Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Православна държава - православен премиернови  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано21.05.10 21:51



Ти ще целунеш ръка, аз - двете ръце; ти ще целунеш скута, аз - краката; ти ще целунеш на друго място, аз - на още по - друго място.
Бай Ганьо









Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Boдeн-дyx (Народен будител)
Публикувано21.05.10 23:16



Попе, не в десетката, ами в стотицата направо


Ама от "православен" народ, дето все чака някой Бащица да му оправи живота, какво да очакваш...



Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Prokimen ()
Публикувано22.05.10 14:30



Боя се, че показността на съвременната българска православност е твърде "bonne marchе". Историята с последното идване на Вартоломей Истанбулски в Сливенска епархия е манифестация на научен дефицит в българските висши учебни заведения и не безопасна българска гръкомания, която рано или късно ще ни постави в ситуацията на сегашния гръцки фалит.

Донякъде споделям критичността на Ставри. Оставам огорчен, че той не ми казва къде е неговото идеално и безгрешно парацърковно общество. Ще съм признателен на всеки, който ми издаде голямата тайна в коя религиозна общност възраства духовното съвършенство на Ставри



Редактирано от Prokimen на 22.05.10 14:30.



Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Prokimen]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано22.05.10 17:42



А според Вас защо нито един православен сайт или средство за масова информация не споменава така известния по света факт за принадлежността на Вселенския патриарх към едно общество, в което не би трябвало да членува нито един християнин?





Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Prokimen ()
Публикувано22.05.10 18:01



Мога само да предполагам, че от "политкоректност".
Не мога да отговарям за другите, които властно манипулират с информацията и манипулацията на широките маси.

По въпроса за т.н. "църковно масонство" съм споделял личното си мнение във форумите. Бих желал да обърна внимание, че православните иерарси не са единствените религиозни дейци, които членуват в масонски ложи. Убеден съм, че в масонството са оплетени представители на всички деноминации и бъдещето може би ще докаже, че както е невъзможно човек да е на върха на политическия пиедестал, ако не е масон, същото правило ще е и за религиозните лидери. Отдавна съм споделил лично убеждение, че бъдещият български патриарх ще е масон. Просто по другому ще е невъзможно. Историята със Западноевропейската епархия е чиста проба масонски боричкания или генерална репетиция на синодалните масони за бъдещия патриаршески избор.

Протестантските общности не са никак застраховани от това явление, защото светът трябва да е обединен и готов да приеме своя "месия". В името на бъдещия световен властелин ще е наложително всички да са възможно по-солидно обединени. Онези, които не признават официално признатите началници, ще трябва да изчезнат от лицето на земята. Доколкото протестантите просперират при всички политически режими, може да се предполага, че са по-силно обвързани с масонството. Затова и протестанти-масони създадоха икуменическото движение за да вербуват повече властолюбиви правослвни расоносци с картонени митри.



Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Prokimen]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано22.05.10 18:07



Ето тук вече постигнахме рядко единодушие. Аз също съм убеден, че бъдещият български патриарх ще е масон и че протестантските ръководители масово се вливат в обществата, които са създали мормонизма, йеховизма, сциентологията, петдесятничеството и още един куп религии. Имаме само една лека нотка на разминаване. Докато Вие смятате, че протестантите създават икуменизма, за да привличат в него клетите православни, аз съм убеден, че тази роля има една друга политико-религиозна сила. Но бъдещето е пред нас и надявам се в близките години ще разберем кой е прав.

Редактирано от Пoп Cтaвpи© на 22.05.10 18:19.



Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Boдeн-дyx]  
Автор Пoп Cтaвpи© (Синергетик)
Публикувано22.05.10 19:05



Щом доживях да чуя комплимент и от тебе, значи работата е много сериозна





Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Пoп Cтaвpи©]  
Автор Prokimen ()
Публикувано22.05.10 19:10





Икуменизмът като официално движение е рожба на протестантизма, който пък е създаден от масони. Официалната идея за икуменическото движение е от протестанта - масон Джон Мот през 1910 г. Последният бил в 30-та масонска степен и преди да стане баща на "икуменизма", той е полагал масонската си клетва пред конституцията на презвитерианския пастор и доктор по богословие - Андерсон, съставена през 1721 г.

Съвременното масонство е верно на принципите, провъзгласени от т.н. "Велика революция" от 1789 г., чиито основни програмни линии са неизменени до ден днешен - борба с религията и църквата, борба с религиозния морал, семейството и националната държавност, както и превъзпитаване на обществото в масонските принципи.

Отхвърляйки Бога, християнсктото и неговите морални ценности, масонството създава религията на хуманитаризма и подменя Бога с човечеството.

Ако икуменизмът би искал да служи на Бог, да би прилагал Божия Закон като правило на живот, но не би. Икуменистите спекулират с думите на Христа за любовта към ближния, опитвайки се да приравнят Църквата като божествен организъм в една обикновена хуманитарна организация. Христос обаче е говрил за любовта на Своите последователи към личните врагове, а не към еретиците като врагове Божии, като рушители на Тялото Христово - Църквата.

Идеята за обединение е твърде сладникава и звучи хуманно, но в действителност съдържа душеубийствена отровност. По силата на православното канонично право - 10 апостолско правило - православен духовник няма право да се моли съвместно с еретик, т.е. с човек, комуто са чужди вероучителните истини на Църквата Христова.

Колкото и да са големи познавачи на Писанието, протестантите си остават плод на масонството и въвличайки кариеристичните и сребролюбиви православни модернисти, ги тласкат към дръзко пренебрежение на апостолския авторитет.

В т.н. "Символ на вярата" изповядваме "Една свята и апостолска Църква". Апостолите благовестили истинското учение на Христа Спасителя по лицето на земята, докато масонският - протестантски проект на икуменическия Световен Съвет на църквите проповядва по силата на масонската Конституция на презвитерианския пастор Андерсон - свобода в избора на вяра. Достатъчно е делото да е плодоносно за всеобщото подчинение на световното правителство в сянка.

Изглежда ми парадоксално настроението на протестантите срещу православната обрядност и иконопочитане и омаловажаването на протестантския икуменизъм с всичката му идолопклонност. Ето го очевадното свидетелство, че протестантизмът си остава масонска рожба, създадена за да разруши Църквата Христова и лиши света от благодатта Божия.

Не съм чул или прочел протест на протестанти, че на икуменическите маскаради присъстват всевъзможни сатанисти, шамани и какви ли не още бесновати.

Докато не прочета или чуя реакция за икуменическия сатанизъм в действие, чийто проектант и родител е протестантизмът, критичността на протестантите към православието си остава чиста проба демагогия.

Механическото единство на религиозен екзотизъм (да не казвам сатанизъм) в Световния Съвет на църквите, в който се киприят представителите на повече от 300 религиозни течения е началото на бъдещето единство на свръх църковната видимост на икуменистите масони.

Корейската протестантска богословка Чанг казва: "Будизмът и шаманизмът са моята майка, а отец ми е Исус Христос!" На една от асамблеите на ССЦ (Световния съвет на църквите) тази мастита протестантска богословка възглавила езическия спектакъл с екзотични танци. Под тътена на шаманските барабани псевдохристиянката протестантка Чанг скимтяла: "Яви се дух на Жана д' Арк и на всички жени, убити в Средновековието (т.е. и на вещиците, и на магьосниците)". След това окултната феминистка заклела стихиите и накрая призовала духа на Исус Христос.

Каква полза от автоматичните цитати на Писанието, ако протестантизмът е възродил в лицето на своята рожба - световния икуменизъм - езичеството?!

На фона на тази зловеща картина е безсмислено да говорим за апостолската приемственост и неповредено учение на Апостолите.

Поне веднъж православните не са измислили Конституцията на Андерсон или икуменизма на Мот, които са преди всичко и най-вече протестанти.



Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Prokimen]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано22.05.10 20:52



В отговор на:

Съвременното масонство е верно на принципите, провъзгласени от т.н. "Велика революция" от 1789 г., чиито основни програмни линии са неизменени до ден днешен - борба с религията и църквата, борба с религиозния морал...



Aхам, и то не с коя да е църква, а с Римо-католическата, който факт, ако следваме механистично-асоциативната ти логика, доказва, че онези днешни кръгове от източното православие, които роптаят срещу Римо-католицизма, са троянски кон и пета колона на съвременното масонство, което има интерес от продължаващи деления в Църквата, от настройване на всички срещу всички, с оглед по-лесното й завладяване и ликвидиране.

А пък първите седем събора, признати от източното правосавие са също известни като "икуменически", което доказва, че са по поръчка на протестанта Джон Мот, който пък е масонски агент... Ех, проки, късно ти е да се оправиш вече.



Тема Re: Православна държава - православен премиернови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Prokimen ()
Публикувано22.05.10 21:46



В отговор на:

А пък първите седем събора, признати от източното правосавие са също известни като "икуменически", което доказва, че са по поръчка на протестанта Джон Мот, който пък е масонски агент... Ех, проки, късно ти е да се оправиш вече.




Горната логика е твърде посредствена. Според теб, ордодоксален християнин е тъждествено c ортодоксален юдеин?!


Поздрави

Редактирано от Prokimen на 22.05.10 22:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.