Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема въпрос ???? [re: lilavka]  
Автор Stephanus ()
Публикувано22.05.12 09:15



И за какво чоплихме тая формула?

Ами имаше зададен въпрос по нея ?

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"


Тема Re: чакам да ми ги напишете [re: Stephanus]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано22.05.12 10:52



има си интернет, ако ти е интересно ровни и си ги намери фактите /доста са/. Никой няма да си снася инфо наготово, при положение, че нямаш капацитета да го осмислиш.





Тема след като така ви изнася [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Stephanus ()
Публикувано22.05.12 11:09




Да има ги - чували сме за Пилтдаунския човек .....


ми като е така предлагам твоя завършек за свяка тема:
Има го в интернет.

след като така ви изнася ...........

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"

Тема Re: чакам да ми ги напишете [re: Stephanus]  
Автор lilavka ()
Публикувано22.05.12 11:13



Уви (за еволюционистите) фактите се оказаха само това твърдение.

Отдавна чакам да ми ги напишете.


Темата май не е за доказване на еволюцията. И нормално. Да иска да му бъде доказана тази теория в няколко мнения човек, който приема куп други идеи на вяра, звучи като виц :) Но може да посочиш конкретни цитати от Библията, които според теб противоречат. Примери?
Очевидно много вярващи нямат проблем с теорията.



Тема Re: въпрос ???? [re: Stephanus]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.05.12 11:27



Въпросът беше:

"Тази формула известна ли ти е ? "

И до тука замряха нещата.

Човек е 80% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.


Тема Re: чакам да ми ги напишете [re: lilavka]  
Автор Stephanus ()
Публикувано22.05.12 11:28



Темата май не е за доказване на еволюцията.

Да не е. Писал съм и за това.

Вярата в Бог е НЕСЪВМЕСТИМА е теорията за еволюцията. Това е за несъвместимостта.

А ако говорим въобще за някаква вяра, то атеистите призовавават хората да вярват в теорията, понеже няма НИКАКВИ НАУЧНИ аргументи, които да я подкрепят. Това е СЪВМЕСТИМОСТТА на вяра и еволюция.



"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"

Тема Re: въпрос ???? [re: Герисъм]  
Автор Stephanus ()
Публикувано22.05.12 11:31



Не само и това попитах:
формулата има ли слабо място, според теб ?

"Няма мир за безбожните, казва моят Бог"


Тема Re: чакам да ми ги напишете [re: Stephanus]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.05.12 11:53



"Ëволюцията е естествен процес на развитие на живата природа, съпровождан с изменение на генетичният състав на популацията, формиране на адаптивност, видообразуване и измиране на видовете, преобразуване на екосистемата и биосферата като цяло. "

-Естествено процес ли е? Да, факт.
-На живата или на мъртвата природа? На живата, факт.
-Изменя ли се генетичният състав? Нямаше да има толкова вой против консумирането и разпространението на ГМО, ако не се изменяше. Факт.
-Тези които се адаптират ли оцеляват, или другите? Тези които се адаптират, естествено. Логическо следствие.
-Създава ли видообразуване? При достатъчно натрупани генетични промени по точка 3, да (по дефиниция за нов вид). Не е факт, логическо следствие.
-Измират ли неприспособените видове? Измират, какво друго, динозаврите и куп други доказателства. Факт.
-При такава динамика изменя ли се биосферата? Естествено, логическо следствие :)

Логическите следствия имат по-голяма тежест от фактите :)

Доказани всичките тези процеси в съвкупност? При микроорганизмите като най-бързо променящи се, факт. Дори само на новините да хвърлиш бегъл поглед (щото не съм специалист конкретно в тази област) правят впеатление последните генни експерименти. А и нищо не им пречи по начало да работят заедно всичките тези фактори. Историята на действието им се проследява добре от антропологията. Т.е. има всичко което една наука може да мечтае - директни и индиректни доказателства.

Ама за това има тонове литература, вместо да чакаш наготово да се беше потрудил. По-малко щеше да ти е горчиво хапчето, а светогледа ти ще се отпъпи от само гледна точка и ще видиш нови хоризонти



Човек е 80% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

Тема Re: въпрос ???? [re: Stephanus]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.05.12 11:54



Няма, просто уточнявахме кое какво значи.

Човек е 80% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.


Тема Re: чакам да ми ги напишете [re: lilavka]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано22.05.12 11:57



Конкретните цитати от Библията така и няма да ги дочакаме. Трябва тепърва да бъдат написани :)

Човек е 80% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.