Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Глосолалията не е обикновено психоотклонениенови  
Автор TEO72 (непознат)
Публикувано27.11.11 18:17



Пример за петдесятно говорене на "езици".



Как и деца проговарят "езици".


Редактирано от Mъглишeв на 27.11.11 20:37.



Тема Re: Глосолалията е не психо отклонение, а сатанизъмнови [re: TEO72]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано27.11.11 18:54



Аз като бивш петдесятник съм най-сериозния критик на петдесятничеството в тоя клуб. Обаче с глупости по техен адрес критиката просто е непродуктивна. По време на говорене на езици човек е в пълно съзнание. Може да говориш езици и докато миеш чинии и прочее. Това в 99% от случаите не би могло да има нещо общо с обладаване. Виж, шефката на адвентистите, Лудото Ленче (Хелън Уайт) определено я е кълвал петела и вече век и половина хиляди хора са последователи на една изперкала харизматична леля.



Тема Re: Глосолалията е не психо отклонение, а сатанизъмнови [re: TEO72]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано27.11.11 19:33



Не зная точно какво е това "говорене на езици", но е противоестествено, грозно, и отблъскващо.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Глосолалията е не психо отклонение, а сатанизъмнови [re: JoroH]  
Автор TEO72 (непознат)
Публикувано27.11.11 19:35



След като изгледаш внимателно горните клипове какво е мнението ти за подобни прояви?



Тема Re: Глосолалията е не психо отклонение, а сатанизъмнови [re: TEO72]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано27.11.11 19:46



Нямам време да отделя двадесет минути от живота си да гледам харизматични откачалки. Все пак обаче аз съм израснал в петдесятна църква и въпреки, че оспорвам голяма част от техните доктрини, както от години правя и тук, гарантирам поне за 99%% от петдесятниците, че не са обладани. Иначе откачени хора има във всяка деноминация. И основателката на адвентизма след като я кълвал петела чакала с бяла нощница Христос да дойде през далечната 1844 г, ма той естествено не дошъл. Повечето петдесятници са съвсем нормални хора и не са обладани от дявола, просто за съжаление малко са тези, които да не са жертва на лъжливи учения.



Тема Re: Глосолалията е не психо отклонение, а сатанизъмнови [re: TEO72]  
Автор ann* ()
Публикувано27.11.11 20:17



Това са крайни харизматични прояви. От така наречената трета вълна ... Такива явления не се наблюдават във всички петдесятни църкви при говорене на езици. Наблюдават се само в по-крайно харизматичните църкви. И са принципно по-късно явление (към след 96та или там някъде година), след така нареченото Благословение от Торонто.

Редактирано от ann* на 27.11.11 20:19.



Тема Re: Глосолалията е не психо отклонение, а сатанизъмнови [re: JoroH]  
Автор ann* ()
Публикувано27.11.11 20:20



Какъв петел бе ...?



Тема Психотична или невротичнанови [re: JoroH]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано27.11.11 20:46



проява!?

Най-вероятно глосолалията може да бъде или психотична ("налудничава") или невротична (хистерична) проява... При част от хората хистеричният феномен на глосолалията може да е частичен, отграничен, така да се каже, от останалия психически живот, та затова имат и някаква относителна трезвост!... А обладаността им, драги Жоро, се състои най-малкото в състоянието им на прелест, в което са изпаднали!... Впрочем, интересно е от гледна точка на структурализма и от психоанализата ("Несъзнаваното се структурира като език!", Лакан), напр., как се обяснява този феномен

---------
Бел. мод. За "обладаност" в случая не можем да говорим. "Обладаност" и "прелъщение" не са синоними, а бих внимавал и с употребата на "прелъщение".
Мъглишев

Редактирано от Mъглишeв на 27.11.11 21:16.



Тема Re: Психотична или невротичнанови [re: _maycal]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано27.11.11 20:56



Аз мисля, че компетентно мнение може да дадем преди всичко хора като мен и анн, които сме били в петдесятни църкви. Другите няма как да знаят какво е говорене на езици, ако не са го пробвали. Харизматичните откачалки са ненормалници от висш клас, но някак не ми харесва да се пишат пресилени басни за глосолалията.



Тема Re: Глосолалията е не психо отклонение, а сатанизъмнови [re: ann*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.11.11 20:59



Познавам една жена, протестантка, още отпреди 1996 г., която е последният човек, имащ нещо общо със сатанизма. При нея се беше проявила гласолалия, дори за нейно крайно учудване. Като се концентрира, можеше да говори и пред мен, не само в църква и по време на молитва.
Повтарям, съвсем нормален, чист, почтен човек, отдавна съпруга и майка на деца.
Не изпада в изстъпления като на клипа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.