Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Преброяване 2011нови  
Автор drago1 (прям)
Публикувано05.04.11 12:48



7 351 234

Толкова сме българите. С интерес чакам да излязат данни и за религиозната принадлежност.

Определено, през 1981 сме били 8 милиона.

Отдавам липсата на прираст и състаряването на населението на имиграцията на млади хора специалисти, бума на абортите и развала на класическото семейство.

Аз лично не бих напуснал България - имам сравнително добри доходи, обичам Българската природа, а най-интересните места за мен по света - Гърция, Турция и Близкия Изток са ми почти под носа.

Европата, "цивилизацията", както казваше един мургав коментатор на мача "Ески Заара" - "Левски", не ми прави на интерес.

Бях свидетел как един популярен проповедник преди време каза "ето сега, границите са отворени, лесно е да се излезе навън, да не се юрнете обаче"

И следващата седмица благослови един млад компютърен специалист, който беше успял по Интернет да си намери работа в САЩ и да подготви заминаването на цялото си семейство. Каза му да следва своята мисия.

Какви са вашите наблюдения по този повод? Имаше ли и има ли духовни лидери, които успяват да мотивират оставането на хората в България. Които могат да разкрият достойнствата на нашата земя и страна.

И изобщо, към какви мисли ви води новата статистика?



Тема Преброяване 2011нови [re: drago1]  
Автор Глишeв (Медиевист)
Публикувано05.04.11 16:51



Не съм се замислял много.

Попътувал съм, каня се пак да пътувам. Но като турист. И аз съм се устроил относително удобно в Родината. Знам, че не е съвършено място, но колкото и смешно да звучи - тук ми е и познато, и някак мило въпреки всички неуредици и откровени гадости, които обичам да ругая. Има неща в България, които страшно ненавиждам, но има и такива, за които си струва човек да е наблизо. Разбира се, всеки с приоритетите си.

Не обвинявам заминаващите, не възхвалявам оставащите. И обратното не правя. Всеки има право да живее там, където се чувства уютно и може да се осъществи - и в работата, и със семейството. Това, че съм имал късмета да се родя в София и да живея в достатъчно добра среда, не значи, че същото важи за всички, така че никого не мога да обвинявам.

Не мисля, че има духовни авторитети, които да влияят на оставането и заминаването ни. Това само по себе си не е никак добре, но е факт.

Предполагам, че религиозният пейзаж по преброяването ще е шарен. Това не ми харесва, но не ме и плаши. Все се надявам, че пак ще има времена, в които българите ще са повече на брой, масово ще живеят в страната си, ще бъдат прилично щастливи и ще бъдат православни етнофилетисти. Като в 1911, да речем. Дано.

Капището в Рупите да се разруши



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: drago1]  
Автор loverrock ()
Публикувано05.04.11 17:02



Въпрос на избар, но страната ни е малка и няма възможности за хора с различни интереси. Мога да ти изредя поне десет професии, които тук ги няма!

domino dancing


Тема Re: Преброяване 2011нови [re: drago1]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.04.11 20:40



През 1985 сме били 9 милиона без 60 хиляди или там нейде.

...Вы есте храм Божий...


Тема Re: Преброяване 2011нови [re: drago1]  
Автор Kossoman ()
Публикувано05.04.11 21:07



От 1981 г. до сега ми се родиха трима сина. Много се надявам в близките години да ги последват и внуци. Те това успях да направя в борбата с демографската криза. Младежиии, друг начин няма, разберете го.





Тема Re: Преброяване 2011нови [re: Kossoman]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано05.04.11 21:34



Конкретно за мен огромен пробем е, че агентката ми в пулмология замина за САЩ и няма да се върне повече, агента в АГ и агентката в коремна хирургия ще отиват в Германия, а колегата от село окончателно замина за Англия.

Знаеш ли защо заминаха? Защото тук се подиграват с тях. И докато продължават да се подиграват с такива хора те ще заминават там, където можеш да си конкурентен с умения и знаеш, че имаш гоям шанс ако си добър, да си и успешен.

Иначе ще свършат като д-р Секулова, дано я прости Бог, дето цял живот усърдно и съвестно е бачкала за родината, не смееше два лева да вземе отгоре, винаги е мечтала за прости работи (да се облече хубаво, да си купи парфюм, да иде в Париж), но умря без да успее да ги осъществи,от рак, по гаден начин, без хората на които е помогнала изобщо да го забележат.

Общо взето най-несправедливото нещо на тоя свят ще е ако няма Бог, защото без него няма кой да награди такива хора поне в задгробния живот.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: Йexдй]  
Автор Kossoman ()
Публикувано05.04.11 21:41



Първото предложение за работа на запад получих през 1985 г. за един завод на Филипс в Западна Германия. След него имаше още три. И да ме питаш що не съм заминал, няма да се напъвам да ти обяснявам. Тук в България преживях почти всичко, което можеш да си представиш и за нищо не съжалявам. Само поп не съм бил, ама напоследък идеята на Фам за пенсионните години все повече ме кара да се замисля и над тая възможност.





Тема Re: Преброяване 2011нови [re: drago1]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.04.11 22:35



Ето ти и добра новина от днес, по повод раждаемост и аборти:

Доц. Милко Сираков: Намалява броят на абортите по желание в България

05 април 2011 | Агенция "Фокус"

София. Данните за броя на абортите по желание в България отпреди няколко години бяха много по-тревожни. Днес бройката на абортите намалява, а броят на ражданията се увеличава. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” доц. Милко Сираков – началник на Трета гинекологична клиника по „Репродуктивна медицина” в болница „Майчин дом” – София. По думите му, общо взето се отчита една благоприятна тенденция. Доц. Сираков посочи, че преди 10 години ситуацията е била много тревожна и е имало много повече аборти, отколкото раждания в България. „Сега вече бройката на абортите е една трета от броя на ражданията. Нещата се обърнаха и дано тенденцията да продължи с нарастващи темпове”, добави гинекологът. Той обаче смята, че все още не може да се говори за бейби бум у нас.
Възрастовата група на най-активните в сексуално отношение жени – между 20 и 30-годишна възраст преобладава при статистиката за броя на абортите по желание. „Това са жени, от една страна, в най-активната сексуална възраст, а от друга страна, все още са социално незрели и нереализирали се, така че не са готови да имат деца. Може би това е основната причина за прекъсване на бременността – че все още не смеят да имат дете”, коментира доц. Сираков. Според него, липсата на финансови средства не е значителен фактор за взимането на решение една бременност да се прекъсне.




Ами ако, да речем, стане чудо и раждаемостта (на етническите българи) рязко тръгне нагоре, какво ти гарантира, че това ще вдигне стандарта ти на живот? На мен лично нищо. Хубава страна, само да ги нямаше хората...



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: Kossoman]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано05.04.11 23:49



Стига си се хвалил!

Като са ти наред нещата тук - защо да не останеш?! Обаче на повечето хора не са им наред, не могат да си сбъднат мечтите и не са щастливи. И наистина не са винавни те - нито са некадърни, нито са грозни, нито мързеливи. Там, където отиват ги ценят. Тук - не.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: Йexдй]  
Автор simha (пчеличката)
Публикувано05.04.11 23:54



Който може, нека се спасява, защото тук живот и хора нормални вече нЕма.
Тъжно, но е така.
Самите ни приказки тук го доказват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.