Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Ханука или...нови [re: TEO72]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.12.11 13:53



Защо свинското да е "нечисто" ? - нима не ядеш пилешко ?



Тема Re: Така е - даже Го обвинили:нови [re: Ежко]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.12.11 14:07



Каква е връзката с постинга на "колегата" ?



Тема Ако старозаветничим, не сме христовинови [re: hadjiyata]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано23.12.11 14:18



Господ е Ходатай на Нов Завет, това казва и "колегата". Ако старозаветничим, бидейки призвани да бъдем новозаветни, се пе противим на Бога.Това е.

Но нека проследим какво точно се случва на този старозаветен празник

[10:24] Тогава иудеите Го заобиколиха и Му казваха: докога ще измъчваш душите ни? Ако си Ти Христос, кажи ни открито.
[10:25] Иисус им отговори: казах ви, ала не вярвате; делата, които Аз върша в името на Моя Отец, те свидетелствуват за Мене.
[10:26] Но вие не вярвате, понеже не сте от Моите овци, както ви рекох.
[10:27] Моите овци слушат гласа Ми, и Аз ги познавам, и те вървят подире Ми,
[10:28] и Аз им давам живот вечен; и те няма да погинат вовеки; и никой не ще ги грабне от ръката Ми.



Редактирано от Ежко на 23.12.11 14:21.



Тема Re: Ханука или...нови [re: TEO72]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано23.12.11 21:56



Приемам това становище.



Тема Ханука или...нови [re: *abi*]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано23.12.11 21:59



А прасенце хапваш ли?

Коля и беся



Тема Разгледах контекста, както каза. Е ?нови [re: TEO72]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано23.12.11 22:35



[10:25] Всичко, що се продава на месарницата, яжте без никакво издирване за спокойна съвест;
[10:26] защото "Господня е земята и онова, що я изпълня".
[10:27] Ако някой от неверните ви покани, и вие поискате да отидете, яжте в с и ч к о, що ви сложат, без никакво издирване за спокойна съвест.
[10:28] Но, а к о някой ви каже: това е идолска жертва, не яжте - заради оногова, който ви е обадил, и заради съвестта; защото Господня е земята и онова, що я изпълня.

В отговор на:

Сега ако искаш да приведеш като доказателство текста от 1Кор. 10:25, че можем да ядем всичко от месарницата просто разгледай контекста и ще видиш, че там става въпрос за спорове около идоложертвено, а не за диетични правила и закони. Когато човек се храни със свинско обижда своя създател . . .




това тълкувание е тенденциозно, а заключението ти е глупотевица - меко, казано.



Редактирано от Ежко на 23.12.11 22:37.



Тема Re: Господ не е ли Ходатаят на Н О В Завет ?нови [re: Ежко]  
Автор simha (пчеличката)
Публикувано25.12.11 01:15



Йоан 14:24
Който не Ме люби не пази думите Ми; и учението, което слушате, не е Мое, а на Отца, Който Ме е пратил.

Истината е в Словото, а който Го отрича, ще си понесе последствията.

Има два завета - един плътски, който премина и един ДУХОВЕН, който не отменя нищо вечновалидно!
Отпаднаха единствено плътските постановления за жертвите и обредите, които в БПЦ само преминаха в нови обреди и церемонии - поклонения на мощи и кости, целуване на икони, минаване под масата, обикаляне на масата от младоженците, целуване на ръце и разни "свети" предмети... и въобще поклонение на [...]

А Духът и Истината липсват в тези неща!

Поповете "освещават" (???) днес за ПАРИ и показно какво ли не - от апартаменти, хотели, кафенета, офиси и военни самолети ... до кръчми и бизнес-центрове, банки... т.е. ВСИЧКО материално, откъдето пада парата.

Та такива ли ще ми говорят за истина и благочестие!?

---------

Бел. мод. Изобщо няма да търпя да обиждаш нечия религия. "Боклуците", за които говориш така невъздържано, са светини за мнозина клубари.

Мъглишев

Редактирано от Mъглишeв на 25.12.11 10:54.



Тема Re: Господ не е ли Ходатаят на Н О В Завет ?нови [re: simha]  
Автор loverrock ()
Публикувано25.12.11 01:22



МазелТоф



domino dancing

Тема Re: Господ не е ли Ходатаят на Н О В Завет ?нови [re: loverrock]  
Автор simha (пчеличката)
Публикувано25.12.11 01:46



Казва се ""Мазал тов".



Тема Re: Ханука или...нови [re: drago1]  
Автор simha (пчеличката)
Публикувано25.12.11 01:47



Драго, уважавам познанията ти по старогръцки и староеврейски, но вече проверих написаното: "Tetradrachm of Antiochus IV. Reverse shows the Greek inscription "Basileus Antiochus, God Manifest, Bearer of Victory". Доколкото ми е известно "епифания" е богоявление, което на места е преведено на английски като видимия бог, което е все едно.
A.E. е бил известен с това, че когато е сложил статуята на Зевс в Йерусалимския Храм, той самият се е считал за видимият образ на Зевс. Но враговете му са го наричали "Епиман" - луд, какъвто си е бил.



По отношение на цитатите от Петър за плщеницата не си прав - няма връзка с яденето на месо и никога, нито един от апостолите не е ял нечисто (некашерно) такова. Изобщо не се налагам, а искам да уточним истината.

Редактирано от simha на 25.12.11 01:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.