Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Отговоренка :)нови [re: ъглишв]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.12 16:13



Лошото е, че по някои теми наистина няма да има с кого да се дискутира.
Винаги съм намирала опонентите (атеисти и друговерци) за своего рода стожери за вярата ми.
Колкото повече опонират, толкова повече се убеждавам, че съм първокласен теист.



Сега съм се заяла с Докинс. Колкото повече се блещи и перчоти, толкова повече се кефя на постоянството си. Впрочем, умирам да му го начукам точно с неговите доводи. Но за да стане готино си трябват привърженици на Докинс. Само със съмишленици не е гот.



Тема Re: Отговоренка :)нови [re: *abi*]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано26.11.12 16:21



Няколко пъти атеисти са ми препоръчвали Докинс, защото като съм го прочетял съм щял да разбера, ала така и не съм го подхващал, но има едно нещо, което ми е странно - никой до сега не ми изложи и един довод от тезите на Докинс, а уж на него се опират. Мисълта ми е, не се учудвай, ако изобщо не попаднеш на опоненти-привърженици на Докинс - вълка според мен, изказва свое лично разбиране и критика, малко ме съмнява точно на Докинс да разчита, разбира се може и да се бъркам.



Тема Re: Отговоренка :)нови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.12 16:27



Значи, с Докинс проблемът е че се чете от едностранчива аудитория, която не познава нито една деноминация в дълбочина. Съответно то аудитория, която не е чела Библията. Още по-трудно става оборването на Докинс когато не се познават добре и другите две изповедания - юдаизма и исляма.

Що се касае до мен аз още в началото го хващам в доводни грешки (от доста време имам книгата, но едва сега я подхванах както си му е редът). Което ме навежда на мисълта, че Докинс също не познава материята, която оборва. Впрочем той сам си го признава.

Има непоклатими доводи що се касае до религиозните поражения и верските злодейства. Там наистина не мога да му скачам. Но неговата цел е да докаже, че Бог е делюция, а точно там доста издиша в доводите си.



Тема Re: Отговоренка :)нови [re: *abi*]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано26.11.12 16:52



Впрочем той сам си го признава.
а това вече му прави чест, не го знаех - уви съвсем не така стоят нещата с аудиторията му, която без да е прочела дори библията, смята, че е разбрала в дълбочина не само християнството, но и изобщо религията, без значение за коя точно ще стане дума. В обща сметка, това което съм забелязал в позицията на атеистите е, че масово фактически критикуват своето собствено (не)разбиране на религията.



Тема Re: Отговоренка :)нови [re: exaybachay]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.12 17:08



За да съм точна. Признава си, че ще изгражда тезата си на база християнството защото не е запознат с другите религии, а големите от източните така или иначе са по-скоро философски системи.

От там идва един голям парадокс. Например юдаизмът и християнството се различават драстично в голяма част от тълкуванията си. Докинс обаче ги слага под един знаменател и става страхотна каша. Когато говори за християнство слага всяка деноминация в кюпа. Да, но Православието няма никаква вина за инквизицията (която му се приписва обаче, под общия знаменател). Всъщност Православието не е навредило физически дори на муха по верски убеждения.

И от там дори един любител-теолог като мен може да се справи доста добре с доводи срещу някои от позициите му. Има обаче доста приятни моменти за спор. И трудно оборими, които ме кефят. Падам си по такива предизвикателства.

Може да започна да ги поствам в нови теми и да се пробваме. И точно тук е нужна опозицията.



Тема Re: Отговоренка :) [re: exaybachay]  
Автор ъглишвМодератор (Демодератор)
Публикувано26.11.12 17:18



Вук не е атеист, просто не е християнин. Тъй че Докинс не му е особено нужен.

Повече лая



Тема Заглавието на Докинс [re: *abi*]  
Автор ъглишвМодератор (Демодератор)
Публикувано26.11.12 17:19



е много лошо преведено. Би трябвало да бъде "Заблудата Бог", защото дума "делюзия" на български просто няма.

Повече лая



Тема Re: Отговоренка :) [re: *abi*]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано26.11.12 17:23



Ти бъди подготвена, те опозиционерите рано или късно сами ще цъфнат.



п.п. хм ..... макар, че с хора като Глишев на твоя страна, такива спорове някак си бързо свършват. :D

Редактирано от exaybachay на 26.11.12 17:24.



Тема Злият инквизитор :) [re: exaybachay]  
Автор ъглишвМодератор (Демодератор)
Публикувано26.11.12 17:43



Нямам нищо против атеистите. Отдавна казвам, че форумите тук не са само на християните, а са просто за християнство. Пък и самият аз далеч не съм някакъв пример за благочестие.
Но - всичко си има граници. Който иска да пише тук, ще спазва някаква елементарна учтивост. Все пак форумите не са против християнството и би трябвало в целия Дир да има барем едно място, където на вярващия да му е комфортно, без да се налага да търпи простотии като например в "Езичество" и "Религия". Тъй че с хомопропагандата, соцносталгията и гаврите - дотук.

Повече лая



Тема Re: Злият инквизитор :) [re: ъглишв]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано26.11.12 18:07



Нямах предвид, че прилагаш някаква религиозна цензура - просто, като ти видях поста горе за "делюзията" и си помислих "горките атеисти" още с първата крачка и ще сбъркат ...... те просто нямат шанс и като се сблъскат със собственото си невежество, да тогава прибягват до поведение, което по принцип не се толерира, а и пряко нарушава правилата на клуба, за което дали си атеист или християнин, сам съм забелязал, че не оказва влияние в/у решенията на модераторския екип.

Редактирано от exaybachay на 26.11.12 18:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.