Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Питанка.нови [re: dnaunseq]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано28.11.12 23:51



Не, не - Достоевски не се занимава с чертаене, повярвай ми, а за да не се налага да ми вярваш, можеш да пробваш книгата. В романа има контраст, който трябва да прочетеш книгата, за да го видиш, така не става.


п.п. и всъщност допускам, че това е повлияло на Каломаин, а не просто цитираното.

Редактирано от exaybachay на 28.11.12 23:53.



Тема Re: Питанка.нови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.11.12 07:29



• да се освободиш от нарцисизма и да приемеш всички трагични ограничения, вътрешно присъщи на човешкото съществуване;

"Сложно е."

Непосилно е. Освен за родените с високо ниво на осъзнаване. За всички останали изпълнението на всички цитирани точки, особено тази, си остава само на ниво съзнание, интелект, докато подсъзнанието им може и да не мръдне в развитието си и на милимундер. Тази точка изисква задълбочено изследване, опознаване, а най-вече неизбежен конфликт между съзнание и подсъзнание, в която интелектът и трупането на знания повече пречи, отколкото помага.



Тема Re: Питанка.нови [re: Aлиca.]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано29.11.12 08:34



И как се развива подсъзнанието? Какви са механизмите?



Тема Re: Питанка.нови [re: Aлиca.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.11.12 08:45



дори и само тази точка от препоръчваното четиво от Фром:

Цитат:
За който няма нерви да не чете и да не участва:



Добре. Ударите са 95 на брой.
Да, 95!

Това за 7 години и 4 месеца ли е по дяволите????????????????????

Съжалявам, но нито 300000 лв., нито "присъдката" ме устройват морално. За мен като човек, като майка, като критерии, това просто не е правосъдие.

Аз съм ЗА смъртната присъда и вече тотално си променям либералните, хуманни!? възгледчета, които имах някога по въпроса.

Въпросите са:
Знаем, че всеки човек се насира от переспективата за смърт (не борим психопатите). В такъв случай ако за особено тежките престъпления бе валидна смъртната, то щеше ли да го има онзи мечтан процент намаляване на престъпленията?
И редно ли е данъкоплатците да издържат Брейвици и 17 годишни месари?





Оттук:


Според класификацията на руските астролози, хората се раждат с най-общо, четири нива на проработка на съзнанието. Има и междинни, но основните са 4.
В цитатите на Фром са маркирани характеристиките на човек от четвърто ниво. Непосилен труд, почти сизифов е, в рамките на един живот роденият в трето ниво да проработи съзнанието си до четвърто. Родените на първо и второ просто нямат шансове. На второ ниво съществуват много хора интелектуални, начетени, професори даже, но те нямат заложбите, нито могат да осъзнаят и да направят усилия, породени от осъзната вътрешна необходимост, да се издигнат на по-високо ниво. Личност на трето ниво, ако притежава изключителни заложби и самодисциплина, може и да еволюира по-нагоре. Но, не е ли достигнала ниво в действителност, а не само на думи, и на уши да се изправи, няма шансове.

Горните цитати на мненията на една потребителка са перфектна илюстрация на мислене на второ ниво.

Ако на някого е интересно, може да постна текстове с най-общи определения на нивата.

Редактирано от ъглишв на 29.11.12 12:13.



Тема Re: Питанка.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано29.11.12 09:08




Очевидно съм обект на патологична фиксация.



Тема Re: Питанка.нови [re: Aлиca.]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано29.11.12 09:39



Добре де, все пак - какви са механизмите за развитие на подсъзнанието? Как става това - с външна намеса или отвътре?

ПП - между другото не приемам безрезервно точките, които е изброил Фром, но определено е впечатляващо.

Редактирано от Kaлoмaин на 29.11.12 09:52.



Тема Re: Питанка.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.11.12 11:31



Нали четеш и пишеш в Астрология?
Личните планети, най-вече Луна, и транссатурновите на по-дълбоко ниво определят първоначалните заложби на проработка на подсъзнанието.
С две думи не мога да ти преразкажа всичко прочетено за човешкото съзнание и развитие, погледнато от този ъгъл и през тази призма. Много литература има изписана, от няколкостотин изчетени и препрочитани страници книги и статии съм едва в началото на проумяването, в първи клас. Започнах да чета с намерение да схвана основни термини, но покрай тях непрекъснато се натъквам на обяснения на духовните принципи в трудовете на сериозните автори.

Най-просто е да запишеш психология, ще си изясниш на поне 10% механизмите на подсъзнанието.



Тема Re: Питанка.нови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.11.12 11:33



Очевадното не е очевидно.
Засега си обект на изследване. По обективни причини, рано ти е да ги узнаеш.



Тема Аби, Алиса,нови [re: Aлиca.]  
Автор ъглишвМодератор (Демодератор)
Публикувано29.11.12 12:07



не се "изследвайте" във форума, моля. Со кротце, со благо.

Повече лая



Тема Re: Питанка.нови [re: *abi*]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано29.11.12 12:23



Лелеееее ... Не вярваш в пророците , не вярваш в идването на Месията ... Че ти вече си половин атеистка .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.