Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Човешкото възмездие!нови  
Автор _maycal (refab)
Публикувано22.10.11 11:56



Видяхте ли изражението на Кадафи секунди преди да бъде убит?... Мисля, че, все пак, се получи поне минимално възмездие за жертвите на атентата на Локърби, в дискотеката, и на десетките (?) хиляди, които този човек и затрил или осакатил по един или друг начин!... Естествено, между тези жертви са и българските медицински сестри и лекар!...
Нека уважаемият наблюдател да не трие темата като уж нерелигиозна, защото едно от най-религиозните неща е това, какви чувства изпитва човек при подобни събития и доколко е редно да им даде развитие и обществена изява!... Всеки, който се съобразява(правилно!) с неосъждането - като проява на метафизична! дистанция от унищожаването на такъв тип хора, има повода и възможността да си помисли искрено за конкретното възмездие и за отношението си към насилствено осъществената липса - вече, на този човек от лицето на земята - имаше го "великият диктатор" и "човешки бог" Кадафи, обаче вече го няма, защото го убиха, без той да може с разкривеното си лице, да каже нещо (Съобщиха, че искал нещо да каже, на онези, които го линчуваха за секунди!... Какво ли е искал да им каже - че правят голяма грешка като го убиват, че ги моли за милост, или че ги проклина!?)!



Тема Re: Човешкото възмездие!нови [re: _maycal]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано22.10.11 12:08



Дали в случая може да се приложи с някаква степен на достоверност художествената метафора от онзи филм с Деми Мур и Патрик Суайзи, в който злите духове отвличахакъм ада току що умрелите герои - злодеи, от филма!... Аз лично, поне художествено, мога да си представя такова отвличане на човека с разкривеното лице от любителския видеорепортаж за секундите преди убийството!... Големият въпрос е дали беше стигнал приживе Кадафи голяма, почти (или направо!?) 100%-това изпълненост с демонизъм?... Повече човек ли беше убит, или повече "зло, бесновато куче", както изглежда го наричат не малка част от противниците му?



Тема Казал е: "Не ме убивайте, синове мои!"нови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано22.10.11 12:24



Казал е: Не ме убивайте, синове мои!


Редактирано от Ежко на 22.10.11 12:47.



Тема Re: Казал е: братя, моля ви не ме убивайтенови [re: Ежко]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано22.10.11 12:43



"Казал е: братя, моля ви не ме убивайте"

Откъде са ти сведенията, защото по телевизията казаха, че не успял нищо да каже!?



Тема "Не ме убивайте, синове мои!"нови [re: _maycal]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано22.10.11 12:49



По точно казал е: "Не ме убивайте, синове мои!"

В отговор на:

Откъде са ти сведенията, защото по телевизията казаха, че не успял нищо да каже!?




"Не ме убивайте, синове мои!" Това са били едни от последните думи на бившия либийски лидер Муамар Кадафи.






Тема Re: Човешкото възмездие!нови [re: _maycal]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано22.10.11 13:30



Не го видях, а и не съм сигурна дали искам да гледам. Каквото и да е изпитал той - това с нищо няма да промени моите грешки и техните последици.
Трябваше да го изслушат - сигурно щеше да каже, че са подведени от християни и евреи, и той е защитник на исляма.



Тема Re: Човешкото възмездие!нови [re: _maycal]  
Автор Prokimen ()
Публикувано22.10.11 13:55



Вие, бидейки най-яростният Силуановец, защо не прилагате неговата любов към всички?! Защо влизате в противоречие със самия себе си и за съжаление, благовестите против БИБЛИЯТА?


Грехът не се унищожава с грях! Поне така ни учи Библията, ако се мислим за християни. Съчувствам на всчики пострадали от жестокостта на тирана Кадафи. Тепърва ще се публикуват свидетелства на неговата жестокост и липса на елементарна човещина. Бог да даде покой на душите на станалите жертва на неговия терор и беззаконие. Грехът обаче, не се унищожава с грях. Кръвта на тирана ще тежи върху младежа убиец.

Ето какъв християнски пример ни е дала Хесен-Дармщадската протестантска принцеса Алиса, станала православна велика княгиня Елизавета Феодоровна. Когато убили съпруга й, тя отишла в затвора за да прости на убиеца. За такова нещо се иска особено духовно извисяване.





"На третий день по смерти Великого Князя произошло событие, которое открывает нам ту духовную высоту, на которой стояли и охваченная горем вдова и убиенный ее супруг. «Через два дня , во время молитвы о дорогом муже, она вдруг ясно почувствовала, что великий князь от нее что-то просит. Она поняла, что ей нужно снести Каляеву прощение великого князя, которое он не успел дать»[45]. Свидание было устроено 7 февраля в канцелярии арестного дома Пятницкой части. Слова, сказанные вел. кн. Елизаветой Феодоровной И. Каляеву, косвенно подтверждают, что христианское прощение, данное убийце, исходило от убиенного: «Я хотела бы только, чтобы вы знали, что великий князь простит вам, что я буду молиться за вас…»[46]"


Напълно уважавам това, че си спомняте за кръвопролитните атентати и жертвите. Боя се, че занапред Либия ще е замесена в многократно повече атентати. Ако Афганистан е далечко от Европа, Либия не е чак толкова. Бъдещето ще покаже дали е оправдано да се схздава нов Ирак с всичката му хаотичност и ежедневни атентати.

Всички приветстваха "революцията" в Египет. Тези дни видяхме на какво са способни тези нови "революционери". Повече от странно е, че Вие не обелихте нито дума за прегазените християни копти.

Нещата не са чак толкова прости, както Вие ни ги представяте. Някои журналистически открития показват тайно западно сътрудничество с Кадафи и де факто, своеобразна вина за всичко коментирано от Вас

Редактирано от Prokimen на 22.10.11 14:16.



Тема То затова и допуснаха да бъде убитнови [re: Prokimen]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано22.10.11 14:39



То затова и допуснаха да бъде убит, щото щеше да свидетелства за мръсните дела на много западни политици, влизали задкулисно в съюз с него, а с това и с дявола.

Държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън необичайно безцеремонно заяви днес (19-ти октомври) в Триполи, че САЩ биха искали сваленият либийски лидер Муамар Кадафи да бъде убит или бързо заловен, предаде Асошиейтед прес.

Агенцията припомня, че досега САЩ избягваха да споменават, че Кадафи трябва да бъде убит.

Обикновено американски политици заявяваха, че искат да го видят изправен пред правосъдието - нещо, което и Хилари Клинтън повтори вчера по време на необявената си визита в либийската столица.




Още на следващия ден бе допуснато Кадафи да бъде убит.

Саддам Хюсеин бе заловен, обграден от 600 войници, а Кадафи и осама Бил Ладен бе допуснато да бъдат убити. Големият впърос е: защо бе допуснато ?


Редактирано от Ежко на 22.10.11 14:44.



Тема Re: Човешкото възмездие!нови [re: Prokimen]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано22.10.11 14:52



Какво е станало с коптите?



Тема Трепет смертнийнови [re: _maycal]  
Автор Ckoтъ (православен)
Публикувано22.10.11 18:06



Майкале, св Отци пишат, че сред "невинните страсти, т.е. слабостите на душата, които не са следствие на грях, е и т.н. "трепет смертний", страхът от настъпващата смърт. И Богочовекът в Гетсиманската градина виждайки какво Го чака се моли до кървав пот: "Отче, ако може да Ме отмине тази чаша".
Та какво остава и за един ранен човек, когото ще убиват.
Виж да се похендриш на престола на Съдията и да обясняваш, че това било възмездие за Кадафи, това е неразумно. Нямаш поглед върху арабското мислене






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.