Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 19:12



Питам се, дали днес този офицер не е вече ревностен радетел за утвърждаването на Православната вяра в България, подобно на своя колега Бончо Асенов, който някога отговаряше по линия на ДС за православното духовенство...

Този Бончо Асенов пример за лицемер и фурнаджийска лопата ли е или пример за подражание, подобно на Савел, който с Божията намеса от преследващ станал апостол Павел?



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:14



Явно Бог ме ползва в момента като духовно изпитание за теб.



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 19:16



"ДС" сигурно искаш да кажеш Дружеството на Светиите, към които нашият приятел принадлежи





Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:17



или мен за теб. неведоми са пътищата му.

естествено, в плапите на ДС не си защитил вярванията си, като се оставиш в неговите ръце, ами пак си се мазнил, за да се измъкнеш. ех, душице божия!



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: JoroH]  
Автор kakata ( Vincero!)
Публикувано26.11.11 19:17



Нещо объркваш факти и събития. Тук обсъждахме съвсем друго посещение, на немски младежи от ФРГ. Аз бях заедно с младежи от подуенската църква и с тези младежи при Павел, в горницата в Христо Ботев. Тук обсъждахме колко превратно е описано посещението му в доклада. Абсолютно неверно и така че да не пострада никой. въобще не беше упоменал никакви българи, не беше упоменал и българката с немско гражданство, която ги доведе. Скрил всички, които могат да имат проблеми, а споменал някой си Франк, то такъв нямаше даже.
За да отчете дейност, е написал иза посещението на баща си и майка си на събора в Босилеград такъв се правеше всяка година за да се видят роднините, разделени от границата. Тоест описал съвсем законно излизане извън граница.

От тези факсимилета нищо, абсолютно нищо не може да убеди човек, че някой е пострадал от доноси от Павел. Много добре помня как когато милицията идваше да му разтурва сбирките, той, баща му и Духовния съвет затискаха вратата, а брат му и други помагаха на студентите и учениците да прескачат задния прозорец и да бягат. Добре, че Духовния съвет се състоеше от яки и едри мъже, та милиционерите натискат отвън тия натискат отвътре, и когато най-после им отворят, вътре останала родата и няколко безстрашни бабички.
Павел е човек със свои грешки, слабости, несъвършенства, но е твърде мащабен и голям за такова човЕче като Банков. От къде накъде някой който е излязъл спокойно от страната, по време, когато това е било абсолютно невъзможно е емигрирал в щатите, поживял си спокойно и охолно тридесет години ще се връща и ще държи сметка.
Аз не се сърдя на никого и не мисля, ме някой ми дължи обяснение и извинение.
При това истерично и параноично отношение на евангелските вярващи и на обществото към агенти, Павел и другите никога не са имали реална възможност да дадат разумно обяснение, без да загубят всичко за което са се борили цял живот. Ето ти, изключително интелигентен човек ставаш ирацоинолен когато говориш за този факт, а какво остава за простия евангелист.
На мен ми е интересно каолко параноични са и хора, които никога не са имали вземане -даване с милиция и власти. Те най-осъдително размахват пръст, много повече от тези които реално са си изпатили. Може да иска обяснения и да съди само този, който е бил поставен в същата ситуация , не е поддал и е платил цена за това. Аз не съм поставяна, не знам как бих реагирала на двадесет години, пък и като по-голяма. Със сигурност знам, че щях да се разрева и да не стъпя в църква повече.

Редактирано от kakata на 26.11.11 19:19.



Тема Re: Алексенови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:25



Тогава определено не бях толкова просветлен колкото сега, но съвсем не бях и толкова уплашен, колкото си мислиш. Защото познавах някои и други личности от кръга на Людмила Живкова и ДС знаеше това.

Още на следващият ден аз докладвах най-същественото, което научих по време на разговора (касаеше друг човек) там, където трябва, за да взимат мерки и да го защитят своевременно.

Все пак аз бях наясно, че в момента и у нас, и в СССР има сериозни политически сблъсъци по тези въпроси, а аз определено симпатизирах не на онези, които ме тормозеха.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:26



значи си и връзкар освен мазен измекяр, а?



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 19:28



В момента ми падаш в очите като редови клеветник.

Ти какво искаш? И аз като пастор Банков да публикувам тук откъси от досието си ли, за да докажа, че лъжеш?

За да кажеш накрая, че се фукам...

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 19:29



Защото познавах някои и други личности от кръга на Людмила Живкова и ДС знаеше това.


Явно с покойния Радко Радков сте били близки.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:32



А ти си затвърждаваш мястото в моите очи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.