Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Без коментарнови  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано20.03.12 17:58





Момент от гей-парад в Рим...

Редактирано от Пpaвocлaвeн ckoт на 20.03.12 18:02.



Тема Re: Без коментарнови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано20.03.12 21:00



Е човекът си е извратен,ама и църквата не пада по-долу. Все пак да си извадиш езика , не е като да гориш хора по улици и площади, да изравяш трупове на хора и да ги влачиш по улиците с надпис еретик. Тъй, че айде не се възмущавай чак толкова, ако обичаш.

I see you...


Тема Re: Без коментарнови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано20.03.12 21:08



Нещастник. Все пак е хубаво, че днес никой няма да го обеси за простащината, която върши (макар че около "Св. Параскева" вероятно бихме го понабили).

Коля и беся



Тема Re: Без коментарнови [re: Perfum]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано20.03.12 21:08



О, я стига глупости.

Коля и беся



Тема Re: Без коментарнови [re: Mъглишeв]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано20.03.12 23:05



Гнусни хора с гнусни маниери!... Не е въпрос дори толкова на антиклерикалната(!?) така да се каже, тематика, а на цялостна гнусност на стила и на личността!... Като се видят такива драстични примери и човек получава прилог да мисли, че носителите им са си за лагери от сталинистки тип.



Тема Re: Без коментарнови [re: Mъглишeв]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано20.03.12 23:50



Според мен,а и както е писано, всеки има свободна воля, но после отговаря пред Бога за действията си. Не съм чела апостолите да са говорели за бой и телесни наказания за когото и да е, тъй че ви се чудя на мераците Нека този се подиграва с когото си иска, така наврежда само на себе си, но по никакъв начин на вярата или Бог Освен това вие не знаете Божиите планове за този човек,а историята ни е дала много примери на хора , които от развратници и убийци са повярвали и станали светци. Освен това не мисля,е боят ще го направи християнин ,а ще го озлоби още повече. Ние трябва да се молим за него,а не да мислим как да го набием пред храма. Чудя се на смешната ви и безмислена злоба и агресия.Тя никого няма да направи по-добър човек и се радвам ,че никого вече не можете да изгорите по религиозни причини.

I see you...


Тема Агресиянови [re: Perfum]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано21.03.12 10:05



"Чудя се на смешната ви и безмислена злоба и агресия.Тя никого няма да направи по-добър човек и се радвам ,че никого вече не можете да изгорите по религиозни причини"

Такива хора - с подобен стил и действия като на отвратягата на снимката, са много агресивни, всъщност, именно с подобни вид и обноски. Друг въпрос е, че те се държат така и като отговор на света, който "притиска" (до неприемане и крайно осъждан и наказване)тяхната увреденост и аномалност, за които те изглежда имат малка и може би дори почти (не изцяло, обаче) липсваща отговорност!

Неаномалните хора или онези, които компенсират аномалиите си, имат проблем, общо казано, при срещата си с подобни явления - на изявена перверзност. Темата е дълга, естествено....



Тема За служителите на Бога и слугите на Мамонанови [re: Perfum]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.03.12 10:21



„Понеже няма нищо тайно, което да не стане явно, нито пък скрито, което да не стане известно и да не излезе наяве.“ (Лука 8:17)


Някога имаше православни християни и средновековните рицари тамплиери.

Сега у нас има преди всичко симбиоз между два филиала на бившата ДС.





Този противоестествен микс, в който забележима роля е поверена на богати, но наивни православни християнки, преобразени в рицари-тамплиерки, е уникална спойка на псевдосветостта на ДС-митрополитите и псевдовеличието на ДС-масоните.

Скандалният старозагорски митрополит дядо Галактион дълги години успява да съвмести умело службата си и за църквата, и за масонската ложа. Духовникът дори под расото си носи всички символи на свободното зидарско братство „Захари Стоянов”.






Галактион на тамплиерска сбирка


Не само искрените православни християни са възмутени от това безочливо погазване на техните светини в името на Мамона.

Шокирани от безцеремонната гавра с техните идеали са също и истинските масони:

Ето, впрочем, поучителен откъс от градежа на брат Борис Михайлов, Стар Майстор на Стол на Ложа Ехнатон:

"Уважаеми братя, макар и на някой да им липсва, масонството не е тоталитарна система!

Това е общество от братя, там се работи в условията на толерантност и разбиране, различните убеждения са богатство и суверенитет на индивида, всичко се постига чрез хармония и любов!

Ние не издигаме култ към личности, ние сме свободни и благонравни! Степените сме си получили не заради имуществения ценз или социалното положение, а заради нашата духовност и любов към познанието; те се получават в ритуал и представляват духовна инициация за цял живот! Това е пътят, който ни води към изгубената светлина, и никой не може да ни върне обратно!

Когато си масон в сърцето, ти си завинаги масон!

В ложата всички са братя и са равни...

„Масонството не променя човешката природа и не може да направи честни мъже от родени негодници." Албърт Пайк (Морал и Догма)"







Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Без коментарнови [re: Perfum]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано21.03.12 12:14



О, апостолите са си апостоли. Аз обаче не съм светец.

Пък и хайде стига лицемерие и простащина. Идва някакъв и нахално лигави религиозни предмети по очевидно провокативен начин. А после не той, ами вярващите били злобни и агресивни, защото съвсем естествено искат да му друснат един.

А, ама християнството било учело, че трябва да се търпят простотии. Да, така е, учи. Може и да изтърпя, ако някой каже глупост за мен (а може и да не изтърпя - в крайна сметка не претендирам, че съм добър християнин).
Но изобщо не съм длъжен да търпя светотатства.

В последните двеста години в по-развитата част от света светотатството е загубило статута си на престъпление. Затова днес се чудим защо примерно някои мохамедани се дразнят от карикатури на Мохамед. Те може и да прекаляват с наранените си чувства, но почвам да ги разбирам. По дяволите! Варварство е не толкова човек да е вярващ и да се възмущава. Варварство е да се лигави кръстът. Това дори не е като карикатурите на Мохамед, далеч по-нетърпимо е.

Коля и беся

Редактирано от Mъглишeв на 21.03.12 12:48.



Тема Re: Без коментарнови [re: Mъглишeв]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.03.12 12:35



Не е ясен смисълът на това твое изказване. Кое е правилното му тълкуване:

О, апостолите са си апостоли. Аз обаче, уви, не съм светец.

О, апостолите са си апостоли. Аз обаче засега не ставам за светец.

О, апостолите са си апостоли. Аз обаче не съм светец и затова засега мога да си позволя да постъпвам като грешник, а после да се покайвам.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.