Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Част от синода е на пътнови  
Автор 24O5 ()
Публикувано03.12.09 14:35



да направи огромна глупост и да причини вреда на православната църква като премести честването на Рождество Христово на 7 януари. Хайде на бас, че голяма част от хората ще подължат да празнуват Рождество на 25 декември.



Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: 24O5]  
Автор pikimos (believerbg.com)
Публикувано03.12.09 14:48



И какъв е проблема ако не е на 25 декември а на 7 януари?



Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: 24O5]  
Автор пчeличkaтa (радостна)
Публикувано03.12.09 14:58



И двете дати са неверни, така че все тая - заменят една лъжа с друга.



Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: пчeличkaтa]  
Автор messianik (непознат)
Публикувано03.12.09 15:02



и аз така мисля. и двата календара -- юлиянският и грегориянският, не са библейските календари, а са римските езически календари.

даже ако йешуа (исус) си празнуваше рождения ден, за което няма никакво свидетелство в писанията, той нямаше да го прави по римския езически календар, а по библейския лунно слънчев календар.

------------------------------
благословен всевишният бог, богът на авраам, на ицхак и на йааков


Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: пчeличkaтa]  
Автор pikimos (believerbg.com)
Публикувано03.12.09 15:03



Според мен датата не е толкова от значение. Не ме притеснява и на седми да изместят празника.



Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: pikimos]  
Автор messianik (непознат)
Публикувано03.12.09 15:05



датата и в двата случая е 25 декември, защото 7 януари е 25 декември по юлианския календар.

и в двата случая става дума за рождения ден на древния езически бог на слънцето, с чиито символи православните и католически църкви и одежди са пълни.

------------------------------
благословен всевишният бог, богът на авраам, на ицхак и на йааков


Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: 24O5]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано03.12.09 15:12



Брех!!!

По тази тема ще се окажем единодушни...

Все ни е едно.

Аз дори обясних предимства в полза на 7-ми отсреща

и спечелих нови фенове за Януарската партия!

Най-сериозният ми довод бе, че скапаното Джингъл Белс няма да ни трови живота повече!!! Това май обърна 7-ми януари дори в предложен за Национален Празник ден. Ден на Победата над Джордж Майкъл и Ласт Кристмаса му!!!!

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse

Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: 24O5]  
Автор annМодератор ()
Публикувано03.12.09 15:16



Може пък да се окаже, добре за БПЦ. Нали календарът е един от основните доводи за отделянето на старостилците.



Тема Re: Част от синода е на пътнови [re: *abi*]  
Автор annМодератор ()
Публикувано03.12.09 15:17



"Най-сериозният ми довод бе, че скапаното Джингъл Белс няма да ни трови живота повече!!! Това май обърна 7-ми януари дори в предложен за Национален Празник ден. Ден на Победата над Джордж Майкъл и Ласт Кристмаса му!!!!"

Хех ... мислиш, че няма да ги пускат на 7-ми ли?





Тема Re: Част от синода е на път [re: *abi*]  
Автор loverrock ()
Публикувано03.12.09 15:19



Това няма да спре Холмарк да излъчват всяка година нов римейк за Ебанийзър Скрудж!

lover in love



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.