Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДС  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано22.11.11 05:51



понеже взе да се говори по темата вече и по вишите ешалони, исках да попитам, такъв вид (до някъде оркестрирано) искане за прошка задоволява ли ви?



Here’s my heart, O take and seal it,
Seal it for Thy courts above.


Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: muntzer2]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано22.11.11 17:19



А всъщност задължително ли е да се счита за грях? Не може ли да се тълкува като "кесаревото - кесарю". Може би доносниците наистина са постъпвали зле, когато са докладвали срещу свои братя по вяра. И може би там е необходима лична прошка, да. Но принципно службата на държавата винаги ли е нещо лошо?



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: нблдтл]  
Автор drago1 (прям)
Публикувано22.11.11 17:42



Че както казваше един наш политик, да си служил на ДС е срамно и позорно, а ако си служил на ДС-та на други държави, даже похвално.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: muntzer2]  
Автор 7.7.7 (777)
Публикувано22.11.11 21:09



Вече стана банално с тези агенти на ДС.
Тая тема се дъвче вече години наред!

https://plus.google.com/109991947853299969372


Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: 7.7.7]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано22.11.11 22:10



Банално е, но това, което се вижда на клипа е крайно недостойна манипулация и подработване на църквата да приеме информацията, че е сътрудничил на службите. Знае се, че ще се отворят доситетата на църковните лидери и човекът, който е мишкувал 22 години се сеща да си признае, след като досега в прав текст е лъгал и е отричал каква да е съпричастност със службите. При това този цирк е толкова добре режисиран, че накрая излиза, че той е герой, голям герой, не обикновен агент на ДС.
Не осъждам това, че след изнудване се е поддал. Недостойното се е случило не преди, а след 1989, когато човекът изграждаше старателно ореол около себе си на велик борец срещу комунистическия терор. Такъв образ си изграждаше и един друг известен агент - лицето Благовест Белев. А хората, които реално минаха през големия тормоз - почти никой не е чувал за тях, понеже не смеят да се похвалят.
Това отваряне на досиетата трябваше да се случи още 90-та година и преди години пусках тук такава тема - Евангелските църкви сами да поискат отваряне на досиетата. И това щеше да е достойно пречистване. Не е толкова срамно, че са се поддали на натиска и терора. Повечето хора биха се огънали. Срамно, много срамно е, че са склонни да споделят тази истина едва когато нямат избор - тя така или иначе ще излезе наяве.
Срамно е господин Игнатов, че за повече от 30 години пастируване чак сега е готов да признае недостойнството си. А е трябвало да го направи, когато е станал християнин.
И тази хидра на ДС е обзела точно по един и същи начин както протестантите, така и БПЦ. И реакцията на агентите е толкова сходна!



Да, по-добре е все пак макар и безнадеждно късно, все пак да се отворят тези досиета. Но вече хората на ДС са прокарали в църковната йерархия свои хора и дори и да се махнат, ще останат протежетата им. Само Господ може истински да почисти всичко.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: muntzer2]  
Автор ann* ()
Публикувано22.11.11 22:17



Ами много е странно ... наистина изглежда доста оркестрирано. И сякаш малко престараване.

Не че обвинявам самите пастори. Наистина всички сме хора и сме слаби.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: muntzer2]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано22.11.11 22:21



Гоше, има ли някъде искане за прошка?



Тема Да!нови [re: нблдтл]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано22.11.11 23:57



Службата на държавата е нещо добро. Но НРБ не е държава, а губерния. Особено духовник, превърнал се в доносник срещу собствените си вярващи... Бог да им прощава на такива, защото човешкото правосъдие трябва да ги оваля в катран и пера.

Коля и беся



Тема За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: 7.7.7]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано23.11.11 00:01



Ами трябва да се дъвче. Моисей е трябвало четиридесет години да се бори с робския акъл на евреите, които са си искали пак робската египетска хранилко-поилка. И ние сме на това дередже. Сега е само двайсет и втората година от нашия Изход.

Коля и беся



Тема За пасторите и поповете в ДСнови [re: JoroH]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано23.11.11 00:03



Да, за съжаление и при нас е същата гадна каша. Същата е и в научните среди.

Коля и беся



Тема Re: Да!нови [re: Mъглишeв]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.11.11 09:27



КБ е васално на султана, ЦБ е сателит на Райха, НРБ е губерния, РБ е регион с известно самоуправление... Коя е държавата, в която живеем?



Тема Да!нови [re: Kossoman]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано23.11.11 12:15



Не е точно държава.

Коля и беся



Тема Re: Да!нови [re: Mъглишeв]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано23.11.11 14:02



Интересна гледка биха представлявали в катран и пера.

Да, България е малка страна и никога не е имала самостоятелна политика.

Добре, а ако не е бил доносник срещу близките в този смисъл? Интересен ми е случаят с проф. Желев де, макар и малко офф-топик. Сведенията които е писал, вероятно ги съставя и всеки папски нунций. Не знам де, много щекотлива материя са тия служби.

Редактирано от нблдтл на 23.11.11 14:05.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: ann*]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано23.11.11 14:09



Така е, да. Не всички можем да издържим на натиск, особено ако ще са засегнати и близките ти.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: нблдтл]  
Автор ann* ()
Публикувано23.11.11 14:38



Абсолютно ... Аз сигурно бих подписала. Е, разбира се, бих се старала да не давам никаква съществена информация. Макар че границата е тънка предполагам.



Тема Да!нови [re: нблдтл]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано23.11.11 15:10



България има период в историята си, когато е самостоятелна. Примерно между 1885 и 1915 е самостоятелна, че и отгоре. Значи може.

Колкото до доносничеството, то е ясно. Всеки, който е подписал документ за сътрудничество с ДС, е бил подложен на натиск и може би дори никога не е доносничил срещу близки, ближни и колеги. Но е имал моралния дълг още в 1989-1991 да признае публично, че е подписал такъв документ по еди-какви си причини (страх, заплахи или дори убеждения). Нашите учени и духовници са публични личности, а е лъжа, че са били карани да работят за контраразузнаването. Карани са да подписват документи за сътрудничество именно с цел да шпионират собствените си сънародници, колеги и понякога дори роднини. Точно затова е трябвало сами да разсеят всяка възможност бившите служби да ги държат в морален шах.
А има и случаи, когато властите създават фалшиви документи за сътрудничество. Например Георги Каприев доказа, че приписваният му подпис на такъв документ е фалшив.

Който крие, че е подписал, който твърди, че е служил на България - е лъжец.

Коля и беся



Тема Re: Да!нови [re: Mъглишeв]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано23.11.11 18:37



Абсолютно. Има и сътворени досиета. Има и хора които не са си признали. То най-разумният подход беше или да се отворят всички досиета, или да се унищожат.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: ann*]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано23.11.11 18:59



Четох един случай, дето човекът се опитал лекичко да се измъкне - мисля че няма да се справя, трудна и отговорна работа е, нека да не подписваме нищо. Но пак останал някакъв документ за срещата, картотекирали го, и волю-неволю...



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: JoroH]  
Автор simha (пчеличката)
Публикувано23.11.11 19:46



Аз обичам кратките "процедури". Г-н Игнатов трябваше в прав текст да каже: Да, аз бях такъв и такъв, моля да ми простите... А не да обвива вината/греха си в многословие.
И ако и другите имаха доблестта, не в събранията на пасторите помежду си, а пред цялото общество, да си признаят, щеше да е много по-добре.

Предателството е един от най-големите грехове, но аз вярвам, че ако Юда се бе покаял (а не само разкаял), Исус щеше да му прости. И тук не виждам покаяние, а само бледи тиради на разкаятелни нотки.

Това, че се изкарват мъченици на времето и герои като Давид обаче надхвърля всякакви граници. Такава наглост ми дойде в повече. А овцете викат: БЕЕЕЕ....

Редактирано от simha на 23.11.11 21:10.



Тема Re: Да!нови [re: Mъглишeв]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.11.11 21:18



Аз бих резнал по някоя година откъм началото и откъм края на периода, ама айде да не изпадаме в дребнавости. То като се замисли човек от 1330 години надали ще може с чиста съвест да посочи 13 години и 3 месеца самостоятелност.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: simha]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано23.11.11 21:24



Най-недостойното е, че като изгледаш всичко, излиза, че той е герой. В цялата лекция не чух никъде някакво извинение, но пък един час слушах само-хвалебствия.



Тема Re: Да!нови [re: Mъглишeв]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.11.11 22:09



Напълно съм съгласен с теб!

Освен това е съществувал доста успешен начин да се измъкнеш от обятията на ДС. И аз познавам поне двама души, които са и се изплъзнали именно така.

Приемаш без да упорстваш много "да работиш за Родината", след което почваш да разправяш "под секрет" за това, че вече работиш за ДС едва ли не на всеки срещнат.

А един известен и досега пастор направо събрал паството си и на всеослушание им заявил, че са го завербували, така че отсега нататък всички трябва да внимават с него.

Така че никой религиозен лидер няма извинение, че тайно е служил не на страната си, а на каузата на една безбожна атеистична секта и идеология.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: JoroH]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано24.11.11 00:30



Мисля, че за един човек трябва да се съди по плода на делата му. Делото на Игнатов устоя, а мнозина неагенти се провалят ежедневно на същото поприще. Дреме ми дали е воден някъде в някакъв списък на отчет, факт е това което е направил, и факт е че то устоява. От книгата на Банков не прочетох нищо особено, бил някъде Игнатов в някакъв списък. Е и?

Банков пък е символ на това докъде можеда стигне в страстта си застарелият мъж. Наложи му се да напише цяла книга за да чука секретарката си, колко несправедливо, защото всеки достатъчно млад може да го прави без да пише и ред. /Ако на някого не се харесва глагола да го прескочи/.
Въобще не смятам, че похотливият дядка Банков може да бъде някакъв съдник на когото и да било и въобще не ми се минава в неговия отбор.

В заключение - на мен лично не ми дреме, живея с настоящето и бъдещето. Лично аз си имам тапия от комисията с дългото име, и от своята неопетнена позиция приемам извненията на Игнатов.



Тема Re: Да!нови [re: Mъглишeв]  
Автор ann* ()
Публикувано24.11.11 13:19



Това пък как се доказва? Интересно.



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: kakata]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано24.11.11 14:59



В отговор на:

Лично аз си имам тапия от комисията с дългото име, и от своята неопетнена позиция приемам извненията на Игнатов.



Нямам идея какво приемаш. Никъде не чух той да иска извинение.
Какво е устояло в делото му? Преди 1989 Божия църква въпреки гоненията от една маргинална групичка около мустакатия дядка Тинчев се превръща в нелегална деноминация с десетки, възможно е и да са били повече от 100 действащи домашни църкви, някои от които по посещаемост превишават официално регистрираните. По Павлово време отначало ББЦ беше облагодетелствана от всеобщия интерес към религията след Промените и се разрастна както и всички религиозни организации. Ако теглим чертата обаче 20 години по-късно от ББЦ са останали няколко жалки люспи, а собствената му църква в сравнение със смея да кажа хилядното членство през пиковите години се е свила вероятно десетократно. Човекът, който заслужава уважение за разрастването на ББЦ е неговия баща, с когото както се казва и в самия му доклад, бил в обтегнати отношения. Брат Борис е казвал многократно: "Синът ми разсипа Божията църква".
Аз не виня Павел, че е бил агент. Вината му е, че в прав текст лъжеше, че това изобщо не е вярно, а сега изведнъж обърна палачинката като се разбра, че се отварят досиетата. Той нито в този цирк от клипа, нито ми е известно другаде, не си е искал прошка за това, което е направил. Нека сравним него с Вирчев, който попадайки в същата позиция, макар и в по-тесен кръг е плакал признавайки слабостта си.
Не е ли нагло 20 години да изграждаш около себе си ореол на герой от времето на комунизма, а всъщност да си писал доноси.
Що се отнася до книгата на Банков, нека разделим фактите, изложени в нея от мнението си за нейния автор. Банков не е морален човек, но все пак в книгата има достатъчно снимани документи, от които се вижда как например агент Клисурски топи с доста хъс хората на Мънси. Не че Мънси не е еретик, но е омерзително да използваш ДС за разчистване на религиозни сметки.



Тема Re: За пасторите и поповете в ДСнови [re: Mъглишeв]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано24.11.11 16:40



Абсолютно. Четохте ли между другото това от онзи ден:



За дядо Галактион вече знаем, говори се че е и висш масон, което вече не е добре. Дядо Кирил Варненски беше казал, че "не си спомня" дали са го вербували. Дядо Николай, за щастие на maycal е твърде млад за да е бил агент...



Тема Да!нови [re: ann*]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано24.11.11 16:43



Не много трудно: този, който крие, че е подписвал, явно е засрамен. Щом е засрамен, явно има и от какво.

Този пък, който твърди, че, подписвайки, е служил на България, следва да е служил в контраразузнаването. Ако това е така (а то си личи по документи), значи може би има известен шанс да е служил на България. Но и това следва да се установи като се проследи по документи да кого са стигали докладите му. Често - до съветски дипломатически служители. Та... на коя страна е служил?

Ако не е бил в контраразузнаването (а това е мнозинството от случаите, защото в контраразузнаването са вербувани или по-скоро обучени много малко хора), то този човек е лъжец. Ако някой си е стоял в България като поп или пастор, а твърди, че подписът му е бил въпрос на патриотизъм, този човек е лъжец. Той не е разузнавал в полза на страната, а е шпионирал съграждани, при това често - свои богомолци. Или поне е имал такъв ангажимент и не си го е признал, ами шикалкави и лъже. Завербуван поп или пастор да сътрудничи на ДС от патриотизъм? Зер на евангелистките сбирки и на православните служби има страшна противодържавна дейност? Хайде де...

Ако някой първо е крил подписването, а после се е опитал да го обясни като патриотизъм, тогава може бъде контриран: защо не е заявил гордостта и патриотизма си още в 1990, а е чакал да излезе по списък? Хайде холан, не сме толокова наивни.

Или сме?
Аз обаче не мисля, че като е християнин, човек трябва да е наивен. Тези хора съществуват. Моралът им е ужасен. За тях аз съм донатист. Някога еретикът Донат не е приемал разкаянието на еретици и отстъпници. На хора, които са искали да покажат съжаление за постъпките си. Днешните отстъпници обаче не се разкайват, те са нагли. те искат или да скрият отстъплението си, или - като не успеят - да го представят за добродетел. О, я да вървят на... Донатизъм ли? Малко им е. Срам за тях.

Да си представим идентичен случай по времето на Константин Велики. До вчера гонения, от днес обаче вече правителството обявява свобода на изповеданията и публикува списък с довчерашните информатори на римските тайни служби. Браво, да живее Негово Величество, ура. Демокрацията дойде. И се оказва, че презвитерите на християнските общини са наполовина информатори. Значи говорят ти за търпение и мъченичество, а са те топили на властите. Идва при презвитера някой мъчен от римляните и пита:
- Защо бе, братко, светиня, ти, отче, предателю, точно ти си ме издал на палачите?
А оня вика:
- Ми... такова беше времето...
Или още по-лошо:
- От патриотизъм! Служех на Римската империя! Какво знаеш ти! И аз съм мъченик!

Ай сиктир на такъв цинизъм. Християните по Константиново време са знаели какво точно да правят с такива лъжепрезвитери.

Коля и беся



Тема Re: За пасторите и поповете в ДСнови [re: нблдтл]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано24.11.11 16:47



На Варненский Кирил е добре да му се върне паметта, че то е срамно да не кажеш "да" или "не".
А Старозагорский архонтократор е просто прелестен случай на църковен феодализъм. Бих водил първокурсниците по история при него да видят жив средновековен принц-прелат. Той даже и в благороднически сан възвежда. Мечтая да ме посвети в рицарство ли, в архонтство ли, сам Тангра не знае в какво...

Коля и беся



Тема Re: За пасторите и поповете в ДСнови [re: Mъглишeв]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано24.11.11 16:48



Хехе, точно





Тема Re: Да!нови [re: Mъглишeв]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано24.11.11 18:08



между 1885 и 1915 е самостоятелна, че и отгоре

Самостоятелна в дните, когато австрийският консул е ходил на бани.





Тема Re: За пасторите и поповете в ДСнови [re: нблдтл]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано24.11.11 18:09



Дядо Гавриил си поиска проверка още когато я разрешиха, 98-ма ли, 2001 ли беше



Тема Re: За пасторите и поповете в ДСнови [re: Mъглишeв]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано24.11.11 18:15



Хех, че точно ти си добър кандидат за архонт, не ония тулупи бизнесмени.
В интерес на истината липсата на аристокрация или унищожаването й не е най-голямото постижение на човечеството. Фактът, че на мястото на оная аристокрация неминуемо се създава "финансова аристокрация", "червена аристокрация" и пр доказва, че това е нещо присъщо на човека...



Тема Re: За ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДСнови [re: JoroH]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано24.11.11 19:27



Повдигаш много въпрос, но ще започна от тези, на които мога да отговоря веднага.
Аз не съм чела книгата на Банков, така и не ми попадна, но тук -там съм чела цитати. Ако искаш да се дискутира, то пусни откъс, особено откъса за мънзи, защото ми е адски любопитно.
Доколкото имам впечатления книгата не съдържа факти, а части от факти с лого рея на автора. Банков не може да интерпретира фактите правилно, първо защото не иска, второ защото не му достига брейн потенциал. А на повечето от читателите съвсем, защото елементарни глупости се взимат за чиста монета. Та пусни откъс, ще коментираме, то така не може да се говори на ангро.
Освен това, откъде накъде пък мънзи, има ли връзка с досието на Банков. Той и мънзи е агент, но на американското ДС, още в ранните 90, развиваше тези, че зане поименно кои са агентите в църквите. Тогава нямаше и най-малката индиция че досиетата ще стават публични. Той обаче имаше информация, и както се оказа после относително вярна.
--------------
малката буква е умишлена, просто за ме са хвани единия , удари другия - това са и двамата.

Павел ръководи второто по големина евангелско вероизповедание, или по-скоро ръководеше, защото сега са две, обаче духовното му влияние и върху двете крила е голямо. Хората продължават да го следват, църквата се развива.
Клонингите, които отнеха сградата тотално се провалиха, сега я дават на час под наем на разни смешни формации.

Трето, теб какво те брига , нали не си част от мейнстрийма?



Тема За пасторите и поповете в ДСнови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано24.11.11 20:28



И аз съм фен на графовете и болярите, ама ако може - да не ги е титулувал Негова Галактичност.

Коля и беся



Тема За пасторите и поповете в ДСнови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано24.11.11 20:29



Браво на владиката Гавриил, щом е така! Ето това е прекрасна постъпка.

Коля и беся



Тема Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: kakata]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.11.11 10:31



Май по едно време пастор Банков доста активно е служил на уж, толкова ненавистния му идеологически враг.

В тези времена в България са се вкарвали нелегално доста Библии и съответно са се разтоварвали в тайници.

От своя страна ДС е използвала част от конфискуваните на границата Библии, за да ги предлага чрез вербувани от нея чужденци и българи, живеещи в чужбина (ревностни християни, разбира се) на подозирани от нея в тайно разпространение пастори.

Който не е спазвал стриктно правилата на конспирацията е ставал жертва на доброжелателните си западни братя християни, работещи за нашето ДС.

Достойни за уважение са само тези пастори, които не са се страхували активно да се надлъгват с ДС, а не покорно да й служат.

Пастор Павел Игнатов е пример за това. Доколкото знам от самия него, все още има отделни тайници с Библии, внесени някога чрез него по конспиративни канали.

Именно той без особена съпротива е подписал документи за сътрудничество на ДС, след което, още същата вечер, на всеослушание е обявил това пред паството си и е препоръчал на всички да внимават какво говорят, включително и пред него.

Моето лично мнение, че срещу такива по същество тайни организации като ДС и КГБ всеки наистина религиозен човек трябва да води активна и съзнателна борба с всички възможни средства.

Нека никой не си въобразява, че комунистическата система рухна изведнъж, просто ей-така, от само себе си.

Някога Александър Солженицин напомни, че освен заклети врагове той има в КГБ и мого тайни симпатизанти, които му помагат според силите си.

Безбожният комунизъм претърпя пълно и унизително морално поражение.

Днес на неговите най-велики лидери Ленин и Сталин се гледа като на някакви морални изроди с психични отклонения.

Предлагам на всички заклети фенове на бившия атеистичен строй (сигурен съм, че сред четящите тези редове има и такива), да прочетат следните редове:

12.06.2007

Путин отиде на крака при Солженицин

Президентът на Русия Владимир Путин отиде след края на церемонията по връчване на Държавните премии заедно със съпругата на Александър Солженицин в Троица-Ликово, където се намира домът на знаменития писател.

Обръщайки се към Путин, Солженицин се извини, че го поздравява, седейки, като обясни, че му е трудно да стане.

"Високо ценя идването ви тук. Имате милион грижи и не си представям как сте намерили време да дойдете при мен”, каза Солженицин.

Путин поздрави писателя по повод удостояването му с Държавна премия и му благодари, че писателят се е съгласил да се срещне с него.

“Специално обаче искам да ви благодаря за вашите трудове за благото на Русия”, допълни Путин.

След това разговорът на Путин със Солженицин и съпругата му продължи без присъствието на журналисти.

По-рано днес по традиция в деня на Русия президентът Владимир Путин покани в Кремъл изтъкнатите руснаци, удостоени с Държавната премия на Русия за 2006 г.

Първи сред лауреатите беше Александър Солженицин, 88-годишният писател, носител на Нобелова награда получи наградата за забележителните му постижения в областта на хуманитарната дейност. На церемонията в Кремъл Солженицин беше представляван от съпругата му Наталия Дмитриевна.


Ето и два разобличителни за нашата комунистическа държава видеоклипа:






Добре е всеки, който днес твърди, че нямало нищо лошо даден християнин да служи на ДС от патриотични съображения, да знае, че в случая не става въпрос за служене на нормална държавна власт, а на насилници, беззаконници и масови убийци, които публично си бяха поставили за цел да унищожат не само християнството, но всяка религиозност изобщо.

Цел, която, за щастие, те успяха да осъществят изцяло за кратко време единствено в Албания...


Редактирано от Aлekc на 25.11.11 10:41.



Тема Re: За пасторите и поповете в ДСнови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано25.11.11 13:15



Достойна постъпка на дядо Гавриил. Лично мнение - един от най-свестните ни митрополити е.



Тема Вслушайте се в човека!нови [re: Aлekc]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано25.11.11 13:23



Обикновено съм абсолютно несъгласен с Алекс, но тук той е повече от прав:

В отговор на:

Добре е всеки, който днес твърди, че нямало нищо лошо даден християнин да служи на ДС от патриотични съображения, да знае, че в случая не става въпрос за служене на нормална държавна власт, а на насилници, беззаконници и масови убийци, които публично си бяха поставили за цел да унищожат не само християнството, но всяка религиозност изобщо.




Към това няма какво да се добави.

Коля и беся


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано25.11.11 20:56



Алекс, вината на Павел Игнатов само частично е, че е бил агент. Не е вярно че само се е надлъгвал с ДС. В книгата на Банков има факсимилета на документи, в които се вижда дали Клисурски се надлъгва с ДС или си разчиства религиозни сметки топейки на ДС. Що не хване да си публикува досието?

Но остави това. Недостойното, срамното, гнусното, е че след излизането на книгата на Банков Игнатов заявява, че не е вярно, че е бил агент, че всичко в книгата е лъжа. Това, което е отвратително е, че след излизането на тези данни, някои като Вирчев имаха мъжеството през сълзи да признаят и да се смирят, а нагли комундета като Игнатов и Бeлeв продължиха да се самопредставят като флагмани на Съживлението. Чуй му доклада от клипа! Какъв е духът на този доклад? Покаятелен? Няма и намек за извинение към хората, които така или иначе са влизали в доносите му. Има самохвалство, изкарване напред на данни, които го представят едва ли не като герой.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: JoroH]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.11.11 23:30



Това, че Павел Игнатов бил "нагло комунде" не отговаря меко казано на общодостъпни и лесно проверими от всеки безпристрастен човек факти.

Още повече, че аз го познавам и се сближих с него именно по антикомунистическа , а не по църковна линия.

Естествено, ще кажеш, че може би и аз съм бил като него "нагло комунде".

Ето какво съм писал тук преди повече от година и половина на тази тема във връзка с ПИ (Павел Игнатов):



И така, аз имам официален документ, удостоверяващ, че съм бил обект на оперативно разследване от страна на ДС и определено не съм "нагло комунде".

Нещо повече. Идеологическите ченгета ме бяха нарекли иронично "Апостол на Истината". Да си призная честно, аз смятам, че това тяхно определение е изключително сполучливо и много ми подхожда!

От досието си установих поне двама от докладвалите за мен на ДС мои приятели. За щастие те не бяха "църквари" и може би именно поради се стараеха да бъдат обективни и безпристрастни в донесенията си, за което им благодаря.

Днес те и двамата вече не са между живите. Единият от тях дори ми каза сам под какво агентурно име е писал за мен.

Разбира се аз лично отдавна съм им простил, защото те се бяха постарали да не лъжат и да не използват възможността, която имаха, за да ми навредят нарочно.

Надявам се, че и Бог ще бъде милостив към тях - все пак те не бяха евангелски пастори, а обикновени хора без претенции за духовно превъзходство над ближните си.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано25.11.11 23:42



Идеологическите ченгета ме бяха нарекли иронично "Апостол на Истината". Да си призная честно, аз смятам, че това тяхно определение е изключително сполучливо и много ми подхожда!

Ти си моят еталон за скромност.
Подпис: Нарцис





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано25.11.11 23:54



Самозваният пастор, защото се оказва чу никой никога не го е ръкополагал.
Много неясни, тъмни и необяснени моменти има и в биографията на автора, така че достоверността на публикуваното основателно се подлага на съмнения.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: JoroH]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано26.11.11 00:02



Помолих те или да цитираш или да пуснеш сканирани страници от тази книга, така само се размахва книгата като мантра, а никой не я е виждал и чел. И аз не съм.
Банков пише книгата с мотив да се оправдае за изневярата си и да се отърве от остарялата банковица - това първо и второ, да си отмъсти за провала на събора, когато не става председател на СЕПЦ. Мотивите са досатъчни за да ме предубедят към автора.
Освен това, по времето когато е издадена книгата имаше един период на отваряне на досиетата, после пак се закриха. Тогава обаче правилото беше, че нямаш право да правиш и да разпространяваш копие от досието. Той как се снабди с тия факсимилета? Защо трябва да вярваме само на думата му, като не знаем въобще дали тези документи не са обработени за да изглеждат по друг начин.
И въобще ти си интелигентен човек, бих казала един от най-интелигентните, които познавам, та се учудвам на разпалеността ти, с която обвиняваш и признаваш за виновен някого по показанията на единствен доказано дискредитиран свидетел.
Дай да видим къде пише за мънси, това на мен ми е суперинтересно.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: kakata]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано26.11.11 00:22



Пак започваме с аргументум ад хоминем. Каквото и да е бельото на Банков, книгата му е подкрепена с факсимилета, които едва ли някой му е правил на фотошоп. Голяма част от данните, изнесени в книгата се потвърждават от доклада на Игнатов от клипа - примерно, че агент Еделвайс е Величко Велев и прочее.
Нека говорим за важното. В книгата на Банков мисля всички цитирани доноси са подкрепени с факсимилета. Нямам сериозни съмнения в тяхната достоверност. Морала на Банков е различна тема и няма отношение към морала на агент Клисурски.
Когато излезе тази книга, Павел категорично отрече да е бил агент и това беше открита лъжа. Напомням това пак и пак. За 22-те години, в които той криеше старателно връзките си с ДС, открито изграждаше около себе си митологемата на борец против комунизма. Искам да попитам и още нещо. Вярно ли е, че Павел Игнатов преди 1989 г. посещава САЩ и е допуснат да го направи от официалната власт? Ако е вярно, защо ние не можехме да отидем до коя да е западна държава?
Доносите, които четох в толкова оспорваната книга не са толкова невинни, колкото се опитва да ги представи. В това, което четох, имам спомен за един особено подробен доклад за посещението на хората на Мънси, който е обсъждан в клуба, но не знам защо не мога да го намеря в архива. В дописката се виждаше доста смущаващо употребяване на службите за разправа с религиозните си противници.
Гледах клипа поне два пъти, макар че нямам време, но някак ми беше интересен. Очаквах в един такъв доклад да обясни не само как е бил въвлечен в ДС, а в какво се е изразявало сътрудничеството му. Вместо това слушах за геройствата му. Не чух никакво търсене на прошка. На него вече всичко му било простено. Ей това е наглото. Първо да лъжеш, че не си бил агент, после като видиш, че ще те разкрият да шикалкавиш. Това е поведение на нагло комунде. Те точно така се държат - превръщат вината в геройство. А вината му НЕ е преди всичко, че е бил агент, а че е лъгал години наред и е крил. Недостойнството е, че никъде не иска прошка. Те в това няма нищо мъжко и нищо достойно. Почти всеки би се поддал на насилие и сплашване. Това не е нещо за което следва да съдим. Но ако си духовен лидер, бъди мъж, поискай прошка. Вместо това той една минута говори за недостойнството (като подчертава, че така или иначе никой не е достоен) и един час говори за високото си достойнство. Това не е покаяние. Ако на тази лекция присъстваше Гьобелс, би си водил бележки.

P.S. Книгата не е в мен. Затова не мога да цитирам конкретно. Намери си я и я прочети. Мотивите за написването на книгата са ясни. Това не променя достоверността на фактите относно Клисурски, доколкото всеки цитиран донос е с приложено факсимиле.

Редактирано от JoroH на 26.11.11 00:26.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: kakata]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 07:30



Позаинтересувай се за по-нататъшната биография на пастор Банков.

Тя също е доста любопитна и поучителна.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 08:20



Абе, xenox-е, това, че каквото и да кажа все те дразни, не е нормално.

Крайно време е да потърсиш причината за това в себе си.

Какво лошо има в това, че аз нямам екзистенциални проблеми като теб?

Ами какво да правя, просто отдавна нямам такива. Ти какво, да не искаш в твоя чест да си измислям сам такива?

Теб може би те е страх да умреш, а мен хич не ме е страх. Ти може би се боиш какво ли ще те сполети в отвъдното, а аз гледам с пълно упование в бъдещето.

Дори ми е все тази дали нашият досегашен свят ще се разклати до основи през май или декември догодина...

Този род въпроси са от Божия, а не от моя компетентност, а човек или има изцяло се уповава на Бога, или хич.

Един от най-знаменитите някогашни суфи - Джунаид, подобно на много християни, всеки ден по време на вечерната молитва благодарял на Бога за Неговото милосърдие, любов и грижа към света.

Веднъж, докато обикаляли страната, той и учениците му в продължение на три поредни дни попаднали в села, където хората били настроени срещу Джунаид, защото мислели, че учението му е еретично. То им изглеждало като негово собствено и според тях Джунаид „покварявал хората“.

И така от трите села не получили нито храна, нито даже вода.

На третия ден положението започнало да става нетърпимо.

Учениците си помислили: Нека сега видим каква молитва ще каже Джунаид.

Нима той отново ще каже на Бога:

"Ти си милосърден към нас и ние Ти благодарим за Твоята любов. Ти се грижиш за нас и ние сме Ти благодарни за това“?

Но когато дошло време за молитва, Джунаид се помолил по същия начин, както винаги.

След молитвата последователите му казали:

"Това е прекалено! Три дни бяхме гладни и жадни. Изморени сме и не сме спали и ти продължаваш да казваш на Бога „Ти си милостив и твоята любов към нас е огромна. Ние сме Ти благодарни, че Ти толкова много се грижиш за нас! “

Джунаид им отговорил:

„Молитвата ми не зависи от обстоятелствата. Тези неща са ежедневни. Дали ще имам храна или не - не искам да тревожа Бога за едни толкова дребни неща в този огромен свят.

Дори да не намеря навреме вода и да умра, моята молитва ще си остане абсолютно същата. Защото в този необятен свят не е толкова важно дали Джунаид е жив или мъртъв“.


Така че, хenox-е, мога само да ти пожелая, по-скоро да довериш изцяло твоята лична съдба и съдбата на света в ръцете на Бога.

Когато един ден се качиш на Божия влак, остави спокойно на пода тежките си куфари, които досега постоянно мъкнеш със себе си и Му благодари, подобно на Джунаид, за Неговото милосърдие, любов и грижа за теб.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 08:39



бих търсил причина в себе си, ако всичко писано от разни хора ме дразни. а не е така. повечето хора са ми приятни събеседници. даже графитите, които лудите надраскаха из книжата в кабинета, когато го разбиха не ме подразниха.

дразниш ме само ти с високодуховната си егоцентричност. нещо повече - ясно е, че дразниш и други хора, даже повече от мен. за това мисля, че причината е в теб. я виж дали наистина не е така.

или духовния ти взор е твърде замъглен, както сам казваш на другите, за да си видиш там клечки и прочие.

Редактирано от xenox на 26.11.11 08:43.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 09:26



Да, прав си, наясно съм защо именно аз дразня и теб, и вероятно и много други хора тук.

Просто защото съм един от малкото безусловно вярващи в Бога или в изначалната върховна творческа мощ на битието, участници в този клуб.

Повечето хора са полуатеисти, полувярващи. Хем митрополити, хем мутрополити, хем се кланят на Бога, хем на Мамона, хем достопочтени православни архиереи, хем видни масони...

Поп Ставри беше неизчерпаем с разобличения на тази тема, но не издържахте и го изгонихте.

Естествено е, че няма съществена разлика между полувярващите и полуатеистите, но виж, вярващ човек в клуба, това вече дразни!

Колкото и да ти е странно повечето ми близки приятели са също такива безусловно вярващи като мен. За тях, както и за мен, общуването с Бога е естествена ежедневна жизнена потребност, а не някакъв специфичен църковен лукс.

Сред тях има и християни, и мюсюлмани и хора, намерили Бога благодарение на източните духовни традиции, така че определено не става въпрос за някаква група на сектанти единомишленици.



Има дори и такива, които покрай нас се научиха да се уповават не толкова на себе си, а главно на Бога, но от друга страна засега изобщо нямат никакъв интерес към религията като жанр.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 11:06



Просто защото съм един от малкото безусловно вярващи в Бога или в изначалната върховна творческа мощ на битието, участници в този клуб.


А как разбираш кой вярва условно и кой безусловно, та чак до степен да направиш деление, да се самоопределиш в по-добрата /предполагам, от твоя гледна точка/ група и прецизно да налепиш етикети на останалите:

Повечето хора са полуатеисти, полувярващи. Хем митрополити, хем мутрополити, хем се кланят на Бога, хем на Мамона, хем достопочтени православни архиереи, хем видни масони...

?

Не е ли малко нещо "плач на чужди гробове" подобно изказване?

Чудя се като те чета, не че не си знам аз накъде съм, но толкова преизобилна словесна амбиция за самоопределение и саморазграничаване, не разбирам каква полза носи.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 12:32



...аз дразня и теб, и вероятно и много други хора тук.

Просто защото съм един от малкото безусловно вярващи в Бога или в изначалната върховна творческа мощ на битието, участници в този клуб.


Алекс.

Мразят ме, защото съм богат, красив и играя добре футбол.

Кристияно Роналдо

Мразят ме защото съм богат.

Цар Киро

Един дол дренки сте всички!



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 16:32



Не ти ли прави впечатление, че за християните е характерно да се отричат и изобличават взаимно?

Погледни все пак на какво е посветена тази тема: на ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДС...

Пастор Банков цитира по този повод какво бил казал един папуаски вожд от Нова Гвинея на опитващия да го покръсти мисионер:

- Вярно е, че моите деди и прадеди са били човекоядци, но те са яли само враговете си, докато вие християните се ядете едни други.

Католици и протестанти се избиват все още в Северна Ирландия. Садистично жестоките издевателства на усташите-католици над православните сърби надминава и най-кошмарните ни представи!



По-късно и много сръбски православни доказват с жестокостта си, че също нямат нищо общо с Христос.

Всеки един действително вярващ в Бога човек приема с радостно сърце като свой брат или сестра, всеки друг човек, който също като него наистина се уповава изцяло на Бога.

Самият факт, че моята по детски проста вяра в Бога дразни тук едни или други хора, показва, че те, макар и да са може би за разлика от мен ревностни църквари, все още познават Бога само със своя ум и въображение.

Те още не са наясно, че Вятърът духа, дето иска, и гласа му чуваш, но не знаеш, отде иде и накъде отива; тъй бива с всекиго, роден от Духа

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 16:41



Хenox-е, между това да си богат, красив, да играеш добре футбол и да се уповаваш изцяло на Бога няма абсолютно нищо общо.

Никой не ти пречи и ти да се довериш изцяло на Бога. Въпрос на избор.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 16:46



Не ти ли прави впечатление, че за християните е характерно да се отричат и изобличават взаимно?

Да, де. И мисля, че това е голям недостатък и генерира неприязън и раздразнение, от които пък не виждам полза. Затова те питах ти защо го практикуваш?
Какви ползи извличаш от това за себе си?

Задавам въпроса, защото приемам на вяра твърдението, че си безусловно вярващ в Бог. "Вярващ" значи ли "верен на"?



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 17:45



моята по детски проста вяра в Бога



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 17:47



общото е друго. пак си помисли.



Тема Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 17:57



да не излезеш накрая и ти агент Rainbow или нещо подобно.

Усещам един таен сталинизъм в постингите ти, който те прави много скъп за сърцето на моя грешност.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 18:28



Ти може би смяташ, че имам някакви изключителни претенции за богоизбраност?

Да, прав си.

Аз знам, че Бог ме обича и бди постоянно над мен.

Както между другото обича и бди постоянно над теб и над всеки друг клубар тук.

И то не защото той е християнин, защото е православен, католик, протестант, адвентист, мормон и т.н., а просто защото Бог е Любов

На мен лично това ми е напълно достатъчно.

Всичко друго, което ми е жизнено нужно е точно и изчерпателно изброено в молитвата "Отче наш".

Когато ти започнеш постоянно да съзнаваш Божието присъствие, тази молитва ще оживее в теб като основен регулатор на целия твой душевен живот.

И едва тогава ще разбереш защо учениците на Иисус, които като правоверни евреи несъмнено са знаели много прекрасни традиционни юдейски молитви, все пак са го помолили:

Господи, научи ни да се молим, както и Иоан научи учениците си.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 18:48



С риск да те разочаровам, ще ти призная, че навремето ДС на три пъти ме арестува и обискира квартирата ми.

Пропаднаха доста ценни книги, но като цяло хората се държаха коректно с мен.

Поне много по-коректно, отколкото днешната полиция понякога.

При предпоследния ми разпит един млад офицер от ДС ми обясни, че по конституция дълг на обществото е да възпитава младежта в атеистичен комунистически дух. Поради което аз със своите постоянни критики на материализма и с размножаването на ксерокс на всевъзможна религиозна литература непрекъснато и противозаконно подривам конституционния строй на НРБ.

Като изслушах това обяснение, аз озадачено попитах:

- Но, ако това е така, вие би трябвало да забраните Православната църква.

В отговор младият офицер от ДС кимна сериозно в знак на съгласие и заяви:

- Да, така е. Но на този етап, това все още не е целесъобразно.

Този негов отговор направо ме изуми и аз мълчаливо подписах предупреждението, че ми е известно за наказателната отговорност, която нося за своята противоконституционна дейност...

Питам се, дали днес този офицер не е вече ревностен радетел за утвърждаването на Православната вяра в България, подобно на своя колега Бончо Асенов, който някога отговаряше по линия на ДС за православното духовенство...

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 18:58



сигурен съм, че и тогава ще ме дразниш.

което ни връща в началото на разговора.



Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:01



тогава сигурно не си бил толкова просветлен като сега или просто си се бил посрал в гащите, та не си му казал, че духовния му взор е затъмнен и че трябва молитвата Отче наш да му стане регулатор на душевния живот, както правиш тук напълно спокойно, без да те е грижа ще умреш ли или не.

разбира се, пред ДС нещата са напълно различни. пред ДС подписваш всичко и закриваш Православната църква. А, Алекс?



Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 19:12



Питам се, дали днес този офицер не е вече ревностен радетел за утвърждаването на Православната вяра в България, подобно на своя колега Бончо Асенов, който някога отговаряше по линия на ДС за православното духовенство...

Този Бончо Асенов пример за лицемер и фурнаджийска лопата ли е или пример за подражание, подобно на Савел, който с Божията намеса от преследващ станал апостол Павел?



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:14



Явно Бог ме ползва в момента като духовно изпитание за теб.



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 19:16



"ДС" сигурно искаш да кажеш Дружеството на Светиите, към които нашият приятел принадлежи





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:17



или мен за теб. неведоми са пътищата му.

естествено, в плапите на ДС не си защитил вярванията си, като се оставиш в неговите ръце, ами пак си се мазнил, за да се измъкнеш. ех, душице божия!



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: JoroH]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано26.11.11 19:17



Нещо объркваш факти и събития. Тук обсъждахме съвсем друго посещение, на немски младежи от ФРГ. Аз бях заедно с младежи от подуенската църква и с тези младежи при Павел, в горницата в Христо Ботев. Тук обсъждахме колко превратно е описано посещението му в доклада. Абсолютно неверно и така че да не пострада никой. въобще не беше упоменал никакви българи, не беше упоменал и българката с немско гражданство, която ги доведе. Скрил всички, които могат да имат проблеми, а споменал някой си Франк, то такъв нямаше даже.
За да отчете дейност, е написал иза посещението на баща си и майка си на събора в Босилеград такъв се правеше всяка година за да се видят роднините, разделени от границата. Тоест описал съвсем законно излизане извън граница.

От тези факсимилета нищо, абсолютно нищо не може да убеди човек, че някой е пострадал от доноси от Павел. Много добре помня как когато милицията идваше да му разтурва сбирките, той, баща му и Духовния съвет затискаха вратата, а брат му и други помагаха на студентите и учениците да прескачат задния прозорец и да бягат. Добре, че Духовния съвет се състоеше от яки и едри мъже, та милиционерите натискат отвън тия натискат отвътре, и когато най-после им отворят, вътре останала родата и няколко безстрашни бабички.
Павел е човек със свои грешки, слабости, несъвършенства, но е твърде мащабен и голям за такова човЕче като Банков. От къде накъде някой който е излязъл спокойно от страната, по време, когато това е било абсолютно невъзможно е емигрирал в щатите, поживял си спокойно и охолно тридесет години ще се връща и ще държи сметка.
Аз не се сърдя на никого и не мисля, ме някой ми дължи обяснение и извинение.
При това истерично и параноично отношение на евангелските вярващи и на обществото към агенти, Павел и другите никога не са имали реална възможност да дадат разумно обяснение, без да загубят всичко за което са се борили цял живот. Ето ти, изключително интелигентен човек ставаш ирацоинолен когато говориш за този факт, а какво остава за простия евангелист.
На мен ми е интересно каолко параноични са и хора, които никога не са имали вземане -даване с милиция и власти. Те най-осъдително размахват пръст, много повече от тези които реално са си изпатили. Може да иска обяснения и да съди само този, който е бил поставен в същата ситуация , не е поддал и е платил цена за това. Аз не съм поставяна, не знам как бих реагирала на двадесет години, пък и като по-голяма. Със сигурност знам, че щях да се разрева и да не стъпя в църква повече.

Редактирано от kakata на 26.11.11 19:19.



Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:25



Тогава определено не бях толкова просветлен колкото сега, но съвсем не бях и толкова уплашен, колкото си мислиш. Защото познавах някои и други личности от кръга на Людмила Живкова и ДС знаеше това.

Още на следващият ден аз докладвах най-същественото, което научих по време на разговора (касаеше друг човек) там, където трябва, за да взимат мерки и да го защитят своевременно.

Все пак аз бях наясно, че в момента и у нас, и в СССР има сериозни политически сблъсъци по тези въпроси, а аз определено симпатизирах не на онези, които ме тормозеха.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:26



значи си и връзкар освен мазен измекяр, а?



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:28



В момента ми падаш в очите като редови клеветник.

Ти какво искаш? И аз като пастор Банков да публикувам тук откъси от досието си ли, за да докажа, че лъжеш?

За да кажеш накрая, че се фукам...

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 19:29



Защото познавах някои и други личности от кръга на Людмила Живкова и ДС знаеше това.


Явно с покойния Радко Радков сте били близки.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:32



А ти си затвърждаваш мястото в моите очи.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: kakata]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:36



Аз също познавам Павел от доста години по друга линия. Споделял ми е доста неща от битката си с ДС.

Смятам, че това, което пишеш е точно и вярно.

Напълно си права:

Павел е човек със свои грешки, слабости, несъвършенства, но е твърде мащабен и голям за такова човЕче като Банков.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:40



Не. Не се познавах с него.

Познавах се случайно с друга видна личност, свързана с нашата култура по това време, а и доста по-късно.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:42



Не ти ли се струва, че прекаляваш и грубо нарушаваш клубните етични стандарти?

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:45



ще поема тоя риск. ще ти е полезно да знаеш точно за какъв те смятам.



Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 19:51



Аз отивам да си пусна някое порно за лека нощ деца, явно темата не е за начинаещи.





Тема Re: Алексенови [re: Aлиca.]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:53



Бончо Асенов не е пример нито за едното, нито за другото.

Октомври 1996 г. Правителството на Жан Виденов назначава нов Директор на Дирекцията по вероизповеданията - Бончо Асенов. (Асенов е д-р о.з. подполковник, завършил школата в Симеоново и право в Софийския университет, дългогодишен щатен служител на Държавна сигурност, включително и на Шесто управление, днес университетски преподавател - професор. След 1989 г. автор на книги за работата на ДС, а през 2005 г. - член на редакционния съвет на "Атака". Виж също тук).

В края на 1996 гoдина Дирекцията по вероизповеданията регистрира Св. Синод с Патриарх Максим.




Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Aлиca.]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:57



Приятно изкарване. Ех, аз ще мия чинии.





Тема Ксен!нови [re: xenox]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано26.11.11 20:04



Срамота. Читав човек си, бива ли така грубо?

Познавам Алекс лично и мисля, че не е някакво бивше ченге, нищо че е многословен и с някакви странни убеждения. Мисля и че си реагирал прекалено импулсивно на историйката му с младото ченге. И също така мисля, че тук не му е мястото за такива груби реплики.

Коля и беся



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано26.11.11 20:08



Докторе, давай по-културно, Алекс не ти е някаква фурнаджийска лопата.

Коля и беся



Тема Re: Алексенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 20:09







Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 20:13



Добре, а пример за какво е, та направи аналогия с него в коментара си за онзи държавен служител, който твърдял, че Православната църква трябва да се унищожи.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 20:14



Чеше си петите.
Това му е ползата.

безусловно вярващ в Бог.
и безпреколсовно пробутва където намери за добре и сексуално инфантилния ислям...

Аз вече изобщо не го чета.
Ролирам.





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 20:16



рУлирам.

Бездруго нищо не схващам от замисъла на темата и заяжданките, поне да съм в тон като се заям за правописа.





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Mъглишeв]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 20:21



добре.

просто имам някаква непоносимост към "апостоли на истината". то от там и тръгна всичко.

между другото смятам, че Алекс е много готин човек, както КР е много добър футболист. Но и двамата са ми противни с надменността и самизтъкването си, кво да направя!?



Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 20:21



Ти да не си от стар комунистически род, че приемаш толкова болезнено моите сблъсъци с покойната ДС?



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 20:21



кво стана с порното? не се ли е свалило още?



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 20:25



Търся някое по-хард хетеро филмче, за да разсея впечатленията от гей-порното в Християнство, дето ми прожектирахте.





Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 20:28



нямам проблем със сблъсъците ти с ДС. в тях си проличава, че си общо взето какъвто те мисля.

имам проблем с надменността по принцип.

и като цяло не ти вярвам.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 20:29



странно тогава, че си още тук. да не би да ти е харесало?





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 20:36



Не точно, но се сетих за един мръсен виц за лъва и магарето, докато ви четох размяната на любезности с Алекс.
Чакам края на заигравката, да разбера дали ще стане като във вица.





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 20:51



Понеже рулирам идва от френското roulez, аз пък предпочитам английския вариант на чуждицата roll

И понеже считам че привилегията за компютърните чуждици трябва да я има английският език, винаги ще употребявам:
рОлирам щото така си ме кефи повече

С мъка на сърце пиша ХЕрмЕневтика за ЕрмИневтиката и куп други глупости от този род, като рЕторика за рИториката и т.н. Въпреки това упорито ще твърдя, че ДИмостен е този за когото говорим понякога, както и такива неща по усмотрение...

С чуждиците ще си правя каквото си ща на своя територия - туй то.



Редактирано от *abi* на 26.11.11 20:55.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 20:54



кажи, кажи


вица



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: *abi*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 21:18



На бележка само, че цензУрите

ще ме баннат за разпространяване на антирелигиозни материали, написани на особено непристоен език.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 21:36





Тук сме в още по-криминална ситуация.
Само финалът може да покаже кой, кой е...



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 23:08



Странно, точно преди малко в заведението ми го разказаха.

Измих ги и чиниите.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 23:09



Залогът е голям





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: *abi*]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 23:10



рулирам също се използва и идва от rule - управлявам, властвам.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 23:44



Не.
В случая става дума за най-обикновено кръгообразно въртене на "Въртела" демег на на Мишо въртела при пълен преглед.
Нищо общо с властването.

Но да призная съчетавам рОлирането си с х-образна диагонализация - Хиксвам поста (постинга).


Демег "меркам списаното по диагонала" да не изпусна все пак някоя важна клюка.

Имам си доста як личен нет жаргон. Примерно и вие сте Усери в дир-а барабар с мен. Десктопа му викам Десо и т.н.
Ако ти заговоря както аз си знам - нищо няма да разбереш!



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано26.11.11 23:58



А и само да кажа де

Rouler - roll
Ruler - ruler





Тема Re: Алексенови [re: Aлиca.]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано27.11.11 08:23



На теб известно ли ти е, че по времето на комунизма всички идеологически престъпления срещу СССР (член 112 от НК) бяха приравнени със същите спрямо българската държава (член 108 от НК)?

Лъжа е, че някогашните кадри на ДС са изпълнявали някакви важни за държавата ни патриотични функции. По това време и седемте отдела на българското ДС работеха под директно наблюдение и контрол на съветското КГБ.

След промените тези доскорошни атеисти станаха кадрови проправославни атеисти, защото православието се превърна в най-устойчивия канал на антизападно влияние на руската "пета колона" у нас.

Заговори се дори за така наречената "православна ос", която включваше освен Русия още Гърция, Сърбия и България.

И досега немалко идеологически кадри на бившото ДС полагат системни усилия да противодействат на разширяването на влиянието на католицизма, западноевропейския протестантизъм и американския евангелизъм.

Една от най-успешните им операции срещу Евангелския алианс приключи съвсем наскоро. Същите хора преди време умело ликвидираха пастор Павел Игнатов като опасен лидер на българския евангелизъм и го превърнаха във второразрядна и силно оспорвана обществена фигура.

Основният прийом и преди, и сега си остава нанасянето на тежък материален ущърб на съответната проамериканска църква. По този начин техният пропаганден потенциал бива за дълго блокиран.

Кадрите на бившата ДС постигнаха напоследък тези забележителни успехи в борбата си срещу американския евангелизъм у нас, главно благодарение на непонятната за мен наивност на някои видни протестантски пастори у нас, които забравиха, че (руският) вълк козината си мени, но не и нравът си не.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано27.11.11 08:50



Извинявай, но аз не съм нито политически, нито религиозен лидер, че да трябва да ми вярваш.

Аз отстоявам тук един ясен и крайно директен подход към проблема за намирането на стабилна духовна опора в съвременния силно усложнен и объркан свят.

Този подход е много древен и в частност се съдържа в Евангелската проповед на Иисус Христос.

Единственият свързан с мен момент в случая е този, че аз лично свидетелствам за неговата надеждност и ефикасност.

Но аз спокойно мога да съставя цял том с подобни много по-ярки, убедителни и впечатляващи свидетелства за същото, принадлежащи на различни личности, част от които авторитетни християни.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.11.11 10:53



Крайно наложително ли е всички тези неща да са ми известни, за да си гледам спасението на душата и оправянето на моите си кривици?



Попитах те няколко пъти какви ползи за себе си извличаш от това да се разливаш в спорове и доказване кой кой е и дали е вълк или агне.
В млякото ли ти бърка, във вярата и упованието в Бога или в какво точно?



Тема Затварям темата и пускам нова.нови [re: muntzer2]  
Автор MъглишeвМодератор (Демодератор)
Публикувано27.11.11 11:36



Тази се попретрупа.

Коля и беся




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.