Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Един компромисен вариант нанови  
Автор _maycal (refab)
Публикувано08.07.11 13:46



молитва за враговете:

"Господи Иисусе христе, помилвай твоя раб .......................... (следват негативни квалификации - примерно "отвратягата") еди кой си!

Какво мислите - хем се молиш искрено за врага си според препоръката, хем го назоваваш с истинското му, за теб, а и изобщо, име!?...
Да не забравяме, че отношението към враговете е един от най-съществените критерии за по-значим напредък в подвижничеството, а от друга страна истината е нещо особено ценно - "прави ни свободни"!... Чрез предложената от мен молитва, стига да е искрена!, а квалификациите - справедливи (с всичката условност, която е възможна при негативните квалификации на хора!), се съблюдават и двете положения!

Редактирано от _maycal на 08.07.11 13:51.



Тема Един компромисен вариант на [re: _maycal]  
Автор Глишeв (Медиевист)
Публикувано08.07.11 20:02



Или така:

"Господи, знаем, че обичаш лицето Х. Прости ни, но ние засега никак не го обичаме. Позволи ни да превземем страната му, да заграбим жена му, вола, роба, осела и останалите му ценности, него да лишим от живот, за да го обичаш директно в Царството Си. Като ни дойде редът, молим те, обикни и нас така - но не днес. Амин."

Ако не друго, поне ще е искрена молитва.

Капището в Рупите да се разруши



Тема Re: Един компромисен вариант нанови [re: Глишeв]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано08.07.11 20:41



Относно взаимоотношенията между безбройните подобни молитви и Божият замисъл и предопределение. вижте следващия клип:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Един компромисен вариант нанови [re: Глишeв]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано08.07.11 22:06



"Господи, знаем, че обичаш лицето Х. Прости ни, но ние засега никак не го обичаме. Позволи ни да превземем страната му, да заграбим жена му, вола, роба, осела и останалите му ценности, него да лишим от живот, за да го обичаш директно в Царството Си. Като ни дойде редът, молим те, обикни и нас така - но не днес. Амин."

Еее, ти пък много хард го даваш!



Тема Re: Един компромисен вариант нанови [re: Глишeв]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано09.07.11 07:34



Страхотна молитва ! Толкова е искрена , че ако иде реч за многообичания шеф , Дядо Господ веднага би я уважил .





Тема Re: Един компромисен вариант нанови [re: Глишeв]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано11.07.11 12:27



Типичното християнско лицемерие и двуличие... Уж любов там ала-бала, а всъщност...



Ето как се моли примерно един индианец кроу за воинска сполука и победоностност:

"Този-Който-Винаги-Откликва, чуй моя плач!
Погледни към мен, когато сълзите ми капят на земята!
Духове, аз ви дарявам моето тяло.
Нека имам много коне.
Нека има много красиви и работливи жени в моята шатра.
Нека шатрата ми бъде място за срещи на мъжете.
Погледнете ме – аз съм беден.
Дарете ми тези неща, които – чрез моя живот –
ще направят народа ми силен.
Нека моят народ ме използва като щит срещу враговете!"

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Един компромисен вариант нанови [re: Black Wolf]  
Автор Глишeв (Медиевист)
Публикувано11.07.11 14:33



То и ние горе-долу така се молим.
Колкото до любовта към врага - не я можем, така си е. От време на време се сещаме за нея, но някак с неудобство. Човещинка



Капището в Рупите да се разруши


Тема Re: Един компромисен вариант нанови [re: Black Wolf]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано11.07.11 15:59



Тоя да вземе да се помоли за танк или поне за пушка.





Тема Но защо не кажете вие молите ли сенови [re: Йexдй]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано11.07.11 16:38



за враговете си и как точно го правите!?... Не питам какво ви е теоретичното мнение по въпроса, а дали имате и какъв практически опит по въпроса, при условие, че със сигурност имате по-отявлени или не, врагове!?... Моля, не се измъквайте с това, че все още не сте срещали големи лични врагове (ако наистина не сте срещали такива - дано да не сте срещали!) - има достатъчно малки и средни врагове, които няма начин да са ви подминали!... Та, конкретно - как се молите за тях според наставлението в Евангелието?





Тема Re: Но защо не кажете вие молите ли сенови [re: _maycal]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано11.07.11 16:56



Човек е щастлив, ако има големи врагове, за които знае, че са врагове. На тях може да се разчита точно толкова, колкото и на истински добрите приятели.

В днешното лицемерно време враговете научиха, че най-добрия начин да си враг на някого е да се правиш на негов приятел.

В молитвата за враговете обаче днес има нелош смисъл. При изобилие от блага, винаги можеш да се помолиш противника ти да има достатъчно, за да не му е до занимаване с теб. Винаги има китайци, които са готови да ги изработят за паничка ориз

Виж, те като се осъзнаят - тогава ще е вапцаме.

Не мисля, че имам врагове, по-големи от демоните в сърцето ми. И здравната каса. С хората, които са ми конкуренти или ме мразят, се държа приятелски и коректно и в немалко случаи наистина са ми ставали приятели (от тия, дето се молиш Бог да те пази), но все пак приятели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.