Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Преброяване 2011нови [re: drago1]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано15.04.11 17:10



тук вече с ръка на сърцето мога да кажа, че с нищо не съм съгласен. "важно е каква есхатология са имали апостолите... НО за нас вярвам..." и т.н. ноуей... тук ме губиш. единственото, което мога да вярвам пък аз за нас, че апостолите са добрия пример, отклониш ли се от това хаста ла виста бейби... всичко е възможно и нямаш еталон. "а нас Бог постави най-последни за пример на ангели и на човеци"...

виж там колко глави общо в Библията се занимават с "Господния ден" пряко или косвено и после, ако можеш подмина тонажната статистика, подминавай я, ако не... коригирай мерника.

може би само за едно нещо съм съгласен - за това, че е нужно откровение на човек, за да се занимава с есхатология. аз мога да кажа, че есхатологията ме спаси в много повече от един смисъл. но аз не съм важен. защото аз не съм апостол. на мен всеки може да ми каже - "ами хубаво се занимаваш с 'тея неща', и хубаво че са ти полезни, ама на мен са ми безинтересни и ненужни, за мен е важно настоящето". на мен - да. на апостол павел, на исус, на пророците - не. никой християнин не може да им каже - не, това не е за мен.

има една основна причина за това есхатологията да е или идол или да се скита немила-недрага по църквите - всички мислят, че става дума за времева рамка на последните събития. ами съвсем не.

банално и безинтересно е в един момент разискването за последователността от събития в края. с известни колебания те са ясни. това, което винаги, абсолютно винаги, е било по-интересно е не КАКВО казва Бог, а ЗАЩО го казва. не съм сигурен, че мога достатъчно да подчертая това, но който е "стоял в съвета на Господа" ще усети какво имам предвид.

бъди здрав



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: drago1]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано15.04.11 17:14



Да, това изтъквам - дали напускаме България, в търсене на нашето призвание и Божия воля, или просто в търсене на някакъв вид среда на баница?

По каквито и причини да я напускаме, то без Божията воля нищо не става.
Казвам го от опит и от много детайлно проучване на подробностите в събитията.
Както и да съм извъртала и намествала нещата, без намеса свисше нищо не се е получавало. А и там където много съм настоявала за нещо, не се е давало, не се е развивало, накрая сякаш е случва, но вече за урок - "това не беше за теб, ето ти го, сега си го понеси със всичките му последствия и разочарования".
Много е странно

, но пък укрепва вярата и то как!



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: cave]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано15.04.11 17:24



банално и безинтересно е в един момент разискването за последователността от събития в края. с известни колебания те са ясни. това, което винаги, абсолютно винаги, е било по-интересно е не КАКВО казва Бог, а ЗАЩО го казва. не съм сигурен, че мога достатъчно да подчертая това, но който е "стоял в съвета на Господа" ще усети какво имам предвид.


Мисля, че това е идеален повод за нова тема.
Ако намериш време, ще се радвам да прочета изложение по този въпрос.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано15.04.11 17:42



Точно. Никога не съм се стремила да пътувам, нито да живея в чужбина. И когато се случва обикновено е някак между другото.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано15.04.11 18:01



Духовността не е причина за емиграцията на българите през последните 20 години.
При мен обаче точно духовността е основната причина да не съм в състояние да издържа и две години тук.

А за много от българите смятам, че именно липсата на духовност е причина да си се връщат тук, понеже са в състояние да оцелеят само в такава среда. Другата е прекалено "финна" и не се вместват в нея.

Освен това подредеността на нещата и чистата мисъл се оказват изключителен проблем за народ, превърнал в свой начин на живот дребните измами и готованството. Може би за това все пак виреят по-добре на юг. Южните държави, дори и далеч "по-европейски" в известна степен отварят такива вратички. Не случайно корумпираната Гърция бе (и е) сред най-предпочитаните дестинации - нелегална работа, без осигуровки, възможности за делаверки и т.н.

Задай си въпроса, защо българина се насочва често натам, а не към по стриктната западна система, която не позволява И на жителите си да нарушават законите и да наемат куцо и сакато за без пари. Българите обаче съвсем съпричастни към собствената ни и чуждата корупция тръгват и стават съучастници в нея, както са съучастници и тук. Това също е въпрос и на духовност. Изгубиха се цели двадесет години, в които българинът ако имаше дух и ум, щеше да е извоювал далеч по-привилегировани позиции за себе си в собствената си държава, а не да гастербайтства по чукарите в унисон и с чуждото беззаконие.

Но всеки народ заслужава съдбата си, а този е пред изчезване. Не показва никаква устойчивост. Все повече и повече започва да се отждествява с външни парадигми, губейки националността си (вече се питам имало ли е изобщо такава и до колко "негова" е била тя). Внедрява чуждици в езика си, търси друга индентичност и отчаяно се опитва да подражава на несвойствени му модели. Защото не може да изгради свой здрав пример и подкрепи и малкото му останала традиция с достойнство, такова, че да не страда от болен, изкривен национализъм.

А за болният национализъм в държавите може да се пише с часове.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано15.04.11 18:03



Последният мохикан си ти.





Тема Re: Преброяване 2011нови [re: *abi*]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано15.04.11 18:16



ами колкото мога. моето участие в клуба ни е като посещенията на халеевата комета. аз съм страстен във всичко, което върша и като изгубя хъс и интерес към нещо се връщам към него едва, когато отново се породи желание. не мога да поема ангажимент, че детайлно ще разглеждам всичко. може би мога само да свидетелствам за някои мои убеждения, без да убеждавам, който иска може сам да се трепе с пророчествата, защото си е трепене за всеки, който не намира в тях животоспасяваща и душепреобразителна истина.

есхатологията е също толкова еврейска провокативна тайна като самата еврейска провокативна тайна за Месия, за линейност на времето, за свършек, коронован с Милениум и вечен съд...

есхатологията е червената нишка на отковението от Битие до Откровение. ЗАЩО е нужен свършек, ЗАЩО е нужен Милениум, ЗАЩО е нужна голяма скръб, ЗАЩО антихрист, ЗАЩО Израел е закоравен провиденчески, ЗАЩО е възстановен провиденчески в държавни граници, за да бъде за последен път жестоко унизен и спасен в пришествието, ЗАЩО по този начин, а не по друг? ТОВА са интересните неща, а последователността от събития е скучна и който е запленен само от нея е тъп в разбирането си на неизбродимия Божий план.

нашата вяра е основана на "пророците и апостолите, като е крайъгълен камък Христос" - защо и пророците? някои хора обичат повече псалмите? кой обича пророците? кои части от тях приемаме, че са основа на вярата ни - само пророчествата за Христос ли? ха! та и Христос и апостолите бяха сериозно загрижени от темите за свършека. самата тема за СВЪРШЕК въвежда идеята за неотложност, за неминуемост, за план, за ново начало, за възмездие във всеки смисъл - не само за злото, но за възмездяване на Божието име и на неговия план да избере Израел и да унижи всяка човешка мисъл, че спасението е по заслуги... есхатологичното спасение на този народ сред един ужасен свършек е последното доказателство на Бога, че никой народ (и БГ - това все още е темата на Драго) не е праведен и не "заслужава да се прослави от Бога" - И ИЗРАЕЛ НЕ ЗАСЛУЖАВА - НО Е ИЗБРАН ПО БЛАГОДАТ - от това могат всички да се пръснат - и това е възмездието на този, който казва "ти защо завиждаш, нямам ли право да сторя със своето каквото намеря за добре?"... Богът, който е суверен в решенията си и чиито суверени пророчества ще потвърдят, че направлява цялата история както Той иска.

днес някакви смешници вярват, че благовестието ще завладее света преди връщането на Христос. брандират се под постмилениализъм, заветна теология и други такива. ето до какво се стига когато човек не се пита ЗАЩО, а се пита само КАК и КОГА.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: cave]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано15.04.11 18:21



може би мога само да свидетелствам за някои мои убеждения
Става ми все по интересно.
Ще се радвам ако намериш време и ги изложиш. Поне аз на 100% ще ги прочета и обмисля за въпроси.



На мен ми е много приятно да си говоря с теб, дори когато сме на различни позиции.

Наистина, ЗАЩО?


Редактирано от *abi* на 15.04.11 18:59.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано15.04.11 18:24



Западна Европа е култивирана - много ми допада точно редът и ясните взаимоотношения. Допада ми и културната страна на нещата - да можеш да отидеш на театър, например, без да те е срам, че залата ще е празна. От друга страна ние сме хаотични, неуверени, сноби, а проблемите ни сами говорят какво представляваме. Вярно е, не можем да се справяме със себе си. Ще ми се на първи януари не само циганчета да ходят да суровакат. Да мога да си изживея празниците такива, каквито ги помня от моето детство. Но въпреки това не мога да си извъртя душата. Как да го опиша - кръв и кръвни връзки. Част съм от това, и го усещам. Кръвна връзка не със съвременните националисти, а със създателите на народните песни, на яйцата по панагюрски и отглеждането на зеленчуци във всяка селска градинка. С хората, чийто гробове и имена не знам, а само приблизителното им местоположение. Изобщо с "масовката" от преди десетилетия и векове.

А изкривения национализъм има способността да се самоубива и възкръсва при всяка "нова" партия.



Тема Re: Преброяване 2011нови [re: *abi*]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано15.04.11 19:16



"Наистина, ЗАЩО?"

За изява на Божията слава. Всичко е заради това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.