Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Как си представяте ада?нови  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано12.10.10 18:31





Как си представяте ада? Какво е приготвил Всемилостивия Исус за малакийците, мъжеложниците, крадците, убийците, блудниците, прелюбодейците, будистите, хиндуистите, мохамеданите, католиците и атеистите?

Редактирано от scanman на 12.10.10 18:33.



Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: scanman]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано12.10.10 19:19



Подсещаш ме за стенописите от Външата стена на църквата в Рилски манастир.

Всичко е заповед върху заповед, правило върху правило, тук малко и там малко


Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: scanman]  
Автор ann-Модератор ()
Публикувано12.10.10 21:13



Както не е казано много за рая, така не е казано много и за ада. "Плач и скърцане със зъби" и "Огънят им не умира и червят им не угасва". Аз си го представям като място на безнадеждност и ужас.

А кой ще иде там не е наша работа да определяме. Ама мисля, че сме говори вече по темата. Имаше преди време подобна твоя. :)



Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: scanman]  
Автор Kceнokc (елфът савин)
Публикувано12.10.10 22:25



в ада винаги имаш гангрена на поне два зъба. а по телевизията им дават само планета пайнер.



Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: scanman]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано12.10.10 23:03



така



[image=http://www.poeschlprof.info/_Media/pastedgraphic.jpeg].[/image]

Редактирано от nonetheless на 12.10.10 23:06.



Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: scanman]  
Автор пчeличkaтa (сериозна)
Публикувано12.10.10 23:42



Дяволът няма рога, а адът няма материални измерения.

Хич и не си го представям.

Според мен "втората смърт" = разделянето на човек завинаги от Бог/Живота.
Адът или скърцането със зъби, т.е. мъката ще е по времето на СЪДА докато настъпи втората/окончателната смърт/унищожение.

Когато пр. Исая пише, че червеят им не умира (на нечестивите мъртви), не е написал, че човеците не умират. Червеят е вечният

, а не човек.



Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: scanman]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.10.10 01:17



Абе направо си е адска работа. Бедна ми е фантазията



А според

не само с хляб ще живее човек, а с всяко слово ....

Редактирано от Metropolis на 13.10.10 01:50.



Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: scanman]  
Автор 7.7.7 (умерен)
Публикувано13.10.10 11:44



Имам си по приятни занимания от това да си представям ада.




Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: Kceнokc]  
Автор н@блюдaтeл ()
Публикувано13.10.10 14:19



а по телевизията им дават само планета пайнер.

ее, това е прекалено дори за ада.





Тема Re: Как си представяте ада?нови [re: ann-]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано13.10.10 17:00



Наистина имаше такова нещо, въпросът беше защо Бог е по-жесток от талибан. Те (талибаните) пребиват жената с камъни и след известно време мъките и свършват. Защо милостивият Бог ще ни мъчи вечно? Но не можах да намеря в коя тема го обсъждахме, макар, че доста се забавлявах докато търсих в старите теми. Имаше доста умствени изригвания (включително и мои) и какви ли не диагнози. Ще врема да си ги копирам теси теми.



Впрочем къде са остриетата лампион и любчо? Но виждаме ново острие - пчеличката показва сила в богословските въпроси и ще я помоля да ми разясни някои работи детсевика относно яденето на деца и темподобни, но по-натам.

Забележи, че по много важни въпроси не е казано много. Християнството изисква яко шлайфане и всеки искрен християнин го осъзнава, но темата в която се опитах да вкараме нещата в приемливи рамки данката я заключи.
Но темата е интересна, защото повечето ви познати и близки ги чака червеят и огънят, според божиите обещания. Малцина са избрани, нали така?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.