Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано05.11.11 09:15



Само че в случая факторът не е външен, а собствената им суета и илюзия за богоизбраност - т.е. вътрешен.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.11.11 10:04



По всички тези въпроси аз вече взех изчерпателно отношение в този мой постинг:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано05.11.11 16:20



Това което ме потресе в този филм, а после проверих и в сайта на ССЦ, е че католическата църква не е член на Световния съвет на църквите, при все че именно тя най-силно го рекламира. Тя очевидно приема себе си като църквата майка, която трябва да си върне заблудилите се. Съответно, не може да е в на едно ниво с тях като равноправен член. Това, което не е актуално във филма, е че адвентната църква всъщност вече е член на ССЦ.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор Prokimen ()
Публикувано05.11.11 16:28



Преди много години, когато Ватиканът беше подчертано против икуменизма, архимандрит Сергий непрекъснато повтаряше, че когато икуменизмът обедини всички, тогава ще се подчини на Ватикана. С други думи казано, икуменизмът, според о. Сергий, върши една задкулисна услуга на Ватикана, събирайки всички под негова власт рано или късно.

Тогава го слушах от уважение и същевременно ми ставаше смешно вътре в мен. Нещата вървят натам. Християнско цнтрализирано единство за по-лесно административно наблюдение и управление.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: Prokimen]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано05.11.11 17:48



За съжаление към това се върви. И в това обединение позициите на православни, протестанти и католици няма да се сближават към една точка, която е на еднакво разстояние от тях, а това обединиение ще се използва за да може християнството да се лиши от всичко християнско. Вярата да се минимизира в една универсална религия без истински Христос.
И това се предхожда от една подготовка на навлизане на нехристиянски езотерични учения в църквата. Интересно е, че това се случва както при нас, протестантите с новите и много модерни протестантски течения, така и при вас, пресен пример е култа към Силуан. Всичко това е едно целенасочено действие. убеден съм.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано06.11.11 00:14



Вярата да се минимизира в една универсална религия без истински Христос.

Напълно съм съгласна.
Наоколо вече се аплодират подобни генерално отхвърлящи Хпистос становища, което ме потриса.
Ако до скоро бях черната оФца, започвам да се чувствам като отчаяно бяло агънце.

Редактирано от *abi* на 06.11.11 00:15.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: *abi*]  
Автор Людмил Георгиев (член)
Публикувано06.11.11 23:47



Деяния 8:5 Така Филип слезе в град Самария и им проповядваше Христос.



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор TEO72 (непознат)
Публикувано07.11.11 18:37



Адвентистите не са член на Световния съвет на църквите:



Най-отдолу с червени букви е записано: The Seventh-day Adventist Church is not a member of the World Council of Churches.

Не виждам като членове основни протестантски църкви, което е доста обнадеждаващо.

Защо се случва всичко това и защо протестантите са изоставили това, в което са вярвали всички основатели на протестантизма може да се разбере от следната поредица със субтитри на български за Реформацията:




Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: JoroH]  
Автор ann* ()
Публикувано07.11.11 19:06



Адвентистите открай време поддържат мнението, че католическата църква е великата блудница. За мен - много опростенчески поглед ...



Тема Re: Великият заговор срещу Христоснови [re: ann*]  
Автор TEO72 (непознат)
Публикувано07.11.11 19:50



Този възглед е бил поддържан от Лутер, Калвин, Меланхтон, Цвингли, Джон Нокс, Кранмър, Латимер, Ридли и братята Уесли. Не ми се вярва цялата протестантска реформация да е била на погрешен път. Точно тази поредица за Реформацията, към която дадох линк, обяснява какво се е случило с протестантизма и защо в днешно време протестантските църкви отиват при Църквата Майка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.