Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Семейство, общество и грехопадение.  
Автор 7.7.7 (7.7.7)
Публикувано08.06.12 15:13



Преди малко се зачетох в една стара тема от втора страница, заглавието на която беше, че човечеството потъвало в мрак. Загледах се и в някой публикувани снимки от клубари и се замислих отново върху темата за хомосексуализма и подобните на него сексуални отклонения.
Скоро дори Барак Обама се изказа в подкрепа на хомосексуалните бракове. След въпросното изказване гледах коментарно студио по една от телевизиите. Имаше двама госта единият някакъв засукан гей от някаква си гейска организация а другия противник на гейството. Гея постоянно беше с усмивка а поведението му се долавяше надменност. Другият господин така и не пожела да заеме твърда позиция, понеже вече много пъти бил съден от разни гейски организации.
До къде само я докара тоя свят... В един момент ще се окаже, че гейовете имат повече права от хетеросексуалните а хората ще ги е страх да кажат нещо против хомосексуалистите понеже ще бъде незаконно.
А къде е християнството в цялата тази работа. Мине се не мине изкаже се някой християнски лидер вяло вяло някъде, че е против примерно гейските бракове и до там.
Забравиха ли християните какво пише в библията или не четат въобще?
Накъде отива традиционното семейство?
Според това, което е писано в Новия Завет, семейството е един мъж на една жена.
Както е тръгнало след време може да узаконят и многоженството или дори и обратното на него...
Наистина света не отива на добре и хората губят умението си да различават добро - зло, морално - неморалоно, и т.нт. Всичко това пък ще доведе до главоломно грехопадение и ситуация подобна на тази, която е описана в библията за градовете Содом и Гомор.

Редактирано от 7.7.7 на 08.06.12 15:14.



Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: 7.7.7]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано08.06.12 15:19



хомосексуализма па ти - това е вече демоде, особено в САЩ, страната на демокрацията и християнската добродетел.






Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: 7.7.7]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано08.06.12 15:29



Най-малкото е много противно когато се използва същата дума - брак, защото така се правят преки асоциации с неаномални от съответната гледна точка традиционни полови съюзи. Това предизвиква - и слава Богу, че е така, реакция на неприемане - до отврат. Абсолютно задължително е, според мен, поне от формална гледна точка да се използва друга дума - различна от брак, за разни форми на юридически полови съюзи на хомосексуални. Ако те настояват и за "равенство" и в конкретната дума - брак, това вече е арогантно и неприемливо.



Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: 7.7.7]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано08.06.12 16:04



Мда, гейовете винаги са си болна тема. Честно казано според мен да се анатемосват е излишно е глупаво.

Сега се сетих, че преди време тук имаше един хомосексуалист, който беше протестант, но впоследствие прие исляма и май от тогава не е писал.



Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: Kaлoмaин]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано08.06.12 16:12



Мда, гейовете винаги са си болна тема.
винаги съм се чудил, какво толкова им пречи на някои хора, сексуалната ориентация на другите - мен лично ме дразнят парадите им, цялата тази истерия е крайно ненужна и излишна, но за другото, то си е тяхна работа, личния им живот не ме засяга.



Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: 7.7.7]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано08.06.12 16:18



Като не можете да ги промените, защо не се опитате да ги приемете и разберете?

Per warez ad scientiam


Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: Exaybachay]  
Автор 7.7.7 (7.7.7)
Публикувано08.06.12 16:22



Хомосексуализма влияе пагубно на обществото и подкопава семейните ценности заложени в християнството.



Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: 7.7.7]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано08.06.12 16:28



С какво подкопава и влияе пагубно на обществото, според теб?

п.п. айде, че са ви засегнати християнските ценности това ясно - но то по този критерий, никога няма да се стигне до компромисни решения, защото има доста религии с най-различни ценности и ако вземем да се съобразяваме с изискванията на всяка, ще стане една ......

Редактирано от Exaybachay на 08.06.12 16:29.



Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: Exaybachay]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано08.06.12 16:32



Не съм виждала гей-парад, но съдейки по абитурентските балове - едва ли е много по-различно.



А иначе съм съгласна с теб - личният живот не ме засяга, стига да не става дума за престъпление. Защото все пак ме засяга педофилите и изнасилвачите да са зад решетките. Мисля, че интересът към чуждите грехове е продиктуван от желанието за потвърждение на личната представа за истината. Затова и хората винаги търсят групи и клики, които да потвърдят тяхната правда - сякаш Бог ще се допита до тях, или истината зависи от това какво е мнението на мнозинството.



Тема Re: Семейство, общество и грехопадение. [re: Exaybachay]  
Автор 7.7.7 (7.7.7)
Публикувано08.06.12 16:44



Е все пак тук е християнски форум и разсъждаваме през "призмата" на християнството.
Според писаното в библията хомосексуализма е грях, какво повече от това има да доказваме как влияе един грях на обществото.
Сексуално сношение може да има само между мъж и жена в рамките на семейството! Това е според християнството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.