тема Наука vs. Креационизъмнови [re: dnaunseq]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 07:37



Морът си е масов както и да го погледнеш. И приемствеността и морът са основни фактори за еволюцията. Там където по изключения няма приемственост и мор се развива такава неприемиственост при самия Сапиенс, че сега Бушмените и ти (т.нар. бял човек) най-вероятно сте несвъместими биохимично:



Или Бог ни е създал такива, че с Бушмените нещо не ни се получава...Или моралът е "виновен" за това?

Би ли се обосновал все пак. Какво точно твърдиш, защото нишката на мисълта ти нещо ми убягва.



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: *abi*]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано13.12.12 08:02



Такива утилитарни сметки са доста mundane. Разумът търси високи естетически, качествени и ефективни нива.



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: *abi*]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано13.12.12 08:10



Драга, Богът ти е шапка на цивилизацията и на мисленето, а не първично проявена реакция на тялото. Затова Богът лекува проявите на варварство и също действа психоаналитично. А за да се разбереш с някоя друга далечна нация може би трябва да позволиш на Бога да възникне на границата на контакта. Не е ли това, което може да се очаква от разумни същества?

ПП: Но може да критикуваш самовглъбената естетика на Бога, вместо тя да е отворена.



Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: dnaunseq]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.12.12 09:01



Такива утилитарни сметки са доста mundane. Разумът търси високи естетически, качествени и ефективни нива.

Ми, тогава, поне в твоя случай, нее зле разумът за разнообразие да излезе от "партийната линия" и оценките на дребно. Говорим си за Наука от Сътворението на света - целия Свят - в тази тема, не за "наука" в рамките на последните 100 години и в рамките на няколко държави с конкретен политически строй. Науката отразява развитието на човешкия вид от откриването на колелото и 2+2=4, когато и където и да са се случили тези важни за еволюцията на съзнанието и битието ни събития.

Останалото са общи приказки и неефективно красноречие.





Тема Re: Наука vs. Креационизъмнови [re: dnaunseq]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано13.12.12 11:58



Определено не лекува проявите на варварството.
Аз знам защо, но ти знаеш ли?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.