Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Страшният съд е изпитание  
Автор няkakъв ниkнeйм (запозната)
Публикувано28.11.12 13:08



Страшният съд всъщност е изпитание на принципите ни, на това в което вярваме или чувстваме. Дали тези принципи са добри, дали можем да им устоим, ще сбъркаме ли, ще имаме ли смелост да признаем грешката и как ще продължим след нея.

Въпреки, че много от нещата са написани предварително, според мен човек има право, ако смята, че нещо е нередно, което е писано той да го прави, ако това не е добро, хубаво, ако изменя на същността му, има право да каже, Господи, това не е това, което съм аз или просто аз искам да бъда по-добър, по-добра от това и т.н. и да направи всичко по силите си за да бъде толкова добър, колкото може. I think God forgives, и освен това дава шансове, в крайна сметка може би точно този наш избор определя ролите ни,

освен това мисля, че не е само до добротата, но и до смелостта, за това пише "не се страхувайте", вярата ни и т.н.

в крайна сметка бъдете себе си

и да се надяваме това да е добро (в себе си)



Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: няkakъв ниkнeйм]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано28.11.12 17:50



Не знам ... много ли енергия хаби човек, за да бъде такъв, какъвто е? И може ли да бъде излъган страшният съд? Имам предвид, ако някой си е завистлив, но знаеки, че това е лошо, придава на завистта си привкус на приятелство, загриженост ... когато се върти около обекта на завистта си воден от желанието да види неговото падение ... Та може ли да се излъже Страшният съд?



Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано28.11.12 18:07



Дълбоко подозирам, че не.

Освен в случаите на подсъзнателно влечение от желание да "приличаш участвайки" подобие на завистта, когато човек не съзнава, че всъщност завижда. Или се самозаблуждава, че не завижда.

За да "излъже" някой Страшния съд според мен първо трябва добре да излъже себе си.





Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: Kaлoмaин]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано28.11.12 18:19



Може би този човек не е научил "да не бъде завистлив" в първите 7 години, тоест не го е приел от семейството. Затова сам трябва да го изправя. Това не значи, че даденото поведение не е по-правилно с балансиране, вместо с оставяне на разнопосочните и крайни импулси на душата.



Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: Kaлoмaин]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано28.11.12 18:23



А ако много енергия хаби човек, за да бъде себе си, то колко ли енергия хаби, за да бъде друг ....

п.п. как ще излъжеш срашния съд па ти - нали за това е страшен (: , защото може да си излъгал себе си, дори без да си разбрал това, но определено ще го научиш, когато застанеш пред страшния съд.



Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: dnaunseq]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано29.11.12 09:48



Значи според теб това са неща, които се учат? Аз мисля, че човек достига до тях, но не чрез научаване, а чрез развитие на душата му.



Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: exaybachay]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано29.11.12 09:48



ТОЧНО!



Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: Kaлoмaин]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано29.11.12 12:38



Зависи кой как го приема . Реално погледнато , човек може да излъже всеки , но не и самия себе си .
Някой беше казал , че Страшния Съд е равносметката , която съзнанието прави в последния миг от живота на тялото . С уговорката , че има разлика от съзнание до съзнание .



Тема Re: Страшният съд е изпитаниенови [re: няkakъв ниkнeйм]  
Автор anb ()
Публикувано01.12.12 21:06



Не, НН, не е изпитание, а реалност, която предстои. Прочети, моля те, този откъс от Откровение на Йоан и ще се убедиш в това:

11 След това видях един голям бял престол и Онзи, Който седеше на него, от Чието лице побягнаха земята и небето, че не се намери място за тях.
12 Видях и мъртвите големи и малки, стоящи пред престола; и едни книги се разгънаха; разгъна се и друга книга, която е книгата на живота; и мъртвите бидоха съдени според делата си по написаното в книгите.
13 И морето предаде мъртвите, които бяха в него; и смъртта и адът предадоха мъртвите, които бяха в тях; и те бидоха съдени всеки според делата си.
14 И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това - присъдата за в огненото езеро е втората смърт.
15 И ако някой не се намери записан в книгата на живота, той биде хвърлен в огненото езеро.

Редактирано от anb на 01.12.12 21:07.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.