Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: За разбирането на Библиятанови [re: Ежко]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано19.09.11 18:57



Ежко, първото условие да разбираш Библията е да си я чел, и то внимателно. Това не е достатъчно условие, но е необходимо. Следващото условие за да разбираш Библията е да се цитира/разглежда точно и в контекст, защото всеки текст изваден от неговия си контекст и поставен в друг контекст, променя смисъла и посланието си, което може да се окаже дори противоположно на това, което е било заложено първоначално. Разбира се Святият Дух ни помага в този процес, но ако ти не четеш с внимание и ако изкарваш произволно тесктове и ги слепваш или вкарваш в други текстове, тогава не очаквай помощ в тази бъркотия. Едва след като изпълниш тези две условия, тогава може да добавиш и помоща на традицията - все пак всяко поколение гради на това, което вече е градено от предишните, но си е отговорност на всяко поколение да гради, а не да лежи мързеливо на стари градежи, че и да се гордее с тях сякаш са негови.



Тема Re: За разбирането на Библиятанови [re: Ежко]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано19.09.11 19:22



Ежо - "мире",

Не става без СЗ брат, Евангелието е само "покрива" на Библейската къща.
Покрива не може да се "държи" ако не лежи на основите на СЗ, който допълва и завършва.
Нема такива факири стоители дето за закрепят покрив във въздуха.

А че Библията е многопласова то е ясно, ама ти ако не схащаш как са свързани "носещите греди" как ще разбереш как се крепят "стените", а за инериора да не говорим?

Блажен е скърбящ за грешник, който е в голяма опасност. Св. Василий Велики

Редактирано от Metropolis на 19.09.11 19:25.



Тема В Духанови [re: Ежко]  
Автор Пpaвocлaвeн ckoт (свещи пали)
Публикувано19.09.11 19:26



Ами получава се, че Ники свидетелства за изживяванията си в Духа, а ти го упрекваш в доста персонален тон, че... нямал Духа. Такива противоречия в един междуконфесионален форум трябва да се дискутират на ниво доктрина, без личните квалификации за горделиво сърце, повърхностност и т.н., още повече, че Духът действа, където поиска, особено пък в края на времената.

Ето ти една доктринална критика:



Така опитай да се противопоставиш, не с аргументи ad hominem.

..ето, тоя камък ще ни бъде свидетел, понеже той чу всички думи на Господа..

Тема Re: За разбирането на Библиятанови [re: Metropolis]  
Автор нблдтлМодератор ()
Публикувано19.09.11 19:26



Анджак, без Стария нямаше да го има и Новия





Тема Re: За разбирането на Библиятанови [re: Ежко]  
Автор aтaнacшиниkoв (какъвто си иска)
Публикувано19.09.11 20:57



ми не. водещият ми патос е зле прикритата прозявка и беззлобната забележка по твой адрес.



Тема Re: С.З. спасява ли ?нови [re: Ежко]  
Автор aтaнacшиниkoв (какъвто си иска)
Публикувано19.09.11 20:59



тия пък дето и веднъж не са прочели библията, не са прокопцали, ще ти кажа.

престъпна небрежност е това - да имаш библията свободно разпространявана и да се пляскаш по кълките, че можело да не я четеш и да се спасиш.

ми турни си я под възглавето тогава, да ти пази страх. смешки. не само безпросветни, ми и самочеститящи собственото си котленско овчарство, по захари стоянов.



Тема Не, тълкуванията му не са в Духа на Истинатанови [re: Пpaвocлaвeн ckoт]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано19.09.11 21:03



Ники каза:

"разбирането ми на Евреи 9 означава добро разбиране на същността на православието - пародиен храмови декор, псевдолевитска християнска държавна секта."

Тук:



Точно на това се опитвам през всичкото това време да се противопоставя, че разбирането му е неистинно, и на всичкото отгоре и сипе клевети. Е, да, това не се харесва на мнозина тук, ама то не идвам тук за да се харесвам.




Тема Да, надут пуяк съм.нови [re: drago1]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано19.09.11 21:06



Ами, надут пуяк съм, не го крия. Нито имам православна духовност. Така че, това с ултрасите го върни на клеветника.




Тема Re: Не, тълкуванията му не са в Духа на Истинатанови [re: Ежко]  
Автор aтaнacшиниkoв (какъвто си иска)
Публикувано19.09.11 21:07



да бе, идваш да ти нашокат канчето и да се увенчаеш с мъченически виртуален венец.

после като дойдеш на 1 кръв, се оттегляш за малко да поближеш рани и пак цъфваш.

като християнски мортал комбат.



Тема единстевното условие е "с дух и с истина"нови [re: lvoBG]  
Автор Ежко (бодли_дрешко)
Публикувано19.09.11 21:12



Единстевното условие Иво, е търсене "с дух и с истина", в това число и по въпроса с четенето. А "с дух и с истина" можу да търси единствено смиреномъдреното сърце, върху което Бог излива благодатните Си енергии. Понеже Бог се противи на горделиви, а на смирени дава благодат, нали.

Така че, не е въпроса в четенето, а в разбирането. Можем много да четем, и пак да си оставаме душевни, да бъдем плътскомъдруващи.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.