Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Интересна ситуация  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано17.06.12 17:03



Която си заслужава да се обсъди:





Тема Re: Интересна ситуациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано17.06.12 17:37



Човекът е прав.
Крайно време училищата да престанат да са като кадър от Боен Клуб.
Напълно го подкрепям!



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано17.06.12 18:01



Така е, но си спомням преди години тук имаше дискусия на тема за домашното обучение. Проблемът е по-скоро в системата, в авторитета на учителите, и в сбърканите приоритети на психолози, дружества за "закрила" на децата и т.н.



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано17.06.12 20:33



Гадно е да се тероризират различните , но в последно време се наблюдава едно увълчване и на младите поколения . Странно , но когато бяхме официални атеисти , човек за човека беше почти брат . И колкото съвременнит християни да плюят по комунистите , не могат да отрекат , че навремето имаше изградени някакви общочовешки ценности . Училището и учителите бяха авторитети , думата на даскала беше закон .
А не знам този поп за какъв чеп лишава детето си от пряк контакт с учителите ?



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: hadjiyata]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано17.06.12 21:38



А бе и ние (учителите) не сме цвете за мирисане. Понякога. Знам, че има колеги, които не биха се намесили, ако деца се бият. От друга страна се чудя дали в тази ситуация детето няма да остане някак изолирано.



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано17.06.12 22:46



Доколкото разбирам от статията , и двете попски деца са били изолирани . Едно от две - някак си може да се приеме като статистическа случайност , ама при ситуация "две от две" е време да светне някаква лампичка . Твърде вероятно е децата да са се опитвали да "поучават" съученците си и да са предизвикали някаква негативна реакция . Не съм добър психолог , но може би авторитетът на класния ръководител би би потушил напреженията и последващите агресии . Все пак училището в голяма степен спомага за оформяне на характера и интеграцията на младежите , като това предполага превръщането им в пълноценни хора и полезни членове на обществото .
То като се замисля , в последно време се появяват все-повече асоциални типове

на принципа "всяка коза на свой крак виси" .



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано18.06.12 00:17



Този клип гледала ли си го - човека отбелязва някои много съществени пропуски в нашата образователна система ...... всъщност образованието бе едно от първите "отлъчени" бих казал от политиците ни структури на обществото и до ден днешен си стои пренебрегнато, някак си оставено на самотек.



п.п. инак самата ситуация не знам как да я коментирам - просто на медии ...... аз май съм станал враг на медиите, като се замисля последните 5-6 (а може би и повече) години една добра дума не съм казал за нашите медии, както и да е, просто не се наемам да коментирам в случая, защото трябва да разсъждавам само на база информация подадена от медия, а им нямам вяра, може нещо да са премълчали или нещо да са преиначили, знам ли ги.



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Petur2012 (непознат )
Публикувано18.06.12 11:31



Че какво ѝ е интересно на ситуацията? Това е един родител, който има и мъдрост и разум, а не само образованост, родител, който спасява децата си от гнусотията на света и държавното образование, в което има много лъжи и измами. Достатъчно още от рождението на едно дете се налагат увреждащите и задължителни имунизации, а после и манипулирането на мисленето и мирогледа им. Всеки иска демокрация, но демокрация ли е когато няма избор, а задължително държавно образование? Демокрация ли е, когато една лъжлива ТЕОРИЯ се приема за задължителна и единствена основа на познанието на децата за възникването и съществуването на света? Още кънтят в ушите ми думите на учителката ми по биология - НЯМА ЦЕЛ В СЪЗДАВАНЕТО НА СВЕТА! А който кажеше "с цел" получаваше вечна двойка. Ще се моля за това семейство Бог да покаже мощно силата си.



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: Petur2012]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано18.06.12 11:51



В природата няма "конструктивно" и "технологично" бюра , които да поставят цели и задачи в развитието на живите организми . Всичко в природата се развива на самотек , като "неудачните варианти" просто отпадат от самосебе си . Цели си поставят само мислещите същества (демек - само някои от хората

) , докато останалите изпълняват някаква заложена програма .
А ти , вместо да се молиш на Небесния да наложи моща си , помоли го да влее малко мъдрост в тиквата на служителя си .



Тема Re: Интересна ситуациянови [re: Petur2012]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано18.06.12 12:20



Аз съм имал и още по-абсурден случай - имах учител, който преподаваше по: история, география, биология, литература и философия ..... познай за какъв бъркоч ставаше дума. Да не говорим, че отвън една камара безработни учителите, нашия преподава 5 предмета - егати гения уникален. При него нямаше значение, час по какво имате - дали имате история или география, той си преподаваше нещо си негово. Такива караници съм имал с него, че не е истина - беше ми забранил по едно време да му влизам в часовете ...... ето в какво се е превърнало училището.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.