Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: нблдтл]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано04.10.11 17:39



А според племенницата на Ванга, "черквата" трябва да се събори, защото самата Ванга не била искала такава :

- Да, трябва да се събори! Това не е “Черквата на Ванга”, а масонският храм на Светлин Русев! Леля ми искаше да построи с нейните лични спестявания и с даренията на хиляди българи, малка, скромна православна черква, подобна на черквата "Свети Климент Охридски" в Охрид, която е била построена през XIII в. от талантливи средновековни български строители. Но всички знаем какво последва...


Разбира се, ако може се да се вярва на

...



Тема Re: Православен поп освети Ванга.нови [re: Aлekc]  
Автор Людмил Георгиев (минаващ)
Публикувано04.10.11 21:09



Аз,като представител на протестанската секта /секта е всяка религия различна от официялната/,бих казал,че и папата да освети Ванга,няма да стане светица,камо ли светия.Само Исус може да ни освети,защото Той е Светлината.И това е в момента на спасението.

Бени Хин,както и всеки вършещ беззакония ,ще отговаря пред Всемогъщия!
А Освещението е процес,с помощта на Святия Дух,докато сме в това тяло,да отмахваме греховете си.
И в библията няма термин светци,а светии.



Тема Re: Православен поп освети Ванга.нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещoпалец)
Публикувано04.10.11 21:18



светец - светия - каква е разликата?

"В своите притчи между светците
Казал е глупост между глупците..."

Но също

"Аз го имам за магаре, ти го имаш за светия.
Що е то? Чорбаджия..."



Тема Re: Православен поп освети Ванга.нови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Людмил Георгиев (минаващ)
Публикувано04.10.11 23:05



В библията ,всеки който вярва в Христос е светия,защото е осветен от Исус-Светлината на света.....Корена на думата свети,съответно светия.
Светец не фигурира в православния превод дори.
При православните за светци се канонизират,доколкото знам отделни личности с големи заслуги и мъченици за Христос.
Ами миряните,те какви са?
В Христос сме едно,няма грък,юдеин,циганин,пол,роб,свободен.........
Апостол не е титла,а служение,защото по-големия служи,а не властва........
Властта е над тъмните сили,а не над християните.....
Православните християни не наблягат на словото,а на ритуалите,традиции,канон,житиета и т.н.
Протестантите не са цвете ,има грешни доктрини и полуистини се проповядват..............

Редактирано от Людмил Георгиев на 04.10.11 23:13.



Тема Re: още инфонови [re: нблдтл]  
Автор Mъглишeв (King-maker)
Публикувано05.10.11 02:33



Никак не си падам по владиката Николай, но в случая отец Ангел Кочев е за бой. Бог да я прости горката Ванга, не я знам що за човек е била, но и от двете страни се прекалява ту с "осанна", ту с "разпни я". Личното ми просташко мнение е, че женицата е била лудичка, а народът ни е суеверен. Не мисля, че става дума нито за светица, нито за някакво едва ли не демонично присъствие, а за най-обикновена българщинКа.

Sword-tongued



Тема Re: Православен поп освети Ванга.нови [re: Людмил Георгиев]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещoпалец)
Публикувано05.10.11 09:20



Светия - от светлината, ами светец - да не е от тъмнината?



Тема Re: още инфонови [re: Mъглишeв]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.10.11 10:03



Ванга беше изключително популярна в Русия.

За това допринесе особено едно нейно непонятно предсказание: Курск ще потъне. Руснаците свързаха казаното с град Курск и изобщо не можеха да си представят как този град, разположен далеч от морета и големи реки би могъл да потъне.

Когато обаче потъна огромната руска атомна подводница "Курск" с целия свой екипаж, рейтингът на Ванга като ясновидка, се вдигна в Русия на изключителна висота.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re:нови [re: нблдтл]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано05.10.11 10:09



Ясно е обаче, че днес всеки може да говори от името на Ванга всякакви небивалици и да прави в нейно име, каквото му харесва.



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re:нови [re: Aлekc]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано05.10.11 14:02



Страхотно предсказание.



Тема Re: още инфонови [re: Mъглишeв]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано05.10.11 14:27



Абсолютно, народът си е суеверен и само чака такива "пророци".

Между другото попаднах на православно фентъзи на тая тема - ръкопис, намерен при странни обстоятелства



""




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.