Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Я да видим сега,нови  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано09.01.10 19:52



кой ще се познае в описанието:



С предварителното уточнение, че в никакъв случай не става дума за всички...

Редактирано от Roxy на 09.01.10 19:53.



Тема Re: Я да видим сега,нови [re: Roxy]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано09.01.10 21:09



Рокси, може би това, което си постнала е много интересно, но е редно да осигуриш и български превод и да представиш текста в по-едър и лесно четим шрифт.

Попско чедо, дяволска унука. (народна пословица)


Тема Re: Преводнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано09.01.10 22:01



10 признака, че сте догматичен християнин:

10. Енергично отричате съществуването на хиляди богове, почитани от други религии, но сте разгневени, когато някой отрича съществуването на вашия бог.
9. Чуствате се обидени и "дехуманизирани", когато учените казват, че човекът е произлязъл от по-низши форми на живот, но нямате проблем с библейското твърдение, че е създаден от кал.
8. Смеете се на политеистите, но спокойно вярвате в Светата Троица.
7. Лицето ви става мораво от гняв при споменаване на жестокостите в името на Аллах, но дори не трепвате, когато слушате за бог Йехова, изтребил всички малки деца в Египет според "Изход" или наредил избиването на цели етнически групи в "Книга на Иисус Навин", заедно с жените, децата и животните.
6. Присмивате се на хиндуистките вярвания, обожествяващи хора и на древногръцките за богове, спали с обикновени жени, но нямате проблем да вярвате, че Светият дух забременил Мария, която после родила богочовек, който бил убит, но възкръснал и по-късно се възнесъл на небето.
5. Искате да прекарате живота си, търсейки малките пропуски в научно установената възраст на Земята (ок.4.55 милиарда години), но не виждате пречка да вярвате на дати, записани от древни пастири, обитавали шатри,. които твърдяли, че Земята е само отпреди няколко поколения!
4. Вярвате, че цялото население на Земята, с изключение на изповядващите вашата религия - но без всички останали съперничещи си в нея секти - ще прекарат вечността в безкраен ад от мъки и все пак наричате религията си най-толерантна и любяща. *
3. И докато съвременната наука, историята, биологията, химията и физиката не са успели да ви убедят в противното, някакъв търлаящ се по пода идиот, "говорещ на езици" може да даде всички доказателства, от които с нуждаете.
2. Определяте 0.01% като "висока степен на успех", щом става дума за чути молитви. Считате, че това е доказателство за силата на молитвата, а останалите 99.9% провал са просто волята Божия.
1. Вие знаете по-малко от доста атеисти и агностици за християнството, чърковната история и Библията - и все пак се наричате "християни". **

С уговорката, че * и ** не важат за повечето хора тук, но има и ярки примери за обратното.

П.С.: Липсва ми Сканман...



Тема Re: Я да видим сега,нови [re: Roxy]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано10.01.10 00:17



това е типичният за християните ... дуализъм /да го наречем/.





Тема Re: Преводнови [re: Roxy]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано10.01.10 00:18



Критиките, съдържащи се в този текст са изключително точно формулирани и изискват сериозен отговор.

Благодаря на Рокси за доброто попадение и отличния превод!

Бих се радвал, ако ми изпрати на "Лични" и оригиналния английски текст в нормален размер.



Когато си в лодката, движи се брега.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Преводнови [re: Roxy]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано10.01.10 02:24



Ми дай да сме честни.

10. Енергично отричате съществуването на хиляди богове, почитани от други религии, но сте разгневени, когато някой отрича съществуването на вашия бог.

Не се занимавам да натрапвам на хората негативизма си към идеята за много Богове. Привърженик съм на религиозната свобода като за християните, така и за нехристияните. Ядосвам се, когато нехристияни идват, за да натрапват атеизма си в християнския клуб. Аз никога не правя така спрямо тях.

9. Чуствате се обидени и "дехуманизирани", когато учените казват, че човекът е произлязъл от по-низши форми на живот, но нямате проблем с библейското твърдение, че е създаден от кал.

Аз защо да се чувствам обиден. Учените, които твърдят, че човекът е произлязъл от маймуната обиждат преди всичко себе си, а не мен. Що се отнася до калта, някой може да отрича, че човек е създаден от кал, но никой не отрича, че рано или късно става на кал.

8. Смеете се на политеистите, но спокойно вярвате в Светата Троица.
В Словото Божие никъде не пише за Света Троица. Това е умозрителна идея, опитваща се да обясни това, което не е изрично обяснено в Словото.

7. Лицето ви става мораво от гняв при споменаване на жестокостите в името на Аллах, но дори не трепвате, когато слушате за бог Йехова, изтребил всички малки деца в Египет според "Изход" или наредил избиването на цели етнически групи в "Книга на Иисус Навин", заедно с жените, децата и животните.

Лицето ми не става мораво, пресен пример - в другата тема защитавам помаците.

6. Присмивате се на хиндуистките вярвания, обожествяващи хора и на древногръцките за богове, спали с обикновени жени, но нямате проблем да вярвате, че Светият дух забременил Мария, която после родила богочовек, който бил убит, но възкръснал и по-късно се възнесъл на небето.

Присмивам се предимно на еволюционистите. На хиндуистите не се присмивам, понеже Хиндуистките вярвания са несравнимо по-логични.
Мария е забременяла от Светия Дух, но явно авторът на памфлета не знае, че Библията не твърди, че това е станало чрез сексуално сношение.

5. Искате да прекарате живота си, търсейки малките пропуски в научно установената възраст на Земята (ок.4.55 милиарда години), но не виждате пречка да вярвате на дати, записани от древни пастири, обитавали шатри,. които твърдяли, че Земята е само отпреди няколко поколения!

Леле, кой е тоя луд, който би посветил живота си да търси пропуски в теориите за възрастта на земята? Християните по дефиниция са посветили живота си на друго.

4. Вярвате, че цялото население на Земята, с изключение на изповядващите вашата религия - но без всички останали съперничещи си в нея секти - ще прекарат вечността в безкраен ад от мъки и все пак наричате религията си най-толерантна и любяща. *


Аз може да вярвам приблизително в това (нямам обаче идея кои християнски секти ще се спасят, кои не), но твърде голяма част от активно пишещите християни тук не вярват в това - примерно пчеличката и поп Ставри.

3. И докато съвременната наука, историята, биологията, химията и физиката не са успели да ви убедят в противното, някакъв търлаящ се по пода идиот, "говорещ на езици" може да даде всички доказателства, от които с нуждаете.

Все повече учени, получили докторските си степени не в почти никъде непризнатите български университети, а в Харвард, Кембридж,MIT и Йейл заявяват, че вярват в Сътворението.
А идиотите, търкалящи се по земята и говорещи езици са гламави почти колкото тези, които влизат в християнските форуми, за да натрапват атеистичните си вярвания.

2. Определяте 0.01% като "висока степен на успех", щом става дума за чути молитви. Считате, че това е доказателство за силата на молитвата, а останалите 99.9% провал са просто волята Божия.


Никога не съм си водил статистика за чутите молитви. Помня само, че приди години намерих едно листче със списък от нужди за молитва, които съм писал около времето, когато съм повярвал (преди 18 години). Само три нужди не са разрешени понастоящем (и досега си спомням кои са), а бяха повече от десет.

1. Вие знаете по-малко от доста атеисти и агностици за християнството, чърковната история и Библията - и все пак се наричате "християни". **

Ми хубаво, товане важало за нас. Затова няма да коментирам, само че ако не важи изобщо за повечето християни, какъв е смисълът да се споменава.



Тема Re: Преводнови [re: Roxy]  
Автор messianik (ентусиаст)
Публикувано10.01.10 10:33



а колко са признаците, че някой е догматичен безбожник или пък догматичен хиндуист или пък догматичен езичник?

------------------------------
благословен всевишният бог, богът на авраам, на ицхак и на йааков


Тема Re: Преводнови [re: JoroH]  
Автор lilava (sol )
Публикувано10.01.10 11:11



Може и да си честен, но определено си се направил и на ударен



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Преводнови [re: lilava]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано10.01.10 11:38



Той си е ударен по природа.





Тема Re: Преводнови [re: JoroH]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано10.01.10 15:40



Благодаря за подробния отговор - просто провокирам, естествено. Поводът не си ти, макар по някои точки за креационизма да са те описали доста точно.


Всъщност без Сканман редовен провокатор със специални теми за това тук няма - има редовно спорещи научни атеисти, така че антихристиянската пропаганда определено е намаляла, което обаче понижава качеството и на християнската такава, съдейки по братята, дето винаги са готови да ме запратят в Ада без право на обжалване... Явно са се познали и мълчат или се опитват по малко да отвърнат, но това не е проблем.
Макар че ако бях люта провокаторка на място, досега да съм пуснала тема "Езическа ли е медицината?" за онези ваши братя, обявяващи всичко светско за езическо и дяволско, по повод на домашното раждане на една швейцарска кукувица в Габровско без лекарска помощ, но нямам време да присъствам, за да поддържам огъня в нея... Всъщност който иска, нека се чувства свободен да я пусне - със съответните примери за езичниците, които са я създали и за светската й "pro-choice" ориентация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.