Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Maнyил Гpиropa (eusebestatos)
Публикувано14.06.10 02:52



Ще поживеем, ще умрем, па ще видим.

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор evangelist (евангелист)
Публикувано14.06.10 14:31



Има Ад разбира се, както и Рай, как да няма. Да се твърди обратното е безумие и въобще идеята произхожда от нещо различно от Библията.
Най-добре се вижда тъкмо в историята за Лазар и Богаташа - но те доста удобно я отхвърлят.

Ние не можем да ги видим - нито раят, нито пък адът. Дори не са описани в детайли никъде. Предпогалам объркването ти идва от фактът, че искаш да си ги представиш, но това няма как да стане преди смъртта на тялото. Просто това тяло няма нужните сетива.

Но разбирането, че има Ад и Рай според мен е доста важно - първо за спасението ни и второ за това да опознаем, кой е Бог.
Ако нямаше Ад, то от какво ни спасява Христос?
Ако пък няма Рай, то на какво се надяваме?

Адвентистите твърдят, че душите спят до страшният съд.
Това, не е вярно според мен и то тъкмо защото Христос каза че който вярва в Него не дохожда на съд, както и че няма да умре до века.
- Вярващите сме спасени от този Съд и съдбата ни е при Бога в раят (веднага след смъртта - "още днес" каза Христос на разбойника).
- За Неповярвалите е друго те отиват в адът - това най-добре се вижда с богаташът, които вече е там и освен че страда за греховете си също така има непреодолима пропаст та да не може да премине в раят.
Но както сама можеш да прочетеш и Лазар и Богаташът, а и Аврам са си в пълно съзнание. Макар, страшният съд да не е преминал, те са частично осъдени (спасени) вече и много важно - не спят!

Душите ни са безсмъртни! Разделението дето правят адвентистите на дух и душа е изкуствено, а доводите им за него - не струват. Тялото умира, но духът (душата ни) продължава да съществува.
Единствено Този, Който е създал душата ни може и да я погуби - но дано никой, от четящите тук да не участва във тази втора смърт.

Бъди благословена :-)

Редактирано от evangelist на 14.06.10 14:41.



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: evangelist]  
Автор пчeличkaтa (сериозна)
Публикувано14.06.10 20:26



Притчите са вид мидраши, скъпи ми евангелисте, а това са поучителни измислени от равините историйки, доста поукрасени и често граничещи с фентъзито, ама такива като теб, дето са научени да вярват на това, което им кажат в църквите, как да знаят кое е притча и кое истина.

Ако има ад сега и днес, би ли ми обяснил по-добре със стихове/доказателства от Библията, БЕЗ да ми изтъкваш притчите, т.е. поучителните историйки!!!
Питаш: Ако няма ад, от какво ни спасява Исус? - Помисли сам! - Ти затова ли вярваш? От страх от ада? Много жалко за теб ако е така.


Или заради рая и глупавите човешки представи за него?
Значи, щом няма кяр, няма и да вярваш, така ли?
Интересно е и следващото ти твърдение, че Исус казва, че всеки вярващ е вечен. (Йоан 5:24) Но на друго място пише друго:
Откровение 20:13
И морето предаде мъртвите, които бяха в него; и смъртта и адът предадоха мъртвите, които бяха в тях; и те бидоха съдени всеки според делата си.
1 Петрово 4:17
Защото дойде времето да се започне съдът от Божието домочадие; и ако почне първо от нас, каква ще бъде сетнината на тия, които не се покоряват на Божието благовестие?
Исая 66:16
Защото с огън и с ножа Си Ще се съди Господ с всяка твар; И убитите от Господа ще бъдат много.

Освен това, сам ап. Павел казва:
2 Коринтяни 5:10
Защото всички трябва да застанем открити пред Христовото съдилище, за да получи всеки според каквото е правил в тялото, било добро или зло.

И в Откровението пише:
Откровение 20:13
И морето предаде мъртвите, които бяха в него; и смъртта и адът предадоха мъртвите, които бяха в тях; и те бидоха съдени всеки според делата си.
Откровение 22:12
Ето, ида скоро; и у Мене е наградата, която давам, да отплатя на всекиго, според каквито са делата му.

Значи: Не само вярата в бог е достатъча, а и делата, не само вярата в Исус, а и следването на Неговия живот:
1 Йоаново 2:6
Който казва, че пребъдва в Него, сам е длъжен да ходи, както е ходил Христос.

Покажи ми поне един християнин, който да отговаря на тези (безспорни) условия, и ще повярвам, че не са малцина, а милиарди, които ще се спасят.

Матей 7:14
Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано15.06.10 12:28



В отговор на:

Ако има ад сега и днес, би ли ми обяснил по-добре със стихове/доказателства от Библията, БЕЗ да ми изтъкваш притчите, т.е. поучителните историйки!!!



Значи, ти не искаш да приемеш "поучителната "историйка"" на Самия Христос - нашият Бог - за Лазар и б е з з и м е н и я богаташ, къдете съвсем недвусмислено Той ни засвидетелства за задгробната участ на човеците. Има предостатъчно и други свидетелства. Защо отхвърляш ясното
В отговор на:

Питаш: Ако няма ад, от какво ни спасява Исус? - Помисли сам! - Ти затова ли вярваш? От страх от ада? Много жалко за теб ако е така.



Що, ти нямаш ли с и н о в е н страх от Оня, на Когото казваш с устните си, че служиш. Говориш за дела - ами, тогава, покажи ни, че слушаш Христа Бога не само на думи, но и на дело, какво ти/ни казва.

Сам той, пчеличке, ясно и недвусмислено о т д е л я душа (имайки впредвид висшата част на дущата: духа*) от тяло - никакво друго откровение да нямаше (а то има преизобилно), това е напълно достатъчно. Който иска, нека приема, който не иска, негова воля. Никой никого не насилва - свободна воля, свободен избор. И л и ч н а отговорност.

"И не бойте се от ония, които
убиват тялото,
а душата не могат да убият; а бойте се повече от Оногова, Който може
душата
тялото
да погуби в геената."[Мат., 10:28]

Прочем, Господ казва (заповядва): "бойте се". Не се ли боиш где ще отиде товята душа, след като не слушаш ясните Божии откровения, ясните свидетелства на Самия Христос ?

* Словото Божие, казва ап. Павел, прониква до р а з д я л а на душа и дух, на стави и мозък, и преценява помисли и намерения сърдечни. (Евр., 4:12)


Редактирано от Eжko_ на 15.06.10 12:31.



Тема Re: Смъртта сън ли е или...нови [re: Eжko_]  
Автор пчeличkaтa (сериозна)
Публикувано17.06.10 03:27



Самият факт, че цитираш Мат.10:28, означава, че ДУШАТА е смъртна и БОГ може да я унищожи, както и ще направи с душите на нечестивите.
А за духовете в тъмницата (евр. народ) вече сме си говорили/писали до изнемога, ама ти не искаш и неискаш да разбереш дълбочината на Божиите послания и затова говориш и мислиш с плътския си ум, а не с духа си.

Прочети си пак:ИСАЯ 42; 24:22; Псалми 1:6; 5:6; 6:8; 9:5; 68:2; 92:7; Матей 7:23...

В Исая 10:18 пише, че Бог ще погуби и душа и тяло....
В Исая 66: 24 и Марк 9:48 е написано, че ще видят ТРУПОВЕТЕ н ачовеците (нечестивите)! Пише, че червеят им няма да умре, а не че хората (душите им) няма да умрат. Труповете са си трупове, драги, а не живи същества, както ти и невежиите като теб извъртате стиховете.

Писано е още, че "Словото", което Исус бе говорил ще съди човеците в ПОСЛЕДНИЯ ДЕН (Йоан 12:48) и НИКЪДЕ не пише, че има съд ил АД преди СЪДА и Възкресението на нечестивите!!!!!!

Наказанието Божие не са вечни мъки в ада, а унищожение завинаги!

Откр. 19:21 А останалите бидоха избити с меча на яздещия на коня, с меча, който излизаше от устата Му. И всичките птици се наситиха от месата им.

На няколко пъти ти писах, че спорът м/у мен и теб е безмислен, но ти си православния "Римлянин" и спамиш ли спамиш, пействайки едно и също, като ме принуждаваш и аз да се повтарям потретвам и т.н. неща, досадни вече за всички ни тук.

Аз не те съдя, както ти правиш често и не казвам, че ще отидеш в ада заради факта, че не тазбираш правилно някои неща, но просто не търпя невежеството на православни, протестанти, католици и всякакви християни, които са като коне с капаци и не виждат по-далече от носа си , т.е. от доктрините на църквите си.

Псалом 37:
9 Защото злотворците ще се изтребят; А ония, които чакат Господа, те ще наследят земята.
10 Защото още малко, и нечестивият не ще го има вече; Да! прилежно ще изследваш мястото му, и не ще се намери;
20 А нечестивите ще загинат, И враговете Господни ще бъдат като отборните агнета; Ще чезнат, като дим ще изчезнат.
22 Защото благословените от Господа ще наследят земята; А проклетите от Него ще се изтребят.
28 Защото Господ обича правосъдие, И не оставя светиите Си; До века те ще бъдат опазени; А потомството на нечестивите ще се изтреби
34 Чакай Господа и пази Неговия път, И Той ще те издигне, за да наследиш земята; Когато се изтребят нечестивите, ти ще видиш това.
38 А престъпниците всички заедно ще се изтребят; Останалите от нечестивите ще се отсекат.



Тема Казва: "да по_губи", а не да нихилира, да унищожинови [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано17.06.10 10:31



В отговор на:

Самият факт, че цитираш Мат.10:28, означава, че ДУШАТА е смъртна и БОГ може да я унищожи, както и ще направи с душите на нечестивите.


По_губва означава из_губване, из_оставяне, а не нихилация, не и изчезване в нищото, изчезване "яко дим".

Ето ти свидетелството на Самия Христос - Марко, 9:44-48:




Редактирано от Eжko_ на 17.06.10 13:08.



Тема Re: Казва: "да по_губи", а не да нихилира, да унищожинови [re: Eжko_]  
Автор пчeличkaтa (сериозна)
Публикувано18.06.10 21:21



Като каза дим, моля:

Исая 51:6
Подигнете очите си на небето, И погледнете на земята долу, Защото небето ще изчезне като дим, И земята ще овехтее като дреха, И ония, които живеят на нея, подобно ще измрат; Но Моето спасение ще трае до века, И правдата Ми няма да се отмени.

Откровение 14:11
И димът от тяхното мъчение ще се издига до вечни векове...

В този случай "дим" означава спомен, макар на друго място да е написано:

Еклесиаст 9:5
Защото живите поне знаят, че ще умрат; Но мъртвите не знаят нищо, нито вече придобиват, Понеже споменът за тях е забравен;

Псалми 104:29
Скриеш ли лицето Си, те се смущават; Прибираш ли лъха им, те умират И връщат се в пръстта си.

Псалми 144:4
Човек прилича на лъх; Дните му са като сянка, която преминава.

Откровение 20:14
И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това - присъдата за в огненото езеро е втората смърт.

Та, къде има ад, драги Ежко, след като Бог и него ще унищожи?

Освен това стотици пъти сме разисквали върху факта, че хадес идва от еврейската дума за ШЕОЛ, която означава не ад, а гроб, място на мълчанието, място на мъртвите на земята!
И няма НИТО едно библейско доказателство, че душата живее след смъртта, преди възкресениета.
Сам Исус казва:
Йоан 6:39
И ето волята на Този, Който Ме е пратил: от всичко, което Ми е дал, да не изгубя нищо, но да го възкреся в последния ден.
Йоан 6:40
Защото това е волята на Отца Ми: всеки, който види Сина и повярва в Него, да има вечен живот, и Аз да го възкреся в последния ден.

Както в последния ден ще е съда, така и възкресението.
Защото за едни този ден ще е ден на съд, а за други - ден на радост и получаване на вечния живот.
Това ми казва на мен Библията, а ако ти не си съгласен с нея, това си е твой проблем, не мой.



Тема Нищо не казваш за в е ч н а т а мъка нови [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано19.06.10 14:57



Как се "връзва" твоето верую с унищожение на неправедните съпоставяйки го с ясното свидетелство на Самия Христос - Марко, 9:44-48:

?

А за това, че до Съда има временен Ад и Рай, ти се предоставиха предостатъчно доказателства. Ето, пак ще ти припомня някои оттях:

"Желаем да напуснем т я л о т о и да се приберем [с душата си] у Господа" (2 Кор. 5:8).

"Желая да се освободя [от тялото] и да бъда с Христа, защото това е много по-добро" (Филип. 1:23).

"Знаем, че, когато земното наше жилище, тая хижа [тоест, тялото], се разруши, ние имаме от Бога дом на небесата, жилище неръкотворно, вечно." (2Кор., 5:1)

"Господ знае, как да избавя благочестивите от напасти, а неправедниците да държи в мъки за съдния ден" (2 Петр. 2:9).


Как може душата да се мъчи, ако спи, или пък, ако е изчезнала "яко дим" ?


Редактирано от Eжko_ на 19.06.10 17:56.



Тема "ще бъдат мъчени денем и нощем вовеки веков" [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано19.06.10 15:05



В отговор на:

Откровение 20:14
И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това - присъдата за в огненото езеро е втората смърт.

Та, къде има ад, драги Ежко, след като Бог и него ще унищожи?


Унишожението е в твоите (и подобни) фантазии. Малко преди това е откровено съвсем ясно:

[20:10] а дяволът, който ги лъстеше, биде хвърлен в огненото и жупелно езеро, дето е звярът и лъжепророкът; те ще бъдат мъчени денем и нощем вовеки веков.

Адът в едно всички човеци, противящи се на Бога, мразещи Него и приятелите Му, е поставен на мястото си - в огненото езеро, където е Дяволът, Антихриста, лъжепророка - далеч от Царството Небесно. Втората смърт не значи унищожение, а "живот" без Живота във вечността.


Редактирано от Eжko_ на 19.06.10 15:09.



Тема Смъртта за християнина е при_добивка - на какво ? [re: пчeличkaтa]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано19.06.10 18:10



"имаме дръзновение и по-скоро желаем да н а п у с н е м тялото и да се приберем у Господа". (2Коринтяни, 5:8)

И в Колосяни: И тъй, ако сте възкръснали заедно с Христа, т ъ р с е т е това, що е горе, д е т о Христос седи отдясно на Бога; за небесното мислете, а не за земното [3:1-2]

И това е така, понеже Сам Христос обещал, че:

"Отче! тия, които си Ми дал, желая и те да бъдат с Мене т а м [в Царството Ми, временното, "хилядолетното"], д е т о съм Аз, за да гледат Моята слава, що си Ми дал, . . . (Йоан, 17:24...)

"Защото за мене животът е Христос, а смъртта- п р и д о б и в к а. Ако ли живеенето ми в плът принася плод на делото, то кое да предпочета, не зная. Обладават ме и двете: желая да се о с в о б о д я [очевидно от плътта] и да бъда с Христа, защото това е много по-добро; но да оставам в плътта е потребно за вас."
Послание на св. ап. Павла до Филипяни [1:21-24]

Ето я придобивката, за която мечтаем християните :

[1:12] като благодарите на Бога и Отца, Който ни направи способни да участвуваме в наследството на светиите в светлината,
[1:13] избави ни от властта на тъмнината и ни премести в ц а р с т в о т о на възлюбения Си Син, [1:14] в Когото имаме изкупление чрез кръвта Му и прошка на греховете (Колосяни)

А тук те очакват 4-ри въпроса, на които си отговори не пред мен/нас, а пред съвестта си:




Редактирано от Eжko_ на 19.06.10 18:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.