Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлиca.]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 16:32



Не ти ли прави впечатление, че за християните е характерно да се отричат и изобличават взаимно?

Погледни все пак на какво е посветена тази тема: на ПАСТОРИТЕ-АГЕНТИ на ДС...

Пастор Банков цитира по този повод какво бил казал един папуаски вожд от Нова Гвинея на опитващия да го покръсти мисионер:

- Вярно е, че моите деди и прадеди са били човекоядци, но те са яли само враговете си, докато вие християните се ядете едни други.

Католици и протестанти се избиват все още в Северна Ирландия. Садистично жестоките издевателства на усташите-католици над православните сърби надминава и най-кошмарните ни представи!



По-късно и много сръбски православни доказват с жестокостта си, че също нямат нищо общо с Христос.

Всеки един действително вярващ в Бога човек приема с радостно сърце като свой брат или сестра, всеки друг човек, който също като него наистина се уповава изцяло на Бога.

Самият факт, че моята по детски проста вяра в Бога дразни тук едни или други хора, показва, че те, макар и да са може би за разлика от мен ревностни църквари, все още познават Бога само със своя ум и въображение.

Те още не са наясно, че Вятърът духа, дето иска, и гласа му чуваш, но не знаеш, отде иде и накъде отива; тъй бива с всекиго, роден от Духа

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 16:41



Хenox-е, между това да си богат, красив, да играеш добре футбол и да се уповаваш изцяло на Бога няма абсолютно нищо общо.

Никой не ти пречи и ти да се довериш изцяло на Бога. Въпрос на избор.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.11.11 16:46



Не ти ли прави впечатление, че за християните е характерно да се отричат и изобличават взаимно?

Да, де. И мисля, че това е голям недостатък и генерира неприязън и раздразнение, от които пък не виждам полза. Затова те питах ти защо го практикуваш?
Какви ползи извличаш от това за себе си?

Задавам въпроса, защото приемам на вяра твърдението, че си безусловно вярващ в Бог. "Вярващ" значи ли "верен на"?



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 17:45



моята по детски проста вяра в Бога



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 17:47



общото е друго. пак си помисли.



Тема Алексенови [re: Aлekc]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано26.11.11 17:57



да не излезеш накрая и ти агент Rainbow или нещо подобно.

Усещам един таен сталинизъм в постингите ти, който те прави много скъп за сърцето на моя грешност.



Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 18:28



Ти може би смяташ, че имам някакви изключителни претенции за богоизбраност?

Да, прав си.

Аз знам, че Бог ме обича и бди постоянно над мен.

Както между другото обича и бди постоянно над теб и над всеки друг клубар тук.

И то не защото той е християнин, защото е православен, католик, протестант, адвентист, мормон и т.н., а просто защото Бог е Любов

На мен лично това ми е напълно достатъчно.

Всичко друго, което ми е жизнено нужно е точно и изчерпателно изброено в молитвата "Отче наш".

Когато ти започнеш постоянно да съзнаваш Божието присъствие, тази молитва ще оживее в теб като основен регулатор на целия твой душевен живот.

И едва тогава ще разбереш защо учениците на Иисус, които като правоверни евреи несъмнено са знаели много прекрасни традиционни юдейски молитви, все пак са го помолили:

Господи, научи ни да се молим, както и Иоан научи учениците си.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Алексенови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.11.11 18:48



С риск да те разочаровам, ще ти призная, че навремето ДС на три пъти ме арестува и обискира квартирата ми.

Пропаднаха доста ценни книги, но като цяло хората се държаха коректно с мен.

Поне много по-коректно, отколкото днешната полиция понякога.

При предпоследния ми разпит един млад офицер от ДС ми обясни, че по конституция дълг на обществото е да възпитава младежта в атеистичен комунистически дух. Поради което аз със своите постоянни критики на материализма и с размножаването на ксерокс на всевъзможна религиозна литература непрекъснато и противозаконно подривам конституционния строй на НРБ.

Като изслушах това обяснение, аз озадачено попитах:

- Но, ако това е така, вие би трябвало да забраните Православната църква.

В отговор младият офицер от ДС кимна сериозно в знак на съгласие и заяви:

- Да, така е. Но на този етап, това все още не е целесъобразно.

Този негов отговор направо ме изуми и аз мълчаливо подписах предупреждението, че ми е известно за наказателната отговорност, която нося за своята противоконституционна дейност...

Питам се, дали днес този офицер не е вече ревностен радетел за утвърждаването на Православната вяра в България, подобно на своя колега Бончо Асенов, който някога отговаряше по линия на ДС за православното духовенство...

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Позорният край на атеистичния комунизъмнови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 18:58



сигурен съм, че и тогава ще ме дразниш.

което ни връща в началото на разговора.



Тема Re: Алексенови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано26.11.11 19:01



тогава сигурно не си бил толкова просветлен като сега или просто си се бил посрал в гащите, та не си му казал, че духовния му взор е затъмнен и че трябва молитвата Отче наш да му стане регулатор на душевния живот, както правиш тук напълно спокойно, без да те е грижа ще умреш ли или не.

разбира се, пред ДС нещата са напълно различни. пред ДС подписваш всичко и закриваш Православната църква. А, Алекс?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.