Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Великият заговор срещу Христоснови  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано04.11.11 21:15







Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор loverrock ()
Публикувано04.11.11 21:34



Не е срещу Христос, а срещу църквата.Не разбирам защо всички ги е страх от тайните общества? В миналото църквата е действала като диктатура, нормално е учените да си правят тайни общества.



domino dancing

Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: loverrock]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано04.11.11 21:51



В това филмче почти не се говори за тайни общества.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор Prokimen ()
Публикувано04.11.11 22:48



Частично съм съгласен със заглавието и неговото съдържание, но кой ни е виновен, че ние християните се обезсоляваме и не сме вече евангелска светлина за света?

Нека заговорниците си работят по техните плавнове, но кой е отговорен, че родителите не дават елементарно християнско възпитание на децата си и че християните нямат за авторитет или за основа на живот Евангелието?

Аз съм склонен да мисля, че ние, християните, с нашата топлохладност даваме терен на злото в нашите сърца.

При всичката ми доктринална критичност към адвентистите, от личните ми наблюдения и контакти съм останал с впечатлението, че те са най-непреклонни пред външните фактори. Дано се лжа.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано04.11.11 23:13



Жоро, ти съвсем ме шашна с този филм!

Аз винаги съм гледал с подозрение на всички организирани религии без изключение, но това, което видях надхвърли всичко, което бих могъл да си представя в тази област. Все пак не очаквах от протестантите такова тотално сваляне на гарда!

С нетърпение ще чакам част 2 на филма.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: Prokimen]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано04.11.11 23:43



Здравейте,
Въпреки, че адвентистите се споменават като едната от двете конфесии, които не са икуменически настроени (впрочем, това не е точно така) някак не приех филма като адвентистки. Като цяло идеята на филма ми хареса.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор Prokimen ()
Публикувано05.11.11 02:09



Аз не можах да изгледам целия филм. При мен трудно се зарежда и се показват откъслеци за няколко секнди. Упоменах адвентистите от мои лични наблюдения и контакти.



Тема Re: Великият заговор срещу Христос [re: Prokimen]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано05.11.11 02:39



При всичката ми доктринална критичност към адвентистите, от личните ми наблюдения и контакти съм останал с впечатлението, че те са най-непреклонни пред външните фактори.
хмммм
и моите скромни наблюдения показват същото



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: Prokimen]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано05.11.11 08:26



Потърсете в с ключови думи "Великий заговор против Христа и Его народа". Има го качено на няколко видеопортала. Вероятно ще намерите друго място, откъдето да зарежда. Мисля, че, въпреки, че филмчето е протестантско, ще намерите нещо ценно. Филмът е от редките антиикуменически протестантски прояви. За съжаление по-голямата част от протестантството е икуменически настроено.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано05.11.11 09:14



Жоре, айде сега сериозно - ти наистина ли смяташ, че при положение, че Христос е възкръснал и сега е отдясно на баща си, тези битки между хората за власт над останали хора могат да му повлияят? Това наистина ли според теб е "заговор срещу Христос"?

Просто някой не е получил това парче от баницата, което си мисли, че заслужава, и сега се опитва да си заграби повечко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.