Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Видовден  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано17.01.12 21:46



Вече в сайта на Комисията за разкриване на документи и обявяване на принадлежност към бившата ДС може да се видят кои са били агенти от клира на Православното и католическо вероизповедание. Това, което чакаме, е да излязат и агентите с протестантско вероизповедание.





Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.01.12 22:45



Добре де, и какво като ги видите?...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Видовденнови [re: Black Wolf]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано17.01.12 23:43



Забавно е!
Католикът бил "Агент Петър"

...по Ватикански!
Старозагорски митрополит Галактион - Мишо...



Тема Re: Видовденнови [re: *abi*]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано18.01.12 00:07



Принципно, знаейки и други агентурни имена, и аз забелязвам, че не може да се отрече чувството за хумор на службите.



Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано18.01.12 00:09



Каквото знаят да правят, това са правели - пак са служили служителите.


Редактирано от *abi* на 18.01.12 00:11.



Тема Видовденнови [re: JoroH]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано18.01.12 03:10



Много тъжно, но не неочаквано. Това, което ме потриса в позицията на част от единоверците ми, е, че уж трябвало да сме настоени снизходително към владиците-ченгета.

Коля и беся



Тема Re: Видовденнови [re: Mъглишeв]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано18.01.12 08:55



епа прошката нали е основен лайтмотив на Християнството. Щом агентът Павел отпреди 2000 години се е покаял и станал апостол на новата вяра, едни десейци ли трябва да осъждаме.





Тема Re: Видовденнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано18.01.12 09:13



Преди прошката обаче трябва да има покаяние.



Тема Re: Видовденнови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenox ()
Публикувано18.01.12 09:15



абсолютно не.

Бог първо ни е простил - не защото го заслужаваме, а защото ни обича. от там нататък ние може да се покаем, но можем и да си я караме постарому, с всички последствия и от едното, и от другото.



Тема Re: Видовденнови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано18.01.12 09:23



Ако ти е простил защо си тук, а не в рая? А и не може да отречеш - никой от тези, на които Христос е простил, не е заявил - "Не виждам грешка в себе си" или "Не съжалявам за нищо".



Тема Re: Видовденнови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenox ()
Публикувано18.01.12 09:28



има време за рая. пък и от къде знаеш, че съм се покаял, след като ми е простил?

освен това постоянно срещам хора, които заявяват точно такива работи - не съжаляват, не виждат свои грешки, не се променят, не стават по-добри.



Тема Re: Видовденнови [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано18.01.12 09:37



Май нещо се размиват нещата. Аз говоря за това, че независимо от гафът, който се прави, никой от митрополитите, никога не казва, че съжалява. Държат се така, сякаш се мислят за безгрешни.

Според мен мнозинството от хората, които в момента гледат на църквата като на цирк, биха си променили мнението, ако усетят поне малко осъзнаване от страна на митрополитите. Тези хора, които ти срещаш - които не съжаляват, не се променят - носят ли такава отговорност пред бога за паството му както споменатитите духовници (поне според тяхното мнение)?



Тема Re: Видовденнови [re: Kaлoмaин]  
Автор xenox ()
Публикувано18.01.12 09:40



о, съгласен съм. чувството за безгрешност е вредно винаги, не само за митрополитите.



Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.01.12 11:02



Е, щом хората са били принуждавани да сътрудничат - такива са били времената, и са подписвали съгласие за това, макар и насила, значи всъщност са били репресирани и потърпевши от тогавашната власт.
Би трябвало да се оплачат, че зорлем са ги направили доносници, не да се оправдават и извиняват.



Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор ann* ()
Публикувано18.01.12 11:56



Ее, то супер изненадващо ...!



Не съм сигурна какво ни дава тази информация обаче ... и какво като я има. Ще има ли някакви последствия за някой, нещо ще се промени ли.



Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.01.12 13:06



"Би трябвало да се оплачат, че зорлем са ги направили доносници, не да се оправдават и извиняват."

Гордостта им не го позволява!... Освен това може би ще кажат: "А бе, ние да се покаем, обаче, това ще се използва некоректно от враговете на църквата за да я атакуват по-силно!"



Тема Трезва равносметка на ситуациятанови [re: JoroH]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.01.12 14:22



Хайде да не се лъжем, няма бивш гей и бившо ченге.

Убеден съм, че сред руските кагебечници има и искрено вярващи православни християни.

Но и те, както някога католическите инквизитори са убедени, че техен началник е самият пантократор Иисус Христос.

Ченгето-католик Негово Преосвещенство епископ Георги Йовчев е специален случай. Ако той е докладвал своевременно на своите духовни ръководители във Ватикана за опитите на ДС да го вербува и е получил тяхната благословия да се съгласи в името на Църквата, тогава всичко е наред. Ако ли не, точно той няма и не би могъл да има никакво морално оправдание.

Но случаят с православните митрополити е съвсем различен. Още повече, че Бончо Асенов пише в книгата си "От Шесто за Шесто", че много православни духовници са го молели ДС да им помогне да напреднат по-бързо в църковната йерархия...

Ето как гледат на нещата повечето от тези ДС-митрополити:

Тъй като съм работил в областта на религията, неотдавна разговарях с един висш духовник. И му казах да не му пука много, ако излезе името му. И той знаете ли какво ми каза? Да оставим настрана псувнята, която изрече. После каза: "Всяка власт е от Бога. Помагал съм на България и нищо лошо не съм направил. Моето момче, не се притеснявай за мен!" - Вместо аз него да го успокоя, той мен ме успокояваше...

- За патриарха ли говорите?

- Патриарх Максим не е бил агент, давам гаранция за него! Щяха да го изкарат досега иначе...




И така патриарх Максим се оказва чист и невинен като сълза...

Нищо, че навремето дори е писал, че несъмнено при настъпването на комунизма Църквата Христова постепенно ще умре...

Прав е бил човекът. Логиката му е безупречна: ако настъпи комунизмът, значи няма Бог и от Църквата Христова повече няма да има нужда. А ако има Бог, Той няма да допусне комунизмът да победи. Както и стана...

Но нима нашето ДС е забравило за Максим и е пропуснало да го вербува?

Едва ли. Вероятно той е дал тайна клетва за вярност другаде: не в София, а в Москва.

Ако вече и Митрополит Николай е дал подобна клетва за вярност, всичко ще си дойде по местата.

Никому ненужните корумпирани и ояли се стари ченгета-митрополити вече не са нужни никому и е крайно време да слязат от обществената сцена, защото дискредитират Православието, а то е най-здравата "топла връзка" между Русия и България.

Уморените коне ги убиват, нали?

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано18.01.12 14:53



Не забравяйте, че поне половината от всички (не само от религиозните лидери, за които става въпрос) т.нар. "агенти", "доносници" и пр. реално за никого нищо не са донасяли.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Видовденнови [re: _maycal]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.01.12 15:43



Гордостта им не го позволява!... Освен това може би ще кажат: "А бе, ние да се покаем, обаче, това ще се използва некоректно от враговете на църквата за да я атакуват по-силно!"

Не споменах за покаяние, а за изобличаване на гадната комунистическа власт, която е тормозила горките владици насила да си очернят името като регистрирани доносници.
Това си е репресия на личността, дори мъченичество, бих казала.
Сигурно имаше предвид, че скромността им не позволила да направят публично достояние страданията си.



Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор TEO72 (непознат)
Публикувано18.01.12 22:19



Настоящият закон крие истинските доносници. Жалко, че всички църкви в България се хванаха на въдицата на бившата ДС и настояща ДАНС.





Тема Re: Допълнителна информация за ДС-митрополититенови [re: Aлekc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.01.12 22:21



Част от досиетата на митрополитите са унищожени. Папки нямат митрополитите Галактион, Йоаникий и Григорий - записано е, че нямат оперативна стойност.

В началото на 90-те е уважено искането на Старозагорския митрополит Галактион да бъде унищожена информацията за него под псевдонима "Мишо".

Унищожено е досието на главния мюфтия Мустафа Хаджи, който коментира днес: "Чист съм".

Католическият епископ Георги Йовчев също е с унищожено досие.



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано18.01.12 22:43



Е, щом хората са били принуждавани да сътрудничат - такива са били времената, и са подписвали съгласие за това, макар и насила, значи всъщност са били репресирани и потърпевши от тогавашната власт.
Къде отиде мъченичеството, обаче?





Тема Re: Видовденнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.01.12 22:50



Или си владика, но подписваш съгласие за сътрудничество, или те топим за затвора и църквата остава без ръководители.
Щеш, не щеш, подписваш - ей ти го мъченичеството в името на христовата църква.



Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано18.01.12 23:38



"Сигурно имаше предвид, че скромността им не позволила да направят публично достояние страданията си."

Това също!



Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор Prokimen ()
Публикувано18.01.12 23:42



В отговор на:


Или си владика, но подписваш съгласие за сътрудничество, или те топим за затвора и църквата остава без ръководители.
Щеш, не щеш, подписваш - ей ти го мъченичеството в името на христовата църква.




Съждението е много вярно и не се отнася само за владиците, но и за всички протестантски пастори от онова сложно време. Мъченичеството не всякога е стойностно. В онова среме би било повод за шумотевица каквато предизвиква историята с досиетата. Едно надприказване без никаква полза за никого.

Редактирано от Prokimen на 18.01.12 23:43.



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано19.01.12 00:15



Това, което мен лично ме възмущава, е че за тия 20 и кусур години никой не излезе да каже: Ей, братя и сестри, простете ми, притиснаха ме, огънах се.
А във връзка с това как може да си владика и да не подпишеш, интересно ми е защо в списъка липсва Максим.



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано19.01.12 00:21



А всъщност какво щеше да се случи ако не бяха подписали?

Съвсем сериозно питам.

Аз имам много бегли спомени от тогава. В къщи тихичко се казваше да не влизаме в кварталната църква, защото следели и щяли да направят проблем. Помня, че влизахме толкова рядко, че направо си беше събитие. Имахме роднини емигранти...не ни трябваха и други проблеми.
Баща ми е уволняван като брат на емигрант и като неподписал, и като безпартиен.
А е факт, че най-синия квартал на града, сега е най-западналият и най-подритваният от общинарите. И човек не мож еда не си мисли разни работи...прекалено много съвпадения стават...



Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано19.01.12 00:39



това е лицемерие и конформизъм. Но жаждата за власт /светска или духовна/ прави чудеса.





Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.01.12 01:07



Разбирам Ви и нямам никакви възражения. Въпросът обаче, не е толкова ясен както изглежда. Ако е имало злонамерено доносничество, би трябвало да има осъзнаване на греха и покаяние. Въпросът е доколко става реч за злонамерено донесение против някого с цел да му се причини неприятност и дали извършителят осъзнава греха за да се кае.

Цялата история с досиетата ми изглежда злонамерена и непочтена. Или трябва да се огласят имената на всички обвързани с ДС без коментар, или ако ще има коментар, той да не е частичен, а ясно да уточни в какво се е изразявала обвързаността и до каква степен е навредила на други хора.

Питам се що за държава е това и доколко заслужава човек да се жертва за нея, щом си издава разузнавачите? Болшинството са работели за външно разузнаване.

В момента информацията е един миш-маш и в тази си форма не принася полза на никого. Сякаш точно това се цели в крайна сметка - тотална суматоха и площадна врява. Ако правилата на играта са почтени, би следвало Бойко Борисов да няма право да бъде премиер или Първанов президент. Абсурдът е чисто български патент.

Дядо Неофит и дядо Калиник споменават, че са описвали разни международни срещи. Предполагам, че в повечето случаи е било точно така за всички. Чрез служителите на култовете в България да се получава информация за чуждестранни църковни и политически кръгове. Видимо, ще да е имало и личностни доноси, но едва ли всичките доноси ще да са били от желание да се напакости на някого. По-вероятно ще да е било отговор на хитро поставени въпроси от оперативните служители на ДС. Затова и болшинството нямат чувство на вина или огризение на съвестта, че са пакостили персонално.

Не изключвам случаи на реална злина, но в момента информацията се поднася в зловеща форма и сценарият е от ясен по-ясен, че цели да се увреди на християнството като цяло, независимо дали са православни, католически или протестантски общности. Ако имаше добронамереност, щеше да има недвусмислена ясност.

И на мен ми е интересно да узная как е възможно дядо Максим да няма досие. Понеже се упоменава, че дядо Галактион е получил удовлетворение на молбата си да се унищожи досието му, предполагам, че по някакви съображения е унищожено досието на дядо Максим. Възможно е неговият случай да е бил различен и затова да не е оставил същите следи като другите. Така или иначе, един от директорите на комитета по вероизповеданията е негов съученик от семинарията, с когото са били в приятелски отношения. Възможно е да са се съобразили с личната духовност на дядо Максим и да не са го вербували, а да се използвали единствено неговото бездействие като оръдие да въздействат на Б.П.Ц. Понеже той е бил представител на Б.П.Ц. в Москва, не проумявам как е могло да не е слагал подписа си.

За дядо Гавриил също нямам логично обяснение.

Колкото до дядо Амвросий, той стана монах късно и нямаше никакви перспективи след смъртта на митрополит Филарет Видински да прави кариера. Затова и никой не го е вербувал, защото дядо Дометиан го държеше в една глуха линия както в Клисурския, така и в лопушанския манастир, а и замонашването му беше последните години на старата власт. Затова и не е представлявал интерес за ДС, а и пътува в чужбина едва през 1990 година, ако не ми изневерява паметта, бидейки включен в църковната делегация в Рим.

Митрополит Николай е от новото поколение, израснал след преврата. Спомням си го още цивилно момченце през 1990 г. Ако е избегнал мрежите на ДС, не мога да кажа, че е избегнал масонските мрежи. Неговият избор за митрополит е голяма загадка и без задкулисни намеси едва ли е възможно да стане митрополит. Фактът, че той демонстрира обвързаност със архонтите и други някакви си про-масонски ордени е свидетелство, че той е обвързан със задкулсния свят, който управлява света.

Така или иначе, ако човек не е обвързан със скритите сили, не може да стане патриарх или митрополит. Изключение прави единствено митрополит Амвросий. Неговият случай е уникален в съвременната история на Б.П.Ц.

Редактирано от Prokimen на 19.01.12 01:14.



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано19.01.12 01:25



Предвид ислямизирането и турцизирането на страната се опасявам, че скандалът е и с такава цел.
Църквата трябва да се вземе в ръце и да реагира адекватно.
Губи се пълен контрол над положението.
Както е тръгнало виждам България с 20-25 % ислямско население след не повече от 15-тина години.
Картата е красноречива -





Тема Re: Видовденнови [re: *abi*]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.01.12 01:41



В отговор на:

А всъщност какво щеше да се случи ако не бяха подписали?




Единствено някой оперативен работник от онова време може да ни отговори какви са били служебните инструкции в различните случаи.

Въпросът с вербовката е много сложен и щом като се огласяват имената, държавата би трябвало да има грижата да обясни на младото поколение какви са били тогавашните правила и условия. Без разяснение е невъзможно да се осмисли т.н. "сътрудничество" с ДС.

Времената са всякога лукави и какво особено внимание се изисква за да разбере човек колко опасно стъпва. За сетен път се уверявам, че хората използват с особена лекота евангелските цитати и ги развяват като спални чаршафи без да си правят труд да разберат истината докрай.

За себе си съм уверен, че не малко от духовниците, които са си слагали подписа, са го правили не толкова от забрава, че всичко тайно ще стане явно, колкото от съзнание, че полагат душите си за своите ближни.

Предполагам, че ако никой не бе сложил подписа си, християнството в тогавашна България щеше да е като в Албания - официално забранено.

Последният глава на Албанската православна църква - архиепископ Паисий е умрял като градинар на Енвер Ходжа. Нямало е нито един действащ храм и нито един епископ.

Питанката е колко от нас са готови за катакомбно изповедничество, което има да дойде рано или късно?

В Русия е имало духовно съсзнание и зрялост за катакомбно изповядване на вярата, но такова ниво не съм усетил в България. С други думи казано, икономията се е налагала с надежда, че ще роди небесни граждани.

Моят призив е към всеки клубен участник да отговори за себе си дали е готов в момента да стане мъченик за вярата преди да се сили да прави критични коментари?


Редактирано от Prokimen на 19.01.12 01:55.



Тема Re: Видовденнови [re: *abi*]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.01.12 01:45



Ислямизирането е изобличение, че не сме реални християни. Колкото повече солта обезсолява, толкова по=дълбоки корени ще пуска друговерието, което умело се възползва от нашата тъмнина, която излъчваме.

В известна степен ислямистите са реакция на псевдохристиянската безнравственост, която разлага света.



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано19.01.12 07:55



Уважаеми Прокимен,
Искрено ценя стремежа ви за умереност и прошка. Но има очевидни неща, които не говорят за това, че работата е безобидна.
1 Защо липсва Максим - очевидно е заличен умишлено. Някой мисли ли че може да стане патриарх, без сътрудничество?
2. Както се вижда, за голяма част се споменава, че има заповед за заличаване на данните за сътрудничество. Това, по което са открити не е личното им досие, което е унищожено през 1990, а вероятна немарливост да не се унищожи и заповедта за заличаването. Какво толкова важно има, че има заповеди за заличаване на следите им като агенти?
3. Вижда се например за Кирил, Натанаил и Симеон, че не просто са донасяли безобидни сводки, а са били платени служители. Някак не вярвам платен служител на ДС просто да е правил рутинни неща.

Да си зададем въпроса кой например е трябвало да донася, че партиен член е запалил свещ или си е кръстил детето. Морално ли е, ако се установят и подобни неща в сводките? Понеже аз съм сигурен, че подобни неща се донасяха.

Аз не съм православен и се намесвам в православен терен, но същото е и в протестантските църкви. Пасторите са били агенти. Мой приятел е бил вярващ и тайно е ходил на протестантска църква. Баща му, който е бил директор, винаги е научавал за всяко негово посещение и го е наказвал. Общи познати с църквата не е имал, откъде е достигало?

Иначе аз отдавна съм разбрал, че нашето не е държава. Но дори да беше, мисля, че не само България си отваря досиетата. Ако не се лъжа, другите страни от соц. лагер отдавна го направиха.



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор Kossoman ()
Публикувано19.01.12 08:41



Честно заявявам, че ако в ония времена някой ми беше предложил сътрудничество на ДС, бих приел. На управленията от Първо до Четвърто от убеждение, че тяхната дейност е полезна за страната и народа ни, а на останалите - от страх. Чувал съм за легендарни личности, които били отказали сътрудничество на службите, но не поне аз не съм срещал такъв човек.



Тема Re: Видовденнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.01.12 08:56



Ами не знам дали е лицемерие. В края на 60-те останалото на свобода духовенство вече си е взело поуките от предишните гонения и изтребване на свещеници. Някъде бях чела коментар, че нашенските комунистически лидери пък си взели поука от историята на СССР - там избивайки свещениците са ги превърнали в мъченици. И решили да прецакат религиозните чувства на нашенеца с други средства - като компрометират духовенството в очите на пасомите. Привидно, съгласието за сътрудничество се дава в полза на държавната сигурност, така че владиката или свещеника формално прави услуга на държавната власт. Откаже ли, значи е против държавата и враг. А духовенството нали не трябва да взема страна за или против някое правителство, а да служи? Служи ли на държавата, служи и на народа на тази държава. Ей ти я клопката.
Ти какво предлагаш да бяха направили? Да воюват? Щото и да се оттеглят, никой няма да ги остави на мира - веднъж отказали да сътрудничат, вече са прихванати на мушката.
А някой от пишещите да е отказвал да влезе в пионерската и комсомолската организации? Щото, нали, пак лицемерие и конформизъм да се оставиш да те вкарат в някаква партийна организация.





Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано19.01.12 09:06



истинската смърт на мъченика е на арената при лъвовете. Така се укрепва вярата на паството /като се жертваш за вярата и убежденията си, а не плуваш по течението/. Ако Петър, Павел и останалите християни шикалкавеха, служейки на римската власт, нямаше и да разберем за Християнството. Римляните също изисквали от тях формално почитане на религията си и жертвоприношения за здравето на императора. Странно защо обаче първите християни не искали да правят подобен компромис, който иначе с нищо не накърнявал религиозните им права и свободи. Но въпреки гоненията /които не били кой-знае колко системни/, Християнството оцеляло.



Тема Re: Видовденнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Kossoman ()
Публикувано19.01.12 09:14



Не е въпреки, а благодарение. Гоненията, които не са били кой знае колко системни са закалили общността.



Тема Православна критика на ДС-митрополититенови [re: Aлekc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.01.12 09:56



Църквата не се състои от нейните митрополити. Това масово отъждествяване е дълбоко невярно. Тя се състои от своя епископат, своето свещенство, своите миряни. В този смисъл тя не е предизвикала никакъв скандал.

При всички положения хората ще искат да знаят какво точно са правили свързаните с ДС митрополити и епископи. Никой не си прави илюзии, че по онова време можеше да се стане епископ без взаимоотношения с репресивните органи на държавната власт. Ще трябва да се види кои просто са се подписали, за да бъдат ръкоположени. И кои са извършили и уронващи престижа на Църквата дейности и са обслужвали тази репресивна власт.

Епископите би трябвало да знаят най-добре, че в самото Евангелие е казано - няма нищо тайно, което да не стане явно. Моралния срив ще преживеят тези, които дълбоко морално са съгрешили. Те трябва да минат през горнилото на покаянието.

Не е добре да се пази фалшив и привиден образ на такава институция като БПЦ. За нея не е добре.

Нещата около Варненския митрополит Кирил наистина се развързаха покрай неговата кола. И то, защото той се похвали по груб и неподобаващ на високия му сан начин. Действително би могъл да се вози и на добра кола, защото е митрополит. Но "само аз и Обама имаме такава" - не бива.

Варненският митрополит обаче отдавна е в центъра на вниманието по повод съмнения за скандални сделки с църковни имоти, употребата им за предприятия с откровено антицърковно съдържание, за лобистки свързаности с недотам чисти, включително и руски бизнесмени.

Другият проблем в Светия синод - със Старозагорския митрополит Галактион, също е известен. Той се прочу с практикуването на забраненото от Светия синод звание архонт, което раздаде на две одиозни фигури - Слави Бинев (дори не в качеството му на евродепутат, а на стопанин на заведения за стриптийз) и небезизвестния Чомбе от Петрич.

При създаването на подобна традиция обществото не може да не си помисли, че епископатът на БПЦ изпада в материална зависимост от сенчестия бизнес. И започва да подозира, че един ден е възможно изборът на следващия български патриарх да бъде в ръцете именно на такива лобита от сенчести бизнесмении да стане обект на наддаване...

... Да е жив и здрав патриарх Максим, но той е много възрастен вече... Всички митрополити без двама могат да се кандидатират. Затова държа да кажа - става дума точно за митрополитите Кирил и Галактион. Те систематично скандализират общественото мнение. Но аз съм против обобщенията. Има други, които се отличават драстично в благоприятна светлина - например ловчанският Гавриил, русенският Неофит, сливенският Йоаникий.



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Видовденнови [re: Kossoman]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано19.01.12 10:27



напълно си прав. Несгодите сплотяват, нагаждачеството унищожава. Затова БПЦ е на тоя хал. Що при поляците и чехите, също репресирани от социалистите нямаме такова срастване на църквата с властта? Нещо повече, когато покойният Йоан Павел 2 посещава Полша /май беше през 79-та/, това дава тласък на още по-голяма обществена съпротива срещу режима? Щото някои хора имат смелостта да се опълчат на това, което не им харесва, а други са мижитурки.



Тема Re: Видовденнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Kossoman ()
Публикувано19.01.12 10:59



Стига бе, репресирани в Чехия и Полша... Черквите им се пълнеха всяка неделя с хора. Тук такова нещо не бях виждал и на попско погребение, а там си беше нормално на службите черквата да е пълна.



Тема Re: Видовденнови [re: Kossoman]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано19.01.12 11:26



тъй де. Нали ревяха колко им е зле.





Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор Prokimen ()
Публикувано19.01.12 11:44



Въпросите Ви са резонни.

Това за заплащането, мисля, че ще да са били стотинки за бонбони "карамел-му"

Изнесена е информация, че едва ли не най-голямата заплата в натура за дядо Кирил бил някакъв си фотоапарат за 150 лева. Това беше средната заплата тогава, но не са му я дали на ръка, а по изключение му подарили апарат. За дядо Симеон не мога да кажа. Той е бил директор на пионерския дворец, после става монах и владика за Америка. Питам се с каква съвест посрещна приятелски Симеон Българоубиец в България, след като е имал мисия да донася информация за него Няма да се изненадам, ако стане знайно, че дядо Симеон е работил паралелно и за американците, защото е не само американски поданик, но се говореше, че е съдружник на милиардер в бизнеса. Иначе кой може с една мизерна българска заплата да стои цели месеци и да се лекува в С.А.Щ. Ако не беше свързан с масоните, не би си възстановил повторно митрополитството.

Чувал съм в онези времена, че милицията изискала от някаква си игуменка регистрите за кръщавки и мнозина са били привиквани. Дали е истина или слух, не мога да кажа. Където съм бил аз на служба, никой не ми е искал никакви регистри. Аз страдах по-скоро от моите роднини, които бяха политически ангажирани и работехме на една и съща територия. С всичката ми критичност към българската православна църковност, не ми се вярва владиците да са донасяли на властите кой се черкува.

Когато кандидатствах за френско поданство и имах дълго интервю с представител на френското вътрешно министерство, питаха ме на няколко пъти дали имам контакт с българската църковна община. Отговорът ми беше отрицателен, защото бях ходил всичко на всичко два пъти за 5 години. Тогава ми припомниха на коя дата съм бил, а тогава да е имало максимално 10 присъстващи в българския храм - гараж. Интересуваха се какво съм казал на ухо на присъстващия руски епископ от Московската патриаршия Значи, сред българските емигранти е имало хора, които са седяли на два разузнавателни стола Изсмях се гръмогласно, защото беше 3 март и бяха поканили руския епископ в Париж. В края на службата, когато дадоха думата на еп. Гурий, той ме попита дискретно какво се празнувало на този ден, че му дават думата Попита ме защото се познавахме, а и само аз говорех руски.

Представителят на френското вътрешно министерство знаеше детайли и имена на хора от България, с които съм бил в единичен контакт, като например как се казваше лицето, което ме извика и разпитва в милицията в Кремиковци на 27 декември.

Недоумението ми е откъде може да знае такъв детайл. Другото ми недоумение е как радио ВВС е узнало за мой конфликт с местните власти в с. Червена вода и е излъчило информация същата вечер. Аз съм нямал връзки с никакво разузнаване.

В отговор на:

...но същото е и в протестантските църкви...




Не познавам ситуацията. На няколко пъти съм ходил в адвентиската църква в гр. Русе и пазя най-светли спомени. Бях канен у дома на адвентисткия пастор за библейски събеседвания, който по неизвестни за мен причини беше освободен. Появи се нов пастор, който чакаше разрешение от местните власти. Вълнуващият адвентистите въпрос беше дали новият им пастор ще получи очакваното разрешение. На въпроса ми, бившият отговори много лаконично и със сериозен вид: "ако е в добри отношения с властта, ще го утвърдят". Това ме кара да мисля, че всички пастори като всички владици са били изправяни пред Хамлетовия риторичен въпрос: "да бъда или да не бъда".

Отново ще изразя съмнение, че пасторите ще да са донасяли кой посещава молитвените събрания. На мен ми напращаха всевъзможни провокатори.

Ако ми е позволено, ще разкажа една случка за разведряване. Извикаха ме в селската ми енория за опело. Понеже съм расъл в селото, малко или много знаех хората. Покойникът беше родител на един бивш милиционер.

В автомобила към дома на покойника ми се разказа следната шега, че един поп пътувал на автостоп. Спряла милиционерска кола да вземе попа. Вътре имало куче и попът запитал къде водят кучето. Отговорили му, че го водят да става поп.

Разказът свърши пред дома на покойника. Слизайки, попът запитал милиционерите: "Момчета, ако кучето не издържи изпитите за поп, цял живот ли ще си остане нещастен милиционер"?

Това е било най-кошмарното ми опело, защото удържах смеха си с невероятни усилия.

Редактирано от Prokimen на 19.01.12 12:11.



Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано19.01.12 12:13



За пионерската и комсомолската организация - да, всички влизаха, щото бяха деца. Но имаше родители, които отказваха да станат партийци. Тъй че - не всички с един аршин.



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.01.12 13:54



Много интересно и поучително!



Благодаря за споделеното!

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Видовденнови [re: lezig]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.01.12 14:55



Ами то не се ставаше партиец насила. И тъй като имаше желаещи да влезат в БКП поне 5-6 ПЪТИ повече, отколкото приемаха, никого не кандардисваха...


Мен примерно не ме приеха. Въпреки дядовците активни борци...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Видовденнови [re: lezig]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.01.12 15:12



За пионерската и комсомолската организация - да, всички влизаха, щото бяха деца.

Влизаха под влияние на родителите. Откажеш ли да влезеш в Комсомола, забрави за прием във ВУЗ.
А отказалите да стават партийци имаха алтернатива - да се пишат членове на БЗНС. И, естествено, да се откажат от възможността да заемат отговорни длъжности, директорски постове и подобни. Тук-там имаше безпартийни на високи длъжности, но като добри специалисти, за които си затваряха очите, че се дърпат от членство в БКП, щото добре си вършеха работата.
А нарочените, че нещо ритат против властта или имат "съмнителни" роднини, не мжеха да следват, не можеха да работят друго, освен най-черна, нископлатена или занаятчийска работа, цялото семейство, деца, братя, сестри, племенници си бяха прецакани.
Едно време не оставяха само един да си сложи главата в торбата, заради него цялта рода си го отнасяше. Което все пак оправдава пречупилите се хора. Ти, хубаво ще изгориш на кладата, но ще си устоиш на принципите, но ако знаеш, че ще прецакаш живота на всичките си близки с този героичен жест...как би постъпил?



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано19.01.12 15:42



Това е текст на пасторски донос. Не знам как са изглеждали православните, но един успял да избяга на Запад пастор Стефан Банков, публикува преди години досието си. За съжаление книгата е доста дефицитна. Там се виждаше как са го топили. На пасторите е вменявано като задължение да следят кои от членовете на църквата са по-ревностни, кои контактуват с чужденци, били са длъжни да докладват кои млади хора идват в църквата.
Иначе, макар че бях едва на 14 години, когато падна Режима, добре помня, че се знаеше, че се събира информация кой ходи на църква. Спомням си за истории на наказани членове на партията, които тайно са си кръстили децата. Нека не се лъжем, основна цел на тогавашната държава беше да изкорени религията и затова едни от мероприятията бяха свързани с отстраняването на интелигенцията и младежта от религията изобщо.
Разбира се, че са били длъжни да докладват, ако в църквата влезе партиец. Партията трябваше да знае за това "предателство".
В протестантските църкви обаче имаше и нелегални структури, които се събираха по домовете. В тях обаче ДС също е успявала да настани свои агенти.



Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано19.01.12 17:05



Не на БЗНС, а на ОФ. Не знам как бих постъпил, защото такава алтернатива никога не е стояла пред мен, но сигурно щях да последвам примера на родителите си - викани, но отказали. Това им отреди много скромно битие, но не се изцапаха.



Тема Re: Видовденнови [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано19.01.12 18:14



Моят призив е към всеки клубен участник да отговори за себе си дали е готов в момента да стане мъченик за вярата преди да се сили да прави критични коментари?

Така си е. Но каквото и да отговори под напрежение не се знае какво ще стори.
На някои хора така им кипва, като им опрат ножа, че правят неподозирани геройства ей така, от гордост и ако щеш инат. А други велики декламатори на вярата си директно посират гащите. Егото е неизчислимо.



В интерес на истината статистиката е показала, че най-големите деклатарори, най-често се посират в гащите. Що така не знам!



Тема Re: Видовденнови [re: lezig]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.01.12 18:45



Явно твоите родители са били много специални, щом са ги викали. Защото всъщност се чудеха как да отклоняват желаещите, които бяха многократно повече от възможностите за прием.
Подозирам, че някой нещо не ти е обяснил правилно...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Православна критика на ДС-митрополититенови [re: Aлekc]  
Автор бай иван (новак)
Публикувано19.01.12 19:42



Митрополитите още през1989г. трябваше да минат през покаяние.До сега се ослушваха като свиня в царевица,а днес искам да минат през изхода и да не се връщат повече.Църквата е имала много достойни свои служители в миналото - Патриарх Евтимий, светите просветители,патриарх Кирил,Дякон Левски.Това са религиозните водачи,а сегашните са едни интересчии.



Тема Re: Видовденнови [re: lezig]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.01.12 19:55



Има хора, склонни на скромно битие, други - поемащи рискове.
И едните, и другите са прави за себе си.

На мен никой не ми е предлагал да ставам партиен член, защото в комсомолската ми характеристика меко ме бяха маркирали като аполитична след неуспешни напъни да ме правят комсомолски активист. Но, ако в професията ми беше наложително да сътруднича на някой отдел, без право на измъкване, щях да подпиша и да им съчинявам приказки под шипковия храст за запълване на страници...докато им писне да четат въздухарски разкази.
Има си елегантни начини вълкът да е сит и агнето цяло.





Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.01.12 19:59



На пасторите е вменявано като задължение да следят кои от членовете на църквата са по-ревностни, кои контактуват с чужденци, били са длъжни да докладват кои млади хора идват в църквата.

То пък голямата тайна кой влиза и излиза от обществена сграда!


Ама като не са имали пари за видеокамери и запис, карали свещениците да пишат списъци като ученици.



Тема Re: Видовденнови [re: Black Wolf]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано19.01.12 20:22



Навсякъде, където баща ми е учил (като пълнолетен) или работил, са му предлагали да го направят партиен член. Той не е отказвал - казва, че не го е интересувало. Но въпреки това никога не го направиха. Подавали са го като предложение и сигурно и някакви документи, и после са спирали и повече не са коментирали. Само като курсант един от офицерите му намекнал, че има досие. Бил е съвсем млад и е нямал никакво минало, което да го прави съмнителен. Дори след завършването са му казали директно, че и там е приет на косъм - дипломата и характеристиката от училище са надделяли над нещо, ама никой не му е казал над какво. Доскоро не го интересуваше, но напоследък започна да се пита кой може да е писал за него и какво. Аз съм се чудила защо хората се интересуват от това дали имат досиета. Но покрай баща ми започвам да ги разбирам - нещо им липсва - сякаш не могат да си направят равносметката без тази информация.



Тема Re: Видовденнови [re: Aлиca.]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано19.01.12 21:15



В обществена сграда може да влизаш набързо крадешком, и особено ако си в голям град, вероятността да не те забележат е голяма.
Искам пак да обърна внимание, че ситуацията не е никак безобидна.
1. Изчезнало е яко дим досието на Максим, а както самите казахте, не е могло и до митрополит да стигнеш без да си на ти с властта.
2. Голяма част от митрополитите не са просто агенти, а платени агенти, каквито са били хора не просто докладващи, а участващи в активни мероприятия. Примерно пускане на слухове срещу неудобен на властта служител, с цел да се подкопае влиянието му и др. подобни. Това не си го измислям, чел съм го в свидетелства на хора, чели си досието. Що се отнася до хонорара, мой близък роднина ми е казвал, че след прибирането му от 14 г. престой в СССР са го викали да му предлагат пари за да донася, но сумите, които поне споменаваше, бяха нелоши за онова време. Не вярвам стимулът за митрополит да е бил по-скромен. Дори и 150 лв да е, като ученик аз си закусвах баничка с боза за 20 ст, а билетчето в гр. транспорт го вдигнаха малко преди 1989 от 2 на 5 ст. така че това си беше нелоша сума.
3. Добре, хората са се огънали след заплахи и тормоз. Това напълно го разбирам. Но да 20 години без покаяние...

Нека не бъркаме разузнаването, което защитава някакъв национален интерес, примерно научното разузнаване в чужбина с бъркането в съдбите на обикновените хорица.

А камери във всяка църква не можеха да сложат. Може би си забравила къде беше технологията по соца.



Тема Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: JoroH]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано19.01.12 21:48



"ЗАЯВЛЕНИЕ НА ЕПИСКОП ГЕОРГИ ИВАНОВ ЙОВЧЕВ СОФИЙСКО-ПЛОВДИВСКИ към всички свещеници и верни от епархията ни

19 януари 2012, 18:17

Комисията по досиетата публикува тези дни данните за Висшия клир в Църквата.
По този повод искам да изясня точните факти относно публикуването на моето име и обявяването ми, че съм бил доносник на ДС.
Искам да поставя историята на това събитие в точното време, в което се е случило това.
През 1986 г. като енорист на “Пресвето сърце Исусово” в гр. Раковски много пъти бях предупреждаван от тогавашните власти да не поучавам младежите в истините на вярата ни. Трябвало само да се ограничавам с възрастните вярващи.
Поради тази моя дейност на 7 януари 1986 г. в дома ми нахлуха началникът на полицията в Раковски и двама души от ДС и започнаха да ме хулят и ми нанесоха тежък побой, заканвайки се, че ще ме убият, така както бяха убили о. Флавиян Манкин и о. Фортунат Бакалски. Това може да се удостовери със Съдебно медицинско удостоверение №53/86 г. След това о. Петър Изамски, управляващ Епархията в това време, беше задължен да ме премести в Дуванли малка енория в епархията ни. В противен случай му е било заявено, че ще бъда екстрадиран в най-отдалеченото място на България, където няма католици.
Веднага след навлизането ми в длъжност енорист на Дуванли бях повикан в общината на село Калояново, където бях посрещнат от началника на полицията, партийния секретар и кмета. Отново ми беше заявено, че ако продължавам да се занимавам с младежите неминуемо ще бъда естрадиран по периферията на страната.
През този период постоянно идваха при мен различни служители на ДС от Шесто управление под претекст, че е тяхно задължение да ме следят. Точно в този период есента на 1987 г. се е появила тази преписка, в която се говори, че аз съм дал съгласието си да доноснича на ДС и това е огласено от Комисията по досиетата. Със сигурност мога да кажа, че никога не съм писал доноси към ДС , както и самите служители на Комисията по досиетата потвърждават, че не съществува досие, в което да се вижда, че съм доносничил писменно.
За мен това е безкрайно оскърбление, да ме наричат доносник най-върлите противници на църквата, както се вижда аз съм бил тормозен, бит, преследван именно от тези служители на ДС и е недопустимо да им служа.
Мога само да благодаря на Бога, че съм страдал за небесното царство, на което съм служител вече като Епископ.
Нека стане известно на вярващите, че всичко това са клевети и измислици по мой адрес за уронването на моралния ми престиж.

Софийско-Пловдивски Епископ
Георги Йовчев
"




Тема Re: Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: _maycal]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано19.01.12 21:56



Добре, а за какво са получавали хонорар половината синод? За НЕписане на доноси ли?



Тема Re: Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: _maycal]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано19.01.12 23:20



Браво!!!

ЕПИСКОП ГЕОРГИ ЙОВЧЕВ не хленчи, не се извинява, а безпощадно изобличава извергите от ДС, които и до днес се пъчат, че уж са защитавали интересите на нашата държава.

Които интереси обаче кой знае защо съвпадаха по това време с онези на великия Съветски съюз...

Днес великият Съветски съюз отдавна вече не съществува. А не по-малко великата КПСС дори беше официално разформирована и забранена.

Крайно време е и у нас всички стари муцуни от ДС да бъдат окончателно изметени от обществената сцена.

Не само от Светия Синод и от Външно министерство, но и от всички други държавни ведомства.

Защото тяхното време просто изтече.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: JoroH]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано20.01.12 00:48



Има какви ли не абсурди в соца.
Първо - има разлика между сътрудник и агент. Единият се е съгласил да доносничи и я го прави, я - не. А другият получава и хонорар и за него е доста по-вероятно да доносничи. Доносите също са различни - някои са толкова идиотски написани (и то понякога нарочно), че не вършат никаква работа на ДС.
Има и лица, за които е очевидно, че са набедени с късна дата за сътрудници или агенти.
В осемдесетте самите кадесари се оплакват, че вербуването на нови сътрудници се е превърнало в празна формалност.
Наличието на досие също не е същото като наличието на подписана декларация за сътрудничество.
Така че в късния соц има всичко - най-вече огромна посредственост.

А Георги Йовчев няма нищо общо със Синода.

Коля и беся



Тема Re: Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: Aлekc]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано20.01.12 00:49



Остават още двайсет години през пустинята. Междувременно старите муцуни ще викат: "По-добре си ни беше в СССР, край пълните котли с месо".

Коля и беся



Тема Re: Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: Mъглишeв]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано20.01.12 01:08



С тази световна криза всеки навсякъде започнаха да викат разни неща...
Къса е паметта...

Асоциирам с примера за попадналите на нецивилизована планета висши цивилизатори ала Робинзоновци. До пет поколения и ще са забравили за цивилизацията, технологията и хайде от начало с кокала в ръка и човешките жертвоприношения...





Тема Re: Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: Mъглишeв]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.12 01:29



Ама аз всъщност им желая доброто на всички тези стари муцуни,



Нека само по-скоро да се изнасят от тук където пожелаят: кеф им в някогашния СССР край пълните котли с месо, кеф им във вечните ловни полета, кеф им някъде другаде!

Важното е само тук повече да ги няма!

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Заявление на еп. Георги Йовчевнови [re: *abi*]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано20.01.12 12:10



Нещо като в разказчето на Лукяннеко "

"




Тема "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: бай иван]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.12 12:29



Апостол Матей бил паролата

При установяването на контакт с агент Христов /дядо Симеон/ в САЩ паролата била:
- Апостол Матей е казал: Пазете се от лъжливи пророци /на български език/.

А отговорът бил:
- Те идват при вас в овча кожа, но са вълци грабители /отново на български език/.

Паролата за връзка с Ковачев /дядо Кирил/ пък била:
- Имате много поздрави от дядо Йеротей.
А отговорът на агент Ковачев: Кой дядо Йеротей - от Златна ливада ли?
- Не, дядо Йеротей от Царевброд.



Много професионално и много християнско, нали?

Повече на тази тема може да прочетете:


Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.

Редактирано от Aлekc на 20.01.12 14:05.



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Aлekc]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано20.01.12 13:22



При установяването на контакт с агент Христов /дядо Симеон/ в САЩ паролата била:
- Апостол Матей е казал: Пазете се от лъжливи пророци /на български език/.

А отговорът бил:
- Те идват при вас в овча кожа, но са вълци грабители /отново на български език/.



без думи...



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: *abi*]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.01.12 14:36



При всичката ми паника и свръх напрегнатост от сполетелите ме напоследък здравословни проблеми, успяхте да ме разсмеете за цяла седмица.

Колко жалко, че паролата не е била "Христос посреди нас" и отговор "Есть и будет". Това е литургийно приветствие когато служат няколко духовника. Те се целуват по раменете и се приветстват с гореуказаните две фрази.

Историята ми става все по-интересна и загадъчна. Някога бях в добри отношения с дядо Симеон и от него знаех какво се говори за мен в синодалните заседания и от кого. Първата ни среща беше конспиративна

. Уреди я дядо Иларион, който беше близък приятел с дядо Симеон и срещата се състоя в градинката пред Университета. Пароли не сме си казвали. Моето мнение е, че дядо Симеон беше от пропатриаршеския лагер.

Ако се съди по информацията за досиетата, той има най-тлъсто епистоларно наследие, което предполага и особено доверие пред властите. Само за него се казва, че е минал специална подготовка и доколкото е пребивавал в чужбина, неговата информация ще да е била най-ценната. Логично би било да се допусне, че неговата ситуация е "бетонирана".

Ако погледнем безстрастно на неговото житие, ще констатираме с недоумение, че той нямаше никаква власт в църковните дела.

Той оглавяваше само Акронска епархия в Канада и с ранг на епископ. Не състоеше нито в намаления, нито в пълния състав на Синода.

Не помня през коя година църковна делегация, оглавена от Патриарха, посети епархията му и българи в Канада бяха замервали Негово Светейшество със сурови яйца, освирквайки го като комунистически ставленик.

Тогавашната сила в Синода бяха митрополитите Панкратий и Калиник. Те решаваха всичко. за да бъда още по-ясен, ще уточня, че църковните дела в онова време се решаваха от т.н. "намален състав" на Св. Синод, в който влизаха 5 митрополита (ако не се лъжа), но не повече. Прочее, патриархът беше малцинство в този състав, защото другите бяха настроени против него.

Резонно е да се запита човек кои ли са тези "другите"? Това са преди всичко и най-вече духовните чеда на покойния Браницки еп. Герасим с едно единствено и необяснимо изключение.

Духовните чеда на Браницки еп. Герасим. са:

Панкратий Старозагорски
Калиник Врачански
Йоаникий Сливенски
Кирил Варненски
Галактион Старозагорски
Игнатий Плевенски
Йоан Шуменски

Влиятелни духовни внуци:
Дометиан Видински, бидейки чедо на Панкратий Старозагорски

Прочее, сред привържениците на патриарха бяха дядо Геласий, дядо Иларион, който играеше непрекъснато с номера на китайката, дядо Арсений, дядо Симеон.

Другите тогавашни митрополити:

Йосиф Варненски - не обичаше патриарха и дори негласно не признаваше неговото патриаршество, поради което не допусна патриарха да стъпи в неговата епархия докато беше жив, но дядо Йосиф не беше симпатизант на другата група - герасимистите.

Григорий Ловчански
Софроний Доростоло-Червенски, братовчед на патриарха, но неутрален и критично настроен без да се обвързва с никаква група
Варлаам Пловдивски
Стефан Великотърновски
Филарет Видински - участващ в компанията на герасимистите, макар сам той да е бил критично настроен спрямо оскандаления и осъден епископ Герасим
Йосиф Американски (старият митрополит Йосиф, а не сегашният)

След историята със суровите яйца по бялото було на Светейшия, герасимистите бяха решили да се разправят с дядо Симеон. Извикаха го на рапотр в Синода и дълго време го държаха в хотел "Балкан" (ако не се лъжа за името на някогашния хотел между руската църква и мавзолея на Г. Димитров. През това време командироваха тогавашния еп. Дометиан, който беше на почивка в Швейцария, да замине директно в Акрон.

Дядо Симеон нямаше възможност дори да си прибере личните вещи. Пред покойния или убит тогавашен иеродякон Севастиан Петров от Русе бе казал, че ще им даде добър урок, та да го запомнят завинаги. Урокът не закъсня. Герасимистите не бяха взели предвид, че дядо Симеон, макар и професионален агент на ДС, беше американски поданик и пак от отец Севасиат зная, че бидейки осиновен он богата рускиня, дядо Симеон бил съдружник на Рокфелер. Дали е истина, не мога да зная.

Когато пристигна делегация на грузинската църква, оглавена от патриарх Илия II, аз бях прислужник в патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски" или както му казват сега с аплом: "иподякон". Бях впечатлен от факта, че твърде рано пристигнаха за неделната тържествена служба епископите Симеон и Стобийски Арсений, който беше секретар на Синода в онова време. Трябваше да помагам и на двамата едновременно да се облекат в богослужебните одеяния и разговорът беше кого от двамата ще си избера за духовен старец.

След богослужението беше устроен гала обяд. Всички владици недоумявали защо епископ Симеон не е дошъл на обяда. След няколко часа получили телеграма с По-здрав от Америка.

Дядо Симеон, с помощта на американския посланик, беше напуснал България след богослужението и изпрати едно голямо ку-ку от С.А.Щ. Тогава паниката беше необикновена. Говореше се, че дядо Симеон ще става Бостонски митрополит към Американската църква и ще откъсне енории, които признаваха патриарх Максим. За да се излезе от кризата, Синодът си направи заден вход Създаде специално за обидения дядо Симеон т.н. "Западно европейска епархия" и го провъзгласи за митрополит без да бъде канонично избиран със седалище гр. Будапеща.

Ето я историята и се питам как е могло, бидейки щатен агент на тайните български служби, да бъде смазан от герасимистите, които пък нищо не могат да предприемат без консултация с властите. Как пък властите са позволили на дядо Симеон да напусне България и не са го задържали?

Прочее, въпросът с досиетата не отговаря на много недоразумения. Паролите са недостатъчни за да се проникне в тайната на омагьосания кръг.

В действителност, кой управляваше България? Комунистическата партия ли или ДС? Би трябвало ДС да се подчинява на комунистическата власт, но не разбирам защо властта на най-високо ниво беше следена от ДС, включително и Евгения Живкова.

Редактирано от Prokimen на 20.01.12 15:00.



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.01.12 14:45



Както споменах, Б.П.Ц. се управляваше от герасимистите, които бяха настроени против патриарха. Това се вижда и от донесенията на митрополит Калиник. Единственото изключение от герасимистите е сегашният Варненски митрополит Кирил. В онези смутни времена 1990 - 1992 г., когато дядо Иларион, бидейки най-верен приятел с патриарха, за миг хукна да хиротонисва Христофор и да създава началото на разкола, дори патриаршеското протеже сегашният американски митрополит Йосиф се ослушваше да смени патриарха, дядо Кирил Варненски въстана срещу своите си и само той беше недвусмислено ясен в защитата си на патриарха. Той е участвал в опитите на организираното свещенство да превзема сградата на Синода. Никой друг. Частично дядо Натанаил. Само дядо Кирил беше не само недвусмислено ясен, но и на практика най-активен. Защо? Самият аз не мога да си обясня.

За себе си съм убеден, че между герасимистите има някакво тайнствено съзаклятие. Ако нарочат някого, само смъртта може да го спаси от тях. Всички действат единно като глутница вълци. Самият митрополит Симеон ми беше доверил, че когато патриархът споменал името ми в заседание, скочили всички герасимисти в буквалния смисъл "като вълци", според думите на Симеон. Затова и за себе си друго не очаквам, освен смъртта за избавление

.



Тема Още едно интересно интервю чака коментарнови [re: Prokimen]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.12 15:02





Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Prokimen]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.12 15:12



Как така, кой управляваше България по това време?

Винаги във висшето ръководство на ДС имаше генерали, които се отчитаха директно единствено в Москва на КГБ. Ти имаха пълномощията, в случай на криза и заплаха за интересите на СССР в България, да арестуват незабавно и самия Тодор Живков.

Но като изключим възникването на подобна екстремна ситуация, именно той и Политбюро управляваха България.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Още едно интересно интервю чака коментарнови [re: Aлekc]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.01.12 15:13



Достойно за съжаление е, че лицето, което би трябвало да бъде най-компетентно в областта на православното канонично право, говори не като канонист, а кто файтонджия на градския площад.

Въпроси от такова естество се решават единствено от църковен събор.
Това съм го преповтарял многократно, но уви. Оказва се, че в българската църковна видимост няма грамотни хора, с които да се говори благоразумно.

Не съм аз човекът, който трябва да дава урок по канонична грамотност на доцента.

Той като знае да дърдори ни врели, ни кипели, защо не спази каноничната процедура и да подаде иск до църковното съдопроизводство за свикване на църковен съд над митрополитите?

В качеството си на доцент по канонично право би трябвало да покаже своята грамотност и да обоснове дрънканиците си в светлината на каноничното право.

Новите владици са обучавани от такива неграмотни доценти като него и затова са още по-неграмотни и от селските бабички в областта на богословието.

Ако църковният съд или събор реши да отстрани старите владици, това вече е друг въпрос, защото би бил съборен глас. Друга алтернатива за момента не може да има и не са вестниците, които ще разрешат проблемите на Б.П.Ц.

Иначе съм убеден, че някои владици са вербувани и от чужди разузнавания.

Редактирано от Prokimen на 20.01.12 15:18.



Тема Re: Видовден: "Нашият владика Натанаил е мъртъв."нови [re: JoroH]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.01.12 15:33



Започна се...



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: *abi*]  
Автор ann* ()
Публикувано20.01.12 15:45







Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано20.01.12 16:18



След историята със суровите яйца по бялото було на Светейшия, герасимистите бяха решили да се разправят с дядо Симеон. Извикаха го на рапотр в Синода и дълго време го държаха в хотел "Балкан" (ако не се лъжа за името на някогашния хотел между руската църква и мавзолея на Г. Димитров. През това време командироваха тогавашния еп. Дометиан, който беше на почивка в Швейцария, да замине директно в Акрон.

Дядо Симеон нямаше възможност дори да си прибере личните вещи. Пред покойния или убит тогавашен иеродякон Севастиан Петров от Русе бе казал, че ще им даде добър урок, та да го запомнят завинаги. Урокът не закъсня. Герасимистите не бяха взели предвид, че дядо Симеон, макар и професионален агент на ДС, беше американски поданик и пак от отец Севасиат зная, че бидейки осиновен он богата рускиня, дядо Симеон бил съдружник на Рокфелер. Дали е истина, не мога да зная.


...невероятно...

Питам се на кой свят сме живели...



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано20.01.12 16:20



След богослужението беше устроен гала обяд. Всички владици недоумявали защо епископ Симеон не е дошъл на обяда. След няколко часа получили телеграма с По-здрав от Америка.

Дядо Симеон, с помощта на американския посланик, беше напуснал България след богослужението и изпрати едно голямо ку-ку от С.А.Щ. Тогава паниката беше необикновена. Говореше се, че дядо Симеон ще става Бостонски митрополит към Американската църква и ще откъсне енории, които признаваха патриарх Максим. За да се излезе от кризата, Синодът си направи заден вход Създаде специално за обидения дядо Симеон т.н. "Западно европейска епархия" и го провъзгласи за митрополит без да бъде канонично избиран със седалище гр. Будапеща.


а аз станах куку



Ето я историята и се питам как е могло, бидейки щатен агент на тайните български служби, да бъде смазан от герасимистите, които пък нищо не могат да предприемат без консултация с властите. Как пък властите са позволили на дядо Симеон да напусне България и не са го задържали?
Хммм....имам едно подозрение, но да го обмисля



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано20.01.12 16:30



Дълбоко подозирам, че виждаме само повърхността.
Нямам представа дали и при ПЦ нещата са като при Ватикана, но някъде трябва има централизирана власт със свои лобита по места. Ако това е вярно, то централата е определящата, а кои стои на върха на пирамидата и в коя част на света се намира надали ще научим, освен ако не ни го хвърлят като кокал самите те и то с цел заблуда на "врага".



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: *abi*]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.01.12 18:37



В отговор на:

Нямам представа дали и при ПЦ нещата са като при Ватикана, но някъде трябва има централизирана власт със свои лобита по места.




Нещата в ПЦ не са никак като при Ватикана.

Първом, ДС не може да наложи свой избраник за патриарх - папа, нито за кардинал или епископ. Процедурата по избор на епископ е много сложна и се събира информация на много нива. Ватикана обаче също се допитва до мнението на властите в дадена страна.

Второ, ватиканското разузнаване е най-мощното и на завидна висота и с неповторима херметичност. Не случайно шефът на ДС намеква, че се учели от църковното разузнаване.

Папата има реална власт, докато в България патриархът няма кой знае каква власт над другите. Същевременно патриархът има някакъв авторитет и ако е искал, можел е да изрази гласно несъгласие. Такова беше изразено един единствен път когато властите наложиха епископската хиротония на един епископ.

Последният беше самостоятелен и не принадлежеше към никой църковен лагер, но си имаше някакви прояви. Затова всички митрополити се възпротивили да го хиротонисват. Тогава властите поставили условие. Или да хиротонисат "техния" човек или няма да разрешат хиротонията на агента протеже на патриарха Йосиф Американски. Прочее, компромисът беше заради Йосиф

Колко сложно и объркано е всичко. Хем всички хора на властта, хем всички против всички.

Не помня дали по същия повод Ловчанският митрополит Григорий демонстрира докрай несъгласието си. Подписвайки протокола, той прави някаква съществена пропуска.

Според агент Ангелов, ДС замислила т.н. "разкол". Аз не съм убеден в това, въпреки да сме имали дълги и предълги разговори на тази тема с г-н Желязко Тенев или иеромонах Павел Бачковски, в които той ме е убеждавал в тази версия за ДС. Положението в Църквата беше достигнало до един нетърпим предел на беззаконие, владишко своеволие и симония.

Фаталната грешка беше, че никой не искаше да мисли по църковному, свиквайки църковен събор за оправяне на каноничните аномалии. Циреят си остана и няма начин да не причини същинска гангрена.

Сега нещата изглеждат различно от самото начало, когато почти всички митрополити бяха против патриарха. Митрополит Геласий разказваше, че за екстрените заседания на Синода патриархът идвал рано в Синодалната палата и безпокойно вървял напред - назад в мълчание. Нямало на кого да се довери, както и всички предприели дистанция, чакайки да поотмине бурята. Дори близките на патриарха злорадстваха, че тълпата го освиркваше. Помня, че дядо Иларион се усмихваше лукаво и предсказваше големи промени. Тогава се заговори за Йосиф Американски да става патриарх и мисълта го услаждаше.

При разделението, двата лагера преговаряха зад гърба на патриарха. В самото начало двете страни се бяха договорили да свикат събор и да "изберат" дядо Дометиан.

Трябва ли да подозираме, че ДС е дирижирала всичко това? Аз не го вярвам. Когато ДС престана да мисли за Църквата, страстите изригнаха и ще продължат да бълват гореща лава, защото мястото на ДС е заето от масоните и всевъзможните ордени и архонти.

Редактирано от Prokimen на 20.01.12 18:49.



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Prokimen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.01.12 19:04



Всичко написано от Вас, ми звучи като някакъв роман за мафиотски кланове, малко в стил "Кръстникът".





Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано20.01.12 19:09



Кога се случи това?



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: Aлиca.]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано20.01.12 19:11



Борджиите...



Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.01.12 19:25



Тъжна картинка.
А ние се дърлим с Ежко, че целунал 2-3 икони...





Тема Re: "Където са двама или трима от ДС в Мое име..."нови [re: *abi*]  
Автор Prokimen ()
Публикувано20.01.12 19:54



В отговор на:

Кога се случи това?




Кое от изброените неща?

*Въпросните хиротонии станаха през декември 1980 г.

*Настроението на владиците срещу патриарха набра нескривана гласност през 1990 г.


*В началото на м. септември 1992г ми беше доверено конфиденциално от един народен представител за задкулисното договаряне да се издигне дядо Дометиан за патриарх. На следващия ден аз огласих тайната в едно интервю във вестник "Работническо дело"

Редактирано от Prokimen на 20.01.12 20:07.



Тема Re: Видовденнови [re: Black Wolf]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано21.01.12 01:37



* * *
Изтрито поради нарушение на т.2 от правилата на клуба.

Редактирано от нблдтл на 21.01.12 11:31.



Тема Re: Видовденнови [re: lezig]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.01.12 10:32



* * *
Изтрито, поради нарушение на т.1 и т.2 в правилата на клуба.


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от нблдтл на 21.01.12 11:22.



Тема BlackWolfнови [re: Black Wolf]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано21.01.12 11:28



Винаги ни е било интересно да те четем. Но моля избягвай лични обиди.



Тема lezigнови [re: lezig]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано21.01.12 11:33



Винаги си бил коректен събеседник, не разбирам това откъде дойде. Но също те моля, избягвай лични обиди.



Тема Re: lezigнови [re: нблдтл]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано21.01.12 12:51



какво ли не прави алкохолът с хората;)



Тема Re: lezigнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано21.01.12 13:48



петъчно, петъчно....

ах, днес главите...



Тема Re: BlackWolfнови [re: нблдтл]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.01.12 15:23



Май това трябва да се отнесе към някой, който пръв започна с обидите...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано21.01.12 18:30





Редактирано от JoroH на 21.01.12 18:31.



Тема Re: Видовденнови [re: Kaлoмaин]  
Автор мaлkaтa ()
Публикувано22.01.12 02:47



Е сега ли трябва да се разкаят? Защото са ги разкрили/хванали ;)..
Те ако съжаляваха истински щяха да са се покаяли самостоятелно без "външна подбуда" от обществото и властите и да са направили съответните постъпки в тази насока. Едно разкаяние сега какво би означавало, интересно...?

вяра~надежда~любов


Тема Re: Видовденнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор мaлkaтa ()
Публикувано22.01.12 03:04



"Ако Петър, Павел и останалите християни шикалкавеха, служейки на римската власт, нямаше и да разберем за Християнството."

И аз точно в тази насока си мислех четейки някои изказвания тук.

вяра~надежда~любов


Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.01.12 11:40



Що са с руски фуражки? Именно сегашни руски, а не съветски (от времето на СССР)?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: lezigнови [re: нблдтл]  
Автор lezig (réaliste)
Публикувано22.01.12 14:16



Почти не пия. Острият ми език бе продиктуван от ехидността на Вълка по отношение на истории, които си няма и на хабер как са се развили. Приемам решението на модератора, но определено няма да се извиня.





Тема Re: lezigнови [re: lezig]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано22.01.12 15:38




Ние в петък и събота всички ги подозираме в употребата на разни вещества
Приеми моето извинение.



Тема Re: Видовденнови [re: Black Wolf]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано22.01.12 18:06



Е, не знам, не съм правил аз този колаж. Но пък им тичат





Тема Търсете, и ще намерите!нови [re: JoroH]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.01.12 10:32



Кой ли е той?

В оперативно-наблюдателното дело на един покоен български митрополит е открит документ, в който сред сътрудниците на бившата Държавна сигурност изрично се споменава името на един настоящ български архиерей.

Документът е от август 1959 г., подписан от тогавашния началник на Трето управление на ДС полковник Кръстев и съдържа недвусмислена информация за принадлежността към структурите на ДС на трима още по онова време високопоставени духовници.

Двама от тях са покойници, но третият и сега е част от ръководството на Българската православна църква.

По силата на закона името, посочено в документа не може да бъде разкрито, а от БНТ разполагат с копие на този документ, на което всички имена за заличени.

От друга страна въпросните епископи, само един от които е жив и в момента е в Светия синод, са назовани лаконично „сътрудници на Държавна сигурност". Този документ също така е в наблюдателното дело на митрополита, а не е в агентурно досие.

Маркерът, който все пак може да бъдат поставени в ненарушение на закона е, кой от настоящите архиереи през 1959 година вече е бил епископ?




И така, кой ли е този тайнствен 12-ти митрополит - агент на ДС, който от настоящите архиереи през 1959 година вече е бил епископ?

И защо ли явно по-късно е бил снет от отчет, а досието му унищожено?

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: lezigнови [re: lezig]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.01.12 11:25



Надявам се да си прочел и моя отговор...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Още едно интересно интервю чака коментарнови [re: Prokimen]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано25.01.12 22:54



В качеството си на доцент по канонично право би трябвало да покаже своята грамотност

Едно уточнение. Николчев е единствено магистър. Няма защитена докторантура. И е доцент само в чертите на Духовата академия.



Тема Re: Още едно интересно интервю чака коментарнови [re: spanishcaravan]  
Автор Prokimen ()
Публикувано26.01.12 00:55



Това не ме успокоява никак. Не познавам човека, но съм шокиран от показаната неграмотност. Горко на православното богословие. Имаше много врява около т.н. "събор" в Рилския манастир, че не били поканили специалисти да се произнесат. Че какъв специалист е този човек, който не може да построи дори едно благоприлично изричение? Да ми прости Бог, но сякаш не съм срещал по-неграмотни бръщолевици. Дано е единичен случай в БФ на СУ.

Поповете викат смяна на митрополитите. та новото поколение епископи са обучавани от въпросния доцент и магистър. Питанката е какво ли ще им е нивото?



Тема Re: Още едно интересно интервю чака коментарнови [re: Prokimen]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.01.12 08:19



Все пак, доколкото тук става въпрос за църква, за мен най-важно си остава моралното ниво на новите митрополити.

Добре би било като минимум, те също така да вярват поне в Бога и поради това да имат страх Божий и да не стават за резил, както някои от досегашните.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Поне един епископ е отказал категорично на ДСнови [re: бай иван]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано30.01.12 00:43





Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Свети Трифон: християните - някога и сеганови [re: Aлekc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано01.02.12 10:22



Протодякон Андрей Кураев припомни накратко историята на поста: как се постили първите християни, като се въздържали от храна и вода през целия ден, и как се променя отношението към християнството, след като то става официална религия на Римската империя.

Тогава аскетичното напрежение намалява, църковният живот става вял, лишен от устрема към Бога и спасението, който имат първите християни.

Хората, които искали да се откъснат от държавното християнство, се оттеглят в пустинята и там започват да се подвизават, слагайки началото на православното монашество.




Когато на престола се възкачил император Деций Траян, той за краткото си управление (249-251) успял да унищожи много християни заради вярата им.

Един от тях бил почитаният от Православната църква днес, свети Трифон, наречен по-късно у нас Зарезан.

Той не пожелал да се отрече от Христа и умрял от раните си след дълги изтезания, но с молитва на уста.

Ако се беше родил сега у нас, щеше да стане таен агент на божествената власт на Императора, пардон - на Комунистическата партия, и досега щеше славно да си живурка като достолепен митрополит на Църквата Христова...

Впрочем и тогава християните като цяло не са били много различни от сегашните.

Стремейки се да върне западналия авторитет на имперската власт, Деций решава да въведе като задължителен за всички граждани и поданици, култа към бог Юпитер и към "Гения на Императора".

Повечето жители на империята изповядват различни култове и нямат нищо против да се подчинят. Християните, наброяващи вече значителна маса, обаче отказват да отдават поколонение на фалшиви за тях божества.

Деций обявява непочитането на държавния култ за измяна срещу властта, което дава повод да бъдат предприети масови преследвания.

Започва жестокото "Дециево гонение", в което мнозина загиват като мъченици, а този император добива злочестото име на богоборец в християнската традиция.

Но всъщност, голяма част от християните се отказват от вярата си, по-късно приемайки я отново.




Предполагам, че именно оцелелите от гоненията благоразумни християни след като са се покаяли, са повели Христовата църква напред като нейни достойни архиереи.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Видовденнови [re: JoroH]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано03.02.12 21:12







Тема Видовдaннови [re: JoroH]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 17:24



С НЕУКАТА БАБА ВАНГА на сугестопедагога Лозанов тулса за глобален терор НЯМАМ НИЩО ОБЩО И НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ С А ЛА НОСТРАДАМУС ПРЕДСКАЗАНИЯ. АЗ СЪМ ПРОФЕСИОНАЛИСТ ПРЕВОДАЧ И ЛОГИК.
Ето доказателството, смятам, ЧЕ ИМЕННО ОЦЕНИЛИ КАЧЕСТВАТА МИ НА ЛОГИК И РЕАЛИСТ СА КУКЛОВОДИТЕ, НАСЪСКАЛИ ВСИЧКО ЖИВО СРЕЩУ МЕН, А КУКЛОВОДИТЕ СА НЕОФАШИСТИ.


Re: преведено на кирилица - neshto za Kursk [re: Шapkaн]
Автор me krechi77 krechetalo77 funy77 ect. * ()

Публикувано 25.10.02 22:10


НЕЩО ЗА КУРСК, КОЕТО МОЖЕ БИ ЩЕ Е ИНТЕРЕСНО, ПЪК И МОЖЕ ДА СЕ ПРОЧЕТЕ НА АНГЛИЙСКИ.
koeto moje bi shte e interesno, puk i moje da se prochete ns eng.

Судебная сейсмология раскрывает наиболее вероятные причины гибели подлодки "Курск"

Взрывы, ставшие причиной гибели российской субмарины “Курск” 12 августа 2000 года, породили сейсмические волны, которые были зарегистрированы сетью сейсмических станций в Балтийском регионе и за его пределами. Судебные сейсмологи использовали эти данные, чтобы восстановить картину бедствия. Статья (Forensic Seismology and the Sinking of the Kursk") по результатам этих исследований была опубликована 23 января в еженедельной газете Американского Геофизического Общества. Авторы исследования: Кит Д. Копер, Тэрри К. Уоллис (Университет Аризоны), Стивен Р. Тейлор и Ганс E. Гартс (Лос Аламоская Национальная Лаборатория) сообщили, что согласно анализу сейсмограмм, наиболее вероятной причиной аварии атомной лодки “Курск” были взрывы, а не столкновение.

Авторы обращают внимание на то, что подводные взрывы хорошо и далеко распространяют ударные волны. Сигналы этих взрывов изучались и сравнивались с сейсмоволнами, возникшими при аварии советской подлодки в 1989 году. Сейсмические данные, полученные от “Курска”, обладают характерными особенностями аналогичными подводным взрывам, что является веским признаком того, что "Курск" не затонул из-за столкновения или другого соударения.

Сейсмические станции сделали запись двух взрывов, которые соответствуют аварии “Курска” по времени и месту. Первый взрыв был в 250 раз слабее второго, который произошел через 135 секунд после первого. Более ранний взрыв был отчетливо зарегистрирован только на нескольких близлежащих станциях, в то время как второй взрыв, эквивалентный высвобождаемой энергии от 5 тонн TNT, был зарегистрирован на расстоянии до 5000 км.


Koпер и его коллеги отмечают, что эта часть Баренцева моря редко испытывает какие-либо сейсмические колебания, так что маловероятно, что сейсмические сигналы были вызваны землетрясением. Остается спорным лишь один пункт их сейсмического анализа: являлся ли второй эпизод результатом одного массивного взрыва (или нескольких одновременных небольших взрывов) или, возможно, это результат удара "Курска" о морское дно.

Наиболее существенным доказательством того, что этот второй эпизод на "Курске" был все-таки взрывом, было наблюдение "пузырькового импульса". Этот импульс - результат колебаний пузырьков горячих газов, выпущенных взрывом, при их продвижении к поверхности. Рисунок на спектрограммах, полученных исследователями, отчетливо фиксирует, что второй случай был одним мощным взрывом, а не серией мелких.

Приблизительный масштаб и мощность основного (второго) взрыва на "Курске" может быть определен, благодаря ряду калиброванных испытаний, которые проводились израильскими учеными в Мертвом море в ноябре 1999 года.
Авторы обращают внимание, что самый большой Израильский взрыв произвел сейсмический импульс, подобный Курскому, и оба были зарегистрированы Немецким сейсмографами, расположенными на равном удалении от Мертвого моря и Баренцева моря.

Сопоставляя сейсмические данные с другой надежной информацией, авторы могут дать более обоснованное объяснение причин аварии "Курска".

Предполагается, что первый взрыв произошел около поверхности, поскольку перископ субмарины был поднят. Также, был передан радиосигнал, разрешающий артиллерийский огонь, как раз перед первым взрывом. Этот взрыв был эквивалентен 250 кг взрывчатки, или эквивалентен мощности боеголовки современной торпеды. Есть вероятность того, что торпеда дала осечку или взорвалась преждевременно, а субмарина взяла большую часть выпущенной энергии на себя.

Что касается большого второго сейсмического сигнала, авторы считают, что он не был результатом удара о морское дно, поскольку “Курск” погружался на дно (при глубине в 100 метров в этом районе) намного быстрее 135 секунд, которые прошли между сейсмическими сигналами. Они утверждают, что судно, возможно, не сразу достигло морского дна после первого взрыва. И второй взрыв произошел на морском дне, но только после того, как огонь наконец достиг других бортовых боеголовок. Последний взрыв был эквивалентен взрыву 4 - 8 ракет SS-N-19 класса "море-море", которые были на борту "Курска" или взрыву одной крылатой ракеты.

Авторы отмечают, что сейсмические данные, которые они использовали в своих исследованиях, имеют открытый доступ и зарегистрированы на некоторых из 16000 станций, установленных по всему земному шару. Эти сейсмостанции используются судебными сейсмологами, чтобы помочь в обеспечении соблюдения порядка на случай террористических актов, взрывов газопровода или взрывов на фабриках по производству пиротехники и вооружений.


--------------------------------------------------------------------------------

The article, Koper et al., "Forensic Seismology and the Sinking of the Kursk," will appear in Eos, Vol. 82, no. 4, p. 37 (January 23, 2001). A copy will be provided on request to Harvey Leifert, ; please provide your name, name of publication, and fax number.

Authors Keith Koper and Terry Wallace are away from their offices, but may be reachable by email at and wallace@geo.arizona.edu, respectively. Authors Steven Taylor and Hans Hartse may be contacted through the Los Alamos National Laboratory Public Affairs Office, +1 (505) 667-7000.

Дата публикации: 8 февраля 2001
Источник:
[b/b]




Цялата тема
Тема Автор Публикувано
Виракоча: Какво става?
fccf
25.10.02 16:49
Присъствието на жени като манипулация
Йoaн Bлaдимиp
25.10.02 16:57
щом са грабнали автоматите вече не са жени
Пивo
25.10.02 17:11
Re: щом са грабнали автоматите вече не са жени
Йoaн Bлaдимиp
25.10.02 18:18
Чекй, чекай....
lkew
25.10.02 21:24
Re: Чекй, чекай....
Kpъr
25.10.02 22:21
Re: Присъствието на жени като манипулация
*
26.10.02 09:21
Re: Присъствието на жени като манипулация
Йoaн Bлaдимиp
26.10.02 09:40
Re: Присъствието на жени като манипулация
*
26.10.02 09:45
Re: Присъствието на жени като манипулация
*
26.10.02 09:50
Re: Присъствието на жени като манипулация
Йoaн Bлaдимиp
26.10.02 10:01
Re: Присъствието на жени като манипулация
*
26.10.02 10:30
Re: Присъствието на жени като манипулация
Йoaн Bлaдимиp
26.10.02 10:08
Re: Присъствието на жени като манипулация
Шapkaн
26.10.02 10:47
Re: Присъствието на жени като манипулация
Шapkaн
26.10.02 10:57
Re: Присъствието на жени като манипулация
Йoaн Bлaдимиp
26.10.02 11:04
Re: Присъствието на жени като манипулация
Шapkaн
26.10.02 11:14
Re: Присъствието на жени като манипулация
Шapkaн
26.10.02 15:31
Re: Присъствието на жени като манипулация
Mist
26.10.02 15:49
хора. И това е всичко... :(
lkew
27.10.02 12:15
pprognoza
valio_98
25.10.02 17:30
преведено на кирилица
else
25.10.02 17:57
Re: преведено на кирилица
Kpъr
25.10.02 20:03
Re: преведено на кирилица
Шapkaн
25.10.02 20:18
Re: преведено на кирилица
Kpъr
25.10.02 20:51
Re: преведено на кирилица
Шapkaн
25.10.02 20:59
Re: преведено на кирилица
Kpъr
25.10.02 21:41
пресконференция
Шapkaн
25.10.02 21:55
Re: пресконференция
Kpъr
25.10.02 22:09
Re: пресконференция
valio_98
26.10.02 04:05
Re: преведено на кирилица - neshto za Kursk *
25.10.02 22:10
Re: преведено на кирилица rabotesht adres sas spis
*
25.10.02 22:49
Re: преведено на кирилица
valio_98
26.10.02 03:52
Re: преведено на кирилица
*
26.10.02 09:36
Re: pprognoza
Шapkaн
25.10.02 19:24
УЖАСНО Е!
Mag
25.10.02 20:31
Re: УЖАСНО Е!
Шapkaн
25.10.02 20:43
И си прав и същевременно - не си :))
Mag
25.10.02 21:18
Re: И си прав и същевременно - не си :))
Шapkaн
25.10.02 21:27
И на мене ми е криво
Mag
25.10.02 21:49
Re: pprognoza
valio_98
26.10.02 03:41
Как американците коментират...
Spooky
25.10.02 21:55
Re: Как американците коментират...
Шapkaн
25.10.02 21:59
Re: Как американците коментират...
Spooky
25.10.02 22:18
Re: Как американците коментират...
*
25.10.02 22:28
Re: Как американците коментират...
Пивo
28.10.02 11:55
Re: Виракоча: Какво става?
*
26.10.02 08:35
Re: Виракоча: Какво става?
*
26.10.02 09:30
Re: Виракоча: Какво става? - Бжежински
*
26.10.02 11:14
Re: Виракоча: Какво става?
*
26.10.02 11:25
Geroi!
Stilgar
26.10.02 17:35
Re: Geroi!
valio_98
26.10.02 18:55
Re: Geroi!
Stilgar
26.10.02 20:08
Re: Geroi!
valio_98
26.10.02 23:40
Re: Geroi!
Stilgar
27.10.02 15:00
Re: Geroi!
Stilgar
27.10.02 15:08
Re: Geroi!
lkew
27.10.02 15:11
2:1 za zalozgnicite
errata
27.10.02 15:41
Re: Виракоча: Какво става?
titanik77
22.12.14 08:51

Подпис:
Докладвани сте на ръководството на ДНЕС - дир.бг, ДАНС, ФБР, ЦРУ, Посолството на САЩ в България, МО на РБ и други заради вашата безценна Анна - бяла сова.
Заро*******ди I WROTE ЗАРАДИ - ЛАМЕРИ ЖАЛКИ.
ЗАРАДИ ровенето в публикациите ми на снимки и линкове.
И ТЕКСТОВЕ.
Значи може моите лични и на децата ми, семейството ми снимки да стоят в хакнатия от вас фейсбук, кречи77, а вашите гнусни физиономии и картички да са скрити, така ли?

Оправяйте се.
Играта загрубя много.
И далече от мен и от мои хора.
Които и да са те.
Харесвах и харесвам семейство Ротшилд – изчетох навремето Уикипедия и други източници на Семейството, на което завиждат почти всички. Почтено, честно заслужени и изкарани пари. Научих, че Барон Ротшилд е починал твърде млад внезапно. Аз съм грозен реалист.
Това е баварска фашистка илюминатска постановка с чадърчето лондонското или отрова - надушвам нещо долно и намеса на забранената глобална интернет секта и разните нови римляни като Сорос и Горбачов, забъркала Флойд кашата в САЩ. Просто вони на постановка на долен слугинаж – лични прислужници, техни приятели на приятелите, доставчици, лица, ремонтирали нещо, медицински сестри и прочее шофьорчета и т.н. нацисти.






***



ЗА ИДИОТИТЕ ПОВТАРЯМ:
Докладвани сте на ръководството на ДНЕС - дир.бг, ДАНС, ФБР, ЦРУ, Посолството на САЩ в България, МО на РБ и други заради вашата безценна Анна - бяла сова.
Зароди ЗАРАДИ НАПИСАХ И ГЛЕДАМ В КЛАВИАТУРАТА И НАПИСАНОТО
ЗАРАДИ ровенето в публикациите ми на снимки и линкове.
И ТЕКСТОВЕ.
Значи може моите лични и на децата ми, семейството ми снимки да стоят в хакнатия от вас фейсбук, кречи77, а вашите гнусни физиономии и картички да са скрити, така ли?

Оправяйте се.
Играта загрубя много.
И далече от мен и от мои хора.
Които и да са те.
Харесвах семейство Ротшилд -
научих, че Барон РОТШИЛД е починал твърде млад внезапно.
Илюминатска постановка с чадърчето лондонското НА МОСТА В ЛОНДОН или отрова - надушвам нещо долно и намеса на забранената глобална интернет секта забъркала Флойд кашата в САЩ. ДЪНОВ Е УЧИЛ ТАМ. А ЛОЗАНОВ Е ДАВАЛ ИНТЕРВЮТА.
ДЪНОВИСТТЪТ СУГЕСТОПЕДАГОГ ИЗОЛИРАН ОТ ТОДОР ЖИВКОВ, СВЕТЛА МУ ПАМЕТ.
ЛИКВИДИРАХА ДЪЩЕРЯ МУ.
БИЛА НАМЕРЕНА МЪРТВА В БАСЕЙНА – А ОНАЗИ НОЩ МЕН МЕ СЪБУДИ ГРЪМОТЕВИЧНАТА БУРЯ.
И ЛЮДМИЛА ЖИВКОВА ТОЧНО В БУРЯТА ИЗЛЯЗЛА ДА СЕ КЪПЕ В ОТКРИТ БАСЕЙН…
ПОСЛЕ ЛАКЪРДИИТЕ НА ПРОРОЧИЦАТА I WROTE ИМ - NOT МИ.
ГЛУПОСТИ!
УДАРИХА ГОСПОДИН ЖИВКОВ НА НАЙ-БОЛНОТО МЯСТО.
И ТАКА УСПЯХА НАЙ-ПОСЛЕ ДА ДОЙДАТ НА ВЛАСТ ОНЕЗИ, КОИТО СВЕТКАВИЧНО ДАДОХА ЗЕЛЕН СВЕТОФАР НА БЯЛОТО БРАТСТВО – ЧАСТ ОТ ГЛОБАЛНОТО велико БЯЛО БРАТСТВО.
Оправяйте се долен слугинаж - преводачи, слугини, медицински сестри и прочее шофьорчета и т.н. Масони ми станали... Тъпи дъновисти скапани!






***





ПОДПИС1:
***
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=oryviq&Number=1954911567&page=0&view=&sb=&part=1&vc=1Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Аватар на Анчето от Самара – новата българка:
[image] https://lh3.googleusercontent.com/JcY-LmKDWVkDyI5Admn-MBpBpx0iSVF8SaQxDPzEbcHzPyKEQHQnlRQA4w33Awj1jfPA=s113[/image]

Снимката е от 2007 година. Усмихното копие на преден план е потребителката бяла сова nyctea на статуетката на Вилендорфската Венера, която уж била прототип на първата жена, изваяна от реброто на Адам - псевдоним на основателя на масонския забранен орден Баварски илюминати, никнейм Спартак, най-успешен пропагандатор на ложата - Адолф, седи до своя гостенка от Самара, РФ. В центъра е пловдивчанката бивша Березка, Брезичка, мод на клуб Преводачи, заличила всички мои постинги - дори тези във времето, когато не е била модератор. Толкова засега.
[image] https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6-1.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]
Next nictea avatar:
[image] http://ista.blog.bg/photos/6567/475027-1568686.jpg[/image]
TEMA:
[grey]*Бялото братство....[/grey]
Автор nyctea (у......)

Публикувано 19.08.07 22:04


Днес се прибрах от рилските езерца
изкарах страхотно.....е, не стигнах до седмото езеро.....само до петото....но пък видях "дъвинистите"....много....с бели дрехи....впечатляващо е....гледах техните молитвени танци......даже ми се прииска да се присъединя към тях........нежна....неангажираща мелодия............:)


Тяхната мисъл:
Човек, като духовно проявление, живее в целия Космос: в Бога, в ангелите, във всички хора, животни, растения, камъни. Какво означава тази идея? Да съзнава човек, че живее в целия Космос, това значи, че той е свързан с живота на Бога, на ангелите, на хората. Човек е свързан по мисъл с Бога, с ангелите и с хората, вследствие на което става преливане в тях.


Минали са покрай комунистите и са забили в нацизма
*
[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]
[url]de.wikipedia.org/wiki/Sendero_Luminoso">https://de.wikipedia.org/wiki/[/url]

Малко да се сетите:


Re: тук ... щото там не мога [re: nyctea]
Автор jumbles ()
Публикувано 09.12.07 22:02 следващо непрочетено мнение









**
В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.

****


*****
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande".
Извинявам се за английския, мразя да сменям клави*Aтурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата ТЕРОР.

******
Книгата няма цена. Най-вече защото е
с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев моя сълагерник от конлагера Дахау на територията на гестапо и всички ръководни ведомства на СС. Посетихме в бившата столова на Гестапо постоянната изложба "Топография на терора Берлин 10.05.1992год Емил Б. Бонев

Този човек при жестоката омраза към евреите едва ли е жив отдавна.
А за семейството му не ми се мисли…
Не е толкова трудно да бъдат издирени тези хора и да бъде проследена съдбата им,
Сто на 100 (сто) черните масони илюминати са се отчели с някоя неслучайна случайност.
Какъвто е случаят с първия израелски астронавт Илан Рамон – загинал трагично при полет в Космоса – случаят с гибелта на сина му е доста съмнителен.
Направо постановка.
Като с Юри Гагарин.
*******
*
[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=crack&Number=1941756901&page=&view=&sb=&part=all&vc=1[/url]

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата. Каквото си направиш сам това е…

Преписах ред по ред посвещението. Книгата е издадена в DDR през 1987 година. Затова демонизираха ЩАЗИ.

Защото тази служба е най-опитна и силна и познава фашистките сволочи издъно.

Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.

Вчера купих три такива и едно мъничко списание „Житено зърно“ от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото закупено от мен издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и тези книги плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.

А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари. За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта със стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар. Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.



Леб и сол
Као какао ...

Вчерашната разходка. Апропо, пих шоколад, вместо кафе.
Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад. Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства. А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.


А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.

Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup, Lectorat& Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden, 1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.

Page 154 4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei Belgrad, 1942. Text 64 Vermerk uber eine Besprechung unter dem Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei- Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus- Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be- Treffend. …

Подпис:
Подпис:





Post scriptum Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than two years.



Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views • May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on... page 102 3.7 "Schutzhalt"Treffend. …

Не ми пречете, ако обичате. Лузъри. Отрязахте подписа... Идиоти. подпис: Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than 2 /two/ years.
Firm Professional Translations, owner Tatyana Ivanova, address Sofia, Ami Bye 44. Bulgaria


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle 453,683 views•May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE


Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on...
page 102 3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur Homosexuelle



Подпис:

Падението Гавра с Виктор Юго.


Подпис:

*

**

***
[url]

****
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url] Krechetalo77 Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]
*****
******anubis


****

[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof61.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]

*
[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.09/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]






***





ПОДПИС2:
***
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=oryviq&Number=1954911567&page=0&view=&sb=&part=1&vc=1Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Аватар на Анчето от Самара – новата българка:
[image] https://lh3.googleusercontent.com/JcY-LmKDWVkDyI5Admn-MBpBpx0iSVF8SaQxDPzEbcHzPyKEQHQnlRQA4w33Awj1jfPA=s113[/image]

Снимката е от 2007 година. Усмихното копие на преден план е потребителката бяла сова nyctea на статуетката на Вилендорфската Венера, която уж била прототип на първата жена, изваяна от реброто на Адам - псевдоним на основателя на масонския забранен орден Баварски илюминати, никнейм Спартак, най-успешен пропагандатор на ложата - Адолф, седи до своя гостенка от Самара, РФ. В центъра е пловдивчанката бивша Березка, Брезичка, мод на клуб Преводачи, заличила всички мои постинги - дори тези във времето, когато не е била модератор. Толкова засега.
[image] https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6-1.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]
Next nictea avatar:
[image] http://ista.blog.bg/photos/6567/475027-1568686.jpg[/image]
TEMA:
[grey]*Бялото братство....[/grey]
Автор nyctea (у......)

Публикувано 19.08.07 22:04


Днес се прибрах от рилските езерца
изкарах страхотно.....е, не стигнах до седмото езеро.....само до петото....но пък видях "дъвинистите"....много....с бели дрехи....впечатляващо е....гледах техните молитвени танци......даже ми се прииска да се присъединя към тях........нежна....неангажираща мелодия............:)


Тяхната мисъл:
Човек, като духовно проявление, живее в целия Космос: в Бога, в ангелите, във всички хора, животни, растения, камъни. Какво означава тази идея? Да съзнава човек, че живее в целия Космос, това значи, че той е свързан с живота на Бога, на ангелите, на хората. Човек е свързан по мисъл с Бога, с ангелите и с хората, вследствие на което става преливане в тях.


Минали са покрай комунистите и са забили в нацизма
*
[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]
[url]de.wikipedia.org/wiki/Sendero_Luminoso">https://de.wikipedia.org/wiki/[/url]

Малко да се сетите:


Re: тук ... щото там не мога [re: nyctea]
Автор jumbles ()
Публикувано 09.12.07 22:02 следващо непрочетено мнение









**
В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.

****


*****
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande".
Извинявам се за английския, мразя да сменям клави*Aтурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата ТЕРОР.

******
Книгата няма цена. Най-вече защото е
с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев моя сълагерник от конлагера Дахау на територията на гестапо и всички ръководни ведомства на СС. Посетихме в бившата столова на Гестапо постоянната изложба "Топография на терора Берлин 10.05.1992год Емил Б. Бонев

Този човек при жестоката омраза към евреите едва ли е жив отдавна.
А за семейството му не ми се мисли…
Не е толкова трудно да бъдат издирени тези хора и да бъде проследена съдбата им,
Сто на 100 (сто) черните масони илюминати са се отчели с някоя неслучайна случайност.
Какъвто е случаят с първия израелски астронавт Илан Рамон – загинал трагично при полет в Космоса – случаят с гибелта на сина му е доста съмнителен.
Направо постановка.
Като с Юри Гагарин.
*******
*
[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=crack&Number=1941756901&page=&view=&sb=&part=all&vc=1[/url]

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата. Каквото си направиш сам това е…

Преписах ред по ред посвещението. Книгата е издадена в DDR през 1987 година. Затова демонизираха ЩАЗИ.

Защото тази служба е най-опитна и силна и познава фашистките сволочи издъно.

Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.

Вчера купих три такива и едно мъничко списание „Житено зърно“ от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото закупено от мен издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и тези книги плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.

А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари. За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта със стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар. Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.



Леб и сол
Као какао ...

Вчерашната разходка. Апропо, пих шоколад, вместо кафе.
Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад. Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства. А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.


А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.

Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup, Lectorat& Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden, 1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.

Page 154 4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei Belgrad, 1942. Text 64 Vermerk uber eine Besprechung unter dem Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei- Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus- Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be- Treffend. …

Подпис:
Подпис:





Post scriptum Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than two years.



Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views • May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on... page 102 3.7 "Schutzhalt"Treffend. …

Не ми пречете, ако обичате. Лузъри. Отрязахте подписа... Идиоти. подпис: Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев - дотогава не знаех за този автор. Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене. Ами Буе 44. преводач в екипа повече от 2 години.
I translated classified files for Nuclear Plant BELENE more than 2 /two/ years.
Firm Professional Translations, owner Tatyana Ivanova, address Sofia, Ami Bye 44. Bulgaria


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle 453,683 views•May 28, 2013 2.7K 239 SHARE SAVE


Търсене с ключова дума от страница 100 Schutzhalt от книгата Topographie des Terroes Gestapo, SS und and so on...
page 102 3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur Homosexuelle



Подпис:

Падението Гавра с Виктор Юго.


Подпис:

*

**

***
[url]

****
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url] Krechetalo77 Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]
*****
******anubis


****

[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof61.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]

*
[image]https://www.facebook.com/photofbid=259762742240307&set=pcb.259762872240294[/image]

[image]https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.09/139107135_259202932296288_2849301822247114669_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Z0ChKsIdalcAX8kzI-g&_nc_ht=scontent.fsof6.fna&oh=f249074089db9a8224fa9620ac1cf103&oe=602B3318[/image]






***





АЗ ЗНАМ, ЧЕ УЧЕНИТЕ СА ПРАВИ – СТАВА ДУМА ЗА ВЗРИВ.
ИЗЧЕТОХ ГЛОБАЛНАТА ИМ БИБЛИЯ УИКИПЕДИЯ ПО ВЪПРОСА – ТОВА Е НАЦИСТКА ПОСТАНОВКА.
ДОРИ ИЗПЪЛНИТЕЛИТЕ СА ОЦЕЛЕЛИ.
ЛЕКОВОДОЛАЗИТЕ.
ТАКА ЧЕ НАИСТИНА ИМА МАЙСТОРИ ЗА ДЕЛОТО ЯДРЕН ВЗРИВ, КОЙТО ЩЕ ЛИКВИДИРА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ.
ЛИЧНО МНЕНИЕ.
ПРИ МЕН ВСИЧКО Е ЛИЧНО.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.