Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малко насърчения ..  
Автор anb ()
Публикувано04.03.12 22:36



Малко насърчения

~~~
Бог е поставил вътре в нас същия потенциал, какъвто е поставил и във всички останали. Ако работим в синхрон с Него, за да развием потенциала си, то тогава можем да постигнем същите велики неща, които е постигнал всеки друг.
Всички можем да мечтаем. Всеки има равен шанс. Всеки може да има надежда.
Помнете, че служим на един Бог, Който ни казва, че за Него няма невъзможни неща. Всеки ден можем да се събуждаме изпълнени с надежда, че днес нещата ще бъдат по-добри от вчера. Можем да кажем:"Аз ще се променя, моят живот ще се промени и моята финансова ситуация ще се промени."
Бъдете търпеливи към себе си. Продължавайте без да се предавате и вярвайте, че се променяте всеки ден. Не се задоволявайте да бъдете нещо по-малко от това, което можете да бъдете.
-Джойс Майер
~~~

Никога не се страхувай от истината. Тя носи светлина в живота ти и прогонва мрака.

~~~

Всеки шампион трябва да е способен да вярва в собствената си мечта, когато други изглеждат твърде заети, за да го окуражат.
- М. Мърдок

~~~

Бъди щастлив днес! Не говори за вчера.
-Омар Хаям

~~~

Във всеки миг има щастие за онзи, който е способен да го види.
-Хенри Милър

~~~

Нека бъдем признателни на хората, които ни правят щастливи.Те са чудните градинари, чрез които разцъфтяват душите ни.
-Марсел Пруст

~~~

Само онзи който е щастлив, е способен да дарява щастие.
-Паулу Коелю

~~~

Помнете,че щастието е заразно,както и меланхолията. И първи дълг на щастливите е да покажат на другите радостта си.
- Морис Метерлинк

~~~



Тема Re: Малко насърчения ..нови [re: anb]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано05.03.12 19:42



Ъъъ ... по какъв критерий си ги подбрал.

Да не бъда разбрана погрешно - нищо против авторите. Дори фактът, че точно Омар Хаям е между тях, ми харесва.

И тук май му е мястото на попитам - защо толкова се впечатляваме от сентенции? Кои ни действат и ни впечатляват, и защо изобщо имат такова въздействие?

ПП - май искам да попитам за силата на словото, ама не се получи. Айде още веднъж - какво има в тези изречения, че са по-ценни от това, когато комшията ти каже например: "Не се коси" или "Тури му пепел" - примерно. Защо едните звучат философски, а другите - не.

Редактирано от Kaлoмaин на 05.03.12 19:44.



Тема Re: Малко насърчения ..нови [re: Kaлoмaин]  
Автор anb ()
Публикувано05.03.12 20:45



Начи, глей саа, критерият ми е съвсем прост: вяра, оптимизъм, промяна към по-добро, любов, благодарност, и т.н, които се пътвърждават и допълват взаимно и съвсем независимо от сентенции на известни хора. Или казано вече сериозно: всеки има нужда от това и тази потребност се потвърждава от всички като средство за положителна промяна. Някои от нас само го мислят и го споделят със себе си, други го изговарят и търсят, трети го живеят .... Възползвам се от възможността да те помоля за нещо мъничко и лесно: не подлагай всичко на подозрение и отваряй сърцето си с вяра за добрите неща.

Редактирано от anb на 05.03.12 20:48.



Тема Re: Малко насърчения ..нови [re: anb]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано06.03.12 09:07



Майтапиш се!

Когато някой ме призовава да си "отворя сърцето" все се чудя какви ли бурени смята да посее вътре.

Имам пълно доверие на сърцето си, и ако то отхвърля нещо, не виждам защо разумът трябва да го убеждава да го прави. Не е подозрение - просто го слушам. Достатъчен му е тормозът с мен самата, че да го подложа и на външна атака.

Сега на сериозно - смятам, че човек разбира със сърцето това, което е казано от сърце. Както и със разума, това, което е казано с разум. Ако ти се струвам "затворена" - сигурно не говориш на когото трябва. Да не говорим, че ми се струва естествено да не се "отварям" пред непознати никове в един форум.



Тема Re: Малко насърчения ..нови [re: anb]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано06.03.12 11:43



Демек, да се поддаваме съзнателно манипулативно на неща, дето ни повдигат настроението?


Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)


Тема Re: Каломаиннови [re: Kaлoмaин]  
Автор anb ()
Публикувано06.03.12 12:38



Не ми се "струваш затворена", но като цяло си приела тази черта от Тома Неверни, перефразирам: "...докато не пипнеш нещо, не искаш да повярваш, че то съществува". Така мисля, дано да не съм прав.

Редактирано от anb на 06.03.12 12:38.



Тема Re: Геринови [re: Герисъм]  
Автор anb ()
Публикувано06.03.12 12:43



В отговор на:

Демек, да се поддаваме съзнателно манипулативно на неща, дето ни повдигат настроението?




Тц, не така. Демек, както казват някои, ако видиш поизпразнена чаша, да я приемеш не като "наполовина празна", а като "наполовина пълна"-с възможност за допълване и използване на пълните й възможности.

Нали така ще бъде по-добре ?



Тема Re: Каломаиннови [re: anb]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано06.03.12 13:15



Много уважавам Тома. Но да си призная смятам тази история с раните за чиста притча.

Затова пък евангелието на Тома беше първото от отхвърлените евангелия, които съм чела, и бях много впечатлена. Всъщност това беше първото нещо в библията - след откровението - което ме впечатли.

Изкушаваш ме да завъртя разговора около себе си с тези констатации относно затвореността и отвореността ми. Но няма да го направя.



Тема Интересно защонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано06.03.12 13:20



дира не ми позволява редакции ... както и да е - знам, че евангелието на Тома не е в Библията. Споменавам го само ако някой реши да подхване темата.





Тема Re: Каломаиннови [re: Kaлoмaин]  
Автор anb ()
Публикувано06.03.12 13:36



Каломаин написа: "Изкушаваш ме да завъртя разговора около себе си ....."

Не те изкушавам за никакво лично споделяне. По-скоро, опитвам се да предизвикам желанието ти за "ъпгрейд" на състоянието




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.