Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Смъртта сън ли е или...нови  
Автор пчeличkaтa (сериозна)
Публикувано08.05.10 21:10



1 Солунци 5:10 Който умря за нас, тъй щото, било че сме живи, или че сме починали, да живеем заедно с Него.
1 Сол. 5:10 ...който умре за нас, за да живеем с него и когато сме будни и когато спим.
1 Thes. 5:10 Who died for us, that, whether we wake or sleep, we should live together with him.

Кога спим, и кога сме будни?



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано09.05.10 00:04



Ти приемаш ли адвентисткото разбиране за смъртта?



Тема Смъртта е друго нещо ...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Stephanus ()
Публикувано10.05.10 15:25




9. Защото Бог ни е определил не за гняв, а за да придобием спасение чрез нашия Господ Иисус Христос,
10. който умря за нас, така че - будни ли сме, или спим - да живеем заедно с Него.


Бог е определил повярвалите за спасение, така, че и когато са будни и когато спят ( вечер след като си легнат

) да са сигурни, че са заедно със Исус, както казва стиха.



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Kallina_Mallina ()
Публикувано11.05.10 11:33



А какво е твоето съждение по въпроса.. Щото някак си оставам с усещането, че сме на разпит. Изглежда все едно ти знаеш нещо, което ние не знаем и не искаш да ни го споделиш .. сякаш ни се надсмиваш над невежеството.. Сподели си мнението пък може и да се получи дискусия. Или да смятам, че и ти спадаш към групата на "Невежите" и търсиш отговори..



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: Kallina_Mallina]  
Автор пчeличkaтa (сериозна)
Публикувано11.05.10 14:26



Това, че имам дадено мнение по въпроса, не означава, че не бих си го променила ако някой ми докаже обратното.
Ако за теб е по-удобно, считай ме откъм невежите.
Просто попаднах на различните преводи на този стих и се замислих. Това е. Няма уловка, нито ви се присмивам.
Честно казано, засега мнението ми съвпада с това на адвентистите относно смъртта и живота, а и те имат доста основания за да се мислят за прави, именно защото в Словото има десетки стихове, които НЕ защитават живота след смъртта и преди възкресението.



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Kallina_Mallina ()
Публикувано11.05.10 15:07



Аз не знам какво е мнението на адвентистите по въпроса за живота и смъртта. Ако не е нахално от моя страна - би ли го споделила..



Тема To die: to sleep;/ no more...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор glishev (Immoderatus)
Публикувано12.05.10 04:19



"... To die: to sleep;
No more; and by a sleep to say we end
The heart-ache and the thousand natural shocks
That flesh is heir to, 'tis a consummation
Devoutly to be wish'd. To die, to sleep;
To sleep: perchance to dream: ay, there's the rub;
For in that sleep of death what dreams may come
When we have shuffled off this mortal coil,
Must give us pause:..."

"Никой не е направил за човечеството толкова, колкото Христос и Шекспир"

Смъртта може и да е сън, но кой знае какво ще ти се падне да сънуваш...

Expellendus est Staurius



Тема Мойсей да не би да бълнува на Таворнови [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано12.05.10 14:40



Мойсей, когато се явява с пророк Илия, да не би да бълнува в просъница на Тавор, при разговора си с Христа Бога. (Матей, глава 17)

Че има реална битийност на живи неспящи душ`и във временните Ад и Рай е засвидетелствано на много места.

За Ада - царството на мрака, на тъмнината

От Лука свето Евангелие:

. . . [16:22] Умря сиромахът, и занесоха го Ангелите в лоното Авраамово; умря и богаташът, и го погребаха;
[16:23] и в ада, когато беше на мъки

"Господ знае, как да избавя благочестивите от напасти, а неправедниците да държи в мъки за съдния ден" (2Пет., 2:9)


За Рая - Царството Христово, Царството на Светлината:

"имаме дръзновение и по-скоро желаем да напуснем т я л о т о и да се приберем у Господа." (2Кор., 5:8), свидетелства ап. Павел.

"Защото за мене животът е Христос, а смъртта - п р и д о б и в к а." Ако ли живеенето ми в плът принася плод на делото, то кое да предпочета, не зная. Обладават ме и двете: желая да се освободя [очевидно от плътта] и да бъда с Христа, защото това е много по-добро; но да оставам в плътта е потребно за вас Послание на св. ап. Павла до Филипяни [1:21-24](Филип.,1:21)

Придобивката - онова "много по-добро" - без съмнение е Райското блаженство в Божествената Светлина. И ако някой има съмнение затова, нека чуе и това:

[1:12] като благодарите на Бога и Отца, Който ни направи способни да участвуваме в наследството на светиите в светлината,
[1:13] избави ни от властта на тъмнината и ни премести в ц а р с т в о т о на възлюбения Си Син,
[1:14] в Когото имаме изкупление чрез кръвта Му и прошка на греховете (Колосяни)

Ето и Божието свидетелство в Книга Откровение:

"Видях Д У Ш И Т Е на закланите за словото Божие и за свидетелството, що имаха ... в и к а х а с висок глас, думайки:. . ." (Откр. 6:9-11).






Редактирано от Eжko_ на 12.05.10 18:17.



Тема Живият опит на един . . . ино_славен [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано13.05.10 12:16



който свидетелства :

Част 1-ва:



Част 2-ра:

Част 3-та:


Редактирано от Eжko_ на 13.05.10 12:25.



Тема Re: Смъртта сън ли е или... [re: Kallina_Mallina]  
Автор пчeличkaтa (сериозна)
Публикувано15.05.10 15:23



Адвентистите, както и йеховистите вярват, че след като човек умре, душата му НЕ отива никъде, но "спи" до възкресението.
Според мен има резон в твърденията им, тъй като в Библията има много текстове, които доказват това.
Въпреки многото погрешни доктрини на тези две секти, по този въпрос като че ли са прави.
Историите на преживелите клинична смърт, както и на хора видели светлина в тунела са много, но не са повече от онези, които нищо не помнят и нищо не са видели.
Странното за мен е, че уж много вярващи, често иамт видения или сънища за ада, като го виждат такъв, какъвто е според подсъзнателните им страхове, тъй като в в Библията няма достатъчно ясни описания за това. Мъките, за които се споменава, както и огънят, са по-скоро духовни понятия, а не физически. Но кой може да каже коя мъка е по-силна - физическата или духовната, или душевната.
Но, без наличието ня тяло (то изгнива или става на прах след смъртта) за какви МЪКИ можем да говорим???
Аз не вярвам, че душата може да живее сама по себе си БЕЗ наличието на тяло, да чувства и пр... Т.Е Аз вярвам, че душата след смъртта НЯМА съзнание!
"Посетилите рая" са толкова ограничени във фантазиите си, колкото и "посетителите на ада". Най-забавното е, че материалното не ги напуска и "ТАМ".
По принцип съм на мнение, че НИКОЙ жив човек не знае какво става след смъртта и всичките томове написани книги по този въпрос са само догадки и фантазии, колкото и интересни и дори достоверни да ни се струват.
Мозъкът и зрението ни дори, често имат способноста да ни въртят разни номера, които ние приемаме за доказателство на нещо, което ни се иска да е така, но НЕ Е!
Фактът, че НЕ всички хора виждат едно и също и, че всички ние имаме различни преживявани, колкото и сходни да са някои, говори за това, че НЯМА яснота по въпроса за смъртта и НЯМА доказателства нито за това, че душата е вечна, нито за това, че душите на мъртвите изпитват чувствата, които са изпитвали и в тялото.
Демоничният театър (според моите разбирания) се приема като доказателство, че душите живеят в някакъв друг свят, но това нещо в Библията се нарича от Бог МЕРЗОСТ и ГНУСОТА!
Тъй като имах навремето опит в срещата си с демони, аз съм убедена, че именно ТЕ играят този цирк, представяйки се за близки наши - било живи, било мъртви, както и в разни "извънземни същества" и какво ли не. За мен тяхната информация е невалидна - ЦИРК.
Но днес, СЛАВА БОГУ, след като преди повече от 20 години Бог чрез Сина Си Йешуа (Исус) ме спаси от техните домогвания и посещения, аз съм свободна в Духа да търся истината и да не се заплитам с човешки учения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.