Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кой е нетолерантен?!?  
Автор simha (пчеличката)
Публикувано05.01.12 00:51





Когато се изказвам против материалните атрибути на дадена църква, не мисля, че с това засягам личността, но когато някой се идентифицира с плътските и човешки постановления, вместо с Духа и Истината, които нямат нищо общо с някакви си сгради, мощи, предмети и др.под. (в наше време!), тогава какво....??? - просто нямам думата, така ли!
Ако щете да ме изгоните завинаги, никога няма да се откажа от това, че НИЩО ЗЕМНО И ПЛЪТСКО НЯМА ДА ВЛЕЗЕ В НЕБЕТО - включая и иконите, и одеждите прескъпи, и короните, и парите, и колите, и имотите, и църквите, и самолетите им... - независимо дали са протестантски, адвентни, мормонски, йеховистки, муунистки, баптиски, петдесятни, католически... притежания!

Който си мисли, че е хванал единствено той Бог за шлифера - негов проблем! Аз пък си мисля, че на Господ шлифер Му не трЕбе и за това НИКОЙ не може да Го хване, освен ако той самият не е хванат от Него!



Тема Re: Кой е нетолерантен?!?нови [re: simha]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.01.12 09:48



Че защо пък някой да те гони?

Какво невярно си казала?

НИЩО ЗЕМНО И ПЛЪТСКО НЯМА ДА ВЛЕЗЕ В НЕБЕТО - включая и иконите, и одеждите прескъпи, и короните, и парите, и колите, и имотите, и църквите, и самолетите им... - независимо дали са протестантски, адвентни, мормонски, йеховистки, муунистки, баптиски, петдесятни, католически... притежания!

Който не е съгласен с теб, нека посочи каква точно движима или недвижима собственост, човек може да отнесе със себе си в отвъдното!

Всички хора на тази земя са започнали житейския си път като малки, голи, безпомощни бебета и са оцелели единствено благодарение на ежедневните грижи на своите родители и близки.

Никой нищо материално не е донесъл на тоси свят и поради това и нищо материално не би могъл да отнесе.

А за да преуспеем в земните дела, религия съвсем не ни е нужна. Но пък тя се оказва великолепен инструмент за печелене на пари и трупане на материални придобивки.



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Кой е нетолерантен?!?нови [re: simha]  
Автор drago1 (прям)
Публикувано05.01.12 10:54



Това което виждам е:

Линк в синьо към една посредствена статия тип "Нашто Левски е по-силно"

И в черно - лозунг, в който са изброени християнски и нехристиянски вероизповедания като част от някакво предполагаемо цяло.



Тема Re: Кой е нетолерантен?!?нови [re: simha]  
Автор TEO72 (непознат)
Публикувано05.01.12 22:51



На всеки, който е готов да отрича всяка форма на организирана религия и да се причислява към "невидимата църква" бих предложил тази статия:





Тема Re: Кой е нетолерантен?!?нови [re: simha]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано05.01.12 23:09



Не пишеше ли някъде из библията, че много неща ще се изпишат и изприказват? Не моем ги прочетем всичките, пък да им се вържем - апсурд!





Тема Пророк Малахия, чрез Духът на истината, казванови [re: simha]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано06.01.12 10:43



[2Пет. 1:20] като знаете първом това, че никое пророчество на Писанието не е собствено (на пророка) тълкувание на Божията воля.
[1:21] Защото никога по човешка воля не е изречено пророчество, но от Дух Светий п р о с в е т я в а н и са г о в о р и л и светите Божии човеци.

Пророк Малахия казва:


". . . Защото [ще дойде време когато] от слънчев изток до запад ще стане велико името Ми между народите, и на всяко място ще принасят т а м я н на името Ми [възнасящ молитвите на вярващите към Мене] и чиста [хвалебна] ж е р т в а*; велико ще стане името Ми между народите [и без съмнение ще бъде прославяно], казва Господ Саваот. А вие [израилтяните и всички противници на Църквата] [ще] го хулите с това, дето казвате: трапезата Господня [Тялото и Кръвта Господни] не заслужава уважение, и доходът от нея [спасението и вечният живот] е нищожна храна . . ."
[1:11-12]




В отговор на:

но когато някой се идентифицира с плътските и човешки постановления, вместо с Духа и Истината, които нямат нищо общо с някакви си сгради, мощи, предмети и др.под







Тема Re: Пророк Малахия, чрез Духът на истината, казванови [re: Ежко]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано06.01.12 12:10



Ежко, моля те!

Бог е създал своя избран народ по доста суров и безжалостен начин със специална цел.

Ти и аз какво общо имаме с това?

Ние не сме част от този избран народ и не бива произволно да подбираме кое ни допада и кое не дотам от това, което Бог му е изявил чрез Тора и пророците му.

Иначе става:

Видяла жабата, че подковават вола и тя вдигнала крак да го подковат.

Бог знае как да общува, ако се налага, директно с всеки народ, с всеки човек, с всяко свое творение. Избраният му народ не е създаден от него за универсален посредник.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Пророк Малахия, чрез Духът на истината, казванови [re: Ежко]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано06.01.12 16:01



Това наслагване на "[]"- (бележки на автора) до известна степен изопачава подтекста на писанието . И става нещо като Корана от Арабия , дето към призива за борба с неверниците има бележка "бомби , танкове и самолети" .





Тема Това "наслагване" е пояснениенови [re: hadjiyata]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано06.01.12 18:10



Това "наслагване" е пояснение и има връзка с казаното от ап. Павел в Посланието си до Евреите, 13:10-15. В постинга ми има връзка и ако някой иска да разбИра, ще разбере, ако не - не.

Пророчеството по отношение на тамяна е ясно, и като свържеш и как ни е научил Господ да се молим, и в частност самото начало на Господнята молитва: ". . . да се свети Името ти. . .". , то нещата си идват на мястото си.


Духът на истината, чрез Малахия:

". . Защото [ще дойде време когато] от слънчев изток до запад ще стане велико името Ми между народите, и на всяко място ще принасят т а м я н на името Ми [възнасящ молитвите на вярващите към Мене] . . ."

Тамянът е символ на нашите молитви, както е казано в псалмите: "Да възлезе молитвата ми като тамян пред Твоето лице".


Да, това пророчество се изпълнява в Църквата Христова. Защо питам, не се изпълнява при протестантиращите люде ?




Редактирано от Ежко на 06.01.12 22:04.



Тема "... и домът се напълни с дим"нови [re: hadjiyata]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано06.01.12 18:17



Когато Исаия се озова в небесния храм, се задейства и още едно от сетивата му. Той помириса нещо, понеже "... и домът се напълни с дим" (6:4)

Писанието ни казва, че във века на Църквата, когато Благовестието се разпространява между народите, на всяко място ще се принася тамян. В богослужението на християнската църква се предполага тамянът да върви заедно с територията, а нещо, което Бог ни е открил, липсва в поклонението, когато го нямаме там.



Скинията е имала мирис, Храмът е имал мирис, небето има мирис, Църквата също има мирис. Това е мирисът на тамян, а той ангажира в богослужението и нашето обоняние.









Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.